"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kamilka22
29. lis 2011

Ako 4 rocna som sla s mamou do prace, prvy krat elektrickou, v ktorej sedel oproti mna cernoch, a zacala som si spievat "cernosko bubu, ma velku hubu, atd", jaaaj moja mama sa hanbila ako pes, lebo som zasadne nechcela prestat az kym nedokoncim. Dokonca si to aj pamatam.

berenika39
29. lis 2011

Před týdnem jsem byla s Petrem na kontrole u lékaře. Potom volám manžovi, konstatovala jsem do telefonu, že pan doktor byl sympaťák 😉 😉 .
Dneska jsme tam byli znovu. Petr se na celou čekárnu zeptal: Jdeme sem, do těch dveří? Tam je pan doktor Sympaťák?

lucka1987
29. lis 2011
lucka1987
29. lis 2011

@kamilka22 tak to si bola super 😀 ja som si zasadne spievala iba zuval klokan zuvacku, strcil si ju do vacku 😀 a tuto vetu som si opakovala celou cestou v autobuce po celom meste az kym sme nevystupili a k tomu este ani R som nevedela.. no cestujuci mali radost.. 20 minut pocuvat jednu vetu dookola 😀

lucka1987
29. lis 2011

a moj bracho ked sa naucil citat ( mal ani nie 5 rokov) tak strasne rad cital vsetko naokolo.. ked sme sedeli vedla jednej pani v buse, tak jej cital co mala nakupene v taske, ze H O R A L K A . horakla. P E R L .... mamičkaaa dalej to nemozem precitat lebo tam cosi zavadza. 😀

kamilka22
29. lis 2011

Dcera /vo veku cca 2 rokov/ krici "mamiiii, idem do chobodu" , myslela tym obchod.

leka323
30. lis 2011

@lucka1987 No veru, mne je ešte aj teraz do smiechu...a hlavne keď to syn hovoril tak brutal vážne... 🙂

erin365
30. lis 2011

môj bratranec keď bol malý, tak sa postavil na bránku, visel tam jak opica a na okoloidúcu (stále tú istú babku) kričal "p*ča, p*ča" 😀 😀 😀 😀

hejdita
30. lis 2011

naša klarka kdyz mela asi rok a půl tak sla k babičce na prazdniny 🙂 babicka si davala veci do auta klarka u ni poskakovala a najednou vidim jak se k nam blizi .... (sme byly kousek od auta a manzel se bavil s tatkou a resili nejake veci) kdyz tu klarka dojde a říka: sup sup dedo babicka ceká (všechno tvrdě řečeno) 😀

a ja kdyz sem byla mala tak sme sli jednou po meste a najednou kricim mamiii mamiii diiivej carodejnice a ukazuji na tu pani prstem ...mamka koukne a vidi ze to je suseda od nas z dediny ...tak me napomene a ja furt mami mami ale fakt divej fakt tam ta carodejnice je 😀

jitafol
3. pro 2011

dneska v krámu s oblečením, prohlížím si punčošky pro Tomíka a najednou na celej krám se ozve: "fůůůůůůj já jsem si prdnůůůůůl!" ....a drží si u toho nos.....no kdo myslíte, že toto řekl?......správně - můj Tom😀

sabcav
3. pro 2011

Dneska byl velice úspěšný den na hlášky 🙂 :

Nejdřív chtěla Andrej ráno pustit Mickeyho klubík a pak radila Mickeymu, že bude potřebovat peniskop 😀 (měl to být periskop 😉 .

Pak jsme byli odpo po spaní na návštěvě u prababi a sešli se tam s manželovo sestřenkou s rodinou, když se holky loučili, Andy zaperlila: Natálko, já teď jedu domů spinkat, kdybys něco potřebovala, tak mě zavolej 😀 .

A na závěr dnešního dne popřála Terce dobrou noc takhle : Dobrou noc, Terezko, ségro, šťastnou cestu do postýlky 😀

kamilka22
4. pro 2011

som si spomenula na posledny nakup zimnych topanok pre dcerku. Skusala si jedny cizmy. Pytala som sa jej, ci jej je v nich dobre. Jej odpoved bola : "tlačí ma tento maly palec" - a ukazovala na malicek na nohe.

jarunka111
4. pro 2011

šimonko napísal ježiškovi, že si prosí žeriav a že bude poslúchať. Priebežne mu musím pripomínať, aby poslúchal. Išli sme von, dávala som mu čapicu a že nech ma počká na chodbe, ešte sa idem ja obliecť...... Hotovo, môžme ísť. A Šimonko: maminka, kde máš čapicu? Ja, že nemám. A tak to vyriešil: ak budeš poslúchať, ježiško ti donesie, mne donesie žeriav, vieš? 😀 Ja len kukám, že 2,5 ročné dieťa a aká logika, keby tak na všetko 😀

lucisa
4. pro 2011

@jarunka111 se nediv, skoro každý kluk chce obr jeřáb a přece o něj nepřijde jen proto, že maminka neposlouchá a chodí bez čepice 😀 😀 😀 😀

jarunka111
4. pro 2011

@lucisa no veď to 😀 tie asociácie sú až neuveriteľné, to dospeláci nevymyslíme 😉

atiatko
5. pro 2011

Aj náš 5-ročný Peťulko je ako iné deti, a keď sa mu nechce ísť večer spinkať, tak z postieľky vybieha, stále niečo potrebuje .... a tak včera večer .... vybehol z postele ukazujúc mi drobné vyrážky na rukách - nabehli po kúpkaní - nič strašné len zohriata vo vode vymočená pokožka, a zo slovami "Tak maminka, a teraz mi povedz ako sa ja mám oženiť, keď mám po rukách takéto otrasné vyrážky ! " ☹ 😀 😀 ..... tak to som zvedavá, čo nás čaká v puberte, keďv 5-ich rokoch riešime svadbu 😀 😀 😀

