"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

berenika39
10. bře 2012

@lucisa vtipná! to se cení 😀

yukki
11. bře 2012

Kika na záchode, normálna stolica, len nejak do ofsajdu kakala tak ostalo na stene záchodku kus...značka po "šmyku"... kukla pod seba a vraví.." a u babky ma chytila dáka hnačka...ale tu nie, to sa len oškrelo hovienko..."

yukki
11. bře 2012

Vydurila som ich hrať sa...samozrejme do minúty bola tu, v ruke Barbi a také šaty na ňu...hm,akoby imitácia morskej panny..a vraví:" Mami dáš mi na ňu veľrybu?"...chvíľu som musela čumieť jak debo kým mi došlo...čo to chce.

katkatara
11. bře 2012

deti sú jednoducho úžasné.Moja sestra,keď bola malá, obzerala dedkovi zuby a pýtala sa či sú jeho.A keď jej povedal,že sú štátne, spýtala sa či sú po prezidentovi.

ivett1
12. bře 2012

😀 😀 😀 😀 😀 ale sa to tu perlíííííí 😀 😀 😀 😀 😀 😀...samé super perličky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzanocka
12. bře 2012

@atiatko 😀 😀 😀 a čo ocino na to??
jaj, baby, trochu ste mi (teda Vaši drobci) zlepšili deň 😉

naša mladšia bola minulý týždeň v škôlke na prvom sedení s p. logopedičkou. tak som sa jej, keď som po ňu prišla do skôlky, spýtala, že čo hovorila teta.. a mladá že "No, že zo mňa odpadne..!" 😅

Je mi úplne jasné, že im to tam "vysvetlila" a p. logopedička už vie aj moje číslo topánok 😝

frick
12. bře 2012

som tu dávno nebola ale som sa zase pobavila na tých hláškach 😀 😀 😀 😀

katkatara
12. bře 2012

Moja neter je tiež expert na perlenie.Pýtala sa svojej mami, koľko má rokov.Dostala odpoveď, že je stará páka a tatino má ešte viac rokov, tak je starý pako.
A aj môj syn vie zahviezdiť.Sedeli sme v čakárni u lekára a na stene bol plagát reklamy na odber pupočníkovej krvi-plačúce bábo s pupočnou šnúrou.Môj syn ku mne prišiel a súcitne hovorí : "Mami, ja viem, prečo to bábo plače!Lebo tam má tu hadicu!

atiatko
12. bře 2012

@zuzanocka no moja, tak ocino mi verí a tak vedel, že som naozaj LEN varila 😀 😀 😀 ale zasmial sa teda aj on .... a poriadne 😀

lucisa
12. bře 2012

Anina dnes taky zaperlila. Prohlásila, že maminka od koníčka je konice... Když jsem se zhrozila, kde to vzala, tak to opravila, že je to teda konina.....

A nejstarší z toho měla záchvat smíchu, že její spolužák v 1. tř. taky podobně zaperlil, když řekl, že samice od kozla je kozlice a od berana beranice....

cairka
12. bře 2012

"Mami, a dedo nám už dávno nedoniesol tú gebuzinu!" .... Po niekoľkých doplňujúcich otázkach som zistila, že myslí huspeninu 😝 😀

ivett1
13. bře 2012

@zuzanocka 😀 ...aj naša je taká, nepovie len to, o čom nevie... 🙂 učiteľky v MŠ sa na mňa tak zvláštne usmievali, keď tam začala ako trojročná chodiť...ktovie, čo im všetko povedala akoľko k tomu "pridala" svojich postrehov 😀 ...ale, už som si zvykla...
len, dúfam, že sa jej nepodarí to, čo mne...dodnes to moja mama spomína...môj oco si solil polievku a vypadla mu soľnička z ruky a šup rovno do polievky..a moja mamina to okomentovala (vtedy sa jej zdalo, že vtipne...)...čo si opitý, že ti všetko padá z ruky?...ja uši nastržené a v škole som to prezentovala, štýlom, že ocino, keď je opitý, tak mu padá všetko z ruky do polievky...no, a potom musela mama, keď ma ráno viedla do školy, vysvetľovať...lebo "súdružka učiteľka" ju už čakala pred školskou bránou ...

spika
13. bře 2012

@lucisa
naša dcéra zase tvrdila, že mláďa koňa je koňak 🙂

cairka
14. bře 2012

Pozerali sme výklad hračkárstva a Vaneska volá "Aha, mami, aká pekná motorka s fénom" 😝 keď som sa pozrela bližšie som zistila, že to je motorka s vítačkou na opravu 😀

lenoc
16. bře 2012

@ivett1 to mi pripomína ako u nás prebehla minulý týždeň na MDŽ večer v kuchyni myš (dostala sa popri hadici na vodu a odpad na umyvacku - z pivnice) a my sme mali na stole so švagrinou Baileys, chlapi daco ine a maly v stamprliku vodu, lebo si chce s nami strngat. A ked dakomu zacne vykladat o tej mysi (mimocohodm strachopud, elbo v momente, ked sme si ju naraz so svagrinou vsimli, sadol si na stolicku bledy a vyplaseny), tak svoje rozpravanie zacina: "ked sme pili,...."
od septembra ide do skolky, tak uz teraz trpnem, akymi mudrostami bude obstastnovat pani ucitelky.
Ked uz pisem, napadlo ma este par "mudrosti":
stale vsetkych poucuje: "ked sa pudne(prdne), tak sa povie paudón."

Najprv bolo: "maminka, mozem hovorit DOP?" Maminka netusila, tak povedala, ze hej a nakoniec vysvitlo, ze "dop" je zrejme skratka od nadavky... tak potom som mu vysvetlila, ze dop sa nemoze hovorit. Takze dnes som mu na daco odpovedala, ze dobre, ale on mi rozumel "dop", tak mi hned vysvetlil, ze nemoze sa hovorit dop, ale sa hovori jaj.

