"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

h2
16. led 2014

@yukki 😀 Super odpoveď! Ináč, ani ja! 😀

h2
16. led 2014

@romcovaklarka 🙂 Práve dnes sme mali so synom podobný rozhovor, sledovali sme, ako zo škôlky vychádza nejaký otecko s dcérkou a ja hovorím synovi: "Keď budeš väčší, budeš tiež chodiť do tejto škôlky. A ja pre Teba prídem, ako tento tatinko pre toto dievčatko." A syn mi na to: "A keď Ty budeš malé dievčatko, ja pre Teba prídem, ako Tvoj tatinko." 🙂

No, skoro mi slza vypadla... 🙂

sissmiss
16. led 2014

Zlato kde mas skolsku tasku?
V izbicke...a preco si taka zvedava???

victory1
17. led 2014

Dnes rano.."Mamiiiii, zase mame chlebik na ranajky?"..
"Ano, no ved co by si chcela?"...."
" Cestovinky s bielou omackou a maskom a jablkovy kolacik..a ..a...a palacinky, teda len dve mi potom budu stacit"... 😀
"Ale to sa papa na obed alebo na veceru...ved, kedy by si chlebik jedla?"
"Nikdy..." 😀 😕

h2
17. led 2014

Ja: "Šup dolu zo stola!!!"
Syn: "Už šupím!"

bea13
17. led 2014

vcera po kupani mala dcera filozoficke okienko dna, kde sa preberalo napr. "dnes v skolke som si suchala ocko a predstav si, ze som potom mala na prste mihalnicu... a vies, ze niekto mava na prste i dve mihalnice? no co je toto za zivot.....", dalej "niektori ludia sa nechcu vzdat svojho babatka v brusku, vies potom im rastie a rastie a rastie brucho a potom su taki tucni.... " a nakoniec perla dna:"ked zomrem, nechcem byt kostra", tak na toto som uz radsej nereagovala 🙂

audri
17. led 2014

Dnes na procházce na nás za plotem štěkal pes. Moje dcera Kája mu odpovídala taky štěkáním, pejska to rozčílilo, štěkal ještě víc, Kája taky přidala na hlase.
Já: "Kájo, nechej toho, příjde jeho panička a bude se na tebe zlobit!"
Karolínka se zcela vážnou tváří a skoro ukřivděně: "Na mě? Ale mami, on si přece začal!!"

helsinka
17. led 2014

Našla som veľké vianočné prskavky, tak som sľúbila dcére (2,5r.), že keď sa zotmie, tak ich zapálime . . . . Stojíme teda ticho na balkóne, každá v ruke prskavku, tak sa jej pýtam: "No čo, páči sa ti to?" a babuľa zadrie: "No ty kokos!"

masinka
17. led 2014

nasa dvojrocna sa akurat rozkecala, zatial este neperli, ale aj to pride 😀
ked stretneme susedov, alebo ideme pre starsie do skoly/skolky, tak vsetci pekne dobry den a dovidenia, len ona na kazdeho zreve ze "CAU" 😀

siska53
17. led 2014

Hrali sme sa na "scitacich komisarov" -chodili,ked bol maly,vtedy sle sa tak,hralu a som si na to spomenula 🙂
no a maly namiesto scitaci komisari vykrikoval stipaci komisari. 🙂

mamainprogress
17. led 2014

ked si po umyvani ruk utierame ruky do uteraka tak mame taku riekanku: A rúčky nám dosucha, uteráčik vyšúcha. Uz nielko mesiacov to stale hovorim. Minule moj maly doplnil posledne slovo: A rúčky nám dosucha uteráčik VYŠUKÁ!! 🙂 skoro som klakla 🙂

luciauk
18. led 2014

@cmulinko 😀 s tym sukromim si mi pripomenula, akú vetu som minule vypustila : Bruno, mozem sa aspoň raz vycikat bez toho, aby si mi bozkal prsia ?

luciauk
18. led 2014

Moj syn 5r mi včera rozprával svoje veľkolepé plány do budúcna : "Keď budem mať 6 rokov, dám si na rameno vytetovat draka, keď budem mať 10 rokov, dám si vytetovat na druhé rameno srdce. Keď budem mať 25 rokov, tak uz zacnem chodit von a za kamarátmi bez teba, mamka. Potom si kúpim luxusné auto za šesť libier, coolove hodinky za dve libry a keď budem mať 52 rokov, tak si nájdem prácu " 😀

cairka
18. led 2014

Po skončení macka Uška menšia hlási :"Hurá, bude Kubo a Jubo" akí Kubo a Ľubo???? "tí traja" 😀 😀 😀 (ehm, Bolek a Lolek 😅 ) 😀

