"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lucisa
25. črc 2011

Dnešní perlička:

Minulý týden mi volal šéf a musela jsem odskočit do práce, hledala jsem nějaké papíry a našla, tak mi slíbil mezi řečí bonboniéru. Já tomu nepřikládala žádný význam, ale dnes mi ji fakt přivezl.
Krásnou obrovskou dvouposchoďovou s mořskými plody, holky stály a čekaly, až jim ji rozbalím a já jen tam mimochodem prohodila
- Ty brďo, ta je pěkně zabalená a velká, ta musela být drahá jak hrom.....
A Anička na to
- Třeba byla ve slevě

😀 😀 😀

ivett1
25. črc 2011

Vikinka našla na chodníčku v záhradke u babky a dedka mŕtveho chrobáčika...pravdaže pribehol hneď Števko a ona mu hovorí:" Poď, ideme ho spolu vychovať..." (pochovať)...Keď po chvíli dobehli, Viki mi oznámila:"Mami, už sme ho zachovali..."

lucisa
25. črc 2011

A že neperlí jen moje děti, ale i jiné.......
O víkendu jsme byli na velké rodinné oslavě tetiny sedmdesátky. Byla tam i její 4letá pravnučka, vnučka mé sestřenice.
Na houpačce jí říkám (typicky debilní otázky dospělých 😅 ):
- A jak se jmenuješ?
- Kristýnka, ty už jsi zapomněla nebo co?
- Aha, a kde bydlíš?
- V Opavě
Byl tam s námi i její děda - sestřenky manžel - kterému se tahle odpověď zdála odfláknutá, tak jí řekl:
- No a kde v Opavě, řekni to přesněji.
- No, musíš tam a tam a jak zahneš, tak tam bydlím (přitom důležitě gestikulovala rukama).... 😀

A pokračování v rozhovoru:
- A jak se jmenuje mamka?
......chvilka váhání, tak jí napovídám:
- Jak říká taťka mamce: Mamko nebo Luci?
- Šindlerová
😀 😀
- No dobře a jak říká mamka tatínkovi?
- Macku!!!!
😀 😀 😀 😀

ivett1
25. črc 2011

Števko so zdvihnutým obočím sledoval svoju staršiu sesternicu, ako robí "akrobatické kúsky" na konštrukcii na prášenie kobercov....A po chvíli hovorí: "Ty bdjo! Nemôžem to ani vidieť!...Už si aj zakjývam oči." Medzitým Kika zoskočila dole... Števko si odokryl oči a natešene vykríkol: "Táááák a nevidel som to!"🙂

ivett1
25. črc 2011

Rozhovor 5 ročných na tému "ochladenia"...
Viki :" Je tam zima a ty budeš mať aj 40 až 50 stupňov horúčky, keď tam pôjdeš a prechladneš, uvidíš!"
Samko (jej bratranec):"To budem mať len vtedy, keď tam (vonku) bude veľmi veľká zima a dlho tam budem..."
Viki s uznanlivým pokyvovaním hlavičkou:" No vidíš, si múdrejší ako Kika a ja!"
PS: Kika je Samkova 10 ročná sestrička🙂

jamarina
25. črc 2011

😀 To jsem se nasmála. Už se těším, až malej začne taky povídat.

pancake
25. črc 2011

suseda fajčila pred panelákom a mala v ruke cigaretu...
syn sa na nu pozerá,...rozmýšla.... a vraví?
-,,teta suseda požičaj mi tú tvoju fajčivku.,,

berenika39
25. črc 2011

Petr málo pije...se někde doslechl (ode mě ne 😎 ), že když nebude dost pít, nebude mu čůrat pindík. Pro mě děsná upomínka, ale stalo se. U grilu večer nám byl dát pusu,už šel spát, najednou vzal moji sklenici vína a konstatoval: mami, musíš hodně pít, nebo ti nebude čůrat prdelka.
Pindíka nemám, tak na to šel po svém 😉 . Podotýkám, že jsem si to vzala k srdci, ale moje hlava ráno🙂)))

kaleilah
25. črc 2011

byli jsme venku,seděli na lavičce před barákem a přítel začal vysvětlovat danýskovi: Víš, kluci mají penis, holky, vaginu... 😅 a Adriana hned opakoval, penis, vagííína, byla vyřehtaná že umí nový slovo, a přítel v rámci sexuální výchovy pokračoval: Danýsku řekni vagína: Daniel neměl povídací náladu a zrovna když šli kolem holky tak zahuhlal: Vagína blbáááááá 😅 😀

pavuska
26. črc 2011

tak taky jednu perlu přidám............Ondrášek byl u babičky, bylo vedro (asi před 14 dny 😀 ) v rámci učení na nočník lítal bez plíny..............se zastavil přes slepicemi (KOKO), chvilku se na ně díval a pak řekl KOKO HELE PÉRO a samozřejmě to PÉRO i ukázal..............manžel se dušuje že on toto slovo před ním nikdy neřekl 😅

kvojtanikova
26. črc 2011

aj u nas sa zase perlilo - v telke isiel moj oblubeny Hercule Poirot, tak stary vravi malemu: Chod povedat mamke ze jej ide "Erkil Poaro", vies, ten "mon ami" - na to maly dobehol a vravi: " V telke ti ide ventil paroh a nejaka mimona" 🙂

tosomja
26. črc 2011

Vikinka ešte "nerozpráva", ale aj tak je podarená - Obed uvarený, volám ju, Vikinka, poď ku mamke, ideme papať...počúvam - Mam mam (mňam mňam), idem pozrieť, čo robí, sedí na chodbe pri topánkach, olizuje podrážky a asi jej veľmi chutili (mňam, mňam) 😅 😀

ivett1
27. črc 2011

Dnešný rozhovor mojich detí🙂
Vikinka:"Števko, poď sem! Ty si teraz kovboj Woody."
Števko:"Nie, ja nie som Voody, ja som iba človek Števko!"

