"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

quiquo
1. únor 2013

Když bylo dceři něco málo přes rok a půl, pořád něco žvatlala a zpívala si. Naučila se "svojí řečí" zpívat jednu sloku písničky -"do pěti, do pěti, musíme být u maminky v doupěti - kdy si tuto sloku s velmi zřetelnou výslovností zkrátila na " do piči, do piči, máma, máma - neumíte si představit tu dětskou radost, kdy jsme přišli do obchodu a dcera v regále uviděla plyšáky včelích medvídků z této oblíbené pohádky a na celé kolo jim začala zpívat svoji zkrácenou verzi písničky....vesměs to všichni nakupující vzali s humorem až na jednu, která nám začala dávat mravní ponaučení 😀 ...

zuzkanka117
1. únor 2013

včera mala dcéra v škôlke karneval a jej pozornosť zaujala tehotná pani učiteľka a pýta sa jej, prečo má také veľké brucho. Tak pani učiteľka odpovie, že tam má bábätko, ale moje dieťa sa s jednou otázkou nikdy neuspokojí, preto pokračuje - a ako sa dostane von??? Učiteľka sa stále seriózne snaží odpovedať, ale moje dieťa ju už nepustí k slovu a pokračuje - Lebo naše šteniatka lezú cez vagínku. A mala si aj penis? Fedor dal semienko do vaginky a potom sme mali šteniatka... Našťastie dobehol chlapec včielka s balónikom, lebo pani učiteľka by začala potiť krv pri jej otázkach ... 😅

itwasajoke
1. únor 2013

Ak som si po dlhjseh dobe ponadavala za volantom na oproti iduceho sofera ktory sa neunuval ani po 6pm zapnut svetla a ja som ho nevidela pri odbocovani :/ :DEBIL!!!a petka ze co je debil?auticko?a ja jej na to nie ,auticko nemoze byt debil ...len sofer co soferuje moze byt debil...a petka :takze ty maminka? :D :D :D

paloma20
2. únor 2013

@lussy23 vidíš to nás nenapadlo.😀ale pobavilo nas to všetkých

sevi
2. únor 2013

dcérke 4r sa dosť kýve prvý zub. Chcela som ho chytiť a vytiahnuť.tak vikine hovorím že ho chytím a vytiahnem aby ho náhodou nestratila,neprehltla.dcérka mi oponuje"prečo mi chceš zobrať zubček?ani ja ti tvoje neberiem." A tak jej hovorím o zubkovej víle ktoré jej za ten zub donesie peniazky. A viki mi hovorí "ja nepotrebujem korunky od zubkovej víly lebo ja som ešte maličká" a ja jej na to hovorím že si potom môže niečo kúpiť v obchode. Viki nato "aj nový zubček si môžem kúpiť?"

jankah77
3. únor 2013

Simonko (5r) sa rad hraje, ze niekomu gratuluje k narodeninam. Dnes prisiel s autom zakrutenym v kancelarskom papieri a hovori:
" Mamka, prajem vsetko najlepsie k narodeninam, aby si posluchala mamku a ocka a aby si Simonkovi kupila Sprajdementa (rozumej Spidermana) k narodeninam" 😀

jankah77
3. únor 2013

Ked umyvam vlasy malemu matusovi (20m), tak mu spievam "prsi, prsi, len sa leje" a maly spieva so mnou " pi.ci, pi.ci " 😀

jankah77
3. únor 2013

Ale Simon dnes perlil o stosest. Pri obede mu hovorim: "Ked budes chciet, dam ti este duplu."
Simon: Ale to nie je dupla, to je polievocka. Len v skolke je dupla.

cervena_vila
3. únor 2013

Když Lele nejde čurat, zpíváme "Teče voda teče od potoka k řece", tuhle jí z wc slyším zpívat "Teče voda do záchoda" 😀

matax
3. únor 2013

@jankah77 sprajdementa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirrasek
3. únor 2013

@jankah77 @matax kamoskin maly ho pre zmenu vola Strambajan.

haniplanetka
4. únor 2013

@mayarengie ježiš... je po mně! Já snad smíchy porodim..

mayarengie
4. únor 2013

@haniplanetka 😀 no jo s dětma se pak člověk nenudí, můj bratránek je na to expert, byl hodně mezi dospělými a vzal si z toho fakt jen to nej 😀

kader
5. únor 2013

Tak si tak sedím na wc, vletí za mnou Peťánek, že potřebuje kakat. Tak si přinesl nočník, sedíme tu spolu.... Najednou mi louka mezi nohy a říká ,,Maminko! Ty nemáš pinďíka!? A já mu říkám: Holky přece pinďíka nemají! A Peťulka: Mají ! Dělají s ním bobky !!!!
Nebo, tatínek si nasadil takovou tu masku, dovezenou z karnevalu z Benátek, kroutil v ní hlavou, až rolničky zvonily a Peťánek se zastavil a říká mu takovým tím tónem jsi trapný: Tatínku, ty děláš blbosti !!
Nebo tatínek na Péťu (snad nikoho nepohorším): Peťánku, řekni sněhulák a pizza! A Peťánek: sněhulák, piča 😀

