"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

suezana
1. bře 2013

mami, my sme sa dnes zasnuli s Matejom 🙂 🙂 (malo to byť zasnúbili, len mne sa to viac podobá na to druhé slovo 🤐 🤐 😀 😀 ) a podotýkam, že v ten deň som ju ešte trikrát opravila, keď to spomínala 😅 😅

bronia13
1. bře 2013

a kokotdil je krokodil 🙂

mandragora22
1. bře 2013

ked citam
@bronia13 spomenula som si, ako moja hovori "kompot" jej znenie "KONKOT" 😀 😀

ivett1
3. bře 2013

Včera sa Števko hral s autíčkami hot wheels a ako sa tak skláňal, kolenačky presúval okolo dráhy, zrazu mu "ušlo" ... tak mu hovorím, že čo to má znamenať, čo máš povedať?.... a Števi na to s takým zamysleným výrazom na tváričke...:
"Hm, ťažko povedať..."

frick
3. bře 2013

Švagrinin syn neznáša jesť lieky. A minule mi hovorí s humorom : ja teda sa obávam ,že ten náš Aleško (4) do budúcnosti nebude normálnej orientácie. Pýtam sa Prečo? A ona že: no keď som mu strčila čípok od teploty do zadku tak hovorí: maminka to sú ale dobré liečiky. tak sme sa nasmiali na tom. 🙂

jennyska
4. bře 2013

@pulsatilka @aduskatt Ahoj, skupiny fungují jako otevřené, veřejné. Nikoli jako soukromé 😉 Pokud je v nich něco nového, jste na to upozorněni přímo v záložce Fotoblogů, seznam skupin. J.

llluckaaa
4. bře 2013

@bronia13 😀 To mi připomnělo některá slova, které používal Maty, když byl menší. "mamišuk" byla mašinka a "kakadlo" bylo letadlo.

kri
4. bře 2013

@bronia13 náš říká popícat 😀

aduskatt
4. bře 2013

@jennyska to je mozne, len nechapem, preco to nemoze dalej ostat ako verejne forum🙂 ved tato tema nikomu nijako neublizuje🙂

jennyska
4. bře 2013

@aduskatt A já jsem někde psala, že to nemůže zůstat jako veřejná diskuze? 😉 Já Vám jen jako admin stránky dávám návrh na založení skupiny, která je na MK novou funkcí a komunikace v ní je přehlednější, rychlejší atp. 😉 Není nutno se do nich za každou cenu stěhovat - je to pouze návrh a představení nových možností na MK, kt. buď využijete a nebo ne. J.

aduskatt
4. bře 2013

@jennyska ved to je v poriadku, ja som len nepochopila stale vyhody skupiny v tomto pripade🙂 o co je to prehladnejsie? tu predsa pekne citam zaradom, co kto prida a bavim sa..........nemam pocit, ze by tu bol chaos🙂

kyska
4. bře 2013

lezim v posteli so zapalom pluc. muz narychlo zbuchal segedin na obed. starsiu dcerku sme poprosili nech ide kupit knedlik do obchodu - dostala 2,- eur s tym ze si moze kupit niejaku prkotinu za zvysok.
vratila sa domov vyrehnena ze sice knedlik nekupila lebo nemaju ale kupila si lizatko. A situaciu okomentovala:
"Mami nic ine ti neostava len zamiesit cesto tak ako zvycajne..."

alex31
4. bře 2013

pridavam sa s nasim vikendovym zazitkom .... malemu sa strasne zapacili pismenka a tak sa ich pomaly "ucime" kedze ale ma nieco cez 3 rocky robime to takou hravou formou ako A je Alexik, B - babka, O - ocko, M - mamka a ostatne pismenka hlavne podla mien deticiek co maju v skolke (Jurko, Karolko, Nelka a podobne) .... narozdiel od pocitania nam toto ide vyborne a uz takto "cita" celu abecedu ...az na pismenko Y k nemu sme sa dostali uplnou nahodou cez vikend ... velmi chcel vediet co je to za pismenko ... kedze ma nic nenapadlo tak som hned povedala ze je to pismenko Ypsilon ... no a na to sa moj 3 rocny syn vazne pozrel a povedal .... "Ale mami - Ypsilona - este v skolke nemame" 😀 😀 😀

evelynka25
4. bře 2013

Sousedky asi 4,5 lety chlapecek ve skolce objedval knedlo - zelo, mel zizen, tak mu ucitelka donesla caj a on na ni: "A pivečko by nebylo?" 😀 Učitelku pry malem trefilo 😀

doty1
4. bře 2013

@kyska
@evelynka25 😀 😀 😀

zuzkanka117
4. bře 2013

počujem z izby kričať dcéru ( 4r. ) - Jaaaaaau, Effie ( trpasličí jazvečík ), blížiš miiiiiii ... JA - Veri, a kde ti blíži ? - Na prsiaaaa .... Ja - Veri, ale sedí ti na kolenách ... 😀 😀

felinda
4. bře 2013

Boli sme u kamošky, ona má dve detičky...Jedného tak starého ako Filipko, druhého o 2 roky mladšieho...tak starší sa pekne hrali, no ten drobček im stále ,,robil zle,, a Filipko vraví : vidíš, na čo si chcel bračeka, však nám iba zavadzia 🙂

lucisa
4. bře 2013

Máme doma necelých 5 měsíců starého pejska, je u nás skoro 2 měsíce, ale je to bobek, tak pořád musím hlídat dcery (tedy hlavně tu nejmladší), aby mu nechtěně neublížily, aby hra nepřesáhla mez, kdy mu to už může vadit a nevyjel po nich v rámci sebeobrany apod.
Stejně tak nesmí trestat samy, což mají někdy tendence po našem vzoru, akorát oni neodhadnou situaci, kdy, v kterou chvíli je třeba ho za něco kárat apod.
Jsem takhle na WC a slyším z obýváku malou jak povídá:
"No, tytyty, zlobivý pejsku, to se nedělá, ty dostaneš na dupku, nooo, poď sem, já ti žíkala, že to se nedělá.....!"
Letím tam., abych zabránila nějakému neadekvátnímu zásahu a pes sedí a nechápavě hledí na malou, která nad ním stojí, mudruje, hrozí......
Říkám jí:
"Co tady blbneš, proč nadáváš Montymu, však nic nedělá?"
A Mia odpověděla:
"My si huajeme na hodnou holčičku a zlobivého pejska a Monty je ten zlobivý pejsek, víííííš?"

