"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

zana0077
28. srp 2012

🙂 dnes mozem znova jednu pridat... dala som malu do vane okupat a z bezpecnostnych dovodov posielam k nej aj syna... prave sa vyzliekal, ze ide k nej a ja tak z kuchyne pocuvam, co to zas tara..."lubinko a co to mas s cikou? mas ju pokazenu? syn aby sa jej zbavil, vravi...."to je vtak, taky maju vsetci chlapci" no jej to nedalo a zas rypla....(to uz som bola v kupelni spehovat...:o)) ..."a ma kridla?"... syn uz na polceste von z vane, ze on sa s nou uz nebude viac kupat este stihol odpovedat..." nie, kridla nema, ma vajicka" a mala bleskom..."si ich zniesol mamke na kolacik???" ...

tosomja
28. srp 2012

Minulý týždeň sme boli u sestry. Má 11 ročného syna. Už má frajerku 🙂 Pýtam sa ho, či sa už bozkával..."heeej, celú hodinu sme sa bozkávali, tak normálne". Ako normálne? - No tak na ústa ukázal (krátke zatvorené pusy)...Toto je normálne bozkávanie, veď si jej mal strčiť jazyk do krku (vyhrklo z môjho manžela).
Alebo boli vonku na rande, jeho frajerka príde za mojou sestrou a hovorí - "vy ste moja budúca svokra, tak si dohovorte svojmu synačikovi, nech konečne prestane tancovať breakdance a začne si všímať moje kozy" 😅 😕
Vraj ju volal na lavičku, tak sa vystrela, vytrčila "prsia" a on namiesto toho, aby ju "pochválil" preskakoval lavičku a tancoval 🙂

eaka
28. srp 2012

@tosomja Tak tá druhá časť Tvojho príspevku ma skôr vydesila ako pobavila.. 😅 😅 😅

aduskatt
28. srp 2012

@eaka ved to.-kks...............a ja sa divim, ze ked som ucila, tak sa dve deviataky vratili zo SvP tehotne, ked toto robia 11rocne deti..........

tosomja
28. srp 2012

@eaka Vieš ako som sa tvárila, keď mi to sestra rozprávala? Ty kokso, čo je to dnes s tými deťmi, ja som sa hrávala s kamarátkami na klepanie mäsa (lopúchy), alebo sme sa pri najhoršom hrali na doktorov, kde pacienti boli bábiky, nie živé tvory 🙂...teraz si mládež ukazuje prsia, "rodia", fajčia...a neviem, čo ešte...

sofia24
29. srp 2012

Znova ma dojal syn až k slzám 🙂 Písal mu spolužiak: " Niko,na koľkú máme prísť v pondelok do školy?" moj syn vtipálek : "Andrej,predsa na 12:00 ! " on asi nechápal a napísal mu: "To ako na obed?" a syn na to :" Na obed už pojdeš domov-ten ti tam nedajú!" 😀
A takto to vyzerá po 2 mesiacoch prázdnin 😀 ,keď poniektoré deti ani v 6 roč. nevedia na koľkú sa chodí ráno do školy 😀

evaviki
30. srp 2012

S: "Mamii a pride k nam aj dnes ten ovladač?"
ja: "ovladac??? aky ovladac?"
S: "no predsa ten s Matkom"
Ja: "ty myslis uja Vlada??"
S: "no aaaaanooooo" (s vyrazom v style mami ty si ale blba, kym ti to zaplo) 😀DDDD

lucisa
30. srp 2012

@sofia24 no hele, třeba viděl reportáž z nějaké jiné školy, protože v naší škole a školce se školní rok začíná až od 17 hod. zahradní slavností (aby si rodiče nemuseli brát dovolenou a mohli přijít všichni se všemi dětmi) - pasují se prvňáčci, vítají se nové děti do školky, všichni dostávají malé upomínkové dárečky a stejně tak konec školního roku je vždy den před ofiko ukončením opět v 17 hod. odpoledne zahradní slavnost - loučí se s odcházejícími páťáky, předškoláčky, co se po prázdninách stanou prvňáčky, je vyhlášen rytíř/ka školy a taky je pasován, dále skokan roku a jiné ocenění v různých soutěžích, ať to mají žáci s celou parádou před všemi🙂
Tak se nediv, třeba ho to napadlo taky😉