kitinka76
5. únor 2013

když byla Tinka ještě prcek, tak jsem ji za něco pochválila, řekla jsem jí, že je mazaná!! A ona se zamyslela a řekla "jo, jsem mazaná jako rohlík" 🙂

xabri
5. únor 2013

@kitinka76 to mi pripomenulo syna, keď počúval dookola českú pesničku , kde sa spieva ,,,jak je seno voňaví" a on keď sme ho po okúpaní ponatierali mliekom a privoňali si k jeho telíčkus so slovami aký je voňavý skonštatoval:,,áno ako seno🙂)))"

xabri
5. únor 2013

čakáme so synom v rade pri pokladni.Pokladníčke zazvoní telefón a ...A už sa môj syn začína ,,realizovať" .Samozrejme na celú predajňu zahlási,,To zas jaká otrava otravuje!" a na moje Pśt! ešte zvýši hlas ,aby mi to ako nechápajúcej matke dovysvetloval:,, Prečo pśt,prečo mi hovoríš pśt, veď aj mne , keď zvoní telefón /má 3 roky/ hovorím ,že jaká otrava to zas otravuje!" 😉

ined77
5. únor 2013

Kreslili jsme s Matyáškem fixama a mně se během chvilky dvě zlomily ve špičce, Matýnek to okomentoval slovy: To víš mami, jsi moc těžká😅 😝...a mám to 😀

dais
5. únor 2013

Malá opisovala nejakého neposlušného spolužiaka v škôlke: On je ale nehygienický! Vieš maminka? 🙂

kocko
6. únor 2013

Manžel ráno počúval rádio a pospevoval si a dcéra mu povedala: "ticho, to škodí môjmu sluchu...." 🙂 🙂

jarabicka
6. únor 2013

U nás v lete chodili vtáci na čerešne, tak sme vraveli, že nech toľko neotravujú a nech ich nedzobú a náš Kubenko v lete mal 3 roky, že čo ho toľko reklamujú 😀 😀 ...aj teraz keď mu niekto niečo robí keď nechce, tak vraví, napr. dedo nereklamuj toľko 😀 😀

kamila1979
6. únor 2013

Ondra dnes večeřel tvrdý sýr a okurky, malý Matyášek to samozřejmě chtěl taky, tak mu Ondra řekl: Maty ty ještě nemáš tolik zubů, ale jestli chceš tak já ti to předžvýkám jo? 😀 😀 😀

kamila1979
7. únor 2013

Říkám Ondrovi, aby byl alespoň 1den hodný. Ondra: "ale mamí proč taky neřekneš něco Matysovi, já už jsem velkej měřím 3 čísla ( to znamená že měří víc jak 100 cm) tak můžu pít malý pivo a vychovat se sám. Táta má taky 3 čísla a nevchováváš ho. Mates meří jenom 2 čísla, tak vychovávej jeho." 😀 😀 😀

ivett1
7. únor 2013

Števko sa bláznil, mal na sebe kostým piráta a akože ma chcel zajať ...tak som nariekala, že sa ho bojím a aký je hrozný pirátisko... asi som podala dobrý herecký výkon, lebo Števko ma chytil za ruku a s takým úprimným výrazom v tváričke mi hovorí:
"Mami, veď sa neboj....ja ťa len "olúpim a zastrelím"...viéééš..." 😀

ined77
7. únor 2013

začala jsem cvičit s jill a matýnek mě u toho vždy provází velmi rozpačitým pohledem..prý : mami, čo to pjoším tě děláš?? 😅 😀

kamila1979
7. únor 2013

Ondrova oblíbená básnička - Koulelo se koulelo červené jablíčko, hodíme ho do kvasu má milá aničko. Koulely se koulely dvě na proti sobě, uděláme calvados a bude ho hodně. 😝 😝 😝

acikaa
8. únor 2013

Až teraz som našla túto diskusiu a nedá mi nenapísať mi ako ma syn strápnil v lete pred lekárkou.Tak išli sme na očkovanie a keďže bolo leto tak chlapec mal na nohach samé modriny od nahánačiek po vonku a lezenia kade-tade.Keď to lekarka videla,tak sa ho pýtala odkiaľ má toľko modrín.A čo jej zahlásil môj syn?? To mama ma toľko bije...Myslela som že odpadnem 😝 😀

suezana
8. únor 2013

@acikaa 😀 😀 😀 😀

yukki
8. únor 2013

@acikaa juj...a čo, sociálka neprišla?

jujlucka
8. únor 2013

S dcerkou sme sa prechadzali po dedine, v ktorej byvame 3 roky....dcerka mala v lete 2 roky, a sli sme okolo krcmy v ktorej sme nikdy neboli....akurat do nej vchadzal taky pohľadny chlap, ked v tom moja dcerka vykríkla AJ JAAAA CHCEM IST NA PIVOOO!!!....no to ste mali vidiet ten pohlad toho chlapa na mna....