"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivett1
10. led 2014

@livka299 😀...

silviavivien
10. led 2014

ako to tak čítam teraz si neviem spomenúť na najstaršiu a jej hlasky ,mladší este nerozpráva,ale nikdy nezabudnem ked smesspali a manžel zrazu vyskocil a zacal paplon biť nášho psa(yorksir-ležal mu pri nohách) a kričal pritom POTKANY,POTKANY...som nevedela či mám psa ratovať,muža ukludnit alebo sa smiať:D

ivett1
10. led 2014

No, ja som mala včera taký podivný "zážitový deň" ..už ráno som spanikárila, keď som chcela otvoriť auto na diaľku, aby deti mohli nastúpiť a ...nič ... no ...asi preto, že nebolo moje 😅 (to stálo za rohom...) ... potom som si nevedela spomenúť, aké mám prihlasovacie heslo do pc - v práci - našťastie som ho (po 20 minútovom hľadaní) našla v jednom "tajnom" bloku, šálku s kávou som silou mocou chcela narvať do minichladničky ...a cestou domov som sa zastavila v mäsiarstve a pýtala som 20 kilo šunky 😀 ...a bodka nakoniec ... snažila som sa otvoriť vchodové dvere paneláku čipovým kľúčom a vždy mi to len píplo a dvere sa neotvárali...až mi došlo- po nejakej dobe, že to je kľúč od kancelárie 😀 ... no skrátka, super deň...

kettm
10. led 2014

V pondělí si šel syn 4,5 roku hrát ke kamarádovi ze školky, vešel k nim a povídá: "Teda vy tady máte ale bordel" 😀 asi to s tím uklízením doma nesmím tak přehánět 🙂

victory1
10. led 2014

@ivett1 😀 v pohode...to su tie prve dni po sviatkoch...ja som sa tiez prvy den po sviatkoch vybrala do prace a strkala som kluc kolegovi do dveri... 😠 ../a to sedi v mojej povodnej kancelarii o poschodie nizsie, ale na opacnej strane chodby/..podotykam, ze do tej "novej "kancelariie som prestahovana uz stvrty rok... 😔

damind
10. led 2014

@montinka tuším má v obľube krokodíla. keď bola dcéra maličká čítala som jej naše klasické rozprávky. Najobľúbenejšia postavička bol vlk, ten bol chudáčik vždy utláčaný aj v Čiapočke, aj v kozliatkach aj v prasiatkach. ,,vždy mu chudáčikovi len zle robili"

leanax
10. led 2014

Dnes na prechádzke dcérka videla auto "aha mamka také auto ako máš ty citrónové" ja mám staručký citroen 😀

montinka
10. led 2014

@damind aj nas ma radsej este " No pockaj zajac".🙂 ale pri tom nastastie drzi so zajkom a ked ho vlk nahana tak ho povzbudzuje nech prida.😀

vevesh
10. led 2014

priklady detskej logiky:
Mamiii? Ano? Pomasiruj mi chrbatik, lebo ma bolia nozky.... 😕 😀
Pod papat. Mami, ja nemozem. Preco? Boli ma brusko, ale na cokoladku ma brusko neboli..... 😀 😎
Dobre ranko, vstavame. NIe. Pod vstavaj, ideme do skolky. NIe mami, pomylila si sa, dnes ide do skolky sestricka (7m), ja idem este bubat...
😀 😀 😀

damind
10. led 2014

@montinka tak naša dcéra je nejaká divná 🙂 z rozprávok už vyrástla, teraz má rada upírske ságy a van helsing. ja si stále rada pozriem rozprávku, keď ju zavolám nech si pozrie so mnou, spýta sa: ,,sežere tam niečo niekoho?"

romcovaklarka
10. led 2014

@damind Jé vlk 😀 Sam mu sice v pohádkách nenadržuje, ale když si hraje, tak každou chvíli buď on sám je zlý vlk a sežere mě, anebo "já jsem přinesl zlýho vlka", "vlk je v kuchyni" (ale ne že se ho bojí, on s ním straší mě!) 😀

montinka
10. led 2014

@damind ja som nepovedala ze je divna.🙂 kazde dieta ma svojho oblubeneho.U nas mozno preto zajac,lebo ja som pred nim parkrat povedala: no chudak zajacik,ten hnusny vlk mu neda pokoj.😀 Hmmm upirske sagy mam aj ja rada.🙂

montinka
10. led 2014

@vevesh Zlate.😀 hlavne to posledne o skolke.😀

damind
10. led 2014

@montinka nevravím, že ste to povedala. robím si srandu. 😀

montinka
10. led 2014

@silviavivien teraz som sa dobre zasmiala ale ked si predstavim toho psicka... Dcera sedi vedla mna a diva sa ci mi nesibe ako sa tu rehocem.😀

montinka
10. led 2014

@damind vsak aj ja,pochopila som.😉 Najmladsia sa dnes naucila hovorit"nie" tak na vsetko mam dnes odpoved " nieeee".🙂

ined77
10. led 2014

dlouho jsem nepřispěla a cosi se naskládalo, ale jediné na co teď vzpomenu je situace, kdy se kačka a matýnek sprchovali a protože kačka nějak moc nemá ráda umývání vlásků, tak je to většinou s pláčem. ale nedávno se z koupelny ozvalo (koupal tatínek) : "kačíííí, vydrž, jsi velká chlupatá jednička" 😀 . nevím, kde na velkou chlupatou jedničku matýnek došel, ale musela jsem se řehtat 😀 .

