"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lucisa
14. lis 2011

Nejmladší Ameli už začíná perlit. Manžel ji šel přebalit a na otázku "Co máš v gatích?" čekal, že řekne bobo nebo fuj a Mia ho převezla: Nojýýýý (nohy) 🙂

janus32
15. lis 2011

moja decra sa ma vecer pytala,ci mame este v chladnicke ten granat co ona jedla 😵 -po dlhom rozmyslali co to preboha jedla,sme spolu zistili,ze kavove zrno-ten kolacik 😀

janus32
15. lis 2011

ze decra-pisem jak tatar,chyba-dcera 🙂

bubelko
15. lis 2011

minule sme boli u zubarky a rozpravali sme tatovi, ako sme dopadli. lukas sa rozhovoril, ze ma este mliecne zuby a muz mu vravi, ze ved ano a potom mu postupne vypadnu a narastu trvale. ja som poznamenala, ze dufam, ze zdedi zuby po maminke a nie po tatovi. naco moj syn zdesene vykrikol: "mami, ale ja nechcem aby mi narastli dievcenske zuby, ja chcem chlapcenske!" 😀 😀 😀

atiatko
17. lis 2011

My sme boli včera s naším 5-ročným synčekom Peťulkom v meste, a tak sme sa dohodli, že ho pôjdeme ostrihať do pánskeho holičstva, tak ako už x-krát predtým. Keď sme vychádzali von z paneláku, stretli sme susedu, a tá sa opýtala nášho Peťulka, že kde ide a on: "Idem sa strihať do "holivúdstva" " 😀

ivett1
18. lis 2011

Minule ma deti zatiahli do obchodu s domácimi potrebami, lebo mali veľmi peknú vianočnú výzdobu vo výklade...a v obchode sa vrhli k poličkám, kde boli vystavené rôzne malé predmety s vianočným motívom-figúrky, betlehemy, stromčeky... Števko tam objavil stromček celý zo skla a jasné, že si ho chcel hneď zobrať a obzerať...a keď som mu tichúčko dohovárala, že to nemôže, lebo by sa náhodou rozbil a čo potom...tak na mňa kukol so zdvihnutým obočím a na "celý obchod" dôrazne vyhlásil:"Mami, neboj... budem opatjný!"...

leka323
18. lis 2011

Išla som so synom po chodníku a predbehla nás jedna pani, ktorá mala asi cca 120 kg. Ja som sa vôbec nad tým nepozastavila, ale môj 6-ročný syn na plné hrdlo: Mami, čo myslíš, nemala by začať cvičiť??? ...........

Alebo: boli sme kúpiť nejaké to mäsko na víkend a nevedela som sa rozhodnúť akú šunku mám kúpiť. Môj syn na to: nevieš akú??? tak kúp najlacnejšiu a hotovo.... 🙂 🙂 🙂

leka323
18. lis 2011

Alebo starší syn nemal dnes svoju pani učiteľku, mali zastupované hodiny a začal s tým, ktorá p. učiteľka zastupovala tú a tú hodinu. Na meno jednej p. učiteľky si nevedel spomenúť, tak mi vraví: nevieš ako sa volá tá tmavá učiteľka s krivým nosom??? 🙂 🙂 🙂

magimary
19. lis 2011

Tomi dnes opäť zaperlil. Robíme kysnuté buchty a Tomi sa chcel pochváliť, že vie, čo dôležité buchty obsahujú a zahlásil: "mami, aha, tu sú kysuce, aby to dobre vykyslo"... 😀 😀 😀
/samozrejme mal na mysli kvasnice/

mandarinka34
19. lis 2011

strazila som kamoskinho maleho,chcela som ist snim von len hrozne fukal vietor a nezabalila nam ciapku tak malemu hovorim ze Lukasko nemozme ist von lebo fuka vietor a mamina nam nezabalila ciapku a maly na to no to je ale KUa odkedy pocul slovo K...A tak to pouzival dost casto 🙂

bola som na navsteve u priatela jeho mamina sa ma pytala ci som hladna tak som si dala segedin bola tam aj priatelova neter vtedy mala asi 3 roky sedela na kuchynskom stole kde boli omrvinky a mala hlasi do P..E babka aky tu mas bordel skoro som sa zadrhala tym segedinom 😀 😀

sabcav
20. lis 2011

Dnešní perlička:
Terka se všude zvedá a hází věci na zem, no dneska se jí pro změnu povedlo rozsypat Andrejčiný kukuřičný lupínky, co měla v mističce na svém stolečku, a Andí to okomentovala: Teda Terezko, teď jsi tomu vytřela zrak :- o 😀 😀 (jsem se upřímně děsila, jaké z ní vypadne to poslední slovo, pže manželovi tam místo zrak občas ujede p.del, ale bohudíky dobrý 😉 )