ivett1
7. pro 2011

Včera nadelil Mikuláš okrem sladkostí aj cibuľu a zemiačiky...symbolicky, keďže sem-tam boli neposlušní...a naša Viki si to vyložila po svojom...a utešovala aj Števka, že: "Neboj sa...veď, tie zemiačiky upečieme a k tomu dáme tú cibuľku ...to bude mňmka so smotanou..."
Takže nabudúce musíme vybrať iné "výchovné symboly" ... asi varešku a uhlie (len kde ho zoženiem?...)

lucisa
7. pro 2011

Aňa včera snědla 3 adventní kalendáře (od nás, prarodičů a tety) do poslední čokoládky, načež mi skoro vyčítavě řekla: Tak, dojedla jsem poslední a Vánoce nikde, kdy už budou?

A nejstarší dcery mi večer po Mikulášovi šeptem sdělovala, že jak byli s družinou ve městě, že už tam taky chodili čerti a ten jeden volal na druhého: Karlééé, pojď sééém!!!! - tak jsem se chichotala, že byli převlečeni lidi.
😀

ivett1
7. pro 2011

@lucisa my sme tento rok nedostali pre zmenu žiadny adventný kalendár ...zato minulý rok od všetkých ...(ešte aj zo škôlky 😅 ...) ...no, a nebolo jej zle?...z toľkej čokolády...u nás sa všetko len "skúša"...rozbalí, odhryzne a odloží...(pri cukríkoch len olizne, či majú tú "správnu chuť"...)...takže musím všetky sladkosti rýchlo ukladať z dosahu...a mimo zorné pole... 🙂 ...

lucisa
7. pro 2011

@ivett1 nebylo, je to sladká tetka, má už vytrénovaný žaludek, až mě s tím štve 😒 , před ní musím sladkosti schovávat, ale od čerta jsem jim nechala všechno všanc. 😵

ivett1
7. pro 2011

@lucisa 😀

kvojtanikova
7. pro 2011

nas Matej nam uz par dni pospevoval pesnicku, co budu akoze spievat na besiedke a bolo to takto: V izbe HORÍ med, my vrátime sa hneď, celou cestou bude nám V NEBOCH ušiach znieť... som si myslela ze len tak blbo vyslovuje, aj som sa ho snazila opravit, ze asi to nebude tak, med predsa nehori, atd., no on mi stale tvrdil ze pani ucetelka to tak ma na papieri a ze to tak ma byt. No a neverili by ste, vcera bola besiedka, cakam ako pako na tu pesnicku a oni ju fakt vsetky deti tak spievali... tak neviem, ci ucitelky su nejake mimo alebo co, ked ich ucia taketo bludy 😠

salomee
7. pro 2011

😀 Tak jedině nějaký výraz v dialektu.

ivett1
7. pro 2011

@kvojtanikova hm...no, ktovie...možno pani učiteľke zhorel medovníček...a trošku ju to "poznačilo" ....alebo to je nejaké nárečie?...(v neboch....skôr by mi tam "pasovalo" v oboch....ktovie...)
inak, aj naša si pospevuje pesničku, čo budú spievať na besiedke... ale spieva si ju večer v postielke, keď zaspáva a vždy, keď nakuknem a počúvam, tak prestane, lebo im pani učiteľka prikázala, aby nič z programu rodičom neprezradili, že to má byť prekvapko 😅 ...

ivett1
11. pro 2011

Večerná idylka - ležíme všetci v posteli a čítame si básničku - "Vianoce" (z decembrovej Včielky) a je tam aj veršík:" Čo budeme papkať?-Rybičku, rybičku." ...a Števko sa posadí a hovorí : "Nie!...My budeme papať...žraloka!" 😅

ivett1
11. pro 2011

No... a dnes sa ocino niečo pýtal Vikinky a neodpovedala mu...len sedela a pozerala rozprávku...tak jej "akože" zaklopkal na čelo a opýtal sa: "Haló, ste doma?..." a Števko, ktorý sedel na koberci pred tv, sa postavil, pozrel na ocina a s vážnym výrazom na tváričke hovorí: "Nie, oni nie sú doma...tam je doma mozog!..."

ivanka85
11. pro 2011

@kvojtanikova aj my sme sa to tak ucili - Rolnicky..v izbe hori med, vratime sa hned, celou cestou bude nam nebo v usiach zniet..

kvojtanikova
11. pro 2011

@ivanka85 😀 😀 😀 no a nebolo to ani vasej ucitelke divne? ze med nehori? lebo ani nie je horlavy, a keby aj horel tak by som urcite z izby neodchadzala, keby mi tam daco horelo??? A ze nebo asi tazko bude dakomu zniet v usiach? sranda, nie, ze sa tie ucitelky nad tym vobec nepozastavia...

ivanka85
11. pro 2011

to nebo tym sa myslia asi tie rolnicky, nieco radostne, radostna hudba im bude zniet v usiach podla mna a ten med to mas pravdu🙂

evaviki
12. pro 2011

"Mamii, ja nebudem lezat.. Ja sa posadim, lebo ten polstar ma uspava" 😀
a namiesto čáry máry fuk hovori stale: "čmáry, čmáry fuk"