"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivett1
15. črc 2013

Včera sme boli u babky a dedka a zastavila sa tam aj jedna naša rodinka s dcérkou.... a tá si odštipkávala z "jedlého papiera", ktorý sa dáva aj na torty (bol na ňom obrázok 50€ a 100€...) a samozrejme, že keď to decká videli, chceli vyskúšať ako také "papierové peniaze" chutia ...tak si veselo odštipkávali a náš Števi si všetkých "okusovačov" premeral takým hodnotiacim pohľadom, pokýval hlavičkou a zahlásil...:
"Tak a teraz sme všetci ...."PEŇAZOŽRÚTI..." ...

ivett1
15. črc 2013

Sedíme si v aute, ja, tatino a Števi ...bez Vikinky, lebo sme ju nechali u babky a dedka na prázdninách... rozprávali sme sa s mm o tom, že sa zastavíme u svokrovcov a vyložíme tam marhule a ... do toho sa ozve z ničoho nič náš Števi a takým vážnym a mierne zvýšeným (akoby obviňujúcim) tónom zahlási, že...:
"Teraz, keď tu nie je Viki, tak ani nemôžeme robiť rodinné fotky!..."
Moje nervy😀skoro sme obaja skolabovali...od smiechu😀
Teda, ako na toto vôbec prišiel?...netuším...

martina2006
15. črc 2013

Vcera vecer vravim 6 rocnej dcere,ze sa ideme okupat,umyt vlasky a ona mi vravi a naco?Ved zajtra sa neide do skolky...

jasmika
15. črc 2013

Minule sme išli autom, ja s Eliškou (3) vzadu ako vždy a ocino šoferoval. Naraz Eliška zakričí ocinovi: Som tehotnááá. Staneš sa otcooom ... my z mužom oči vypúlené 😕 😕 a potom rehot. A viete z čoho to má? Na to sme prišli večer ked kukala Shreka 😀

dejnas
15. črc 2013

3 ročný synček sa spýtal: "tatinko, čo to má to auto na hlave?" (strešný autobox)

dejnas
15. črc 2013

sofi (4,5) vraví bračekovi (3): samko, zavri oči a povedz, čo mám v ruke?
malý zavrel silno oči a vraví: "čo mám v ruke?"

caterine
15. črc 2013

Dneska som si davala cistiacu masku na tvar, bola bledomodrej farby, mala ked ma s nou uvidela sa ma pyta, jeeej mami co to mas, ved vyzeras ako smouloveeee. 🙂

svano
15. črc 2013

Kamarátke zomrel svokor. Pár týždňov na to som jej varovala dcérku a s mojou dcérkou viedli následovny rozhovor:
Janka: vieš,mne zomrel dedko a teraz je v nebíčku.
Nika:on tam nie je celý,tam je len jeho dušička.
Janka:no,a tu má pomníček a my mu tam minimálne pol roka budeme musieť nosiť kvety.
Viem,že je to tak trocha čierny humor,ale aj tak boli tie decká na zjedenie.

svano
15. črc 2013

Môj synovec ma poučal: chlapi majú pipíka a ženy majú chlpy.

lenadka
16. črc 2013

Malá má stále niečo rozrobené s granulami pre psa. Buď ich rozhadzuje, alebo sa nimi napcháva. 😠 Nedávno som pri varení počula buchnúť vchodové dvere a dvere na skrini na chodbe, to už viem že zas granule 😝. Pomiešala som čo bolo treba hodila varechu a utekala za ňou. To už stihla nasypať plnú misku a zašila sa s nimi so psom ku hojdačke. Keď som tam prišla tvárila sa že ona nič. Vzala som misku a odchádzam, keď ona zamou kričí: "Maminá pvuečo nám to beieš, my to ešte budeme jesť!" 😀 S toho mi vyplýva ponaučenie - kupuj domácim miláčikom kvalitné granule, budú potom plný energie a budú mať lesklú srsť a vlasy! 😵

zuzanocka
16. črc 2013

Ahojte. Tak sa mi dnes dostalo... 😝
Rano mi mala gratulovala v posteli k narodeninam...vsetko najlepsie..pusa..postiskat a otocka na druhy bok.. po minute sa na mna otocila a vysplechla mi do tvare: "a darcek necakaj! JA som tvoj darcek!" 😲 😀

jankatn
16. črc 2013

Môj zlatý synček začína rozprávať- teda už mu to vcelku dobre ide má 2roky a 2mesiace večer si v postieľke vískal od radosti ale bolo už 10hodín som ho ukludňovala, Dávidko tichučko už aj vtáčiky spinkajú nemôžeš kričať zobudíš ich.. na druhý deň opäť nechcel zaspať zasa vymýšlal tak som na neho vykríkla- "už ticho okamžite do postele a spať!" a on mi iba tým jeho milunkým hláskom- "pšššt maminka ticho... táčiky spinkajú.." 😀

katrinka8
16. črc 2013

Nasa trojrocna dcerka na otazku typu Preco to robis? Odpoveda zasadne: Aby sme vedeli, kolko je hodin 😀

