"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

matax
3. led 2013

@usiko my sme kedysi boli v pizzerii aj so svagrinou a vsetkým nam doniesli pizzu, len svagrinej zabudli upiect, ospravedlnili sa...v pizzerke bolo kludne, tichučko.. maly (vtedy mal kusok cez dva roky) sa nahlas opytal: a kde ma silvinka picu? (s mäkčeňom) 😀 😀

jankah77
3. led 2013

Hlod dnesneho rana - Simon 5r, je chory, na ranajky chcel hrianku, ale nakoniec si z nej len raz odkusol, ze bude jest neskor. Tak som ju zakryla mistickou. Po hodinke zobral chlebik, ze ide jest, no chlebik casom zmakol, a krpec zahlasil: Mamiiii ten chlebik je zhnity 😕 😀

lucisa
3. led 2013

@jankah77 myslela jsem si, že slovensky celkem slušně rozumím, ale co je to "hrianka" jsem nevydedukovala, můžeš mi to popsat? 😵 díky....

adriana1980
3. led 2013

@lucisa topinka

adriana1980
3. led 2013

Poštárka nosila poštu a môj szn (4 roky) sa na ňu chvílu pozeral a potom sa jej spýtal:"Ty si už stará,že?" .Ona mu povedala,že áno a on jej na to zahlásil."Tak to za chvílu zomrieš".Ešteže to pani poštárka zobrala s humorom.To mal môj syn zrovna obdobie pýtania sa na tému smrť. 😉

lucisa
3. led 2013

@adriana1980 jsem debil, to jsem fakt netušila 😕 díky

petronelka77
3. led 2013

hlasky poslednych tyzdnov:
1. Maly ma nadchu, tak odsavame s vysavacom. Hovorim malemu, ze mu odsajem sopliky a maly na to: "mami, netreba, Davidko dycha" 🙂))
2. Idem prat, Davidko mi pomaha davat bielizen do pracky a narazi na podprsenku a zahlasi: "mami, domcek na didi " 🙂))
3. este z vianoc - Zivot nasho kaprika je zachraneny (teda aspon na dnes). Davidko mu nadavkoval trosku samponu do vody, vraj bol kaprik spinavy 🙂))
4. Mamiiii, mamiiii, Davidko pohladkal kaprika. Chvilku bol drobec v kupelni sam a.....hladkal, hladkal, az bol kaprik mimo vane 🙂))
4. Drobec obeduje v detskej stolicke (aspon mi neufujazdi) 🙂 , odbehnem do vedlajsej izby, ked v tom vidim, ako vylieza z nej, stoji a rozmysla co dalej. Hovorim mu, ze to nemoze, ze moze spadnut a pytam sa ho, ze co teraz dalej, co by robil a maly na to: " pomooooooc, pomoooooc" 🙂)))
5.Rano o pol 4 sa stahuje drobec z postielky ku mne do postele. Lahne sa vedla mna, zacne ma hladkat po lici a hovori: "mami, mami, pusti mi rozpravku". Pomaly sa preberam a hovorim mu, ze je este tma a vsetky deticky este spinkaju. Ze ked bude svetlo, tak mu pustim. Drobec vystreli z postele, dotiahne si stolicku k vypinacu a zasvieti. Mamiiii, mamiii, pusti rozpravku, uz nie je tma 🙂)).

ivett1
4. led 2013

Hláška nášho Števka, keď sa hrali s Viki na víly a nemohol ju nikde nájsť...
"No, kde si ty jedna "vílovka"...?!!!!"

xabri
4. led 2013

Porezala som sa tak nešikovne,že nemôžem nič robiť a som z toho nervózna.Môj syn /3roky/ ma utešuje:,,Neboj mama o chvíľu to prestane tiecť to nič neni.Ja som doktor,vieš? A vieš prečo som doktor?Lebo mám pišáka! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

karolina04
4. led 2013

nam sa stalo že sme cestovali autom s manželom aj staršim synom mohol mať tak 4-5 roky a z dialky sme videli policajtov ,tak sme si rychle nasadili pasy ale policajt to videl ,ked nas zastavili tak policajt vravi prečo ste nemali pasy? a mi s manželom ale mali sme pasy a on nato ved som videl teraz ste si ich dali ,a mi ne fakt sme mali pasy ,nato zo zadnych sedadil vykukol syn a vravi ,ujo mamka s ockom klamu oni nemali pasy až ked vas zbadali tak si ich dali ,ešte šťastie že ten policajt bol ludsky začal sa smiať a povedal možte isť ,ja som myslela že vyskočim s kože ked nas tak skvele nas synček nabonzoval. no a mam aj dalšiuprihodu moj manžel predaval vaječny liker a boli sme v nemenovanom obchodnom dome a manžel pozera a vravi vidiš tu niekde moj vaječny liker? a moj syn mal tiež vtedy cca 5 rokov a vravi mami oci podte rychlo sem tu je ten vajčak vtedy sme boli s manželom taky zahanbeni že až

cacika
4. led 2013

3 rocny syn pri ranajkach vravi: oci prosim ta kupis mi velrybu 🙂 🙂 ze do akvárka 🙂

garfie
4. led 2013

@cacika jj, to mi připomíná, jak si dcera přála k Vánocům diamant-ale hodně velký maminko-jako záložku do knížky 😀

karolina04
4. led 2013

no a ešte mam taku prihodu bola som s malym na kupku mal cca 4 roky ja som ležala na deke blizko detskeho bazenika a on ku mne priletel mami potrebujem čurať , a ja vravim rychle sa vyčuraj cez plot nachvilku som sa otočila maly stiahol plavky ja pozeram a on čura rovno do detskeho bazenika myslela som že ma porazi 😀 :- 😀 😀 😀 😀 😀 a s tym mladšim som bola u lekara a mal na napozerany ten film Sam doma ,lekarka prišla k nemu a vravi no otvor ustočka nech ti pozriem hrdielko, a on vystrel autičko nanu a vravi davaj disk karaucho davaj čip povedal to tak zrozumitelne že sme sa tak 😀 😀 😀 s lekarkou aj sestričkou že doteraz nato spominame

