"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

murkaa
20. srp 2010

boli sme na Orave a vonku pršalo. Kedže bolo všade mokro, tak sme išli kupiť gumáky pre syna. Má 4 roky. Beháme po meste a pýta sa ma: "maminka, kedy už kúpime tie čižmáky?"

suzik77
20. srp 2010

moja sestra sa prestahovala z ciech na slovensko, ked mal synovec 3 roky.
a vtedy mal vo zvyku casto dookola opakovat vetu:

"mamiiiiiiiiiii, když ja nevím co a jak"

a nikto nevedel vysvetlit, ze preco to hovori a preco je taky "bezradny" 😀

dnes ma 14 rokov a jeho oblubena veta je:

"co som to chcel?"

atrami
21. srp 2010

Čerstvé 😉
Pozerali sme Priateľov a hrala tam Julia Roberts. Manžel:,,Aj tá tam hrala ?" Ja som mu odpovedala :,, Tam asi hrali všetci!" Prostredný syn sa otoči :,, Aj my sme tam hrali?" 😀

womenne
21. srp 2010

@atrami to je fakt čerstve mi ich ešte pozerame 😀

womenne
21. srp 2010

Ja si to musim začat zapisovat lebo unas sa to rozbieha 😀 naposledy debata so Sebastiánkom:

Ja: Sebino obleč sa!(4x som mu to hovorila a nič)
Sebko:Ja to nevím.
Ja:Si už dosť velký na to aby si to už vedel.
S:Mamí a ked som už velky možem piť PIVO?
Ja:Nie nemožeš!
S:Mami tak mi nehovor že som velký!!
A musela som ho obliect ja 😀

womenne
21. srp 2010

alebo Vždy po obednom spanku sa stískame a Sebko v ramci srandy mi povedal že ma "nelubi" tak som sa akože urazila a otočila na druhu stranu.Sebko chvilu ležal a potom sa zdvihol a hovorí: "No tak sa ser!!!!"a šiel do obyvaku 😝

zucha
21. srp 2010

Mladsia rocna dcera vymysla pred zaspavanim vecer a stale mi hovori, ze kako - ze chce kakat a po 5 raze, co som s nou isla na nocnik jej hovorim, ze ty si riadne prefikana. Na o rok starsia dcera hovori, ze aj ona je "pichana" 😀

atrami
21. srp 2010

@womenne , no pekne. Čo nám povedia, keď budú dospelí.
Musíš mu povedať, že pivo može až keď bude mať vodičák, aj to nealko 😉

bambi2
21. srp 2010

pridam aj ja nieco. asi pred 3 tyzdnami som mala navstevu, kamosku s dvoma detmi. ta starsia ma 3 a pol roka. moja dcera dala do dvdcka pingu... chvilu som tam pri nich stala a Zarah sa ma pyta: vy ste kupili to dvd pingu? a ja jej hovorim, ze ano. a ona mi na to vravi: my sme ho jednoducho mali doma... 😀 😀 😀

atrami
22. srp 2010

preklad mojho syna rozprávky Kung fu panda = kunda panda 😅

agamka38
22. srp 2010

Já byla s dětmi venku,jdem po silnici,jezdí auta...A naše starší dcera povídá"a mami,jezdily už auta,když ty jsi byla malá?"a včera zas pro změnu jestli existovaly kočárky,když byla malá babička.Nemusím asi říkat,jak se chechtal tatínek... 😀

kibuk
22. srp 2010

hm dalsie super slovička mojej dcerky- ideme do Hyprdnovy-Hypernovi ,muž maju v praci psa a vola sa Adela no moja Zuzka ju vola Dadela 🙂
a najviac sa nam zapačila veta ktoru skomolila - Dadela ma vidotko a tiaha ju tita 😀 😀 😀 😀 preklad Adela ma voditko a taha ju teta.... a ked som sa jej opytala že co ma Adela tak mi zopakovala a povedala vaditko-voditko..... 😀 😀 😀 😀

seva
22. srp 2010

suzik77, atrami, womenne LOOOOL 😀 😀 😀
toto je vyborna tema, normalne terapia na pozdvihnutie nalady !

atrami
22. srp 2010

@seva , tešíme sa perličky Tvojej Nelky 🙂

trixi
22. srp 2010

Moj, donedavna len anglicky hovoriaci, synovec (5r.) sa pocas prazdnin na Slovensku ucil aj po slovensky. Sestra bola s chlapcami na ihrisku, ked jej Dylan hovori (sadala si na kamen): "Mamicka, davaj pozor na Tvoj chlebik!"
Segra: " Na aky chlebik? Ved som vam nevzala nic jest"
Dylan: "Na Tvoj chlebik. Ja mam nudlik (pipik) a Ty mas chlebik (pipinka). Tak mi to povedat babicka".
Ked to pocula nasa babka, tak sa skoro pocikala od smiechu. Ked sa jej Dylan pytal, ze ako sa hovori tomu co maju dievcata po slovensky, tak jeden z vyrazov bol: Buchticka! A on si to zapamatal ako Chlebik. 🙂
Tak dievcata, pozor na chlebik 😀

