"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

hugoleon
24. lis 2012

@bronia13 To mi pripomenulo, ako sa Synak (asi 2-3r.) lutoval,ze on uz nevlazde chodit, lebo ma kratke nohy 🙂

liwka
24. lis 2012

úúúúžasná téma- ja perly mojej malej piškóty píšem na FB, skúsim ich pozbierať a prispejem vám... 😉
Mia nesie škatuľu mlieka a hovorí: "Aha, mami, krava nám doniesla mlieko."

liwka
24. lis 2012

Keď prídem do Miuškinej škôlky, príde ku mne také usmiate blonďavé trojročné dievčatko a zakaždým mi povie: "Ahoj, ja som Peťka Slováková." Tento týždeň mi okrem tejto vety s vážnou tváričkou hovorí: "Keď budem veľká ako maminka, budem chodiť do roboty a budem mať v brušku bábätko." Mia sa na ňu škaredo pozrela a hovorí: "Ja nebudem mať v brušku bábätko, ja tam mám vianočku!"(boli tesne po olovrante)

liwka
24. lis 2012

Miuška, poslúchaj, lebo sa Ježiško bude hnevať a nedonesie ti darček.
Mamina ten pichľavý?
Nie, Miuška, to je ježko....

liwka
24. lis 2012

Miuška, poďme upratať hračky."
Mia skladá puzzle, ani nezdvihne hlavu a hovorí: " Maminka, počkaj, ja sa zamyslím a potom upracem." (kam na tieto hlášky to dieťa chodí?) 🙂 🙂 🙂

liwka
24. lis 2012

"detská logika:
Učíme Miušku súvislosti: Kombajn kosí pšenicu, auto ju odnesie ujovi pekárovi (mlynár je vynechaný), ujo pekár upečie chlebík, zanesie ho do obchodu a my si ho kúpime.
Miuška má vlastnú súvislosť: Kravička dáva mliečko. Kravička má veľkú "pišulu", dá mliečko do obchodu a my si ho kúpime🙂))"

liwka
24. lis 2012

"Mia sa snazila chytit do ruk muchu. Pozerala som sa na to jej snazenie, no po vetach 'Mucha, neboj, to som ja Mia. a Ja som kamaratka.' som nemohla🙂 po 15 minutach snazenia muchu chytila a darovali sme ju mravcom. Keď sme odchádzali od mraveniska, Mia uzavrela túto príhodu vetou: Maminka, mravčeky ľúbia muchu, však? Aj ja ľúbim muchu... 😉 "

liwka
24. lis 2012

"‎"Miuška, ty si šikulka."
"Nie, ja som excelent!"
....."

cairka
24. lis 2012

Prváčka Vaneska sa nevedela vymotať, že čo chce a vravím jej "Vaneska, ale ja vážne neviem čítať myšlienky"a ona :"Vieš! Ty už vieš prečítať všetko." 😎 😀 😀

llluckaaa
24. lis 2012

Dnes si Matýsek maloval fixama a jedna z nich přestala malovat. Tak se ptal táty, co s tím. On mu odpověděl, že už vyschla a malovat s ní nepůjde. A Matýsek zahlásil: "Tak půjdeme zítra do fixárny a koupíme novou, jo?"

slniecko2
24. lis 2012

ahojte super tema 😀

benjik
24. lis 2012

@liwka teda ty máš doma ale číslo

adeden
24. lis 2012

Adámku , papej ještě ! Maminko, já už jsem napapalanej ... 🙂 bylo to roztomilé ... 🙂

kristi
24. lis 2012

Mami, vis co je balada? Rikam, no ja to vim a vis to ty? A ona, no to je takova pohadka nebo pribeh se smutnym koncem.....oni je v ty skolce fakt ucej

mirka099
24. lis 2012

Dala som prave mlademu panovi po riti, a on na to:
"Tak a je koniec našej lasky! "
🙂

mirka099
24. lis 2012

-Kubko ale, ved bud už trošku kreatívny!!!
-Mami, nenadavaj mi !!!

