"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

mimusiacik
2. srp 2007

🙂 pyta sa znama mojej 3r.dcerky : a ako sa vola tvoja mamka? - bleskova odpoved znela :" OSLAVA !!! "...(rozumej Miroslava) 🙂

vesi
2. srp 2007

moja mladšia dcéra, ked vysávam chodí stále za mnou, lebo sa jej to páči. raz som si všimla, že niekde zmizla, tak som sa išla pozrieť a našla som ju pri koši.Tak som sa jej od dverí opýtala" čo tam robíš?"ona sa otočila, celá ufúľaná od masla a hovorí "ňam". ona sa totiž veselo krmila z koša chlebom, ktorý nezjedla na raňajky naša staršia dcéra. 😀

katkarina
2. srp 2007

Pamatam si ako som v detskom kutiku 1.den sluzby behala za takym malym dievcatkom trojrocnym a hovorim jej ,ked budes chciet ist na zachod,nehanbi sa povedz niektorej tete..Ano? Prisla o par chvil a hovori mi: teta? Uz som sa pocikala... 😀

kamajka
2. srp 2007

No naša malá minulý rok na Mikuláša zvracala zo sladkostí tak sme jej povedali, že teraz nemôže papať cukríky ani iné sladkosti, aby jej zas nebolo zle. Asi o dva dni na to sme išli do drogérie niečo kúpiť, ani neviem čo, a pri odchode jej predavačka podávala lízatko. A Viki že: "Ty, ty... Ty stará babka!!! Ty mi nedávaj lízatko, lebo budem zase grcať!!!" a ešte jej pri tom aj hrozila ukazovákom... - na toto nikdy nezabudnem tá pani zostala ako obarená s tým lízatkom v ruke.... Hanba na sto rokov...
Alebo: "Mami, čo ja budem keď zomriem?" "No budeš mŕtva" "Nie, ja budem lebka!".....
Alebo "aha mami! To auto je aké malé...A tučné ako oco!"
Alebo "mami, suseda je tehotná" "A kde je tehotná?" "No tu, na ritke!" (suseda je dosť pri tele 🙂)
Alebo "Poď papať croissant" "Čoooo? Klobasán???"
Alebo na deň detí sme mali "rozprávkový les" a tam boli kadejaké víly a draky a tak podobne a keď sme vošli, tak nás zastavili dve dievčence a chceli od Vikiny počuť básničku alebo pesničku, že jej potom dajú "sladkú odmenu".
A Viki začala spievať že: "Princezná, princeznááá" - pozrela na dievča so strojčekom na zuboch a pokračovala: "má veľkééé zubyyyy......"

Je toho viacej ale akurát teraz si neviem spomenúť....

mikca
autor
2. srp 2007

holky super 😀 😀 😀 mé známe malá, když se spolu koupaly jí povídá, "mami ty máš ale hezký prsa, takový ...dlouhý", známa koukal jako.... 😀

vesi
2. srp 2007

kamajka 😀 😀 😀 pozerám, že máš doma veselo 😀

kamajka
2. srp 2007

No aj mne moja raz povedala: "Mami aké máš dlhé cecky..."

kamajka
2. srp 2007

Vesi no to ti poviem....

katkarina
2. srp 2007

Moj brat rozprava zo sna a raz ako dospelemu sa mu stalo,ze zacal kricat na cely dom : pada na mna atomova bomba!!!..a o chvilu na to..uf na stastie zastala vo velkej vyske..Otocil sa na druhy bok a spal dalej.. 😅

katkarina
2. srp 2007

kamajka: dobre hlasky ma ta tvoja mala... 😀

vesi
2. srp 2007

moja Nikolka, ked mala asi 2 roky, videla u našich krabičku kondomov a myslela si, že je to nejaká sladkosť, tak jej vysvetlili, že to nie sú sladkosti. o niečo neskôr v jednom hypermarkete, videla regál s kondomami a kričala na celý obchod "baba má" - to akože babka má 😀

kamajka
2. srp 2007

No vesi aj tá Tvoja je šikovná 😀 😀 😀

vesi
2. srp 2007

😀 😀 😀

mimusiacik
2. srp 2007

🙂 v TV sa pytali deti:"a aky je Vas tatino?" ...maly šušlavy blondacik odpovedal...:" no moj tatinko je silny,lebo je plešohlavyyy"...(ta spevava melodia a jeho prizvuk bol milionovy...)