kvetina2010
22. srp 2010

suhlaa,baby....ked to bude s drobcami nanevydrzanie,otvorim si tieto prispevky a povalam sa od smiechu.ked nabuduce nieco kecne moj synator,podelim sa uz aj ja 🙂)

atrami
22. srp 2010

Syn mal asi 3 roky a už chápal rozdiel medzi mužom a ženou. Prišla k nám manželová šéfka a hneď na ňu vybalil: ,, Ty máš šušulku alebo pipíka? 😵

vieraj
22. srp 2010

neterka u nas na prazdninach /5,5r./
Isli sme na detske ihrisko a pytam sa jej ci si mysli, ze tam budu deticky, s ktorymi sa bude moct hrat.
Ona mi vravi, ze: ako to ja mam vediet, co mam oci aj na riti? 😎

neumisa
22. srp 2010

toto je pravdivá historka manželova kolegy: byl se svým dítětem na hřišti a velmi se zalíbil cizímu chlapečkovi, cca 3 roky. Proběhl následující rozhovor:

chlapec: Jsi kluk nebo holka?
kolega: No kluk přece.
... chvíle ticha ...
chlapec: Ukaž!

😀

neverendinglove
22. srp 2010

@lenka618 toto bolo perfektné 😀 😀 😀 myslím to prdenie z ucha

sstefi
22. srp 2010

moja 3-ročná slečna bola s tatom na "plavalisku" (2v1-kupať sa a plávať, resp. kupalisko) 😵

neverendinglove
22. srp 2010

mne moja mama vravela, že keď som bola malá, tak ma viezli s ocom v kočíku na prechádzku a stretli známych, ktorí mi dávali čokoládu. Ocino sa ma pýtal: Ako sa povie? A ja na to: Ešte 🙂 (mala som povedať: dakujem )

zucha
22. srp 2010

u nas doma sa zas casto spomina vyrok mojej sestry. Mama bola niekde prec a otec bol chory a sestra (asi mohla mat do 3,5 roka) bola tiez doma chora. Otec v case obeda zohrial jedlo - nejaky privarok s vajickom. Sestra je znama tym, ze odjakziva veeeelmi pomaly jedava. Takze kym ona dojedla, on si isiel lahnut do spalne, ale nespal. Zrazu pocuje, ako si sestra hovori:"ja to vajicko nechcem,.................ja to vajicko nebudem,..................ja sa ti na to vajicko vyseriem 😀 "

salvinka
22. srp 2010

a mna dnes napadlo...
so synovcom sme sli na prechadzku (max. 3 roky mohol mat vtedy) iba ked sa zacal ometat a utekat.. v tom krici: pomoooc mucha s pasikmi ma chce ustipnut 😀 😀 😀 (vcela 🙂 )

ani3012
22. srp 2010

@salvinka 😀 😀 😀 😀 my sme tak mali "lietajúca hlava" = vážka 😀

janula2008
23. srp 2010

Dneska ráno za mnou došla Simči s mojí podprsenkou, smutný výraz v očích a říká: ,,není mi, mám malý prsíčka"---já na to: ,,neboj Simonko, až vyrosteš, budeš mít veliký jak maminka a budeš taky nosit"---Simonka: ,, já chci jako tatínek, tatínek má větší" 🤐 😀 😀 nebyla daleko od pravdy s mýma mandarinkama 😅 😅

pifina
23. srp 2010

@womenne 😀

pifina
23. srp 2010

@trixi krasne 🙂

petul.a
23. srp 2010

Holky, ty dětičky fakt perlí, já se bavím 😀 😀 😀 Tohle je opravdu super téma 🙂

Přidám další výrok naší Babu. V poslední době (bohužel) velmi ráda sbírá nedopalky cigaret 😝, což jí, víceméně neúspěšně 😅, zakazujeme. Včera na procházce: Sehnula se k jedné takové "chuťovce", já okamžitě zasáhla, ona na mě udělala psí oči a povídá: "Pláče, chudinka vajgl" 😅 Předtím taky něco našla, řekla "koužit" (kouřit - to říká, když najde silnější klacík - manža totiž kouří doutníky a ono je to podobné 😅)... hmmm, jenže to cosi klacík nebyl... hádejte, co to bylo... správně, suché HOVNO 😀 Inu, načančaná holčička, že 😀

seva
23. srp 2010

atrami 😀 😀 😀 , neumisa 😀 😎 😎 ...
vcera, sme sa chystali do kostola, teda som malu slavnostnejsie obliekla.
pred odchodom vsak stale kruzila po byte a dookola hovorila:
"maminka, KOKAIIIN, maminka, KOKAIIIIN ...
ja som uz s hrozou rozmyslala, kde prepanakrala mohla pocut o drogach
(televizne noviny ?),
az kym jej MM nepriniesol KORALKY, ktore sme jej parkrat dali k satockam 🙂