sabcav
20. lis 2011

no teď někdy v týdnu jdeme po ulici a Andrejka si tam začala prozpěvovat, já jsem ukecanáááááá, já jsem Kelišováááááá 😀 ...bohudíky byl večer a moc lidí už venku nebylo, nevěděla jsem, jeslti se mám smát nebo stydět 😅 (ovšem faktem je, že měla pravdu 😵 😀 😉 )

evaviki
20. lis 2011

Sebik isiel spat k nám, tak som zapinala topení, kedze tam bola zima.. Mamiii, co děláš?" a já mu vravim, ze zapínám topení. Sebik na to:"no to mi vysvětli kočko, proč je lidem zima? A proč se to vola topení?" tak mu vravim, ze topení topí.. Nenechal ma dohovorit a komentoval:" a proc se topení topi? Topení se utopí?" 🙂

leka323
21. lis 2011

Syn sa pripravoval na náboženstvo. Učil sa modlitbu Verím v Boha... a trpel za vlády Poncia Piláta.... a mladší syn opakoval: trpel za vlády Poncia PIRÁTA... 🙂

6mia6
21. lis 2011

Syn ked zacal rozprávať v jasliach všetkým vykladal hrozné dôležito že: mama pije,tata pije, starká pije. No a jedneho dna som pre neho prišla a sestrička sa ma s kamennou tvárou opýtala či doma vsetci pijeme. Ostala som zaskocena že čo sa deje,asi dom aj koktala. Do toho sa začali vsetky smiat ze to im matúš vykladá že: mama príde.

lucisa
21. lis 2011

@evaviki kecka 😀 😀

@6mia6 no, to jsou pak šoky 😀

lucisa
21. lis 2011

Já byla minulý týdne na třídních schůzkách, u prostřední dcery vlastně poprvé.
Tušila jsem, že bude řeč o psaní, strašně škrábe, má špatmou grafomotoriku, musíme dělat uvolňovací cviky, špatné držení těla, no prostě všechno možné. A taky občas velká nechuť, když ji upozorňuju a opravuju.
Jednou měli psát nějaká písmenka na poslední řádek na stránce, kde není pomocná linka, tak jsem ji tam narýsovala. Je fakt, že bylatenká, ale vidět byla. No a mladá se vztekla, že to nevidí a jakmile jsem odskočila za nejmladší do vedlejšího pokoje ji zkontrolovat, jak si hraje, tak si Anina nejenže narýsovala svou linku (děsně křivě a tlustá snad 2 mm), ale navíc pastelkou, kterou také malé "e" napsala.
A napsala to hrozně, myslela jsem, že mě omyjou, díky pastelce to nešlo ani vygumovat, tak jsem ji naštvaná řekla, že je to takový hnus, že nemám ani chuť se pod to podepsat.
Na to mi lakonicky řekla, že si to klidně podepíše sama (což už předtím párktát zkusila nějaký klikyhák napsat), což jsem jí zakázala a podepsala.
No a na TS mi učitelka o tom říkala, že jí musela dát razítko prasátka (a to ještě urazila prasátko) a že jí na to Aňa řekla, že ona za to nemůže, protože jí to tak škaredě napsala maminka!!!!!!!!

lucisa
24. lis 2011

Má za dva dny 9letá dcera před spaním:
- Mami, už jste mi byli koupit dárky na narozky?
- Spi, nebuď zvědavá...
- Ale já bych si hrozně přála knížku Barbie, princezna Blair.
- Dostaneš punčocháče a kalhotky.
- Nééé, já nechci žádné oblečení, to mi můžeš koupit ve všední den.
- Víš, co by za to děti támhle v Africe daly?
- Poslali by tě s tím pryč, protože tam mají horko a žádné punčocháče a gaťky nepotřebujou......