sofia24
30. srp 2012

@lucisa žeby sa nechal inšpirovať 😀 ? Tak to by muselo byť aj z iného štátu,nielen z inej školy 😀

lucisa
30. srp 2012

@sofia24 nooo, já pořád beru Slovensko jako jeden stát, mě to nějak neštymuje být rozdělení. Ale zase je fajn, že na různých mistrovstvích a OH můžu fandit více sportovcům😉

nikissek28
30. srp 2012

Holky přidám perličku, ale ne od dítěte, ale od mé o rok mladší segry. Nedávno i s přítelem v asijské restauraci a byla tam vietnamka a měla ročního chlapečka, tak si ho segra pujcila 😀 a prý vážil byl 9kg v roce. No a ona mni nedávno říká "já nechápu, jak mohl ten vietnameček v jednom roce vážit devět LET, když Mates má ve 4měsících 7kilo " 😀 😀 😀

yukki
3. zář 2012

Rozoberali sme so staršou, prečo jeden chlapček minulý rok nemal okuliare a teraz má.... Vravím "no tak asi zistili cez prázdniny, že zle vidí..." a kika :" No....sa jemu húžve svet!"

beruska24.9.
3. zář 2012

Dcerka seděla v kuchyni na zemi, něco si hlasitě vykládala (pro mě to byl jen sled známých slov) a najednou slyším:
..........´´píča, píča, tady píča´´..............
Cože??!!!! Cos to říkala??!! 😕 😠
Tak mi to zopakovala a někam ukazovala.
´´Tys myslela písmenka? Magnetky na mrazáku?´´
´´Jo, mami, jo.´´

Tak kdo ví, jestli opravdu myslela magnetky-písmenka, nebo se hned první den ve školce naučila nové slovo. 😕 😀

frick
3. zář 2012

Ja som sa minule z chuti zasmiala. Synovec perlil. Mama ho poslala aby sa spýtal tatina čo by chcel k narodeninám. Tatino mu vraví " Aleško ja by som chcel len zdravíčko" a malý prišiel za mamou a hovorí " maminka tatinko by chcel tlávičku" a ona to so smiechom zaklincovala "júj Aleško také kontakty ja nemám 😀 😀 😀

ivett1
4. zář 2012

Števi bol rozbláznený a nie a nie ísť večer spať, tak sa už ocino naštval a zakričal na neho, že on ho už čaká "hodinu" a keď nepríde do svojej izbičky a neľahne si do postieľky, tak mu z tej knižky, čo si náš synátor pripravil čítať nebude, ale bude čo?...no čo ?...a nato prifrčal Števi, skočil do svojej postele a zahlásil:..."Lebo bude krik a panika!!!..."

ivett1
4. zář 2012

Náš včerajší rozhovor:
"Mami, a načo ti je tento štipec do vlasov, ja ti ho "nedoprajem"..."
"Ale, Števi, prečo mi ho "nedopraješ"...?"
"Lebo ja ti kúpim radšej stroj na jedlo, aby si sa pekne napapala, doble?...A ty tam budeš dávať prášok a z toho sa pripraví chutné jedlo a potom už nemusíš variť."
"No, to by bolo super!"
"A vieš čo, ja ti ho kúpim zajtra na narodeniny..."
"Ale, Števko, ja mám narodky až v zime, keď bude padať sniežik."
"To nevadí...aj tak ti ho kúpim, doble? aj ti zaspievam na "rozlúčku" hepy bééérsdej tu júúúúú..."
"Števko, zaspievaš mi na oslave...nie na rozlúčku..."
"Tak na oslave a táááákto veľmi ťa ľúbim, ale ti mi kúpiš zajtra za to "slnkového gormita"! Doble?"
PS:...tak za ten stroj a ten prášok, ktorý mi sľúbil, mu kúpim aj desať "slnkových gormitov"...😀

haniplanetka
4. zář 2012

jdu po obchodě, míjí mě maminka se tříletou holčičkoul. Ta mámě něco ukazuje, ta jí ale šeptá něco v tom smyslu, že to má dát zpátky. Holčička o regál dál zvedne něco jiného a ptá se mamky na celý kšeft: Mamíí, a to je taky zbytečná kravina?

