"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kbeata
6. led 2014

ked mal syn asi 13 rokov poslala som ho s papierikom co ma nakupit do obchodu 😉 ,on sa ho tak hanbil vytiahnut,skusal z pamati,ale na jedno si nevedel spomenut...bolo to nove korenie,prisiel domov a ze" to mlade korenie nikde nemali 😉
a ked bol asi prvacik,tak medzi detmi chodilo,ze natrcil dlan a "mama,daj kačku"/akoze korunu/,a on s vaznostou mi hovori.."mama,daj sliepku" 🙂 ,no s nim bolo do kolien 😉

kbeata
6. led 2014

a ake slohy pisal moj vtedy asi 10 rocny syn,este pred rokom 2000 😉
napr.Prazdniny: Bol som cez prazdniny v Egypte...na hlave som mal turban a vozil som sa na tave 😀
a neskor mi ucitelka hovori,ze pani K. vy sa mate dobre,a ja som nechapala kam mieri,tak som iba tak prehodila ze pokial ma chlapec nejaku zlu znamku,a ona ze nie "mate asi vela penazi,ked ste boli na dovolenke v Egypte" 😅
ten zosit mam doteraz,a musela som si ho dobre schovat,lebo by mi ho vyhodil 😉 ,teraz sa na tom zasmeje aj on

bronia13
6. led 2014

vcera sme boli v bazene cela rodina a mm siel do sauny tak sa Sasky pytam ze kde je tatik a ona na to "sedi v krabici" 😀

fidorka_m
6. led 2014

u nás byla nedávno hláška:mami zahrabej se do hlíny ☹ tož koukám na něj, a pak vysvětlil,že já jsem velký krteček,on je malý krteček a na gauči mě zaházel polštářama,to byla jako ta hlína, to má z toho že sleduje pohádku o krtkovi 😀 no furt lepší než když říkal,že on je malá kravička a já velká kravička,nevím kde na to chodí, no a venku povídá jéé to hezký papoušek-viděl holuba 😀

damind
6. led 2014

@0silvia0 dieťa vníma zvuky okolo seba, na ulici, v škôle, z TV atď. nie len to čo sa deje doma. všímavá mama to postrehne. moja sestra sa vulgárne nevyjadruje, ani švagor. malý nastúpil do škôlky a začal hrešiť ako pohan. čím viac sme mu vysvetľovali aké to je škaredé tým viac hrešil. pestal až keď sme to začali ignorovať

bea13
6. led 2014

na otazku starych rodicov na koho sa to vlastne podoba, moja 5r. dcera vazne prehovorila. "ja nie som po mame, hmmm vlastne iba vtedy, ked sa kupem vo vani..." po udive mojich rodicov im s prevratenymi ocami vysvetlila, ze ked je vo vani, tak jej predsa zhnednu vlasy... na objasnenie, ona je blondina a ja bruneta ... 😀

yukki
6. led 2014

No, hanba nám ale......
s mladšou som robila z nejakého pracovného zošita že "pospájaj listy stromov s plodmi"...
bol tam list liesky a lieskovec...pomáham...toto je čo....LIE....LIE....
LIENKA?

Tak nič, ideme ďalej.....plod a list duba, pomáham toto je ŽA....ŽAAA....
ŽABA....

No hotovo, idem ďalej-ona si zo mňa asi strieľala ale bola tam ešte jarabina...pomáham...toto je JA....RA.........BI
JARABICA!
No, tak s botanikou na pár rokov asi končíme. Ostaneme pri zóologii

0silvia0
6. led 2014

@damind zaujímavé, moje deti tiež chodili do škôlky a vulgárne sa tam nikto nevyjadroval. Myslím, že deťom treba kontrolovať čo pozerajú (škôlkári by nemali pozerať nevhodné filmy) a dospelí by sa mali pred deťmi kontrolovať čo hovoria. Ideálne je, keď majú hlavne doma normálny vzor správania. A hlášky detí, ktoré použila pani, na ktorú som reagovala, nielen mne nepripadali vtipné 😒

