"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

dais
19. led 2013

Ťahám malú na boboch a už nevládzem ísť rýchlo a ona mi vraví: Mami ja myslím, že ti došiel benzín.

ivia123
19. led 2013

pred chviľou mi telef.manžel,že sa vratil z Afriky a ,že je za hodinu doma.To,že ma chcel prekvapiť. 🙂 ale ja sa naramne z toho smejem, ako ide odhadzovať sneh,aby sa dostal do dvora s autom. 🙂 pojdem mu asi pomocť

jankamgr
21. led 2013

Synovec sa učil do školy (3.r. ZŠ), a už vymenováva pohoria, ktoré máme na SVK: Veľká Fatra, Malá Fatra, Veľká Tatra, Malá Tatra 😀 😀 a jeho najobľúbenejšia spisovateľka je Benda Krista (Krista Bendová) 😀 😀 😀 😀

asimon
21. led 2013

Moja sestra ked bola mala vyvolala ju ucitelka na vybrane slova po R...tak zacala...ryba rychly ryt rypat hryzt kryt koryto korytnacka stryc rycat ryza bryndza CIBULA 🙂🙂🙂

asimon
21. led 2013

A este nieco z dnesneho rana...moja 16 mesacna dcerka sa naucila hovorit aojtee (ahojte) ked niekto odchadza alebo prichadza...a dnes rano...sedim na gauci /je este kojena/ vylezie na mna rozopne mi cvoky na pyzame a odhali si obe prsia...vyskeri sa na ne a povie aojteee :D:D:D

mirka276
21. led 2013

@xabri no presne ako nas misko.

mirka276
21. led 2013

V pioatok sme maly cela skolka vystupenie v kulturaku. Okrem ineho, ze mi Misko stale utekal na podium, sedeli sme v prvej rade a nemohol sa dockat, kedy pojde ich trieda, sa aj pekne vyfarbil. Isli vystupovat predskolaci, stali nastupeny a Misko na plne usta " mamina, pozui kto je to?" ja mu " no dievcatko je tam a chlapci" a on pozri ake tucne dievcato! Kupko pozri aka je tucna hovori Misko kamaratovi. no skoro som sa od hanby prepadla.

renca3
21. led 2013

Ked mal mladsi syn asi 2,5 -3 roky, isiel s nim moj muz nakupovat. /Ja som taku odvahu nikdy nemala/. Bolo to v lete, chcel si kupit plavky. Dokonca si isiel aj skusat do kabiny. Maly sa samozrejme nudil a behal od kabiny ku kabine a odhrnal zavesy s pokrikom "Ahoj" No, niektorym nebolo vsetko jedno, ako dame v spodnom pradle a pan, co si skusal tiez plavky.... 🙂

renca3
21. led 2013

Alebo story na verejnych toaletach. Maly bol uz vycikany. Muz stal otoceny chrbtom pri pisoari. Maly zazrel spod dveri kabiny nohy, tak mu nic ine nenapadlo, len nazriet zdola a mileho uja pozdravil svojim "AHOJ".

kajusik
21. led 2013

Raz sme s malou (vtedy 3,5 r.) isli vybavit pas a v cakarni sedel okrem dalsich ludi aj jeden clovek tmavsej pleti (naozaj velmi tmavy cernoch). Mala si ho cely cas obzerala, usmievala sa na neho a aj on na nu. Evidentne chapal, ze moje dieta vidi cernocha prvy krat v zivote. Potom vosiel dnu a vonku zostala len jeho priatelka, no a malej asi po minute prisla na rozum jedna starsia detska pesnicka (fakt som sa modlila, aby jej na rozum neprisla), ale prisla a ona spustila na celu cakaren: "Černoch čučo, čupi pod krikom,..." Skoro som omdlela od hanby.

jankah77
21. led 2013

Dnes rano som tlacila nejake dokumenty, a Simon (5r) prisiel za mnou a hovori: mamiii urobis aj mne tlacenku s dinosaurami? 😀

kitinka76
21. led 2013

@kajusik s Tete do školky chodila jedna černoška a když došla do školky poprvé, tak ji nějaká holčička zkoušela umýt, jestli není jen špinavá 😅

xabri
21. led 2013

Zistila som, že malý nevie čo je to šteňa.Tak mu vysvetľujem, že to je malý psíček a malé mačička je mača.Syn sa spýta a veľká kočka je čo? Tak pokračujem vo vysvetľovaní, že veľká kočka je kočka teda mačka mama,vieš? A on sa zamyslí a spýta sa:,,Takže ty si kočka?!" 🙂 🙂 🙂

kamila1979
21. led 2013

tak naše další pokračování se 3 synovýma manželkama 😀 😀
Dnes celý nadšený už v šatně vykládal - mami já jsem se líbal s Barunkou (jeho manželka, kterou má i naven) před Anetkou a Terezkou (manželky na úklid a vaření) a jezdil jsem s Barunkou ve školce na bobech. Myslíš, že ty dvě se se mnou teď rozvedou?? Tak jsem se ho zeptala, Ondro vždyť jsi je chtěl nabídnout kamarádům za 100 000. Víš mami, ale kluci říkali, že je nechtějí ani zadarmo, ale můžeme se jít zeptat do Intersparu, jestli je nepotřebujou. 😀 😀 😀

petusko
21. led 2013

malý mi práve rozprával nejaký vymyslený príbeh o rodine, kde sa mamina volala Pečienka, lebo stále pečie 😀 😀 😀 😀