Ach jaj, a to pořád dokola vysvětlujeme, že Monty není hračka, že on si takhle hrát nebude.....

lucisa
5. bře 2013

Prostřední a nejmladší dcerka ve vaně. Prostřední zkouší nové plavecké brýle, potopí se a pusou vypustí vzduch a udělá bublinky. Vynoří se a říká ségře:
"To je co, vidělas ty bublinky?"
A malá na ni:
"Já taky umím, dívej, Aňo...!"
A prdla si.....

což o to, bublinky byly, jen ségra určitěi myslela jiným způsobem 😀 😀 😀

lucisa
6. bře 2013

Dnes jsem pomáhala malé při oblíkání - všechno zvládla sama, jen punčošky jí dělaly problém, vždycky se nějak zamotala, tak chtěla pomoct, říkám, zvedni tu nožičku, já s tím trochu cukla a ona se na té jedné nožce neudržela a žuchla na zadek na gauč a vyčítavě mi říká:
No, máámíí, já spadla a dolůůůůů.....! (no, nahoru by asi spadnout nezvládla)

yukki
6. bře 2013

Celú zimu jazdíme tie isté zjazdovky-Komín, Studňa a Turistická-tak sa volajú. A malá je schopná teraz v marci tvrdiť že "poďme na Vedroooo.....
resp. Poďme teraz na to Jazero.....

vzhľadom na spoločný prvok, vodu, som vždy odhadla že chce na Studňu.... 😝 😝 😕

habibi78
6. bře 2013

...moja sa ucila svetove strany....a ked sa doma hrala s kompasom, tak hovori...."aha maminka, teraz som na vychode.....a teraz som na juchode" 🙂

eaka
6. bře 2013

@habibi78 a skončí na záchode 🙂

minnie30
7. bře 2013

bola u nás neterka 7ročná a moja dcérka 2 a pol ročná jej hovorí:
" A ty sa nehanbíš nosiť také ponožky?"
😀 😀 😀

domitobi
7. bře 2013

boli sme dnes na poste ..je tam kutik stol stolicky a samozrejme same reklamy atd..ihned ako sme vosli starsí 5r. isiel uradovat a mladsi 3,5r. hned za nim..ked som sa uz ja odoslala balicky pri priehradke podidem k nim..ze ideme uz prec a začujem debatu..5r. syn sedi ako v kancelarii a vyklada mladsiemu ze dobry den co si prajete ...a zrazu zahlasi akí mate urok v banke ..?a mladsi pohotovo zahlasi 5% 🙂 🙂 🙂 🙂

dadli
7. bře 2013

ja som vcera zazila dobry trapas so 6 rocnou neterkou. je na prazdninach a ma take svoje obdobie, ze sa rada rozprava o hovienkach a cikani 😅
idem z obchodu a oproti nam ide pan s kocikom a ako ich miname tak mala na celu ulicu "fuj tu si niekto usral" (aj ja som to citila, bol to asi ten pan) ta hanbaaaaa. neviem kde aj vzala toto slovicko, vzdy povie aspon tak slusne ze ufetil, alebo prdol, ale tak vulgarne ze usral? tak som sa hanbila jak pes, ze som ani nevedela, co na to povedat a ta ulica je strasne dlha a neda sa nikde odbocit, no vcera mi prisla akoby mala 15kilometrov 😀

lucisa
7. bře 2013

A opět naše perlička z vany, prostřední Aňa se ptá nejmladší Sofči, jak si umývala hrudník a bříško, jestli jí tam z prsíček teče mlíčko, malá na ni pohled jak na totálního blba:
Aňo, já eště maličká, mi to nefunguje!!!!

A pak jí Anina zakázala vylívat vodu z vany na zem, Sofča neposlechla, tak jí sebrala kyblík a plácla po ruce a malá na ni:
Co děláš, ty nejsi matka a děti se nebacají!!!!

Chápete, ona řekla matka, přitom já tohle oslovení nesnáším a u nás se používá mamka nebo maminka nebo mami, nevím, kde to slyšela. 😕

ivett1
8. bře 2013

Včera sa Števko rozhodol, že sa ide okúpať... postavil sa do stredu obývačky a zahlásil:
"Moje telo cíti, že sa už môže ísť kúpať!..." 😀

alexa21
8. bře 2013

Samik mi bol dnes pomoct vysypat smeti.doma som ho pochvalila podakovala mu a on opat raz s kamennou tvarou..no vidis mamka,co by si si pocala,keby som ta nemal.hm?

doty1
8. bře 2013

večer sme ležali s malou v posteli a rozprávali sme sa. A ona mi "Maminka, máš pekné pyžamo" a ja jej na to "A ty máš pekný noštek" a ona opäť " a ty máš pekné...." a takto sme sa navzájom povychvaľovali a nakoniec sa ma spýta "a čo mám ešte pekné? " a ja"no máš pekné vlásky" a malá " hm a mám ešte pekné k..y ....v nose" 😲 😀