yukki
18. led 2014

Hrali sme s deťmi stolovú slepú babu-to sú z kartónu vyrezané rôzne obrázky, so zavretými očami sa trebárs ťahajú z vrecka a háda sa čo to je, prípadne môžu si pomáhať opisom......ja som si vytiahla ďatla...a mladšia mi pomáha: sedí to na strome a robí to ďat.. ďat ..ďat

bronia13
19. led 2014

mala zahlasila ked sa obliekcla - dam si kapustu na hlavu 😎 , to malo byt kapucnu na hlavu 😉

vecer si drobec siel umyvat zuby a pyta sa, mami ked si ich nebudem umyvat tak my vypadnu, ja na to hej, vypadnu ti vsetky a on na to, dobre nejdem si umyvat lebo ja chcem aby mi aspon jeden vypadol a najlpeise vsetky 😉 a ked som sa ho pytala ze preco, tak nechcel povedat, potom som na to prisla lebo nedavno si jeden chcel vytrhnut lebo tuna ked ti vypadne prvy zub tak sa da nejake peniaze pod vankus, tak on chcel peniaze kotuha jedna!!! tak si tie zuby nakoniec neumyl 😉 😀

kuwait
19. led 2014

@bronia13 on veri na tooth fairy 😀

kocko
19. led 2014

Zbadala som, že sa moja dcéra veľmi intenzívne škrabe po hlave. Vravím čo to má znamenať?
A ona to :"Strouhám okurku do buchet." 🙂 🙂

reanda
19. led 2014

@bronia13 ked si ale nebude umyvat, tak sa mu pokazia a za pokazene zuby nedostane peniaze, ale kefku a pastu... mu odkaz 😀

sissmiss
19. led 2014

@bronia13 u nas "zub fairy" nosi peniaze za zubky uz 30rokov a za vsetky mliecne nielen za prvy 😀

Minule maly hovori, ze uz mi asi vytrhni tento zub, kyve sa, chcem si kupit nejake lego. Zlatko ale zubna vila ti nosi tak 1-2 eura, za to si lego nekupis...aha...a kolko zubov potrebujem na taketo lego?

bosacka
20. led 2014

niesla som kopu veci po schodoch a dcerka (2;9) sa pyta - "a potom by sa tebe zlomili prsia?" "to asi nie,prsia sa nelamu" "tak ruky sa ti zlomiu?" (babka ma zlomenu nohu,tak teraz riesi zlomeniny.

machovalucka
20. led 2014

boli sme v kostole a knaz povedal amen....a malá opakovala nahlas amen,padol na nu kamen 😀

doty1
20. led 2014

akurát vyhadzujem kalkulačku, s ktorou sa viaže môj osobný trapas....keď som si ju kúpila, prišla som domov a išla hneď pracovať. Rozbalím kalkulačku, rátam, rátam a na displeji stále 1,2,3,4,....Tak som na druhý deň išla pekne krásne kalkulačku reklamovať....pani sa na mňa s ľútosťou pozrela, odlepila z displeja ochrannú fóliu (1,2,3...) 😀 a ja som sa tvárila, že som vyťaženejšia ako šéf Deutsche Bank... 😀

lalus
20. led 2014

@doty1 to nemá chybu 😀 😀 😀 😀

kuwait
20. led 2014

@doty1 ja som sa raz pokusala telefonovat s kalkulackou a divila som sa ze to nezvoni a nikto neberie aj ked cislo na displeji (kalkulacky bolo spravne) toto sa od cias mobilov obcas ludom stava,minule som takto videla telefonovat uradnicku v poistovni 😀

kocko
20. led 2014

Teraz ma napadlo, ako moje dieťa spievalo na začiatku roka hymnu.
Nad Tatrou sa blýska, ocko mamku stíska. 🙂 🙂

martinkatinka
20. led 2014

Dnes u nás na toalete... "ide to, nejde to, necháme to na leto" - komentoval kakanie 😀

monikafilip
20. led 2014

@martinkatinka
Môj 4 ročný syn, keď mu nejde kakanie, tvrdí, že: moja ritka je pokazená... 😉

zutyka
20. led 2014

Keď som sa mojej dcéry pri kúpe hranolkou v stánku s rýchlim občerstvením pýtala s čím si ich prosí - myslela som kečup alebo tatársku ona bez váhania odpovedala - s rezňom 😀

damind
20. led 2014

mala som fúru práce, čo som chcela urobiť, aby sme si mohli cez víkend vyraziť na víkend. zistila som, že som zabudla kúpiť párky. potraviny máme pri paneláku, rozhodla som sa poslať tam dcéru, ktorá mi dosiaľ vždy asistovala pri nákupoch. mala 7-8rokov. prišla domov s tým, že tety sa jej smiali. ja, že čo si urobila, ako si sa správala. ona, že pekne sa správala. prišla k tete a poprosila si pol kg teliatkových párkov.