poisonblu
4. led 2013

Minule som kojila maleho, boli sme u svokry a asistovala mi pri tom 4 rocna neterka..a hovori mi: ty mas take obrovske prsia, ako obor 🙂 a raz som sa na nieco stazovala a ona mudro zahlasila: katka, zivot je taky, ako ma byt 😀

ivett1
4. led 2013

@cacika keď nám nedávno "zomrela" jediná rybička v akvárku (..."na starobu-chorobu"...ako hovorí naša Viki-jej "majiteľka"...🙂), tak Števi zahlásil, že on chce teraz kapra...a na môj argument, že sa nám predsa do akvária nevôjde, tak upresnil..."ale, mami, len takého malého, asi polmetrového😀 😀..."

cairka
4. led 2013

Dnes je u nás dosť veterno a po jednom takom silnom poryve vetra staršia hovorí :"Ten vietor je ako Rusko". 😕 Na môj nechápavý pohľad dovysvetlila, že hučí ako písmenká v slove Ruuuuuuuuuuuuuuuuuuu -sko 😀 😀

strawberry17
4. led 2013

dnesne nove slovicko:
jebka=sliepka 😀

zuzube
4. led 2013

mojho znameho syn namiesto slovicka rebrik, hovoril JEBLIK 😀

alexa21
4. led 2013

Samko za mnou pribehol a vravi mi.mamka podivej se.vravim,samulko,hovori sa pozri sa.podivej je po cesky,my sme slovaci,tak rozpravaj po slovensky.a samko nahnevane.mamka ja viem,ze je to po cesky a ze po cesky rozpravaju v bratislave,tak mna nepoucuj.

alexa21
4. led 2013

Este ma napadlo.vratil sa samko po vikende od babky..vyobijmala som si ho av objati mu vravim..jooj,ale si mi chybal.odiahol ma od seba a hovori mi-vazne ako podomovy predajca...ved uz som tu mamka,tak co stresujes.pozrel na tatika a dodal.zeny...

cacika
4. led 2013

@strawberry17
@zuzube
tak u nas bol jedneho casu kolotoč OKOKO*
najlepsie bolo ked pocas jarmoku vykrikoval na plne hrdlo "aha mami tam je ten kolotoč"...

bazarocka
4. led 2013

malú som raz našla v izbe stáť nad nočníkom prehnutá dozadu, pýtam sa jej čo robíš, odpovedá mi, mami ja chcem cikať ako chlapci ( 5 malých bratrancov s ktorými sa kúpala na záhrade ) a ja jej hovorím to nemôžeš lebo ty si dievča a nemáš pipika a ona na to, tak ja budem chlapec

xabri
4. led 2013

Toto sa stalo kolegyni.Jej dcérka vtedy 3,5 roční neustále chodila v maminých vysokých topánkach.Kolegyňa už zúfalá po neustálych vysvetľovaniach, že sa to nemá sa rozhodla podať jej vysvetlenie.,,Pozri ty nemôžeš chodiť v mojich topánkach ja mám väčšie nohy ako ty.Veď ja tiež nechodím v tvojich topánkach".Mladá sa zamyslela a zaperlila:,,No tak si vymeňme nohy! 🙂 🙂 🙂

majuskacechova
4. led 2013

@zuzube to mi pripomenulo ako kamoskina dcera hovorila: HUJOVE = RUZOVE 😀 😀

lubkaeck
4. led 2013

no mm doniesol domov kapra, tak sme napustali milej rybe vodu do vane a synator ju hladkal, tak reku idem sikovno po fotak, nech ho cvaknem za 15 sekund som prisla spat a mila ryba vo vani penyyyyy ako v kupeloch a mlady pumpoval penu a pumpoval - ryba chuda ani ziabrami nehybala, len oci vyvalovala 😀 tak som ju chytro zachranovala a fotenie bolo az po vymene vody 😀

strawberry17
4. led 2013

neviem ci som uz spominala tuto milu prihodu:
raz sme boli s jednou tehotnou kamoskou a maly na jej brusko vyvaloval oci...vysvetlila som mu, ze teta ma v brusku babatko...nato si maly zacal chytat svoje brusko a obzerat si ho...pytam sa ho...A TY CO MAS V BRUSKU? cakala som odpoved typu tiez babatko, alebo nic, alebo cokoladku...a on zahlasil: MACKA!!! 🙂

darinkazv
4. led 2013

bratov 20 mesačný syn, keď je smädný, kričí piči piči /ako piť piť/ cez leto boli v chorvátsku, tak asi chápete, odkiaľ má to piči 😀 😀 😀 😀

magduska2
4. led 2013

Moj maly pozeral teraz cez Vianoce rozpravku Madagaskar..a namiesto "ja tak rád trsám-trsám" počuje "já mám rád prsa-prsa" 😀

cervena_vila
4. led 2013

"Obrázek leze a dělá bobky" (šnek na obrázku leze a dělá bobky) 😵

xabri
5. led 2013

Boli sme v kníhkupectve.Samozrejme tichúčko všetci si listovali v knižkách aj náš syn/2,5r./Ani nedýchal.Jeho obľúbená knižka o Macovi Viktorovi.Zrazu výkrik na celé kníhkupectvo:,,Viktor sa prizabil!Toje,ale nemehlo!"/viktor v knižke sa o niečo potkol a spadol🙂/