"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivett1
17. led 2013

@gubcikova na margo tých neslušných slovíčok...malé deti sú ako špongia, hneď všetko "nasajú" a najlepšie je, že to vedia aj použiť... aj náš Števko v poslednej dobe na všetko odpovedá ..."h.v.o" ... a keď mu vysvetľujem, že to je "škaredé" slovíčko a slušní ľudia tak nehovoria, tak sa mi začne smiať do tváre a zahlási...ale mami, veď to je sranda...a na moju otázku, kto tak hovorí...mi povie, že Matúš a Dominik v škôlke... tak a zasa môžem vysvetľovať ...stále dookola...
inak aj ja si dávam pozor...(aj keď nepoužívam "škaredé" výrazy...)...ale, keď sa nahnevám, tak hovorím..."do piva...!" 🙂 alebo "do kapusty..." ... a už minule to obaja-Števi aj Viki rozoberali, že prečo "do piva" a čo to vlastne znamená, že "do kapusty" ... 😀

ivia123
17. led 2013

kamaratkinej dcere dohovarali.A ona povedala.Už dosť, lebo vnučence nebudu. 😀

romcovaklarka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suezana
18. led 2013

malej spadlo niečo do oka, vylovila mihalnicu - mami 😕 😕 mne už opadávajú mihalnice??? 😕 😕 😕 😕

😀 😀 😀

pri rozhovore (mali sme návštevu) som včera poznamenala, že ja som bola slušné dieťa 😉 😉 a V. nato: noooo, maminka chcela napodobniť dedka, ako chlípe kávu - a tak jej zabehla, že ju celú "vygrcala" , lebo ona bola slušná 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀
(tá káva mi len zabehla.... ale teda poriadne 😅 😅 )

edeltraut
18. led 2013

Taky přidám asi největší trapas s mým drahým synáčkem: Chodili jsme na plavání kojenců a batolat (já tehdy s půlroční dcerou a synem 2.5roku). Ve sprše jsem měla plné ruce práce s Eliškou, tak jsem nechala Ládíka, aby se tam procházel mezi ostatníma maminkama. On si vyhlédl jednu silnou paní. Byla typ jako moje mamka, tak si říkám, že si jí prohlíží, protože mu připomíná babičku. V tom jí Ládín dvakrát poplácal po "sedince" a říká: "Ty máš ale zadek". V tu chvíli bych se "tam" viděla. Nicméně, všechny maminky (včetně mě) dělaly, že nerozuměly....

gubcikova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gubcikova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gubcikova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
irriss
18. led 2013

Vcera mi dcera pomahala loupat brambory a pri loupani si sama "podrazdene"povida:

Jsou vsechny jak z gymnazia..jsou vsechny jak z gymnazia, gymnasisti, gymnasisti..
No tak mi to nedalo a rikam, Verunko, co mas proti gymnasistum?
Nic..ty brambory maji pupinky jako vsichni studenti z gymnazia..

😲 😲 😀 😀

ivett1
18. led 2013

Včera večer hovorím Števkovi: "Choď si, prosím ťa, odniesť tieto hračky do svojej izbičky, potom ich spolu uložíme..."
Števko ležal na sedačke, na brušku, kopkal si nožičkami a jasné, že sa mu nechcelo, tak sa začal vyhovárať:
"Ale mami, ja som len malé dieťa, tak to nemôžem urobiť!"
Tak som mu povedala:"OK....choď do svojej postieľky, malé deti musia ísť spať!"
Reakcia: "Mami, ale ja som teraz také malé dieťa, ktoré akože nechce ísť spať.... dobre?" 😀 ...

fra
18. led 2013

@adelajda2012 to su ti chlapi 😀 len mu neukazuj toto video http://i.imgur.com/HPZyn.gif

matax
18. led 2013

mala spievala: medvedku, daj labku, medvedica rano vstala vsetky deti vychlastala 😀 😀
zamotal sa jej jazycek 🙂

matisd
18. led 2013

Kúpila som si nočnú košeľu. Obyčajnú, jednoduchú, klasika.V hornej časti sú povyšívané také pekné malé kvietky. Chalani sú chorí, ráno nemusíme skoro vstávať, tak som zostala v posteli do 7.00. Daniel sa zobudil, preliezol ku mne, pozerá, pozerá....Mama, to máš prečo takéto pyžamo? Aby si sa ockovi páčila??? 😀 😝
Včera sme boli u lekára, v čakárni boli s novorodencom. Peťo pozerá a že: Mami dúfam že ty už bábätko nebudeš mať, lebo sa zbláznim. Stačí nám aj Dano. 😀 😀 😅 😝 (Daniel je hyperaktívny)

dais
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gubcikova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dais
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hugoleon
18. led 2013