suezana
4. zář 2012

@ivett1 milééé 😵 😵 😵

jankah77
4. zář 2012

Akurat teraz Simon sedi na gauci a rozprava rozpravku svojmu plysakovi: ...bol tam drak aj so svojou manzelkou. A prisiel Jano, a ten mal mec a zabil draka. Aj s manzelkou. 🙂

stankapk
4. zář 2012

sedeli sme v restauracii, a na obed prislo 5 robotnikov v monterkach. Natalka mi hovori: aha mami, ide rodinka ujov 😀

nanulik
4. zář 2012

sprostredkovaný príbeh:
kolegyna spomínala že jej známa išla prihásiť dceru na nejaký kružok, (alebo čo...) a išli po chodbe a hovorí malej "pod opýtame sa tej pani čo ide s dievčatkom oproti nám" tá dotyčná horšie videla a to oproti bolo zrkadlo...

beruska24.9.
5. zář 2012

Ráno si nechtěla nechat mladší dcerka čistit zoubky a starší začala náš rozhovor hláškou, že její sestřička má ´´au´´.
´´Ano, má au, rostou ji zoubky´´
´´Ne, mami, hačí´´ 😕 😀
´´Ano, rostou ji stoličky. Tak se některým zubům říká.´´
A pak začala dcerka vyjmenovávat, kdo všechno má v puse ´´hačí´´ 😀

missymici
5. zář 2012

Daniik videl holčičku jak jezdi na ružovem kabrioletu po zahrade a in na ni kouka a rika: Mamko,ja chci taky tak ružovej kabriolet...A ja: Ružovej snad ne,to je barva pro holky... a Danik: Až budu holka,pak budu mit tak ružovej kabriolet . 🙂

camelinka
5. zář 2012

@missymici drsnak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

missymici
5. zář 2012

Koukam s Danikem na TV a spival tam muj oblibenej V.Neckar s moji oblibenou pisni Pulnočni...Tak jsme spolu poslouchali a Danik rika: Jee,ta Baba hezky spiva. Jak se jmenuje ta Baba? Rikam: To neni Baba ale Deda 😀

missymici
5. zář 2012

@camelinka To jo,posledni dobou fakt hrozne perli....nestihsam psat do jeho dennicku... 😀

camelinka
5. zář 2012

@missymici pobavil me kluk jeden 😀 ,tak piste piste at se zase zasmeju 😉 😉

kaci91
5. zář 2012

Emička dnes ráno na mě:"maminko nech to,to je táty a zklidni honom!"😀

babulka1978
5. zář 2012

Cestovali sme s 18 mesačnou dcérkou v aute.....odrazu začalo auto v protismere predbiehať a rutilo sa na nas....muz v strese, ja v strese....museli sme sa vyhnut do odstavneho pruhu..nastastie sa nic nestalo....muz tresol nastvany do volantu a zanadaval...to je k...t....a mala vysmiata vzadu zacala vykrikovat....koko koko koko ....a muz ze.....no, uz let to "t" ti chyba.......

kitinka76
5. zář 2012

já způsobila trapásek svojí mamině 😅 když mi byl asi rok, tak táta musel zpátky na vojnu. A když jsem se po něm ptala, tak mi vysvětlili, že tatínek je VOJÁK!! Takhle v neděli mě maminka nastrojila, posadila do kočáru a vydala se se mnou k babičce na oběd. Kolem zdejších kasáren. Jak jsem zahlídla chlapy v zeleném, tak jsem začala na celé kolo křičet "maminko, maminko!! tatínci vojáci!!" 😀 😀 😀 už nikdy jsme kolem kasáren nešly....