"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

amadora
5. říj 2012

moji chlapci sa spolu kúpali a starší ukazuje mladšiemu môj sprchový gél a vysvetľuje "Jurko, vidíš aký je ten šampón oranžový? Tam je pomaranč vykakaný" 😀 😀 😀

mandarinka34
5. říj 2012

kamoskin maly sa vozil po byte na kolobezke krici kulva pozri jak viem rychlo jazdit.

mandarinka34
5. říj 2012

kamoskina mala je hrozna papula ma 3 roky.isli v aute a sedela tam aj nejaka dalsia pani kamoskina kamoska.a mala len.vies co teta mama vcera grcala lebo bola na diskoteke. 🙂

zuzu101
5. říj 2012

Dnes sme sa boli kŕmiť kačičky a keď sme odchádzali, na lavičke sedela pani (cca.55r.) s psíkom a fajčila.Môj ukecaný miláčik sa pred ňu postavil a spustil: "Ty prečo fajčiš?Fuj, to je hanba!Okamžite vyhoď cigaretu povedal som!Hanba ti teta jedna." Síce mal pravdu, ale obe sme na malého pozerali a obe sme boli červené od hanby 😅
Pani sa ani na pol slova nezmohla 😀

jankah77
5. říj 2012

@medovaaa moj starsi, ked som mu dala chleba so sardinkou, skonstatoval: ocko, ja mam chleba s kosatou - zubatkou!

jankah77
5. říj 2012

vcera si Simon (5r) maloval v kuchyni s farbami. Ja som varila, obcas na neho mrkla
...a zrazu Simon hovori: "Mamka, ja si umyvam mobil"
V soku sa pozriem a on moci moj novy mobil v misticke s vodou 😕 .
Rychlo som ho vytiahla z vody, a vyletelo zo mna: "Simon, si ty normalny??!!"
A Simon na to s nevinnym vyrazom v tvari: "Nie, mami"

yukki
6. říj 2012

Šli sme v aute a staršia, kika, zozadu mňaukala.."padá mi úkryt....Mamí, furt mi padá ten úkryt..."
Kika ja sa neviem obzerať za jazdy, čo ti padá?
ten úkryt mi padá na hlavu...
čo??!!
Tie uši také....

a jej padal poťah z autosedačky, z opierky.....asi myslela kryt

Ideme po lúke a mladšia kričí Aha šajkany!
čo to Markétka?
Šajkany, pozejaj! .... no ale ukazovala na zem, na trávu....
a tam boli jesienky, podobajú sa na šafrany, fakt, nejeden dospelý nevidí rozdiel...takže myslela šafrany, nie šarkany.

kocko
6. říj 2012

Ked bola Lucka malá a chodievali sme do cukrárne....pýtala si: " ja si pjosím punčku a pje maminku spič..... 😉

Najlepšia bola tohto roku. Šli sme zo špecky a na trávniku bol primátor a jeden ujo čo sa stará o zeleň. A moja
zakričala: "Mami, aha zlodeji" No bola som červená ako paprika......ale asi aj v dačom mala pravdu. 🙂

A ešte jedna vec, riešime teraz pubertu a vysvetlovala som jej princíp polepšovne, že ked nebude poslúchať pôjde do nej.
Včera bola zlá, ale ked si to uvedomila hovorí mi: "Maminka ja nechcem ísť do hladomorne......"

vejula
6. říj 2012

@kocko môj maly zas namiesto tyčinky pičinky 😀 😀 😀 JE to sranda, hlavne ked v obchode začne z plneho hrdla vykrikovať, že chce pičinky a opakuje to stale dookola

caleana
6. říj 2012

Tak oblibenou pohadkou meho mladsiho syna byl dlouho Kundajs - Rumcajs...
Starsi pro zmenu nedavno komentoval, kdyz jsme si dali s jeho tatou pusu: A co vy se tady zase milujete?
😀

ined77
6. říj 2012

matýsku, proč máš tu ručku v kalhotech?
hledám tam kočku mami víš 😅 😀

volám venku na katunku, aby už šla...a když už na ni volám asi potřetí, matýnek to komentuje slovy....tak pojď mami, necháme ji tady a jdeme domů 😅 ..(.to je ta láska sourozenecká 😀 )

ivett1
7. říj 2012

Dnešná čerstvá hláška nášho Števka...dávali v tv film Godzilla a on chvíľu pozeral a pravdaže s očami na stopkách, lebo tam bol práve lov na toho citujem ... "veľkého vodného dinosaura dravého, ktorý prišiel až do ´města´"... a keď ho konečne zabili ... tak to s vážnou tváričkou okomentoval:
"Nemali ho zabiť, veď on by sa nakoniec "zdobril"....!! "😀

alexa21
8. říj 2012

Vcera si nasadil nas samko(4r.) hodinky a pyta sa ma..mamka,kolko je hodin?govorim mu:povedz mi ty..a samko pokrcil plecia a tym detskym dospelackym tonom:hm,no nevem.tak akuat,prestalo prsat...

dulkagabulka
8. říj 2012

Dcera lahla s teplotou a kašlom. Syn jej daval rady ako vyzdraviet a ukončil to tymto : A uvidiš, o 3 dni budeš ako rybička na suchu 😀

lucka1987
8. říj 2012

@dulkagabulka 😀 😀 😀

katche
8. říj 2012

Moja, dnes už dospela, sestra vedela perlit, škoda, ze to mama nezapisovala...ako 15rocna so mnou pozerala dokument a ukazovali pitvu nejakého zvieraťa - to je ten...pitvik?
Ja som nechápavo pozerala a potom mi doslo, ze myslela patologa, odpoveď bola, ved predsa ten, čo pitve ľudí alebo zvierata....

