"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

cairka
26. únor 2009

malá teraz rieši rozdiely medzi chlapcami a dievčatami a aj deťmi a dospelými. boli sme v obchode a malá sa pýta na celý obchod, že " a ten ujo ma veľkého pipíka?" 😅 😀

a v tom istom obchode je mäsový pult, kde sa platí priamo, tak sme normálne zaplatili a išli nakúpiť zbytok a k pokladni a ked už som zaplatila a balila nákup sa ma malá pýta "maminka, a za toto nedáme korunky? " predavačka hned kukla, že čo má v ruke 😅

slunicko552
26. únor 2009

cairka to jsi mi připoměla prcka.zjistil,že nemáme to samé.A pořád dokola se ptá pindí já tati mami pipi teta?A to kdekoliv a kdykoliv.Venku na nás lidi zírají.Řekne pipi a hned mi tam ukazuje 😅

alionuska
26. únor 2009

A ja som sa malej Alenky pytala,ze teda co by chcela aby nam priniesol bocian,ci bratceka,alebo sestricku.A mala mi povedala,ze:Ona chce len toho bociana! 😀 😀 😀

garfieldmail1
26. únor 2009

alionuska : no to by mne zajímalo, jak jí její přání splníš... 😠 😀

alionuska
28. únor 2009

garfieldmail1 No na to som este neprisla.. 😅

martinka79
28. únor 2009

přidávám jednu perlu mé dcery. se synem vstávám kolem 5hod ráno a dcera dnes vstála něco po 7hod. když jsme s ní mluvila v pokojíku a říkala jíproč neleží tak slejzala dolů z postele a říkala "mami asi máš unavené závity, já jdu čůrat, to víš oni ti usnuly , když tu od rána běháš." 🙂 odpověděla jsem, že jdu spát a ona "jasně když si myslíš, že jim chivlka stačí". 🙂

slunicko552
1. bře 2009

martinka 😀
Tak my jsme bali venku.Odhrnovali sníh na chodnících a pán asi zajel víc do trávy,takže tam byl drn.Prcek si k němu dřepl,píchl do něho prctema ríká-mamí co to je?Říkám hlína nesahej na to budeš špinavý.Otočila jsem se a bavila s kamarádkou.A malý zase-mamí co to je?Tak se otočím zpátky prcek zase píchá prstem.Tak chcu říct to samé,když se pořádně podívám.A bylo to hovno 🙄

monkula
1. bře 2009

Chiarka vbehla predvčerom do izby, držala si plienku a povedala mi: Maminka, bolí ma pipik 😀 😀 😀
A zopár slov z nášho slovníka:
Pukila - kúpila
momoč mi - pomôž mi
pašy - vlasy
puky - ruky
otonto - otvor to
atonto - zatvor to
všetko čomá štyri nohy - cica..
A s tou cicou ma teraz napadlo, pamätáte s ireklamu na vianočného kapra v Tescu? Tak keď kapráak ukázali, malá vždy zakričala, cica, mňau 😀

babatko88
1. bře 2009

dnes sme boli na návšteve u kamošky, má 14ročného syna a 2ročnú dcérku, hrali sa v izbe, zrazu len malá vybehla: "Mama, daj gvanát, v izbe sú papuky." xi, sme sa nasmiali, bráško jej povedal, že v celej izbe sú pavúky a môže sa ich zbaviť len tak, že tak buchne granát 😀 naživo to bolo super

monkula
1. bře 2009

no pekne ju učí... 🙄 🙄

zuzidr
1. bře 2009

monkula aj u nás sú ruky - puky!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

monkula
1. bře 2009

zuzi, aj púkila máme podobné 😀 😀
a samu seba nazýva lalika, alebo lala 😀 😀
A ej to sranda, keĎ povie celú vetu, napríklad : Toto tata púkil lale? 😀

alionuska
2. bře 2009

A my si citame knizky s basnickami pre deti a je tam taka jedna,o psickovi...bol raz jeden psicek,mal chut na chlebicek...atd.A konci to tak,ze :Stretol ho drozd,odkusol mu nos.Stretol ho Teofil,zas mu ho tam prilepil.A my sa vzdy doplname s malou Alenkou..a ona poslednu vetu doplnila,ze:stretol ho "Pedofil",zas mu ho tam prilepil. 😀 😀 😀

j.a.n.u.s.
2. bře 2009

Jdem s malou na prochajdu a jak taje ten snih, tak se odkryvaji psi exkrementy, jsou fakt vsude. A mala si to tak slape pri kraji chodniku a rika:"Same hovna, same hovna!" 😀