0silvia0
6. led 2014

@damind a s takým správaním dieťaťa, aké má tvoja sestra tiež skúsenosti nemám. Mojim deťom keď som vysvetlila, že nie je vhodné aby opakovali to, čomu nerozumejú a nepoznajú význam, tak to neopakovali. Myslím, že sa to stalo len jediný raz, už sa ani veľmi nepamätám, bolo to dávno. Takže deti sú rôzne, aj dospelí sú rôzni, ale hlavne dospelí by mali mať svoje reakcie pod kontrolou. Ale všetci dobre vieme ako to v niektorých rodinách vyzerá 😒

renca3
7. led 2014

Syn zacal chodit do skoly ako prvak a asi po 2 tyzdnoch sa ho stary otec pytal, ake maju hodiny. Maly ze slovencinu, matematiku a pod. Stary otec: "A aky predmet mas v skole najradsej?" Syn na to: "Automat na Brejky" /sladene mlieko/. Ked predmet, tak predmet. 🙂

siska53
7. led 2014

Maleho slovnicek: zapaj mi to (zapni), ujomechanik,musela som,mu vysvetlit,ze ujo,co opravuje auta,sa vola automechanik,lebo stale mi tvrdil,ze to je ujomechanik.
a pazitkovy dom je dom dochodcov na Pazitkovej.budem,tu stojit. A istu dobu sme nemali oblatky,ale oblaciky 🙂.

victory1
7. led 2014

@0silvia0 Ale kasli na to...niektore slova alebo vetne spojenia deti pochytia a jednoducho si ich zafixuju a mozes sa aj pokrajat, nevysvetlis, musia na to jednoducho len zabudnut.
Ja sa tiez snazim dceru vychovavat s patricnym jemnocitom, ale to, ze v skolke sa "Jano posral" opakovala asi tri tyzdne... 😕 ..a s nou cela skolkarska trieda... Bol to jednoducho pre nu nezabudnutelny zazitok... 😀

siska53
7. led 2014

Spajzer -spajza
mami,daj mi,prosim,ten,varech (r este nevie)

0silvia0
7. led 2014

@victory1 Nuž asi posratý Jano zapôsobil 😀

onlika
7. led 2014

Najnovší výraz mojho syna - umelý jazyk = gumová stierka, keď doje jogurt, používa ju na vytieranie kelímka 🙂. Keby niekto nezainteresovaný počul: "mama, podaj mi ten umelý jazyk," tak neviem, čo si pomyslí 😀

onlika
7. led 2014

@hexena , u nás zas, keď sme dávali topánky na Mikuláša na okno, tak synátor tam pripravil medovníkove srdiečko pre Mikuláša, nech aj on si tam niečo nájde 😉

onlika
7. led 2014

@siska53 na ujomechanik ma napadlo, u nás frčala kolesomatika = pneumatika 🙂

cmulinko
7. led 2014

vcera moj syn vysvetlil ako chape on romantiku medzi muzom a zenou :maminka,vies,ze ked sa zena a muz miluju,tak dokazu sa vyskrabat na taku velmi velku horu uplne sami a bez lana len preto,aby sa tam rozplakali nad zapadom slnka ? videl som to v telke. Nechapem preco musia pri tom plakat.... vsak to vsetci v triede vedia,ze slnko vychadza a zapada kazdy den.....takze asi to je ten romantizmus co vtedy citia,ze? 😀 😀 😀 Ja mu vravim...vola sa to romantika 🙂 . On mi na to...maminka a to fakt tak boli,ze pri tom musis revat? 😀 😀 😀

tinika
7. led 2014

raz si tuto temu isto prečitam teraz len pisem nase pikosky

to este ked bol mensi :
.Paťko: mamiiii
Ja: ano?
Paťko: ja, ja, jaaa, jaaaaaa
Ja: no čo ty?
Paťko: ja neviem :D

idem s Paťkom do školky, stiskam mu ručku a Paťko vravi, nerob mami pokaziš ručku, potom spadne na zem :D

pridem do obyvačky a pato zoblečney a neoblieka pizamo vravim jaky mas problem? a on nemam problem

volala mi mamca pato sa pytal ze čo chcela ta reku vravela ze si skaredy bo nepočuvas
tak začala pratat hračky a vravi a mamka zavolas babke a povies ze som zlaty?

pato bol včera zlaty sme boli u susedy som mala na rukach jej malu soničku vravim a uz si nasa patkovi ze berieme dievčatko domov? a on usmev od ucha k uchu a ze ano. ked sme o polhodku isli domov tak patkoze este toto sme nezobrali a ukazuje na soničku

tinika
7. led 2014

mamka kedy už pride bocian? Chcem dievčatko. (telefonujem dakomu) mamka volaš bocianovi?

