"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

xabri
30. zář 2013

@akrim1311 My zase hovoríme nášmu občas Bobko. Tak sme išli do obchodu kúpiť Bobkový list.A jemu to nešlo do hlavy, že akému bobkovi a aký list 😀

shery87
30. zář 2013

Robila som z lístkového cesta slané tyčinky - ale Miška si hovorí po svojom - na miesto T na začiatku slova tyčinky dáva P 😀

felinda
30. zář 2013

Mami?ja viem ako som sa narodil...ty si ma obrala zo stromu! Tak sa ho pýtam, že ako na to prišiel a on že : však som plod lásky 🙂

bashka
30. zář 2013

malá (3r): Ked budem velka, budem teta doktorka a ked budem ujo - tak ujo doktor 😀

akrim1311
30. zář 2013

U nás keď sa niečo nedarí máme zaužívané spojenie-maturovanie...A minule Daňo robil domáce úlohy a len sedel a sedel,hlava podopretá,pero obhrýzal, pozeral do knižky.Tak som na neho mrkla od dverí a vravím mu:"Už to máš?Čo tu toľko robíš"? a Daňo:"Už zasa maturujem"😀 (2 trieda na Zš)

meo
30. zář 2013

Moje 3letá dcera chtěla tatranku. Řekla jsem jí, že musí nejdříve sníst jogurt a pak si může vzít tatranku. Zatímco s přestávkami jedla jogurt, tatranku někam zašantročila. Ptám se jí, kde je ta tatranka - ona na to: Schovala jsem jí, aby byla v bezpečí 😀
Asi abych jí náhodou nechtěla sníst.
Podotýkám, že jí za chvíli nevím odkud, vyhrabala - byla opravdu v bezpečí

ivett1
30. zář 2013

Včera sa Števino bláznil a vyhadzoval svojho obľúbeného plyšáka Macka Pu, že ...aby sa naučil lietať ...no a ako som tam len tak sedela a "študovala" časopis, tak šup a už mi macko padol rovno na hlavu a trafil ma labkou do oka ... Števino dobehol ku mne a tak ľútostivo na mňa pozrel, pofúkal mi zatvorené oko a dal mi pusu na čelo a ...potom schmatol macka za labku a zvrieskol mu do "tváričky" ..."ZLÝ MACKO, fuj...zlý!!!...Toto sa robí mojej mamičke?!" 😀 😀 😀

alpakovo
30. zář 2013

Při nákupech jsem v obchodě narazila na početnou romskou skupinku na nákupu a malý z ničeho nic na celý obchod zvolal:" Mami, mami, indiáni jdou!" Ostuda jak bič, jen nevíme kde na to přišel, s indiány sme ještě do kontaktu nepřišly ani v knížkách 😀 😀

sevi
30. zář 2013

citame si s viki 4,5r rozpravkovu knizku a ja som nasadila hlasnejsi ton. a viki vtedy ma potlapka po pleci a vravi " mami nie tak hlasno nepocujem telku" .... tak to zabila.

onlika
1. říj 2013

Hrali sme Clovece... a moj panacik sa ocitol medzi dvoma inymi panacikmi rovnakej farby. Mato hlasi: "Maminka, aha, Ty si hotdog." Neviem teda, ci nemyslel hamburger, ale pobavila som sa 🙂

barusk
1. říj 2013

Naša akurat len oslávila 2 roky, ale uz to s ňou zaciname mat vesele. Raz nam na dialnici vletel nejaký sialenec pred auto a manzel musel dupnut na brzdy a v navale hnevu to nevydrzal, vytrubil ho a pomenoval ho roznymi privlastkami zacinajucimi na kk..t 😖 jasne, mala sa tvarila, ze nic, ale od vtedy staci, aby ktosi na ulici zatrubil a uz vykrikuje "kk..t!! mamika kk..t !!" drzi ju to uz 3 mesiace a ja sa len obzeram, ci nas niekto nepocuje 😀