kamajka
2. srp 2007

A ešte sestra má "vlasatého" frajera a naša starká ho raz "ohovárala", že tie vlasy by mu najradšej odtrhla... Viktorka ju počula, a keď prišla k starkej sestra aj s frajerom, samozrejme sme tam boli aj my, tak začala kričať: "Iveta! Tie vlasy mu od-trh-nem!!!"
ej ale sme pakovali stade rýchlo... 😀

katkarina
2. srp 2007

Ja ako dieta som bola tiez velmi sikovna...ked som mala asi tri(na stastie mi nebolo poriadne rozumiet ked som hovorila)tak vzdy ked som isla s mamou po ulici a videli sme starsieho cloveka,tak som sa nanho zbezne pozrela a povedala som mu: ty si stary, ty skoro umries...chudak mama 😅

vesi
2. srp 2007

naša nikola od malička rozpráva zo sna. raz ju naučil môj otec, že má vystrčiť päsť a povedať - chceš bombu?celkom sa to ujalo 🙂 len raz som ju išla v noci zakryť, ona si sadne, otrčí päsť, povie chceš bombu?, ľahla si a spala dalej. na druhý deň si nič z toho nepamätala, len ja som bola z toho stále v úžase 😀

kamajka
2. srp 2007

A ďalšia sestra má krivé zuby a malá sa jej pýta: "Prečo ti trčia zuby?"

kamajka
2. srp 2007

😀 😀 😀 noa spoň vieš po kom to má.... 😀 😀 😀

mimusiacik
2. srp 2007

🙂 stali sme na zastavke MHD,tak sme si kratili cas tym,ze sme ukazovali a ucili sa farby okoloiducich aut...autobus prisiel,nastupili sme,oproti nam sedela udrziavana pani "dama" vo veku asi 70r.,a moja mala na cele hrdlo :"ta stara baba ma cervenu bluzku!"...no a teraz sa tvar pred tou tlupou cumilov!!! 🙂 😀 😅 😵

vesi
2. srp 2007

😀 😀 😀 sesterkin malý, ked mal cca 1 rok, tak sa tichúčko hral, ona bola spokojná, až ked zbadala, že z koša trčí velká futbalová lopta, pochopila, že celý čas nosil hračky do koša 😀

lenadka
2. srp 2007

Nasa mala zahlasila nedavno babke ked sedela na serbliku: "kakam take hovno ako su tvoje ociii" babka ma tmavo hnede 😀

kamajka
2. srp 2007

Raz bol tatino s malou v drogérii a malá sa obšmietala medzi vložkami, a pýta sa ho (samozrejme na celú predajňu): "Oco, aj ty máš krámy? Lebo aj mama má...."

mimusiacik
2. srp 2007

🙂 jasne ,mne stara mama vzdy do nekonecna omielala :"Ked pocut z detskej izby krik,plac a rev...nic sa nedeje...akonahle je ticho - let tam ozlomkrky...!"

kamajka
2. srp 2007

Lenadka no teraz som sa fakt pobavila, no ešte niečo napíš a aj slzy mi vylezú 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vesi
2. srp 2007

😀 😀 😀 tak to ja fakt pravda, ked je ticho hned bežím pozrieť čo sa deje 😀

mimusiacik
2. srp 2007

kto to tu spominal..ze ma problemy s vyprazdnovanim???

