"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lucisa
10. dub 2012

@atiatko jasan, hlavně, že vydržel nerušit 😀

lucisa
10. dub 2012

My doma zase řešili, že prostřední dcera je nějaká neohebná. I její učitelka mi už říkala, že se v tělocviku nedotkne s napnutýma nohama špičkami prstů na rukou ke špičkám prstů na nohou. Že má asi nějaké zkrácené šlachy na nohou.
Tak jsme to doma chtěli natrénovat a radila jsem jí, jak se má rozcvičit a rozhýbat a pořád jí to nešlo.
Ukazovala jsem jí to já, jak se to dělá, starší ségra a furt nic. tak přišel manžel a začal jíto nějak "vědecky" vysvětlovat a radit, pak se ohnul a že: Já mám skoro 40 a ohnu se, tak mi neříkej, Aňo, že ty jsi v 7,5 letech tak tvrdá.
A Aňa na to: No jo, jenže ty máš delší ruce a kratší nohy!!!!

Logika, proč to prostě nejde!

berenika39
10. dub 2012

@lucisa ale ona má pravdu!!!!! 😀 ten nepoměr tam může být, šikovná holka!

ivett1
11. dub 2012

Števko si pochutnával na kinder čokoládke a tatino sa k nemu naklonil a hovorí:"Števko, daj mi, prosím ťa, kúsok TVOJEJ čokoládky..." a odpoveď: "NIE!" ..."A prečo?"..."Lebo je MOJA...!" a šibalsky sa usmial... 🙂
Troška nás prekvapil, lebo Števko sa vždy so všetkým podelí (už od malička...)...ale potom sa to vysvetlilo...odbehol a doniesol vrecko so sladkosťami, vylovil čokoládku a podal ju ockovi so slovami....TÁTO je pre teba...🙂 je TVOJA... 🙂

ivett1
11. dub 2012

Pýtala som sa Samka, môjho 5 a polročného synovca, či má ten prívesok vo vajíčku aj magnet a bude mu "držať" na chladničke... tak to išiel vyskúšať a hlási: "Nejde to...ten prívesok nie je MAGNEŤÁK..."🙂

ivett1
11. dub 2012

A ešte jedna hláška nášho Samka...Števko sa stále túlil ku svojej staršej sesternici, Samkovej sestričke Kike (11 rokov) a ona ho mojkala, hladkala a pusinkovala a stále opakovala, aký je zlatučký miláčik a do toho som prišla ja a hovorím, že čo sa "toľko pusinkujú" a Samko na mňa kukol a hovorí: "No bóže, keď sa majú radi, tak sa majú radi!..." ... 😀

atiatko
11. dub 2012

@lucisa 😀 áno to je podstatné .... ale som sa na ňom pobavila, a tiež na tom, že vedel použiť slovo "podstatnejšie" ..... je úžasný .... hlavička naša múdra 🙂

simoro1510
12. dub 2012

v škôlke detičky išli spinkať a pani učiteľka im nedovolila hračky do postieľky lebo sú už veľkí....len tá naša bambulka si zobrala...a detičky sa s ňou začali hádať, že už sú veľkí, že žiadne hračky nepotrebujú....a tak sa hádali, hádali až nakoniec sa to naše drobátko postavilo na postieľku, vyhrnulo pyžamo a pýta sa: mám veľké cecky?......a detičky, že nie......a ona: takže nie sme veľkí.....a bolo vysvetlené....

simoro1510
12. dub 2012

@inffinity 🙂 🙂....aj naša malá nepovie: vedia ale viuu... 🙂

inffinity
12. dub 2012

a nebo neřekne mami budu se bát ale řekne budu se bojit, oni se bojaju a on se bá 😀

kvojtanikova
12. dub 2012

ja sa tiez pridam s jednym "nepochopenym" vychovnym heslom - maly casto nechce vypnut telku, lebo davaju este toto, este tamto... a moja mama vzdy hovorieva "No keby aj holú riť dávali, proste to vypni a hneď". No a minule sa pytam Mateja - "co davaju v telke?" a on vybehol ako strela pred TV, stiahol si teplaky a trenky a vrtel sa tam ako tanecnica - Mami, dávajú tam holú riť 😉

bibi1711
12. dub 2012

@simoro1510 , jeeej, aj nasa🙂
nie robia, ale hobiu...🙂

buffinko
12. dub 2012

@inffinity 😀 u nás je minulý čas od báť sa - ja bojala...

berenika39
12. dub 2012

@buffinko a u nás donedávna byl budoucí čas: budu se bojit...., minulý čas: bojil jsem se....