ined77
10. led 2014

a vlastně ještě katunka. celkem čerstvě chodí do školky a už si i celkem zvykla (tzn. že ráno neřve jako tur 🙂 ). na otázku jestli je paní učitelka hodná mi odpověděla :" Jedna jo a druhá je DIVNÁ" 😕 😅 😀 . takže my máme rozdělené katunčiny učitelky na hodnou a divnou, akorát jsem pořád ještě nějak nezjistila, která je ta hodná a která ta divná 😀

jankah77
10. led 2014

moj starsi Simon: Mamiiiiiii, ja som HLADNY NA mnamku ... 😀 (mnamka= nejaka sladkost)

lalus
11. led 2014

@jankah77 aj môj starší je bežne "hladný na sladkosti" 😠 😅

locko007
11. led 2014

Náš malý bol cez sviatky v kostole. Tak sa samozrejme prežehnal: " v mene otca, i syna i ducha ......eeee šiesteho. ameň

akrim1311
11. led 2014

chalani sa chceli hrať s kamarátom a vravím im:"dnes nepôjde s vami von,má zapálené úcho."A Rišin:"a kto mu ho zapálil?" 😀 😉

yukki
11. led 2014

@akrim1311 toto sa ma presne zvykla pýtať aj Kika....zapálené hrdlo-a Kto jej ho zapálil

zajkka
11. led 2014

@locko007 jeden malý chlapec ...v mene Otca,starého otca,kameňˇ😀

cmulinko
11. led 2014

vcera vecer som sa ponahlala do prace,tak som neoznamila detom,ze uz teda idem,vsak keby nieco,tak otca maju po ruke.Po hodinke mi v praci zvoni telefon a vidim,ze mi vola moj najstarsi syn....'' maminka a ty si uz v praci?....ano Palko,preco volas ? Maminka mam taky problem.....ja som sa vykakal 😀 Ja mu na to...a to je problem,vsak vies co mas robit,alebo zavolaj tatka a on ti pomoze 😅 A syn na to.....uz tu kricim velmi dlho,ale nepocuje ma.....ja si myslim,ze tatko zaspal na gauci 😀 No tak sa teda daj do poriadku sam.....maminka,ale ja mam hnacku a je to vsade....ja radsej ostanem tu sediet a pockam ta 😀 😀
Tak som zavolala manzelovi (bol v garazi,tak nepocul syna ) a vravim mu ze na zachode ma rande s hnackou 😀 😀

cmulinko
11. led 2014

ked sa moje deti hraju na hrdinov ,tak moja dcera je z nie vlastnej vole ten nepriatel ,ktoru treba zabit...dvaja bratia ju nahanaju a kricia na nu...si mrtva,si mrtva,zabili sme ta.Mala sa na to otoci a uteka za nimi nazurena a zacne ich nahanat a kricat na nich ..... nie som mrtva ... ( neznasa byt mrtva 😀 😀 ) a to sa potom chlapci pridu stazovat '' maminka...henta mrtva nas nahana. 😀 😀 😀

akrim1311
11. led 2014

kúpavam ich spolu.Naposledy som ich našla ležať každého na inej strane a pipíkov mali poriadne vytrčených hore.Tak som na nich tak zhurta:čo tu zasa robíte!!! a Daňo:"hráme sa,že máme antény v aute a chytáme signál".No ale rýchlo došoférovali 😠 😠 😠

jankah77
11. led 2014

@cmulinko ocino musel mat radost 😀

lucisa
11. led 2014

@cmulinko 😀 to mi připomnělo moje holky. Včera si hráli na kouzelníky, každá měla čarovnou hůlku, lítaly po bytě a vzájemně se začarovávaly slovy Zmrzni, .... (doplň co chceš - od obludy po příšeru...), až jednou nejstarší chtěla poplést nejmladší a zakřičela Zmrzni, smrdutý kojote!!! Malá jak se chtěla ve všem opičit nezaváhala, jen to na ni bylo dlouhé, tak to zkrátila na Zmuzni, koko*e!!!!! 😀 😀 😀

dana_l
11. led 2014

dcera vcera v aute - mami, ja budem zlatokop. budem v sachtach dolovat zlato a drahe kamene 😀

asi uz nebudeme musiet ani do prace chodit ked sa jej to podari 😀