...clanok z netu....🙂))

Som alergický na kapustu, jedno či surová, varená, dusená alebo vo vianočnej kapustnici, vždy sa z nej poseriem. Je to otázka sekúnd, alergia. Minule som sa vracal zo služobky v Rakúsku, zastavil som sa na pumpe a dal som si výborný zeleninový šalát, mňam. Bola v ňom však zamaskovaná kapusta, fuj. To som však zistil, až keď som sedel v aute, švihal si to po diaľnici a ozvali sa známe tlaky.

Keď začnú tieto tlaky mám zhruba minútu aby som zasadol na trón. Verte či nie, za tých strašne, ale strašne dlhých 60 sekúnd, som nemal šancu auto niekde odstaviť. Bolo mi to jedno, či je v okolí nejaký strom alebo len rovné pole, na parkovisko som ani nepomyslel, ale práve sa zbiehali a rozdvojovali pruhy, zabetónovaná situácia. Jednoducho som to neudržal a pustil som to, cítil som sa ako dojča. Nakoľko som bol na služobke len na otočku, nemal som so sebou žiadne veci na prezlečenie. Nezostávalo mi nič iné, len v takom stave ako som bol cestovať domov. Tento pocit neprajem zažiť ani najhoršiemu nepriateľovi. Neviem z čoho je hovno zložené ale po čase to začne šťípať ako maďarská paprika a smrdí to čoraz nástojčivejšie. Bohuprisahám až raz budem mať dieťa, budem mu tie plienky kontrolovať každú chvíľu, nech sa vo svojich výkaloch neparí, viem čo to je.

Trpel som ako starý Jób kým som konečne prišiel na hranice. Prvá kontrola rakúska. Vonku už bolo celkom teplo, tak colníci nesedeli v búdkach ale vyhrievali si kosti na zubatom slniečku. Rakušák sa ma pýta, čo veziem, ja mu na to, že nech sa nehnevá, že som sa posral. Len pristúpil a natiahol nozdrami arómu čo sa mi rynula z pootvoreného okna na aute, jediné čo zo seba dostal bolo: "Du Schwein!" a ukázal mi aby som padal ďalej, ani pas nechcel. Reku keď je to také jednoduché, skúsim to na slovenskej strane tak isto. Tu som sa však prerátal, keď som krajanovi oznámil, že som mal črevnú nehodu len sa neveriaco zatváril a pozrel na kolegu. Kolega schizofrenický typ zreval: "Never mu, drogy vezie!". Nasledovala dvojhodinová kompletná prehliadka auta. Na osobnú si netrúfli, deodorant zaberal. Keďže ako som spomínal štípalo to viac ako čertovsky, riešenie som videl jediné, nohavice dolu a počkať kým ma pustia domov.

Týmto by som chcel pozdraviť všetkých, ktorí videli na hraniciach týpka, so stiahnutými nohavicami a trenkami na členkoch, s voľne spustenou košeľou, otočeným zadkom smerom k vánku, ktorý povieval a ktorý snažil sa aspoň týmto spôsobom ulahodiť trpiacej časti tela. Stretneme sa v Stupave na Dni zelá.

P.S. Mám na predaj auto, v dobrom stave, málo jazdené, len nejde vyvetrať.

kaczka
2. srp 2007

Holky,já se tady směju až mi z toho tečou slzy,to jsou vážně hlody! 😀 😀 😀

lenadka
2. srp 2007

Ona ma stale trefne poznamky ukecna ako fras a ako vie papulovat /2,5 rocna/.
Na zahrade chcela cikat uz asi 3x a nam sa s nou nechelo ist do kadibudky úaj tak tam chce ist len preto ze tam obdivuje pavuciny/ a tak je jocino povedal nech sa vycika na travicku. Dala dolu gatuse, stale ju komandoval ze ako to robi, nech si cupne inak lebo jej po nohach potecie...ked zacala cikat aj tak bolo, no ona pohotova ocinovi oponovala:" to preto mne tak nejde, lebo ja mam takeho bambulovskeho pipika nie ako ty" 😀

mimusiacik
2. srp 2007

🙂 parDooon za odbocku,ale toto sa nedalo nechat SI len pre seba...vdaka expertka8...pobavi i po mesiacoch!!!