patko ma vola mami mami pooood tu je lučny konik ja čakam nejaku ogaru, uz rozmyslam ako sa jej zabavim, kedze sama nemusim take skakajuce tvory a ked som zbadala na čo patko ukazuje pomaly som lupu brala a to z bodliaka kustik :D:D

mamka ked takto vyrastiem (ukazuje po bradu) pojdem do koly
a ked takto vylastem (ukazuje nad hlavu) pojdem do pacezarabatpenazky
lubatdlevo

pozov pipavit sa nezabit sa tart

mamka ked budem veľký budem sa voziť na motovke
Ja: tak to isto, sa budem o teba bat
Paťko: mamka neboj sa ja sa nebudem bať ja sa k tebe potom vratim
pojdem po ocka do pace a motovka bude robit bruuuumbruuuuum

pustila som im novu rozpravku patko sa pyta mamka a ty si uz videla rozpravku? ja ze nie a on ani ja bo osm bol este v brusku

kazem detom pratat hračky lebo Jezisko nepride ked bude neporiadok a Riškovi sa nechce tak Patko mu vravi: Jezisko donesie darček len mne, mamke a ockovi a Riško zopakuje: Mne, mamke a ockovi :D:D

tinika
7. led 2014

a neviem ako dlho mi trvalo ze ked hovori lele chce vodu :D a kopu takych nazvov sme mali :D šikaka bola žirafa a ked som sa raz smiala ako kamoskin vravi piči piči (prsi pris) tak doslo aj na mna :D tiez to povedal ked prsalo :d

siska53
7. led 2014

Dnes sme sa,hrali na,vylet,nakladali sme veci a maly,ze :mami,este ren slnecny dazdnik musime,vziat! Mal,na,mysli slnecnik.🙂

tinika
7. led 2014

sa ospravedlnujem za chybičky v texte

11zuzana11
7. led 2014

Sesternicinu dceru strasili, ked bola mala, ze pride teta suseda a zbije ju. Raz bola u nas a zlostila a potom vravi.. pride teta šušeda a ťa žabije - akoze zbije 🙂 v soku som sa pytala sesternice, ze co to maju za susedu, ze zabije :DD..

11zuzana11
7. led 2014

Sestra mala robit snehulienku pri prilezitosti mikulasa v meste a pozicala si svadobne saty od susedy. Bola si ich vyskusat a ked vysla, aby sa nam ukazala jej maly syn uzasnuto hladel na nu a vravi: jeeej PIČEZNA - princezna :D

somjankad
7. led 2014

bola som s detmi u kamosky na navsteve vtedy mala dcera 5 a syn 7- kamaratkine deti mali 15 a 5 samozrejme zavesila 15 rocnemu synovi dohlad nad detmi v detskej izbe-asi po troch dnoch sme mali mat vymennu navstevu oni mali dojst k nam a syn dostal teplottu-kedze uz v tej dobe som zila s detmi sama-musela som k lekarke vziat aj malu-a moja mala na doktorku-teta rychlo sa ponahlame.lebo dnes mi dojde frajer-doktorka pozrela na malu a co budete robit-a moja mala- milovat sa-mne by sa krvi nik nedorezal z tej hanby a doktorka a to sa ako robi-sadneme si na postel chytime za ruku a budume kukat telku -normalne som si vydychla-a to kamoskin syn mal s nimi takuto debatu a v aute mi vravi sex bude ked budem velka v duchu som dakovala bohu ze to nesplechla doktorke len mne

somjankad
7. led 2014

@kbeata to ja som bola s detmi na nakup,ale vydavok vzala mala,ale kedze oni eura volaju ečka-tak som jej to povedala-Sofi vrať mi tie ečka-moja mala pohotovo k zavesu z cecok poodopinala E a doniesla mi-nech sa paci-pytala si si ečka-od vtedy ja radsej tento vyraz nepouzivam

h2
8. led 2014

Hrali sme sa so synom v jeho izbičke, keď som potrebovala na chvíľočku niekam odbehnúť. Nebola som preč ešte ani dve sekundy, doslova ešte za dverami, keď syn za mnou vybehol a volá: Maminka, kde siii??? Ja som sa o Teba bááál!

mpb
8. led 2014

maminka: " Kačenko, pověz nám pohádku", Kačenka: "nepověsím" 🙂

kuwait
8. led 2014

moj muz sa vcera cudoval nad talianskym cintorinom hovori si to vyzera ako cinziak pre mrtvych.(oni pochovavaju do steny ) a ti bohati lezia v mini vilkach(krypty ) a ja mu na to vsak asi preto sa to vola NECROPOLIS a on na to a co s tym ma POLICE(zandari) a ja mu na to asi ich oni poslali na druhy svet(zartom som mu povedala) a on na to ahaaaaaaa MAFIA nuz ano Taliansko 😅 skonstatoval, 😅