Potkal nas soused, stary pan, takovy dedousek...mala sama od sebe:"Doby den, doby den..." no ja pysna az do nebe a v zapeti slysim:"...baba...kominem!" to uz jsem ji tlacila pred sebou, bo to ma pokracovani...dedek te pomacka bude z tebe omacka! 😀

anelehka
2. bře 2009

Ahoj nas Filip,ked bol maly,tak si hovoril Ititko,je taky baculo a on mi hovori,mama ja som stihlochudy.Myslel plnostihly.Synovec volal macku mura mufa,kocura kucum pucum a jezibabu isibaba.

alionuska
3. bře 2009

Prave sme sa vratili z prechadzky a mala pekne pozdravila jednu staru babku.Som bola taka pysna,ale len chvilu,lebo povedala: "Dobry den! (chvilu ticho) ježibaba!" 😅 😅

maminqa
3. bře 2009

alionuska 😅
aj to babka počula..?.. 😅

alionuska
3. bře 2009

Asi nie,lebo ja som ju minule pozdravila a ona nic...mozno je aj chlucha...ja neviem.A to preto mala povedala,lebo ja som si vtedy tak sama pre seba povedala,ked ma neodzdravila,ze jaka jezibaba... 😅 a mala si to zapamatala... 😀 😀

erosinka
5. bře 2009

My sme boli s našim vymyselníkom na nákupoch, stáli sme v pokladni a za nami taký starší pán a mal tesné nohavice, malý na neho skúmavo kukal, ukázal prstom a kričal ujo má pipík. A dokola a dokola, nešla som ho utíšiť tak som s ním musela vísť von. Samozrejme ten ujo hned odišiel celý červený. 😅

A tiež v ten istý deň sme platili v inom obchode pri pokladni a malý sa už nudil a vedla v pokladni bola mladá slečna a celú tvár mala obsipanú ďobákmi. Malý na ňu kuká a kričí aha maminka teta má ďobáky. Chuda tá bola červená ako rak a ja som nevedela ako sa rýchlo z tade pratať. 😉

j.a.n.u.s.
9. bře 2009

Ludek Sobota kdysi zpival pisnicku: "Zizaly, zizaly nevahejte, vylezte z diry ven....atd."

El si zacala okusovat nehty(23mesicu), ja ji jednou rekla, ze jak neprestane-bude mit v dupce zizalky....a vcera pred spanim(ona si vzdycky pobrukuje) v tom tichu....:" Zizaly, zizaly....vylezte z dupky ven..."
To neslo, ja dostala zachvat smichu a bylo po spani!!!! 😀 😀

monkula
9. bře 2009

pred chvíľkou mi Chiarka povedala ,že kaká..
ta ksom si ju pritúlila hovorím jej, CHiarka kaká? A ona mi odpovedala:
Lala nekaká< lala už kakala 😀

cindy01
9. bře 2009

Také něco přidám 🙂

Manžel mi ráno v kuchyni povídá : "Mně nějak bolí břicho"
Dcera to slyšela a říká: " No mně také bolelo břicho, ale večer..když jsem spala, ale nepamatuji si to"

mukky
12. bře 2009

Dievcata uz davno som sa tak nenasmiala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,super....uz sa tesim na maleho ked zacne rozpravat 🙂

martao
13. bře 2009

Mám 3 deti a perličiek až-až. Natkovi sme hovorili, že ak si chce niečo požičať, musí sa opýtať. Inak bude zlodej. Na druhý deň sme stretli susedu s bicyklom. Spýtal sa jej:,, To je Tvoj bicykel? Alebo si ho ukradla?"