kuwait
1. říj 2013

@barusk ja mam podobnu skusenost so sebou 😀 ked som bola mala otec pribijal klinec a tak fajne si klepol po prste s kladivom a zahresil j ebem ti krista a ja som odvtedy ked sa mi nieco nedarilo len toto opakovala,trvalo im to vraj dlho nez som s tym prestala

victory1
1. říj 2013

Vcera sa susedovmu labradorovi narodilo sest krasnych steniatok. Tak sme ich isli s malou pozriet...bola nadsena a po chvili sa pyta: " Preco maju tie psiky take cudne ocka?" Ja hovorim, no, lebo su este slepe, vies? A mala na to:" A to ty ako vies mamitka? Ty si im uz niekedy nieco ukazovala???" 😀 😀 😀

victory1
1. říj 2013

A dnes rano..jasne, ze vonuku 4 stupne, auto vymrznute..a mala hovori: "Mamiiii? Vezmi si zajtra dovolenkuuuu....prosiiiiim" A ja, ze : " A preco si mam zobrat dovolenku zajtra, zlatko?" ...a ona na to: "No, aby bolo zase leto, nie?!" 😀

nina233
1. říj 2013

Lezime s drobcom(3r.) na posteli a maly mi obzera brucho (po porode trocha slaninkove), picha prstikom do brucha a zahlasi:"mami, ty mas take plnotucne brucho" 🙂

dazdovka
1. říj 2013

Toto mi pripomenulo prve mrazy, ked sme isli pred sto rokmi s mojou starsou do skolky, skratka mimo chodnik viedla cez taku luku, kazdy krok robil na zamrznutej trave šušťavý zvuk, dcera tichucko naslapovala a unesena sa cudovala nad tou travou a pyta sa: Mami a preco je vsetka trava z papiera? 🙂

janja2502
1. říj 2013

Minule mala robila zlost, tak som na nu kricala a ona na mna pozera a zahlasi: Mami, ty mas taky zvieraci hlas. 😨 Normalne som nevedela co povedat, no o chvilu som sa jej spytala: A na ake zvieratko sa podoba moj hlas?? No a ona bez rozmyslania: Na srnku. 😀 😀 😀
Tak to som teda dopadla.

poletuszka
1. říj 2013

syn sedi v kuchyni, hraje si s autickama a dcera k nemu prijde a neda mu pokoj a najednou slysim, jak syn krici: Nech me, ja nejsem tvuj tatinek 😀 😀

dazdovka
2. říj 2013

@janja2502 super, strasne ma to pobavilo :D
Inac, aj moj muz ked je rozculeny a ide dat pubertacke vychovnu rec so zvysenou intenzitou zvuku, tak z neho nakoniec vyjde taky roztraseny a tenky hlasok, ze len schovavam tvar do vankusa a dufam, ze dcera vnima co jej hovori. Vzdy su to presne slova, ktore inteligentny clovek prijme a zamysli sa nad sebou, ja to tak neviem povedat, ale on ma hlas presne krehky ako srnka...

victory1
2. říj 2013

@dazdovka To som si pri vas spomenula, ze raz, ked mala robila zlotu, tiez som po nej kricala a ta mi hovori: " Mamitka, radsej ma zbi, len uz po mne nehuc ako sanitka!" 😀

..tak, to ja asi fakt nebudem mat hlas ako srnka, ked vrestim...😀

ivett1
2. říj 2013

Števi je chorý a doktorka nám "naordinovala", že má inhalovať vincentku ... takže večer pred spaním poctivo inhaloval a keď skončil, tak som nechala inhalátor bez masky ešte chvíľu zapnutý, že nech sa trošku "zvlhčí" vzduch v spálni ... prišla naša Viki, nadýchla sa a hovorí...: "Hmmmm, čo to tu tak rozvoniava?..." ... a náš Števko na ňu prekvapene pozrel a zahlásil:
"Spýtaj sa skôr ...čo to tu tak ROZ-SMRAD-IAVA...!" 😀 😀 😀