renca3
21. led 2013

Este jeden WC pribeh, ked mal asi 2 roky. Muz si umyval ruky v umyvadle a maly mu ukazuje. Aha, ja mam ťuťiky /cukriky/. A drzal v rucickach to vonave ci dezinfekciu, ktora byva nalepena v pisoaroch. Ale bolo to pekne farebne. 🙂

doty1
21. led 2013

môj muž má obchod a deti ho majú veľmi radi, lebo vždy každému niečo dá, vystíska,...raz bol nakupovať syn známych a muž mu dal pelendrek a po chvíli vraví "a vezmi aj bráchovi" a podal mu druhý. A malý po chvíľke úplne vážne "aj ocko má rád pelendreky" 😀

garzonka
21. led 2013

- Tobi, nehovori sa Pilip. Povedz pekne Filip. Fi - Fi- Fi- Filip.
- Fi- Fi- Fi- Pilip!

-Tobi, nie Midžango, ale Nindžago. Skus Ni-Ni-Ni- Nindžago.
- Ni-Ni-Ni-Midžango!

😀

lussy23
21. led 2013

@doty1 no a ja tiež. 🙂

bocinka
22. led 2013

Vykladam Sofince o Karkulce a rikam: Babicko, proc mas tak velke... a taham za ucho.... a Sofi dopovi: Usi.... Pokracuji: Babicko, proc mas tak velke... A klepu na ocni vicka.... A Sofi: Oboci??? a Mira se za rohem smeje a rika: Protoze jsem Breznev.... a Sofi hned: Maminko, co je to Seresmev???
A pak to dite uspete..... 😀 :-X 😀

dalsi hlaska... Ja: Karkulku potkal vlk a rekl.... Sofie: JEN POCKEJ ZAJICI!!! 😀 😀 😀
dneska vice smichu nez spani....

xabri
22. led 2013

@bocinka Hovorí sa tomu, že jej ide karta🙂))

bocinka
22. led 2013

@xabri jak "ide karta" nechápu 😝 😝

xabri
22. led 2013

@bocinka to sa tak hovorí, keď niekto hovorí jednu vtipnú hlášku za druhou🙂

bocinka
22. led 2013

@xabri tak to jo.... 🙂 sem tam se jí to povede....

alexa21
22. led 2013

Samko: mamka a uz mne nebudes hovorit,ze som zly?no,ked udes pocuvat maminu,tak urcite nie..hodil na mna psie oci a vravi:ale vies mami,to sa neda.niekedy to tak vyjde ze musim byt aj nepocuvny 😀

alexa21
22. led 2013

Mame problem s jedenim..jedine co zabera je vydieranie 😅 ..rano cestou do skolky..mamka,mozem poobedede hru na pocitaci?ked mi pani ucitelka povie ze si papal a sam,tak sa o tom porozpravame..ale mamii..tak mne nedavajte. ani sosivicu,ani fazulu,ani hrasok,ani kapustuu,ani mrkvuu,ani paradajku a dajte mne len zemiaciky a ja potom vsetko spapam a potom mozem hru na pocitaci?

A este ma napadlo..vcera sme cestou do skolky videli srnky..samulko aha,srnky..mozes povedat pani ucitelke,ze si videl srnky..on znudene...jooj,ja zabudnem,povedam jej to zajtra..

kamila1979
22. led 2013

říkám Ondrovi: ukliď si ty hračky. Ondra: ale mami, ty po mně pořád něco chceš, kdyby sis to udělala sama tak by sis ušetřila nervy a bylo by to dřív. a malý Matyášek na mě dělal - ty,ty,ty.
Tak nevím, kde se stala chyba? 😀 😀 😀

yukki
22. led 2013

Púšťam deťom z youtube pesničky...Markétke-Markétku od Rottrovej, a Kike som vybrala od Matušku, Píseň pro Kristínku....tak sugestívne sa tam Waldemar díva do kamery...a kika hotová, posiela pusy do monitoru, objíma monitor, a naraz vraví "To je moôj frajer! to je môj frajer!"....a zas pusinky, mávanie.......a pred koncom pesničky sa otočí a pýta sa " A on ma vidí? On ma vidí?"

Tak vidí...ale už len z nebíčka. Bola som na jeho poslednom koncerte na Slovensku.....bol to zážitok na celý život.

bride_lucie
22. led 2013

@garzonka Tohle mi připomnělo příběh z mého dětství, který mi vyprávěla moje mamka. Aneb jak se mě snažili naučit slovo AUTOBUS, já zásadně říkala A - ABUS 😎 Mamka: "řekni auto", já s pohledem největší soustředěnosti jsem pomalu a zřetelně vyslovila "auto", mamka: "a řekni bus", já opět naprosto zřetelně s vážným obličejem opakuji "bus" a maminka velmi zřetelně hláskuje "tááák a řekni A U T O B U S" a já zakřičím "A - A BUS!!!!" načež se začnu chechtat, utíkat po bytě a křičet "A - A BUS, A - A BUS!!" 😀

garzonka
22. led 2013

Syn (3):
-" Maminka, ty si krásny chlapček !" (..... tak mu často hovoríme, že je krásny chlapček, tak to má zafixované)
- "Ja nie som chlapček, ja som maminka"
- "Áno, ty si krásny chlapček maminka!"
😀