suezana
29. črc 2011

malú mi strážila švagriná a noc predtým dosť kýchala 😒 pýtam sa jej: "Kýchala si aj u tety veľa? V: áno skoro celý deň. Ja: (ustarostene, aby ich nenakazila) a teta na to nič nehovorila? V: hovorila, všetci hovorili - na zdravie! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luppita
29. črc 2011

pridam aj ja jednu perlicku, vcera sme boli cela rodina na 3D utz (pozriet nase babatko), malinka sa stale skovavala za rucky, Dr bol nestastny, ze sa nam nechce ukazat a moj drobec : ,, kaslime uz na to ,, 😀

jarunka111
29. črc 2011

Šimonko pil zo šálky vodičku a držal tú šálku tak, že už som ju videla na zemi. Tak mu hovorím, aby si ju pekne chytil dvoma ručičkami a aj za to uško. A drobec chytil šálku do jednej ruky a druhou si chytil svoje uško. No milunký bol 😵 😵 😵

lencici
29. črc 2011

Tamarka ostaň s dedom, ja sa idem len prezliesť....A načo si moja mama? žeby si ma nepoužívala? 🙂 trubka moja mala...

evaviki
29. črc 2011

Sebik sa rano zobudil, pozrel na nas a vravi: Masinka Tomas robila hu-huuuu na debila..
😀DDD njn, obcas nam to v aute ujde a maly ma dobru pamat 😀

giselka
30. črc 2011

naše malá vyřvávala uprostřed lesa: Hele, našla jsem stlom 😀

lalus
30. črc 2011

dnešný hlod kým ho nezabudnem:
sedí pred spaním na WC, že má tlačiť...a po chvíľke zahlási:
"ritka je neposlušná, iba poprdkáva a nekaká" 😀 😀 😀

stankapk
2. srp 2011

Staršia Natalka je hypochonder. Jedla šunku a hovorí mi: Mami, táto šunečka má 2 modriny. Hovorím jej, nemá. - A čo to je? - Korenie. A Natálka na to: Ale to korenie ju bolí!!! 😀

zebra41
3. srp 2011

no ja mam drobca este maleho na perly,ale ja ked som mala 6 rokov, tak sme vecerali a hovorim mamine: Mami, ja uz nie som panna. Mamina sa pyta ako som na to dosla. A ja,ze brat ( v tom case 13 rokov) sa rozpraval s kamaratom,ze ked sa dievca vyspi s chlapcom,tak uz nie je panna a ja som uz s mojim ockom spala 🙂 Ocino so smiechom skonstatoval: Len to nehovor susede,aby ma nezavreli 🙂

dali4
4. srp 2011

A máme jedno nové slovo 21 mesačnej dcérky ... že "jebaky" .... to sú chrobáky 😀

ivett1
4. srp 2011

Včera Vikinka zahlásila:"Mami, ocko povedal, že sa zajtra bude správať tak, ako ja dnes (...bola neposlušná a "ofučaná"...). Radšej si zober dovolenku, zostaň doma a ocko nech ide do práce!" 🙂

agjg
4. srp 2011

Ja keď som bola malá,a chodil po dedine kožkár,tak vykrikoval"Kožky,staré perie"A ja utekala za starkou s plačom"stará mama,utekaj sa schovať,aj staré berie"....

agjg
4. srp 2011

A sojová tyčinka bola u mňa nie kokoska,ale kokotka.... 🙂

veroveronika
4. srp 2011

nas risko takto potesil tatinka:
tatino, ale mamina chcela pekneho a bohateho manzela
a nie chudobneho a skaredeho ako si ty... 🙂

danielik79
4. srp 2011

@agjg 😀 😀 😅

nana
5. srp 2011

dnes náš malý na otázku starkej, že či by chcel doma sestričku, alebo bratčeka odpovedal: ale starká, to nevieš, že ja chcem dve sestričky a dvoch bratčekov? Potom nás bude doma osem a mamina sa bude o nás starať. ( teraz sme traja a máme psíka) - som zamrzla a stratila reč :DDD

pancake
5. srp 2011

,,mama prestahuj kuchynu do obyvačky,,
ja: prečo Samko?
- aby som mohol papat pred telkou 😎

u zamych na návšteve samkovi pozicali dalekohlad. v zivote nikdy ho nevidel.
prisiel domov a hovorí:
-čo to mal ujo aké pozerátko??
ja: to sa volá ďalekohlad.
samko- ,,ďaleko čo???,,
ja- hlad
samko- ,,ja nie som hladný,, 😝