"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

indiankaindi
19. zář 2011

ahojte, aj ja prispejem svojou troškou. Dcérka začala chodiť do škôlky a nadšene hlásila hneď druhý deň, že má nového kamoša. Celá nadšená som sa spýtala na meno, že ako sa volá a ona mi hovorí: "Samček, vieš, to je ako Samko, ale on je Samček" 😀 Neskôr som zistila, že majú v triede dvoch Samkov a on si ich rozlíšila tým, že jeden je Samko a druhý Samček. A tretí deň mi referovala, že "Samko nie je kamoš, iba Samček a Samček je aj pekný a ja ho ľúbim." 😅 škôlková láska sa nám tu rodí 😕

suezana
19. zář 2011

@indiankaindi Samček??? 😅 😅 😅 no 🤐 to už fakt len samička im chýba 😀 😀 😀 😀 to je hrozné....

evaviki
19. zář 2011

dnes v obchode: "mamiii, chci detske mliko.. tam je." a dovliekol ma k actimelu.. kde vzal, ze je to detske mlieko, tak to fakt netusim.. 😀

lucisa
19. zář 2011

@binki když čtu o tom tvém vytírání s holým zadkem, tak perlička, co se stala kámošce.
Měla MS a byla ve sprše, kde si potom zavedla tampon, jenže zjisila, že si nenachystala čisté spodní prádlo, tak že jen přeběhne do ložnice do skříně. Jenže v předsíni ji potkal její v té době asi 4,5letý syn a něco se chtěl zeptat, ona se zastavila, nahota u nich není tabu, jen jí nedošel ten tampon a odpovídala mu.
A malý s ní mluvil, najednou vyvalil oči a prý:
Mami, z tebe čouhá nějaký provázek jak k dynamitu, nemůže to vybouchnout?

Manžel seděl zrovna na WC, kde přes dveře vše slyšel a smíchy málem spadl do mísy.

berenika39
19. zář 2011

O víkendech u nás bývá ted mého staršího láska. Peta jimiluje. povídala mu, že musí už jet, že ještě musí do knihovny. Petr: mami, mami, anetka musí do hovna!!!! (ne, nemluvíme doma vulgárně ☹ )

syslica
20. zář 2011

@indiankaindi Podobne 😉
- Ondrík, máš už v škôlke nejakého kamaráta?
- Áno, Karolínku..
- Ale KAMARÁTA nejakého máš asi tiež, nie?
- No veď som povedal - KAROLÍNKU !!
(Majú vedľa seba skrinky, pri prechádzkach sa držia za ruky, akurát Karolínka je od syslíka o hlavu vyššia a o rok staršia 🙂 ).

petusko
20. zář 2011

@indiankaindi a maminka Samčeka vie ze ho tak volaju? 😕 Mne osobne ako matke by to asi vadilo 😅

indiankaindi
20. zář 2011

@syslica u nás detto, tiež som chcela počuť meno nejakej kamošky, ale je tu len Samček 🙂
@petusko predpokladám, že ho tak nevolá celá škôlka, ale asi iba moja dcéra 😅 Snažila som sa jej vysvetliť, že je to tiež Samko, predstavila som si, ako na neho zavolá v čase, keď tam bude jeho mamina, ale ona mi neustále vysvetluje, že Samko je iný chlapček a toto je Samček, pretože je chlapček. Asi si spojila tieto dve slová, neviem. 😕 Snáď ju to prejde, alebo to snáď jeho mamine nebude vadiť 😖

lalus
20. zář 2011

nas vikendovy rozhovor s Jakubkom:
-Maminka a ty sa bojis leva?
-No takeho ozajstneho, velkeho, s velkymi ostrymi zubami a pazurmi - takeho sa bojim. Je to dravec a je nebezpecny.
-ale ja som rychlejsi vies? Ja pridem a rychlo ta zoberiem od leva prec, a Ta ochranim, aby Ti nic neurobil.