A sesternicine deti sa stale obhajujú "osobitnou výnimkou" deti advokátov a ten mladší- fijip uhni mi, nevidím aký šom klašny a žlaty (superlativy na seba skladá už od 3rokov)

ivett1
8. říj 2012

@dulkagabulka 😀 zlatý...ale jej dopraje😀...až mi slzy tečú... 😀

pampeliska1
8. říj 2012

Neteř (nyní 4 roky), když měla cca 2 (mluvila dost na svůj věk), tak litovala svoji druhou tetu, že má na prstě ten uzávěr, že to musí bolet.. (myslela záděr 😀 )

didus85
8. říj 2012

Môj malý synovec ked mal asi 4 roky tak zachytil, že v telke išiel film ,,vraždiace mravce" , nikto sme tomu nevenovali pozornosť večer som šla s malým do postele a on kričí ,, nie maminka pod spinkať ty so mnou lebo pridu tie draždiace maravce a celeho ma zdraždia" 😀

kocko
9. říj 2012

Ked bola Lucia menšia, bežala v televízii reklama na šampon Shauma......Prišla som do izby, tam neporiadok, knižky porozťahované......Hovorím, že kto urobil? A ona odpovedala: "To nie ja, to moja Shauma!" 🙂 🙂

missymici
9. říj 2012

Vikendova prochazka v Kutne Hore,kde jsme potkali dost drsňackeho pana,kterej mel na voditku pidi pejska (snad kapsoveho jak byl malej),a Babicka říká Danikovy: Koukej Dani,jakej pejsek...a Danik na plnou pusu když jsme prochazeli prave kolem pána: To není pejsek,...to je ale hezka kocicka! Pán se jen pousmal a rikam mu,...ze je zvyklej na naší 90kilovou obludu,...

missymici
9. říj 2012

Nevim proc ale Danik zacal dost používat frazy z reklam a pohádek...Byla u nas teta (moje sestra) a delali spolu blbiny,blaznili a smali se spolu,...a Danik najednou ji říká: Ty jses moje Vesela Kráva... ! 🙂

alinoko
9. říj 2012

moj maly mal cely rok fazu pozerania Krtka.V lete sme boli navstivit babku na Slovensku na sidlisku akurat vymienali potrubia kopali to samozrejme romsky obcania.Babka sa vybrala s malym vonku, ma take odrazadlo je na nom velmi rychly,babka za nim nestacila a zrazu ho nebolo.Baby uteka krici a kde ho nasla?veselo nieco ukazuje na ciganov boli po hlavu v zemi kopali,aha babka cierny krtkovia!

kocko
10. říj 2012

Tak moja zasa zapotila.......Išli sme do záhradníckeho centra kupovať prípravok na ničenie tráv a buriny. Volá sa
"Fondo". Keď som si pýtala od predavača danú vec, moja zakričí, že to som zle povedala a má to byť "kondóm". 🙂

zuzik24
10. říj 2012

Dneska v noci mě dcééérenka opravdu potěšila 🙂 V noci přišla ke mě do postele, usnula, ale vzhledem k mému stadiu rozkladu jsem musela jít na WC. Než se zvednu, chvíli to trvá a to probudilo Verunku, která se zeptala: "Co je? Kam se kutálíš, mami?" 😀 To potěší 😀

certiiiiicek
10. říj 2012

Musím taky dát k dobru jednu příhodu. Byly mi asi tři roky, když mě naši vzali na výlet do Prahy. Někde v centru jsme potkali pankáče s "čírem" a já na celé kolo: Jé hele mami, kůň !!! Rodiče to dávají všem k dobru ještě teď ( bude mi 27...)

janina_sun
10. říj 2012

Kamarádka má 3 letého kloučka. Vyprávěla mi tuhle historku:
"Vytíráme, malej pomáhá, naleje přípravek na čištění podlah do kýble vody, jenže neúměrně, s takovým množstvím čistícího prostředku bych vystačila ještě měsíc - možná i déle...vytrhnu mu z jedný ruky čistící prostředek, z druhý víčko, koukám nešťastně na tu horu bublin, přemýšlím, jestli to vyleju a napustím nový kýbl nebo jestli to ta podlaha zkousne...Zoufale říkám: "Co teď s tím budu asi tak dělat?" a malej s úsměvem odpoví: "Zašroubuješ to?" :D

alexa21
10. říj 2012
garzonka
10. říj 2012

Najmenší (skoro 3 roky): Mamaaaaa, Filip povedal *hovínko* !!
Ja : Kedy?
On: Zajtra !

On: Mama, aj ja idem do školy.
Ja: Ešte nemáš aktovku...
On: Tak kúp.
Ja: A akú by si chcel?
On: Moju!
😀

yukki
10. říj 2012

Mladšia si vyfarbovala z nejakého toho náučného zošita....veľké písmeno A a k nemu veci, ktoré sa začínajú na A...bolo tam Auto, Anitlopa, Ananás a Aktovka....tak som sa jej pýtala a ona na tú aktovku furt že to je KABELKA...a ja nie nie...začína sa na A....A....A...? A staršia od svojho vymaľovavánia tam kukla "Ukáž? .........Abelka!"

No, ta mám čo som chcela. Keď na A...ta Abelka.