"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

miskakyska
11. pro 2012

.................čaute žienky 😉 moj môj prvák sa začal česať na "ritku" 😲 vravím,že to čo máš za nový účes 😎 on,že-učešem sa radšej na stred,lebo si nemôžem zapamätať na ktorú stranu sa češú ženy a na ktorú chlapi 😀 😀

hujska
11. pro 2012

Mám 5 ročnú dcéru a tá ma tak nahnevala kôli hračkám,že si ich nechcela upratovať,až som sa rozhodla,že jej už žiadne nedovolím a povedala som jej:"Nech ťa Pán Boh ochraňuje,ak ti uvidím v ruke nejakú hračku ."A ona na to:"Pán Boh ma ochráni,Pán Boh ma ochráni." (Hneď ma prešla tá zlosť a musela som sa kryť,aby nevidela,že sa zadúšam od smiechu.)

renca3
11. pro 2012

Mladsi syn si obhryza nechty, dokonca aj na nohach. Kamosky mi hovorili, ze to moze byt psychického povodu, treba to riesit. Ked mal 5, pytam sa ho "Preco si obhryzas nehty, mas nejaky problem, nieco ta trapi?" Zamyslel sa, a povedal. "Ano mam poblem." Ja: ????? A on: "Ze mam dlhe nechty."

evaviki
11. pro 2012

@felinda 😀DDD

susy82
11. pro 2012

Moja mala strasne rada maluje, tak co ideme do mesta tak kupujeme omalovanky. A ked som videla kolko ich uz ma nedokoncenych, tak hovorim a dost, kym vsetko nevymalujes, nekupime ziadnu novu. Na druhy den dosla za mnou s troma omalovankami v ruke, pootacala strany a hovori: maminka vidis? oni su vymalovane uz vsetky, ale len bielou farbou 😀

felinda
11. pro 2012

Tak dám ešte jednu perličku : Šli sme do škôlky po dlhšej pauze, takže červík každé ráno robil cirkus a reval. No jedno ráno v triede už zbadal kamaráta Maťka a vraví mi : Maminka aha Maťko je už tam , jak ja idem a plakať budem potom, dobre???

zuzik24
11. pro 2012

Naše cácorka se nezdá. V pokojíčku slyším, jak dupe jako slonice, tak na ni z obýváku volám, co tam dělá a ona: "Maminko, já se tu honím s nahýma hasičema" 😀 Myslím, že za pár let toto oznámení s takovým klidem nepřejdu 😀 😀 😀

janinah
11. pro 2012

@ivett1 no tak babka čo si myslí..nasľubuje šperky a potom nedajbože umrieť 😀

missymici
11. pro 2012

Danik po dlouhě době zase perlil.... : - z pokoje na mě křičí : " Mami, bolí mě žaludek!" Co myslite že to bylo?! No předce žalud... " Píchá mě tam!" Ja: " Kde?" Daník : " Dole, v tom píchacím prostředku!" Víte co myslel, ne...? - i když nevědel co říká... Ja už se raději neptala na nic víc,... 🙂

cervena_vila
11. pro 2012

"Mami, ty obludo".
"Leuško, obluda se říká, když někoho nemáš ráda"
"Mami ty růžová obludo"
😵 😵 😵

strawberry17
11. pro 2012

najnovsie moj maly premenoval macka pooh na MACKO PUK 😅

a dnes nieco buchlo (asi u susedov) a ja Co to bolo? a maly pohotovo - "Kominar"
(neviem ako k tomu dosiel, nepamatam sa, ze by som mu niekedy nejakeho kominara spominala 😀 )

garzonka
11. pro 2012

Ked som sa hnevala na syna, tak mu hovorim "Si ma nepraj! "
Aby si to ulahcil, tak mi na to vravi: Mama, ja si ta prajem....! "
🙂

jankah77
12. pro 2012

Simon mi ukauje Dracikovsky letak a hovori: ahaaaa take iste auto mame doma...ale ine. 😀

jankah77
12. pro 2012

prave teraz sedi Simon pri stole a chvali sa: Mami, ja pisem rukou 🙂 .. no ako inak by mal, ze? 😀

beruska24.9.
12. pro 2012

@jankah77 - třeba tužkou 😉 😀

beruska24.9.
12. pro 2012

Dcerka včera hlásila: ´´Sněží, venku sněží, padá VODA´´ 😀

Tak jsme si vysvětlovali, jaký je základní rozdíl mezi sněhem a deštěm 😉

llluckaaa
12. pro 2012

@beruska24.9. To bych taky potřebovala vysvětlit 😀 Jinak je jak u nás 🙂 Naše malá pořád "prší" a já na to "ne, sněží", pak běží k věšáku a ukazuje na deštník, tak jí vysvětluju, že ten vezmem, až bude opravdu pršet 🙂
Včera ráno cestou do školky se přidal i Matýsek a říká: "Mamko, ten sníh je mokrý. Proč?" "Protože sníh je zmrzlá voda." "Já myslím, že je moc teplo a že brzy všechen roztaje." Tak nevím, kde udělal soudruh chybu, ale od té doby pořád bez přestávky sněží, je pod nulou a na nějaké tání to fakt nevypadá 😀