...rastie mi doma maly hrdina 😵 😵 😵

syslica
21. zář 2011

@indiankaindi A možno sa spolu so Samčekovou mamou na tom zasmejete... veď je to milé. Ja sa tiež mienim Karolínkinej mame na rodičku priznať, že jej dcérka má obdivovateľa - a už nielen platonického, lebo včera sa pri odchode s ňou rozlúčil pusou 😀

lenkaskulcova
21. zář 2011

som si spomenula na prihodu...ked som čakala dceru, bola som asi v 7 mesiaci...doma bola horuca tema ohladom mena pre babatko. Bola som so synom (vtedy mal 4 roky) u ortopeda a čakala tam ešte jedna pani. Sestrička otvorila a hovorí: no podte pani Kucharikova a vy s tym chlapcom podte tiez (to akoze ja). Ked sme prisli dnu, moj syn na plne usta zahlasil : mamiiii , nemohlo by sa naše babatko volat pani Kucharikova?....no, vsetci sa samozrejme straaasne rehotali. 😀 😀 😀

indiankaindi
21. zář 2011

@syslica to je tiež dosť možné, len musím zistiť, ktorý je ten Samko a ktorý Samček 😀 Ale tiež sa to tam zvážnieva, hrali sa s bábikou spolu :D začínajúce rodičovské pudy. A ty pozor na Syslíka, aby ste neriešili prvé zlomené srdiečka už teraz, hoci toto je asi najzlatšie na týchto kamarátstvach 🙂

lucisa
21. zář 2011

Mám zřejmě dost praštěné děti, jinak bych tady neustále něco nepsala. 😒
Dnes mi prostřední dcera po ani ne měsíci školy položila otázku, jestli do té školy musí a jestli je povinná, že by někomu uvolnila místo a neblokovala ho. (Spojila si to s logopediií, kde jsem ji domlouvala, že musí cvičit, že to tam blokujeme někomu dalšímu).
A nejstarší dnes ve městě - potkaly jsem hodně starou babičku, šla celá taková ohnutá, byla malá a nel ase mě ptala, proč jsou staří takoví malí?
Tak jsem se jí to snažila vysvětlit, že na stáří, jak se člověk víc hrbí, když ho všechno bolí, tak se mu zkracují kosti a blablabla a ona:
To asi příroda zařídila proto, aby se vlezli do hrobu, ne, když budou menší?
😀 😀 😀

ivett1
22. zář 2011

@lucisa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danielik79
28. zář 2011

pridám a ja hlášku mojéj maléj sedíme s malou na lavičke pred domom a malá zbada suseda mimochodom železničiara a na plnú pusu zahlási na ulici ahá ujo vláčik

berenika39
29. zář 2011

Dneska do školky nepůjdu! Až přijdu, řeknu paní učitelce, že tam nejsem. 🙂 🙂

lucisa
29. zář 2011

@berenika39 😀 😀 😀 😀 hlavně neeeeenááááápaaaaadněěěěě 😀 😀 😀

berenika39
29. zář 2011

@lucisa 😀 vyřídím..on je ještě takové trdýlko, co na srdci, to na jazyku, a bohužel po mně podědil takové to "dřív mluvím, než myslím", podle toho ty jeho hlášky vypadají. Třeba hlásí mm: až budu vykoupanej, dám si kapucu a udělám strašidlo. tak se nelekni. No a pak se rozčiluje, že se mm neleknul a musíme akci "bubák" opakovat s tatínkovým leknutím 😀 . No náramně se ted doma bavíme, úžasné období, chvíli to trvá, než se jim zkoordinuje to myšlení a mluvení, a to je super!
Třeba včera řekl svojí 75ti leté tetě, že až jim budou opravovat dům a nepojede jim výtah - bydlí v sedmém patře, že vezme svůj jeřáb, zaváže tetě to lano kolem krku a vytáhne jí nahoru....samozřejmě to bylo na oslavě, deset lidí to slyšelo, no co mu mám na to říct? Myslel to dobře🙂.