😀 😀 😀 taky logika 😀 😀 😀

atiatko
24. lis 2011

Streda večer - išla som za naším 5-ročným synčekom do izbičky, a robila som sa, že plačem, lebo je už taký veľký a v ten deň ma ani nepoľúbkal (neobjal a nevybozkával 😉 ) a že som smutná. A náš Peťulko sa popri hraní s autíčkami otočil na mňa a vraj "Maminka neplač tu nado mnou, tam máš v telke Modré z neba, tak tam choď plakať ...." 😀 😀 😀

evuska32
25. lis 2011

Pridávam aj ja 🙂 z písomky môjho syna štvrtáka: Ako sa vylučujú škodlivé látky z tela? Močom, stolicou to si spomenul...ďalej nevedel, tak si vymyslel....vracaním a soplením 😀

aela
26. lis 2011

tak hefty uz aj u nas zacinaju, pri reprize cs ma talent mala hladi na opicu a ukazuje na nu prstom a hovorim jej, to je opička a ona: pička, reku nie pička ale opica a ona: piča 😀 😀 😀

berenika39
26. lis 2011

@6mia6 a to si představ, že petr jeden čas zkoumal, co píchá...řešil stromy, jehličí, klacky, bylo to v létě. a jak se ujištoval, tak se ptal: a máma píchá? a táta píchá? a míša píchá? a bába píchá?? a furt dokola, tak jak to děti dělají, když poznají něco nového....je fakt, že v té době nechodil ještě do jeslí, takže jsme si to užili jen mezi svými🙂.

atiatko
27. lis 2011

dnešná perlička nášho 5-ročného synčeka - vošla som do jeho izbičky a tam v zápale hry povyťahované všetky autíčka, zvieratká, vojaci a vojenská pevnosť - proste kopa hračiek. Keďže sa cez izbu nedalo ani len prejsť, povedala som Peťulkovi, aby si to upratal, lebo že nebudeme kamoši a budem sa hnevať. A on na to: "No čo už maminka, taký je život !" 😀 😀 😀

giselka
28. lis 2011

Naše malá (3 roky) lítala po obýváku, zakopla a spadla a prý: "Mami, tak to jsem nevyhrála" 🙂

Nebo jsme byli se synovcem venku, kolem běžel pes, nějaká šílená směska a synovec: "Teto, co je to za rasu?"
Já: "Netuším, Kubi"
Kuba: "Není to náhodou exteriér?" 🙂

sabcav
28. lis 2011

V sobotu byly na oběd zapečené těstoviny a okurkový salát, Andy chutnalo, ale pár kolínek jí spadlo na podlahu a když se zvedla, tak jsme zjistili, že je trochu salátu i na židli. Na to už čekal náš pes a luxoval těstoviny, salát si nevšímal. Manžel se žertem zeptal psa: Elí a co ten salát na židli, dej si, ať to nemusím uklízet 😅 . Andrejka nelenila, přidala se, a zaperlila: No tak Elí, pojď sem, dej si okurkový salát , šup šup, jen se nestyď 😀 😀 😀

Byli jsme mrtvý smíchy 😅

kamilka22
29. lis 2011

tak sa sem pridavam, dnes moja dcerka klincovala v Lidl-e a na plne usta spustila: "mamaaaa, mozem si tu prdnut?", asi styria ludia sa tak smiali, az sa za brucha chytali.

lucka1987
29. lis 2011

@leka323 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa inaaaaak rozosmiala na tom piratovi

aplless
29. lis 2011

ja som minule preberala s dcerou odkial vznikli ludia, a tak ma napadlo ze ju nachytam tak som sa jej opytala ze co bolo skor vajce alebo sliepka. samozrejme mi odpovedala ze sliepka a ja jej nato a vjace kto zniesol a ona s usmevom ze DINOSAURUS. takze samozrejme ona nachytala mna 🙂

lucka1987
29. lis 2011

takze kopirujem z temy, predoslej:
pridavam vyrok, sice nie mojho synceka, lebo ma len 2 mesiace, ale jedneho maleho 3 rocneho dievcatka, ked bola na nasich krstinach a kukala sa ako prebalujem mareka (marek sa smejkal ako vzdy) a ona zahlasila : " TETA, PLEČO MU ŠETKY ŽUBY VYPADALI ?"

alebo vyrok takmer 4 rocneho mm bratranca : " MAMINA JA TA STRASNE LUBIM.. ALE KED SI PREC, TAK AJ TATA LUBIM "

A vrozhovor s mojou takmer 5 rocnou sesternicou:
ja: ( v detskej izbicke) a kde spavas ty a kde misko?
ona: ja tu, a misko tam v tej mensiej postely... a mama uspava mna a tato miska, az kym nezaspime, a ked zaspime tak oni si idu lahnut do spalne a potom sa miluju podotykam ze v izbe bolo dalsich 5 dospelych ludi, okrem rodicov malej rebeky :D

kamilka22
29. lis 2011

spomenula som si co mi svokra hovorila, vraj ked bol moj manzel dieta, tak si spieval pesnicku "bol to sudruh Lenin z lode Aurory", ibaze to spieval "bol to sudruh lenin zlodej z Aurory"....