cmf
17. bře 2009

Ahojte mamicky. Moja malama 2a pol rocka a veeelmi citlivy nostek. Kazde rano ked sa zobudi, pribehne ku mne k posteli a zacne ma pusinkovat a budit. -VSTAVAJ MAMI SLNIECKO JE UZ VYSOKO- potom ju vezmem k sebe na postel a este sa chvilu tulime a pusinkujem. Dnes jej vravim daj mi prosim ta pusinku a ona -NEDAM TI ,SMRDIS-a vtedy som si spomenula ze som vecer jedla cibulu. Proste deti su uprimne a to je na nich krasne.

krista
8. dub 2009

jeudi • 1d, 26tt • Dnes v 09:17
mate nake zajimave perlicky vasich deti,neco co by jste nikdy necekali,ze z nich vypadne?

maminkatn
18. dub 2009

AHOJKY..BABULKY,,,, 🙂
som tu teda zas....musim vam napisat,,,co zas zadrela,,moja,,,vnucenka,,ked bola,,u nas,,na opatrovacke,,,,bo,,mamina,,,bola,,na poradni,,,, 😉 tak...pozerali,sme v telke,,rozpravky,,,a ma,lego,v takom,,vecsom kybli,,,teda,od,,akpusty,,je pekny,,biel,,,,a nesmrdi,,,xi,xi...ael,o,inom,,som,cela,,, 😀
odrazu,,zazvonil,,,telefon,,,,teda,pevna linka,,,a ja ako,som ju mala,,na rukax,,,tak,som,v zhone,,ju polozila,na fotelku,,,,akopla,,,do,toho,,kybla,,,,a,prevalila,,,ho,,,a vsetko,,lego,,sa,,,vysypalo,,na koberec,,,,, 😉 😉 😉
ja som to preskocila,,a,utekala,,,k telefonu,,,,jak,,kratoxvilova-bezkyna,,,,,ked,,som prisla,,,nazad,,,tak,mi mala vnucka,,,s dotojnym,,pokojom,,vravi,,,,TAK,,,A,,TERAZ SI TO VSETKO,,UPRACES,,,,, 😀 😀 😀 😀 😀 😀
som myslela,,ze ma klepne pepka,,nevedela,som,ci sa mam smiat,,,alebo,,,,co,,,,pekne krasne som si to musela,,pozbierat,,,ani mi nepomohla,,,potvorka,jedna,,,,kukala,,,rozpravku,,,ale jedno,ma tesi,,ze aspon vidim,,ze to prinasa,ovocie,,,ked,,musi,,si,ona,upratovat,,ze si to pameta,,,xi,xi,,,,a mobil,,teda,telefon,,je,,,konexon,,,,xi,xi 🙂 🙂 🙂 🙂

renka9
18. dub 2009

ahojte, Angelika mi pocmarala bielu komodu s modrou voskovkou.Tak so jej nadavala, a pytam sa jej, kto to spravil? Kristinka, babicka? , ona na vsetko nie, nechcela sa priznat, tak kricim a co, same sa to popisalo?
ona mi na to, maminka, nekric, ano, to sa same popisalo, ja som to videla, ako sa to same cmara... 😀
no ako jou to mohlo napadnut? 😨

cairka
18. dub 2009

renka 😀 😀 😀

malá vstala po obednom spánku a vypýtala si pizzu od obeda a vravím jej "robíš mi chúťky, ked ťa vidím papať" a ona: "ale niééééééé, ja som to nepiekla" 😕 😀

v chovprodukte si nevie zapamätať, že v tom akvárku, nie je "škriatok" (škrečok) 😅

má imaginárnu kamarátku a ponúkla ju imaginárnym cukríkom a potom ju sfúkla, že " to nemôžeš takto papať, najprv si ho musíš rozbaliť" 😀

tina_
18. dub 2009

no naša staršia takmer 8-ročna, minule sa hrala s tymi malymi zvieratkami Littlest Pet Shop, a tak im vymyšlala mena, a ma tam take kurča, nevedela, ako ho nazvat, tak jej hovorim, ci ho nechce nazvat ako v tej kreslenej rozpravke?
A ona:" A ktoru mysliš, o UDENOM /udatnom/ kuriatku?" 😀 😀 😀 S mužom sme sa od smiechu takmer zložili..
A ono to pokračovalo dalej:
zvieratká sa "rozpravali" a jedno sa pytalo druheho, odkial ma taku peknu tašku? A Vivi za zvieratko odpoveda: "Kupilo som si na Mimibazare" 😀 😀 😀