lucisa
29. zář 2011

@berenika39 však je to krásné, chtěl pomáhat, aby se chuděra nemusela plahočit po schodech. 😀 😀 😀

berenika39
29. zář 2011

@lucisa po té jeho plánované akci by se asi už neplazila ☹ .
Ráda si tu čtu, takový kontrast proti těm věčně hádacím diskusím 😒

bodka70
29. zář 2011

@berenika39 , deti majú občas nechtiac "morbídne" hlášky. 😉

Aj moja staršia, keď mala cca 4 roky a boli sme na cintoríne v urnovom háji na Všetkých svätkých (svokra zomrela pár mesiacov predtým, takže to bolo pomerne čerstvé) a ona hneď mala otázky, že ako sa tam babka v tej urne zmestí, to je tam postojačky? 😀

bodka70
29. zář 2011

a ešte som si spomenula, že ako teraz nedávno zomrel Paľo Demitra, tak v Soničkinej škole robili nástenku o ňom a Sonička mala doniesť čiernu stužku na fotku. Tak prirodzene došlo na otázky, že kvôli čomu sa tam dáva tá čierna stužka. A mladšia Kajka hneď zahlásila, že : Mami, ty keď zomrieš, tiež ti tam dám takú peknú čiernu stužku". Ma normálne potešila, ako sa o mňa stará. 😀 😀 😀

indiankaindi
29. zář 2011

kamoškami hovorila v celku vtipnú príhodu, ako boli niekde v prírode, malý sedel na deke a oddychoval, keď zrazu zabadal na tej deke ucholáka (chrobáka) a v panike začal kričať na plné hrdlo "Mami pomoooc tu je úchylák" 😀

anelehka
30. zář 2011

ahoj,maly mi tu sedi na nocniku a vonku pisti nasa nova macka a maly krici,bud ticho ty svina,hovorim mu Samos,to sa nepatri,nadavat a on mi povie,sak to nehovorim tebe 😀 😀 😀

lucisa
30. zář 2011

@bodka70 ono to asi není o tom, že by byly děti nějak abnormálně morbidní, oni to podle mých zkušeností berou jako něco normálního, někdo se narodí, někdo umře. To jen my dospělí si kolikrát myslíme, že děti jsou malé a nerozumí tomu. Pokud se jim adekvátně jejich věku vysvětlí, že prostě někdo zemřel, protože byl moc nemocný, starý, autonehoda a pod., děti to vezmou na vědomí.
Mě zemřela před 3 lety babička, holek prababička. Na pohřbu byly obě, jedna měla 5,5 roku, druhá 3,5 let. byla jsem smutná, takže oni byly taky takové zamlklé. Ovšem do doby, než se objevila rakev a začal obřad. To najednou ožily a začaly spekulovat. Já navzdory smutku jsem se musela kolikrát hooodně držet, abych se nerozesmála. A věřím tomu, že kdyby babi žila, bavila by se stejně.

Mamííí a dali tam babičce do té rakvičky nějaký polštářek a peřinku, aby jí nebyla zima.....?
Mamííí, jak může dýchat, když jí to víko úplně přicvakli....?
Mamíí, co to hraje za divná hudba, to by se babičce na ni blbě tancovalo.....?

Cestou k hrobu:
Mamííí, babi se má, že se veze a my musíme pěšky....
Paníí, uhni, já nevidím na pána, jak tříská s těma pokličkama.....

A tak dále, a tak podobně. Bylo mi chvilkama trapně, ale jsou to děti, mají úplně přirozené a zvědavé otázky.
😅

bodka70
30. zář 2011

@lucisa ja viem, preto som slovo morbídny dala do úvodzoviek. 😉

ivett1
3. říj 2011

Včera si Vikinka čítala s ocinom niečo o remeslách a ocino sa jej pýtal, ako sa volá ten, čo pečie chlebík a naša Viki na neho bleskovo vychrlila, že "pečník"🙂

monka9999
5. říj 2011

dnes moj syn chytil tatinkovi čelo a hovori"ake maš teple čelo.asi si teploš.ale mama neni.

monka9999
5. říj 2011

v decembri budeme mat babetko a mojho syna spolužiak ho ma už teraz.a moj maly zahlasil.no už som si to rozmyslel.ved to len reve.žiadneho brata už nechcem.ked sa narodi,tak ho potichu šupnem ciganom do dvoras.ved tam sa jedno strati..skoro som dostala infarkt. 😅

evaviki
5. říj 2011

Sebik vola pětikorunu - koruník pětka (snad som to dobre napisala, za pripadnu zlu gramatiku sa ospravedlnujem..)