dolijalu
16. črc 2013

@lenadka
hahaha
U nas tiez funguje spolupraca zlodejka a pes🙂)

xabri
16. črc 2013

Teraz som si spomenula, keď sme boli minulý rok na dovolenke dali sme Marka spať/2,5 r/ a pustili vysielačku.Zrazu počujeme cez vysielačku ako Marko vykrikuje z postieľky na susedovho psa:,,Neštekaj,počuješ?!Ja chcem spať!Ja som unavený.Buď už ticho! 😉 😉 😉

nina233
17. črc 2013

Tak dnes rano som sa opat pobavila 😉 Rano mi hovori 3oj rocny syncek, ze ho boli kolienko a aj cela nozicka. Pytam sa ho, ze z coho, ci sa udrel a on zahlasi: "nie, neudrell, asi mi rastu chlpy" 😀

xabri
17. črc 2013

@nina233 🙂vidím čo trápi 3ročných🙂)Náš zase zahlásil na celý autobus, keď si poobzeral ruky aj nohy:,,Aký som chlpatý!" 😉

salomee
17. črc 2013

@svano Jo.. to moje neteř taky zvedala telefony, byla teda o něco starší.. jméno jen tak zadrmolila a dodala: "Chcete maminku, nebo tatínka?... tatínek není doma..."🙂

svano
17. črc 2013

Môj syn bol veľmi hyperaktívny a nechcel cez deň spávať. Práve bola u nás na návšteve babka, keď som sa v izbičke na posteli pokúšala uspať moju ratolesť. Asi po pol hodine vyšiel z izby a babke oznámil- babka pssst,mama už spí.

siska53
17. črc 2013

@svano toto robila aj moja sestra, niekedy namiesto nej zaspal otec, tak zahlasila mame nieco podobne: mama, psst, hocinto spi!

ivia123
19. črc 2013

dnes len 3 ročnej dcerke hovorim -odnes z tej obyvačky hračky .Prešla okolo mňa a vravi si sama pre seba,A čo ja mam 10 ruk? 😎

kader
20. črc 2013

Vždy, když jde PETANEK spinkat, tak potřebuje pít, čůrat, hledá mazly , ostatně jako snad každé dítě. Minulé večer, leží v posteli a říká tatinkovi.

PETANEK: tatinku, já chci napít.
Tatínek: jak jsi to řekl?
PETANEK: já chci minerálku !!!!
Tatínek: Péťo, jak se to říká?
PETANEK: nekecej a přines minerálku!!!!
Maminka: Pět, jak se to říká!?!?!
PETANEK: tatínku, prosíííííííím!!!!!!!

Takže asi tak ,o)

kocko
20. črc 2013

Minule som obedovala a dcéra zobrala lyžicu, že ma "nachová" a bude to rýchlejšie. Hovorím jej, takto ma budeš chovať
ako starú babku. A ona že nie ako starú babku ale ako starú kofu. 🙂 😉

nina233
20. črc 2013

Platim cez internet banking a stazujem sa na banku, na poplatky atd. A maly (3 roky) zahlasi: "nie je banka ako banka" 🙂 No som sa pobavila, asi pozera vela reklamy 😉

morisa
20. črc 2013

prijemne citanie popri vsetkych tych starostiach s detmi 🙂

radushka
21. črc 2013

Pořád čekám, až z té naší tříleté vypadne něco, co bych sem mohla napsat a nakonec ji "přečůrá" 17ti měsíční ségra :
-- stojím v předsíni a evidentně jsem jí blokovala, tak mi na drzo říká požoj, já na ni - tys mi řekla pozor? a suverénka - jo emoticon . Od té doby už to říká častěji, ale od takového malého prevíta tohle slyšet je fakt sranda 😀

-- Ráno vstáváme z postele, já lezu jako první , Verča za mnou.Na okraji se posadím (na něco jsem se ještě dívala) a malá mě plácne po zádech a direktivně říká -Jeď ! 😀

-- A poslední - jeli jsme na víkend pryč, tak jsem měla za úkol nálit z barelu do flašky slivku.Vytahuju plastový barel a Verča hned -Táta - Ano, je to tatínkovo odpovídám. a ona velmi pohotově -Pije 😀 😀 😀

siska53
21. črc 2013

Dnes tato provokoval maleho, ze mu da dudlik ( maly dudlik vzdy vypluval, takze nikdy nedudloval, dudliky mali len na hranie a obcas si ich akoze strcili do pusy)
Maly mu na to rozhorcene: nie dudlik, nebudem moct rozpravat!

ivia123
23. črc 2013

Dnes ma bolela hlava,tak malej hovorim nech sa ide hrať do detskej,za chviľu prišla za mnou a pyta sa ma.Maminka a kde maš tu bolesť?

darzneba
23. črc 2013

maly sa napil a potom prdol a ja ze co to bolo, on nato: mineralkovy defekt

bjoucik.15
23. črc 2013

kamaráda 4letý syn v půlnoci: Tati,kde je maminka?
Táta: Víš, maminku jsem odvezl do porodnice,máš sestřičku.
Syn: Vážně, tak mámě bouchlo bříško?!