:D :D :D

mirka099
24. lis 2012

-Kubko, nebud škodoradostný!
-Ty si radomaškoda !!!
:D :D :D

pajerchinova
24. lis 2012

moja mala ked mala dva rocky: Mami tato pride domov z roboty o rok?
Ja: nie, vecer, keby prisiel o rok bolo by nam smutno nie?
Moja mala: Nebolo, neboj sa, my si zaspievame!

pajerchinova
24. lis 2012

Za postel spadol Nataske obrazok a nemohli sme ho dostat von. Nataska: ORETICKY by sa ta postel dala odtiahnut.... (akoze teoreticky).

martina2006
24. lis 2012

Moja 6 ročná dcéra debatovala s mojou mamou o tom,ako mama pôjde na druhý rok do Anglicka za rodinou.A moja dcérenka vraví babke,že aj ona by chcela ísť s ňou do Anglicka,lebo si chce ešte užiť kým je mladá 😀

irca86
24. lis 2012

Kači, ty máš teplotu?
Nemám, musíme koupit 😀

malá mě "načapala" u cvičení, vyvalila oči - Maminko, ty cvičíš?
při mém funění soucitně - je to těžký? já ti pomůžu 😵
završila to tím že mě začala napodobovat 😀

liwka
25. lis 2012

nová Miina hláška, keď jej niečo nedovolím:
"Mami, moje srdce mi povedalo, že musím."
dá sa v tomto prípade protirečiť???

liwka
25. lis 2012

@benjik ďakujem tebe aj ostatným kočkám, ktoré lajkovali moje príspevky 😉 Naša Mia je neskutočná expertka, posledné necelé tri roky sme vďaka nej nepoznali nudu a to nehovorím o jej perličkách, ktoré denno-denne vypúšťa....nedala som sem všetky, nechcem to tu zamoriť, postupne pridám...

silvia.t
25. lis 2012

moj Tamer teraz fici na CS ma talent...a tak sa ma raz pyta: mamka dnes ide talent? JA: nie dnes je streda ON: hmmm,počkaj idem sa pozriet z okna...

benjik
25. lis 2012

@liwka není zač,klidně přidávej další,v dnešní době je sranda třeba

liwka
25. lis 2012

@benjik ty si moja krvná skupina🙂 ja tiež tvrdím, že sú život a svet príliš smutní na to, aby sme ich brali vážne... 😉 😉 😉
a jedna špeci pre teba:
Mia, keď niečo vyvedie:
1. ja som nič nerobila.
2. daj mi pokoj!
3. prečo si mi to dovolila???

benjik
25. lis 2012

@liwka ta třetí odpověd mědostala 😀 A co jí na to odpovídáš?

liwka
25. lis 2012

@benjik určite poznáš situácie, keď sa odpovedať nedá...dieťa ťa dať dorazí svojou perlou, že zostaneš v nemom úžase 😉 😉 😉
historka z tohto týždňa- Malá mala soplíky, tak som ju celý týždeň nechala doma s tatom, aby v škôlke neochorela ešte viac. Prídem z roboty, Miuška stojí pri mne a referuje, čo všetko robili s tatom. Tato sa na ňu sprisahanecky pozrie a hovorí: "Miuška, my sme si v obchode nič nekúpili." Malá naňho nechápavo pozrie a hovorí: "Tato, ale veď my sme si kúpili kofolu a všetku sme vypili, ty si zabudol???."
teraz neviem, či je horšie to, že ju tato (nominovaný za naj tatka na svete) učí klamať, alebo to, že je celý týždeň doma kvôli soplíkom a on jej kúpi kofolu....

benjik
25. lis 2012

@liwka ano znám,dokud jsou takhle malé je to roztomilé,ale tak za deset let už to bude jiné 😀

liwka
25. lis 2012

@benjik povieme si o 10 rokov🙂)) neviem, ako budem reagovať na vlastné dieťa v puberte, ale keďže som učiteľka na SŠ, s pubertiakmi mám skúsenosti a poviem ti, milé...konkrétne poslednú hodinu, čo som tento týždeň učila, sa mi sťažoval jeden druhák: "Pani profesorka, viete, ja by som tak strašne chcel frajerku, ale dievčatá zo školy sú všetky zadané. Ja som si robil aj výskum (doniesol mi popísaný papier A4 s menami dievčat zo školy) a všetky dievčatá majú starších priateľov, ktorí pracujú. Z toho vyplýva, že sú to zlatokopky!!! Ja mám 17 a to mám chodiť s 15 ročnou???" a zatváril sa strašne zhnusene 😉

ak táto téma vydrží tých desať rokov, myslím, že aj vtedy budeme mať čo prispievať🙂))