Nie je to vobec vtipne, ale "potesilo". Vcera Hugi (bude mat 4r): " Neplac mamka, neplac, (objal ma) neplaaac...ved ja ta lubim....nechapes?!" Aj ja teba, ale babka mi bude velmi chybat... "Nebud smutna, ona urcite nezomrela navdzy, urcite sa este postavi a bude dychat." Urcite nebude, mojko. " Tak uz je v nebicku, neplac..."

felinda
18. led 2013

malý /4r./ zahlásil : maminka Maťko v školke neverí, že máš veľké ciciky...ukážeš mu ich , však maminka?????? Jasné Filipko 😀

irriss
18. led 2013

pred rokem (8 let)
dcerka:
Maminko,jeptiska se uz tak narodi nebo je to jeji zamestnani?

irriss
18. led 2013

a druhe dvojce nedavno:
dcerka (9let)

"Ozenim se s chlebem s nutellou.."

ivett1
18. led 2013

@irriss 😀 chlieb s nutelou...tak, toto je najobľúbenejšie jedlo našej Viki😀 ...

kitinka76
18. led 2013

@irriss moje starší když byla malá, tak jeptiškám říkala "babky modličky" 😀 😀 😀

pulsatilka
18. led 2013

dcera sa hra so zvieratkami a tatik sa jej pyta ako sa volaju kravicky...odpoved: jedna kravicka Emilka, druka kravicka stracciatella ....:D ( myslela straccena)... :D :D

xabri
18. led 2013

Moja sestra ,keď bola malá neskutočne dokázala dopliesť slová,ale vynašla sa.Napríklad chcela nám oznámiť ,že videla psa. Najskôr spa,potom pesa,spika, až to vzdala a povedala:,,No tak som videla havka! 🙂

xabri
18. led 2013

Môj syn sa dnes od obeda so stoličkou odsunul až po dvere trúby na pečenie čo okomentoval:,,Skoro som sa upiekol ako Marienka!"/myslel na Marienku z Perníkovej chalúpky/ 🙂

marianax
18. led 2013

@felinda do kolieeeen 😀 😀 😀

ivinka77
18. led 2013

ja som prisla predvcerom pre starsiu dcerku Teri do skolky a ona zahlasila :
''Maminka co si mi v praci zapracovala ???''
''Teri , ale ved vies, ze ja nepracujem, som doma s Vikinkou ! ''
''Ahaaaaaa ty si chudobna doma na dochodku ? ''
''Nie , ja som na materskej...''

a potom sme sli do tanecnej a tam Teri na celu chodbu zahlasila, ze ''moja maminka je chudobna doma na mamkovskej !'' 🙂)))))))))))))))

prasiatko30
18. led 2013

Dcera ked mala. 3r vyznavala tatinovi lasku - tatino ja ta mam radsej ako el corte ingles = nieco ako kedysi nas prior alebo marks and spencer aby sme si rozumeli🙂

kamila1979
18. led 2013

Náš Ondra, jak má ty 3 manželky ve školce, tak dnes cestou ze školky mi povídá - mami mě z těch manželek někdy bolí hlava, že mám pocit, že se mi rozletí mozek a střeva na kousíčky. 😀 Tak jsem se ho zeptala, proč si je teda vzal. Ondra bleskově odpověděl - a tos mě nemohla varovat, že je to tak náročný. Teď už je pozdě, teď ani brečet mi nepomůže. 😀 😀 😀

kamila1979
18. led 2013

@llluckaaa Náš matyášek, zase na všechny ženského pohlaví ať jim je 5 nebo 80 řve babo a na všechny mužského pohláví táta, táta.