jijitka
12. dub 2012

my taky "budeme jít ven" a všechno, co je moje, je "maminkové" 😅

lucisa
12. dub 2012

@buffinko , @berenika39 u nás taky Mia bojit se....... 😀 😀

lucisa
12. dub 2012

Dnes večer máme doma výjimečně i taťku, tak šel uspávat, jenže malá jak je zvyklá na mě, tak furt volala Mááámííí, taty pintat... tak jsem to nevydržela a šla za nimi, malá ležela mezi námi a plná energie, ani známka po ospalosti. Nechtěla jsem, ať furt blbne, tak že ji zklidním nějakou básničkou, co se učíme... řekly jsme si asi 3, když mě napadla jen taková doplňovačka:
Hrášek je...kulatý,
čočka je ....hladká,
zelí je...kyselé,
mrkvička ......sladká.
Malá vždycky doplňuje ten konec a dnes nás dorazila, protože na Zelí je.... místo kyfeué řekla fůůůůůj !!!!! 😝 😝 😀 😀

No kde na to přišla, nechápu, ale manžel se málem udusil smíchy.

lussy23
12. dub 2012

@jijitka aj môj synovček tak rozprával, keď bol malý🙂

inffinity
12. dub 2012

@jijitka chi chi mi máme taky všechno maminkové nebo Michalkové..(jmenuje se Michaela 😉 ) a od jeji kamaradky je to Ninkové... 😀

bubelko
12. dub 2012

@inffinity no u nas jonas rozdeluje veci na tatove, lukasove, babove a mamove 🙂

inkinka
14. dub 2012

@lucisa ked je zeli fuj, pouzite inu verziu basnicky , takto to ucila mna babicka:
hrášek je gulovatý, čočovička hladká, petržla je šarapatý a mrkvička sladka
fascinovalo ma slovo gulovaty 😀

tutifruti
14. dub 2012

Dorotka.... pozerala knihu o krokodíloch.... kde bolo napísané, že najväčší stisk zubov má krokodíl.... No a / asi o dva dni/ mi Dorotka hovorí.... "Mamimnka.... vieš kto má zo zvierat najväčší stisk zubov..... JA: " No, krokodíl".... Dorotka: " A veieš kto má najväčší stisk z ľudí"... a ja: "Kto?"... Dorotka:" No naša starká"..... 😀 😀 😀

sabcav
15. dub 2012

Dnešní logická úvaha na téma růst :
Andrejka na nočníku, Terča přiběhne a zírá a ptá se: Ája kaká? Odpovídám, nene, Andrejka čůrá, Andrejka čí 😉. Andy mezitím kouká, co vyrobila a kriticky hodnotí obsah nočníku:
no to jsem toho ale hodně načůrala, to asi znamená, že mám velkou pipinu a že už povyrůstám 😀

saxana123
15. dub 2012

Ideme s krpcom okolo domu kde za plotom šteká pes, mladý sa na chvílku na neho zadíval a potom mu hovorí "plestan, dilino" 😲 som skoro odpadla! odkiaľ to má?

berenika39
15. dub 2012

@saxana123 klid. oni neznají význam těch slov. petr ve školce slyšel a naučil se "ty pinďoure", ale nedal si to do souvislosti s tím pánským tím...no...a naprosto nečekaně, když se loučil se svým milovaným sousedem, který ho bere krmit slepice a králíky, tak mu nahlásil: čau ty můj pinďoure, přijdeš zase pro mě zítra v šest?
bez jakéhokoliv negativního nádechu, normálně fak myslel, že je to hezké oslovení, někoho, koho má rád...no byla to fuška mu to celé vysvětlit a poprosit, aby to slovo nepoužíval....zatím dobrý🙂)))

olalka
15. dub 2012

manžel pocapkal malu po zadku a hovrí jej: ty moja malá ritulka, ona mu na to: to je moja ritulka, ty mas velku rit a mas na nej aj pipika 😀

yukki
16. dub 2012

Boli sme v predškolskej poradni, dostali sme za úlohu cvičiť mimo iného sluchovú percepciu....šli sme po ceste v obci, okolo otvorený kanál pozdĺž cesty, popod príjazdovky priepusty. Dávala som Kike rôzne slová, na čo sa začínajú na čo končia, vravím "KANÁÁÁL...na čo sa začína..." Kika na K! .."no...a na konci je...?"...

a Kika kukla a vraví "...rúra..."

cilkaamilka
17. dub 2012

vsimla som si novy prvok . . . . ak sa Petka na mna moc hnevaaa. . . tak mi povie ty jedna zlááá milovaná mama ! 🙂 peknééé . . .

yukki
17. dub 2012

Dnes si ráno obzerali ktorej sa viac lesknú vlasy. Ukazujem "pozeraj, aj tebe sa lesknú tak ako Markétke...vidíš? "..."nevidím...iba oči sa jej lesknú..."

bubelko
17. dub 2012

dnes bolo v aute veselo. boli sme v muzeu dopravy. pri odchode som detom vysvetlovala, ze musime ist, lebo muzeum zatvaraju. ako sme potom cestovali, tak sa jonas nieco pytal. a furt dokola a hlasnejsie. zakazdym som mu odpovedala, ze "prosim?" fakt som nerozumela. nakoniec vravim, ze fakt nerozumiem. no a na to moj starsi syn totalne flegmaticky vravi:"mami, jonas sa pyta, ci to muzeum je uz zavrete." tak som len tak poznamenala, ze je super, ze si jonas nosi so sebou tlmocnika 😀