"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

marelica
1. črc 2010

Môj synovec písal písomku z náboženstva... na otázku "Čím sa končí svätá omša?" odpovedal "A"

Dcérky som sa včera opýtala z akého pohárika chce vodičku. Nevedela sa rozhodnúť, tak som ju vyzvala: "Povedz farbu!" a malá pohotovo "Farbu!"

karolinkafe
2. črc 2010

toto je skvela tema 😀 😀 😀
@mia78 no ja som sa tu teraz popukala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pridavam slova lokomotiva = kolokomina, pomaranc = porantanc 😉

anelehka
2. črc 2010

Maly dneska zahlasil:zase ma zobudil ten drbo pes susedov. 😀

nadhera
3. črc 2010

Mamiiiii, vola ti mobil!

aero
11. črc 2010

@nadhera 😀 😀 😀

nadhera
11. črc 2010

Nieco mi spadlo na zem, tak som sa zohla a zdvihla. Starsi / 3r/ stal pri mne, pozeral a : "Mamka, do pi...i?" 😲
Podotykam, ze som nepovedala jedno slovo a doma nehresime. Cize, vsetko co potrebujem v dospelosti sa naucime v skolke. 😀

evuliki
11. črc 2010

Moja mala vonku: "Mami,je velmi teplo,musim si dat dole nahrdelnik..." odopla si ho,podala mi ho a vravi : " Hned mi je lepsie" 😀 😎
a tiez ma par slov,pri pouzivani ktorych som rada,ze zijeme vo FR a tak nam nik nerozumie 😅
napriklad "kotrmelec" = "kokotmelec" (to fakt neviem,ako k tomu prisla 😀 )

zuziiiicek17
11. črc 2010

@evuliki 😀 😀 SUPER SLOVO 😀

susik77
12. črc 2010

my mame kopec zaujimavych sloviciek: pyšišaňa ´= princezna
zapečeme= zatvoríme
sotoríme= otvoríme
galkón= balkón
korytnačka= kotaňa
papaťán= leopard
šaštička= flaštička

nadhera
13. črc 2010

Vyprala som hracky a vravim simkovi /3r/ - odlozte plysakov a pojdeme von. Povedz aj riskovi. Maly prisiel do izby a vravi: odložíme " pišaky" a ideme von. 😀

veruska007
13. črc 2010

Muj 15 mesicni chlapecek ma zrovna obdobi, kdy se snazi napodobovat vsechny zvuky a "mluvit". Vetsina slov zni skoro stejne a vubec jeho breptani nerozumim, jen zridka rekne nejake slozitejsi sluvko zretelne. Nicmene vcera jsem byla na krev a musela jsem vzit prcka s sebou. Sedel v golfkach, kdyz mi sestricka brala krev. Vtom dovnitr vesel doktor a Honzik vyskocil a vrhnul se na doktora s radostnymi vykriky: "strejda, strejda!"

😀 😀 😀

Byla jsem ruda aj za usima.

janula2008
13. črc 2010

toto se nam uz stalo Verusko i s tata tata, podobna situace nekde v obchode a manzelka toho pana koukala pak dost divne 😀

dulkagabulka
13. črc 2010

@veruska007, @janula 2008 ..to mi pripomenulo, ze moja dcera, vtedy asi v tom veku ako tvoj syn, toto urobila, ked mojho otca priviezol domov lekár, uplne cudzí pán,ktoreho som predtym nikdy nevidela ...ale ona nepouzila slova : strejda, ale "tata, tata".... prekvapenie pana doktora bolo nesmierne 🙂 ...sa nenazdal, kde všade má deti 😀

lussy23
14. črc 2010

@dulkagabulka
@janula2008 😀 😀 😀

cmulinko
14. črc 2010

ja mam bezne problem ist zo synom do pizzerie a objednat si pizzu....on totiz uz objednava sam od seba,ale pri pulte vravi po slovensky....Daj piču. (sorry za vyraz,ale to je to slovo co on vykrikuje na celu hubu).....chvala bohu,ze mu nerozumeju.Na Slovensku urcite nepojde somnou pre pizzu 😀

denisocka
14. črc 2010

moj mi dávno povedal - " tata ma suzy ( fúzy ) a aj mama ma suzy . " a ja že nie,kmama nema fúzy .... a on " má mama suzy , miňa ma suzy " a stiahol mi gate a ukázzal prstom na pipinu 😀 😀 😀 😀 ... včera to zas povedal asi po 2 mesiacoch, bo sa pýtal,že keby pojdem ee - akože rodiť bábo,bo minule ma zahliadol ako kukám jejen krásny porod na youtube,bez kriku s usmevom rodiacej ženy 😀 a tolko krat to vydel,že sa furt pýta kedy pojdem aj ja tlačiť 😀 😀 😀 a včera zas,že moja miňa ma fúzy .

dioliana1
14. črc 2010

@denisocka 😀 😀 😀 odborník....

denisocka
14. črc 2010

no to hej 😀 hlavne ked dojdeme k našim a dedo ho pobozká,tak hned že dedo picha,aj mama picha bo ma fuzy 😀

dali4
15. črc 2010

ahojte... tak nový výrok mojho 7 ročného syna. Hovorím mu, Mareček, asi ta s tatinom zjeme, lebo si ako čokoláda (opálený) . A on na to vážne že ... ale ja budem nechutný... nechutný a teplý... teplé, nechutné mäso ! 😀

lucisa
16. črc 2010

@dali4 😀 😀

leiinka
16. črc 2010

my sme tiež mali dosť zážitky, keď malá ešte nehovorila R a namiesto "rovno", bolo "h...." 😀 😀

lussy23
16. črc 2010

dali 🙂 🙂 🙂 Ja som si spomenula, ako maja neter keď bola malá vošla do izby rodičom(jej) a spýtala sa, či lalincovali.
Odkiaľ to slovo nabrala, to netuším.

leiinka
16. črc 2010

jednotné číslo od "ľudia" = ĽUĎ 😀

marusik
16. črc 2010

síce to nie je od drobca, ale situácia, keď môj manžel názorne ukazoval 10mes. Kláre ako sa natiera maslo na chlebík:
‎"poď sem maslo! poď sem! tu si ľahni, počuješ? tu si pekne ľahni... ták... ponaťahuj sa..."

slnyecko
16. črc 2010

Tak moj dvojrocny krpec nevie povedat f a tak namiesto fukaj prstik-lebo sa buchol-bolo šukaj prstik 😀

slnyecko
16. črc 2010

@marusik 😀 😀 😀

slnyecko
16. črc 2010

@anelehka no ten drbo pes ma dostal 😀 😀 😀

slnyecko
16. črc 2010

inkinky-večerníček 😀 😕

samasa
16. črc 2010

pridám aj ja jeden heft ojho 3ročného syna....
Boli sme u kolegu v kancelárii a on má na stene kalendár s nahotinou,,, malý tak kuká a vraví: tato kamarátka je tvoja, táto moja, a muž hovorí a moja je ktorá??? Chvílku prezerákalendár kuka na muža,........Tvoja je mama!!!!
No a ked som bola na socke vybavit papiere- tam kopa počernejších a on si začal vyspevovat- O tango, mje milá cigánko... išla som sa prepadnut pod zem... 😝 😝

traktor
16. črc 2010

poslala som predvčerom mojho 7 rocneho syna za tatinom do prace a on mi hovori idem len v cickoch, bo zo mna kapči jak zo starej renty 😀 😀 preklad, idem bez tricka ,lebo som spoteny ,az zo mna kvapka ako z handry...inak super tema... 😀 😀 😀 😀