A este ma napadol jeho vcerajsi rzohvor so svagrinou:
Kde si bola?
Bola som dat Majka ostrihať u takej tety.
Ako sa volá tá teta?
Teta Lenka.
Nie!! Teta kaderníčka volá sa!

A este oblubena otazka -nepyta sa preco? ale: "ebo co?"

ivett1
18. bře 2012

Števko s Vikinkou našli bublifuk, tak si išli na balkón fúkať bublinky...boli tam už dlho, bolo tam veľmi teplo a slnko už začalo svietiť priamo na nich, tak si Viki išla dať šiltovku a Števko sa vybral hneď za ňou s vyhlásením:
"Aj ja chcem čapicu, lebo sa mi mozog spáli ako mäso na ražni!"

ivett1
18. bře 2012

Pri obede som ho "súrila", aby už papal, lebo dlho je a nech sa pozrie, kde je už veľká hodinová ručička, odvtedy ako sme začali obedovať...jeho odpoveď...(skoro som odpadla...) 😀
"Je predsa všade, veď ide stále dokola, dokola a dokola...!!

ivett1
18. bře 2012

A ešte jedna hláška mojej dcérky, keď chcela, aby som jej pustila videoklip od Shakiry ...jej odpoveď na moju otázku, že ktorý to je..... "Mami, ten klip, kde je ako morská panna, potom divý kôň...má tam predsa taký chvost a potom je taká "blatová ako divá sviňa".... 😀 ....uhádli ste?...(Whenever Wherever )

frick
18. bře 2012

@ivett1 tak môj má 6 rokov a tiež sa pri obede riadime veľkou hodinovou ručičkou ale toto ho nenapadlo 😀

akeber362007
19. bře 2012

Ideme na prechádzku a berieme aj nášho psa . Dcérka komentuje :
" vybehá sa , vykaká sa a bude sa tešiť "

Občas vytiahnem šijací stroj a len tak šijeme na bábiky , dcérka komentuje :
" Mamina ty máš ale žihadlo !"
keď bol syn malí ten ho okomentoval :
"mami to je stroj času ?"

Vonku fúka veľký vietor až sa stromčeky ohýbajú , dnes nepôjdeme ani von .
Dcérka : Dáme preč všetky stromčeky ,a už nebude fúkať vietor. 🙂 🙂

cairka
19. bře 2012

Klaudinka si hrýzla koláč a zrazu hovorí, že "aha, kokodíl" ( krokodíl -z koláča) , po chvíli si išla odhryznúť a ako priblížila koláč k ústam začla akože mrnčať, že "kokodíl ma zjel" (krokodíl ma uhryzol ) 😀 😀 sila je, že sa do toho tak vžila, že koláč natlačila mne, že sa bojí a ja mám zjesť krokodíla 😝 😀 😀

atiatko
20. bře 2012

... náš 5 a pol ročný Peťulko dnes s nami trošku pozeral Farmu na Markíze .... keď tam prišiel farmár a hovoril im tam o neporiadku - zachodené koberce plné blata atď. náš Peťulo mi dlaňami zakryl oči so slovami "maminka Ty sa radšej na toto ani nepozeraj .... Ty nemáš rada neporiadok " ... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 MILUJEM ŤA Ty náš zmysel života 😉

kvojtanikova
21. bře 2012

Nas Mates sa pozeral na svoju sestricku a vravi, "Mami, aka je krasna nasa Barborka, vsak?" a ja mu na to: "No, ved ty si jej velky bracek, ked bude vacsia budes na nu davat pozor, ked pojdete po ulici a chlapci na nu budu kricat ze "Cau kraska, pod ku mne, dam ti pusu", tak nieze ju za nimi pustis.." Matej na to "No ešte to tak, ešte by jej dali nejake bacily do ust!!!!" 😀

strociatka
21. bře 2012

Ja som sa prave dozvedela od nasej stvorrocnej, na co sluzia okuliare: "Mami, vies na co su okuliare? To ked mi bude zima na ocicka tak si ich dam a budem ako ty..."

eaka
21. bře 2012

@lucisa a od kraba "krabice" a od hada "hadice" 😉

stankapk
21. bře 2012

Moja stvorrocna dcera pri obede: Maminka, daj mi tu bielu misku aby som mohla jest KOMPOST 🙂

lucisa
21. bře 2012

@eaka ano, tohle už jsem taky slyšela, jen odněkud jinud 🙂

sabcav
21. bře 2012

Stojíme s manželem a s Andy v košíku v Kauflandu u ovoce a přebíráme s manželem jahody ve vaničkách, abychom holkám nekoupili nahnilý , Andy komentuje: Vezmeme je, ne? Za tu cenu jsou pěkný 😀 (zřejmě důsledek občasného nákupu s tchýní 🙂 😉 )

eaka
21. bře 2012

no tak teraz aj mňa napadla jedna hláška, svokra je trošku pri tele a obzerala si tričká a letné šaty a na mňa s malou, že čo povieme na toto a hviezda že "no, do záhrady to bude dobré"...

sabcav
21. bře 2012

Jsem v kuchyni a najednou slyším, jak z jídelny rachotí židle a Terča brečí 😢 (asi se snažila vylézt na židli a shodila jí na sebe ?). Volám: Terčo, dobrý? Co jsi dělala? Andy mě dorazila: Maminko, asi zkoušela nějaký nový cviky 😀 (Andrejce jsem tuhle dělala doma opičí dráhu a taky jsme se učily "kačáky", žábaky" apod 😉 )