sissmiss
2. říj 2013

nas 7rocny mi oznamoval tento tyzden ze mali v skole na obed karfiol. Ale zatvaril sa tajomne a dolezito, ze to nebol obycajny karfiol ale iny. Mal kozuch !!!!! Hnedy kozuch, ale vnutri bol biely. Vydedukovala som ze bol vyprazany, take doma nerobime, este vyprazany nejedol, tak nepoznal 🙂

akrim1311
3. říj 2013

Baby z okolia Žiliny to poznajú keď sa povie Bytčica.(Je tam ústav pre duševne chorých)A minule menší(4 roky)prišiel za tatinom,že-"máme doma Bytčicu?"hľadel na neho čo to vlastne od neho chce(lebo Bytčicu máme doma nonstop 🙂 ).Tak mu vraví,že nevie čo zháňa.Tak mu vysvetľoval"no to biele na pitie!"Chúďatko myslelo žinčicu 😀

chrobackach
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miskamaj
3. říj 2013

dnes som stala pri pokladni, a bola tam straaaasne dlha rada. Synovi (8,5m) uz bolo teplo, tak krical, mrncal, trocha aj plakal. Ked sme sa konecne dostali k zaplateniu, syn sa pozrel na pokladnika (mlady, fesny chalan) a s takymi rozziarenymi ockami na plne hrdlo skrikol: TATA 😀 ste mali vidiet tie pohlady 😀 😀

kocko
3. říj 2013

Moja slečna má 13 rokov a je postihnutá. Ráno mi dala otázku. Mami, čo je make-up? Ja som rozmýšľala, že
ako jej to vysvetlím. O ona mala hneď na to odpoved. " To je to, čo mala Marfuška anjelik, na tvári však?" Trafila
úplne presne. 🙂

olca1993
3. říj 2013

moje dcerka (1. r ) rada opakuje slovicko NE. minule sme jeli v tramvaji a nastoupila pani a pta se JEDE TATO TRAMVAJ DO ZASTAVKY NNAMESTI MIRU? At stihnul kdokoliv co rict tak moje dcera nacelou tramvaj zarvala NE NE NE. 😅

victory1
4. říj 2013

Vcera sa bol u nas hrat velky Filipko, co uz chodi do prvej triedy, do skoly. Filipkovi sa minuly tyzden kyval zubcek, mrncal, tak boli vcera u zubarky a ta mu zub vytrhla. Ked ho moja mala zbadala bez zubceka, skrikla:" Hiii, Filipko a kde je tvoj zubcek?" A Filipko: " Vytrhla mi ho teta zubarka.."...Moja mala rozmyslala, rozmyslala a po chvili hovori..:" Vies Filipko, nebud smutny, zubcek si teraz bude zit bez teba a ...mozno mu aj bude lepsie.." 😀 😀 😀

ichbinich
4. říj 2013

@miskamaj:
Podobny zazitok mam aj ja. Syn vedel povedat mama, papa a brm-brm. Vozi sa vonku na odrazadle-auticku, ide mu oproti mlady muz a syn nanho ukaze prstom a hvori: "Papa?" Ale s otaznikom!!! 😀 On nanho kuka a vravi, "nieeee", a obaja sme sa zacali smiat... V tom obdobi boli vsetky zeny mama a vsetci muzi papa, no a vsetko, co sa hybalo, bolo brm-brm 😉 😀

akrim1311
4. říj 2013

@ichbinich
@miskamaj aj mne sa toto stalo.S menším,keď ešte ledva rozprával.Išli sme do Jednoty a na schodoch sedel bezdomovec,špinavý smradľavý,pil pivo a Riško na neho pozrel a povedal mu Tata.A on na neho že nie nie a obzeral si ma(či nemal čosi so mnou som mala dojem ,že rozmýšľa.)a ja mu vravím,on nemyslel,že ste jeho tato,ale že je vonku-tata-Lebo keď sme šli von,vraveli sme mu,že ideme tata....