llluckaaa
12. pro 2012

@felinda To je brouček 😀 Náš malý včera musel do školky a ne na slíbený výlet, protože onemocnělo kamarádky dítě, takže taky nechtěl a pořád to zdržoval a při loučení říkal, abych pro něj přišla brzy. Odpoledne jsem se mohla přetrhnout, abych nepřišla moc pozdě, budila jsem kvůli tomu dceru, nestihla jí dát najíst a valila do školky. Když mě prcek uviděl, tak to vypadalo, že se asi rozbrečí, že si musí hrát ještě s garáží, že jsem tam moc brzy a že mám příště přijít tak, aby tam byl úplně poslední 😀

felinda
12. pro 2012

@llluckaaa no mne včera zasa zahlásil....Mal neporiadok, tak som ho okrýkla, nech ide upratovať. no on dal ruky v bok a hovorí : Si sa krásne ukázala, maminka 😎

beruska24.9.
12. pro 2012

@llluckaaa - to my dělali doma i pokusy 😀 Přinesla si z procházky hroudu zmrzlého ledu, dala ho do misky a pak ho chodila kontrolovat, kdy už z ní bude ta voda, jak jsem ji na procházce slíbila 🙂 No a když zjistila, že ze sněhové hroudy je fakt voda, tak mě napadlo ukázat ještě obrácený proces - dát zmrznout do mrazáku, aby měla led. 😉
To jsem si naběhla, pak chtěla dělat pokusy po zbytek dne 😀

beruska24.9.
12. pro 2012

@llluckaaa - v tomhle si nevybereš.....příště přijdeš dlouho a stejně to bude špatně, protožes měla přijít dřív 😀

nadhera
12. pro 2012

chalani v detskej skladaju merkur a mladsiemu nieco nepasuje, nacerteny lebo mu to nejde a nejde , do toho starsi /5r/ vravi dolezito "tu moze len postova banka " 🙂

ivia123
12. pro 2012

2,5 ročna dcerka hovori Ocko poď už,veď ty si taky spomaleny 😀

majulino
12. pro 2012

moj mm obil akysi pokus na mojom 3 rocnom bratovi uz od roka chcel vediet ze ciked ho bude ucit laske k rybacke co to urobi neskor.... braskoje zanieteny a obcas aj blazon do ryb 😀 😀 😀 😀 ked mal 2 roky otehotneli sme so sestrou ja uz po porode a ona v8 mesiaci sedimeu mami v obyvacke a odrazu janik(moj brat) priskocik sestre chyti ju za nohu a dviha si ju nad hlavu ze mam rybu mam rybu maros kukaj aky sumec veliky.... 😀 alebo jedol polievku snitovkami a chytil jednu do ruky a hovori: rezanka rezanka ja ta zjem.... a inym hlasom neeeeeeee janik ne a zacal triast rukou akokeby sa branili tie nitovky 😀 😀 😀 tiez minule bol na wc a priniesol mame toaletak celymokry tak sa ho pyta co sa stalo a on ze kakam (este do nocnika) a toaletak : janikdaj ma hore na zachodiktak som ho dal a on na mna ze janik skocim sipicku.... a ja mu kricim ne neeeee neskac utopis sa ale uzbolo neskoro skocil 😀 😀 😀 😀 😀

beruska24.9.
12. pro 2012

Měla bych si dávat pozor na to, co říkám. 😉
Kouknu na zem v obýváku a tam roztahané nějaké černé nitě. Tak už celkem zoufale: ´´Holky, co to tu je zase roztahané za nitě?! Vždyť jsem dnes vysávala a vypadá to tu jak u čuňátek!´´
Starší si to v hlavě trochu upravila a hned zahlásila: ´´Vy čuňata, vy čuňata!!!´´
Ach jo! 😝 😠

beruska24.9.
12. pro 2012

Měli jsme tu paní z pojišťovny (něco kvůli pojistkám), sedíme, vysvětluje.....
Najednou starší dcerka: ´´Nekecej, babo´´ 😕 😀

erni
12. pro 2012

teraz ako bol Mikulas maly hovoril,ze on chce dostat aj cibulu do cizmy, ze aby som mala z coho varit 🙂 prakticky chlap sa z neho stava 😀

julinka2787
12. pro 2012

maminka, ja chcem sánkovače, aby som sa mohla lyžovať. 😀 😀 😀

xlucia
12. pro 2012

na balkone su odlozene boby. a mladsi na to ze, mamiii ked uz zoberies ten bob, aby sme sa mohli bobkovat???!!

a starsi dnes mali za ulohu nakresli pannu mariu, a doma mi hovori ze nakreslim tu PANI mariu. ani za narod pochopit, ze je to panna maria. jeziskova maminka. ze vsak mami, panna je ta, co ma chvost a beha po mori. 😀 hovorim mu , ved to morska panna a toto je panna maria. odpoved - aha uz rozumiem. tak nakreslim tu pannu mariu aj s chvostom. dobre?

hugoleon
12. pro 2012

Synak /3r./ ma dnes takto potesil ked som ucesana vysla z kupelne : "Jeej, si kocka, mamka." 🙂 Dakujeeeem. "Ocko bude prekvapeny, ked ta zbada." Nemyslim. Ocko urcite nebude prekvapeny ."Preco nebude?" Ocka zaujimaju ine veci a vobec nie ako mam ucesane vlasy,vies... "Tak mu to poviem. "Co mu povies? "Ze si kocka." A na co? "Ze by to vedel..." 😉