"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

reuska1
5. kvě 2013

6,5 rocny syn:
- mami, zapni mi tu pesnicku, co sa mi paci
- ktoru?
- ved tu, co spieva ta skareda teta
- ktora, neviem?
- ved ta skareda, este skaredsia ako ty 😀 (bola to Lady Gaga) 🙂

reuska1
5. kvě 2013

Dnes na navsteve syn (6,5) hovori
Viete co, ja si kazdy vecer kontrolujem vajka, ci ich mam chlpate 😀. 😀. 😀

reuska1
5. kvě 2013

Oznamili sme malemu, ze cakam tretie babatko. Najskor skakal od radosti a potom hovori: no ty brdo, to budes mat tazky zivot s troma detmi 😀. 🙂

siska53
5. kvě 2013

Pridavam zopar od mojho 3rocneho:
maly: "Ibo ide kakat."
Mama ide po plienku, tato na to: "Pod na zachod!"
maly: "Nie!"
Mama:" Vsetci chodia na zachod."
maly: "Ibo nie."

Mama:" Vyzlecies si tricko."
Syncek:" Nie."
Mama:" Ano, aj to mas mokre."
Syncek: " Tomas nie je mokry."´

S babkou sme sli z obchodu,ta sa od nas odpojila a sla na zastavku a my sme sli dalej. Po nejakej dobe sa ma synator opyta: Kde sme stratili babku?

A snehuliaka vola huli 🙂. Chvilku mi trvalo, nez som zistila, co to ten huli je.

Mne sa vsak ako 18 rocnej na dovolenke s rodicmi stal iny trapas -jedli sme v jedalni a mama nejak vela pila vody. A ja na celu jedalen zahlasim:" Mami, ty si ale usilovna pi*ka!" Jedalen zamrela a ja som si az potom uvedomila, co som vlastne povedala. No hanbila som sa jak pes!

sofi05
5. kvě 2013

Synator 3r. 4mes. gratuluje dedkovi: vsetko najlepsie k meninam, aby si bol zdravy, stastny, aby si ma posluchal a aby si nebol taky stary"

siska53
5. kvě 2013

A este som si spomenula - mladsia dostala babiku, maly tu babiku pozorne prestudoval a skonstatoval : biba ( babika) ma zezet ( cikulku)

janka257
5. kvě 2013

Tak pridam nieco aj ja. Dcerka sa v noci pytala cikat, vstaval k nej tatik, mal na sebe len trenky. Mala sedi na nocniku a s este rozospatym hlasom zahlasi "Tatik ma na nohach fuzy! Tatik, musis oholit nohy!". Ja s tatikom rehot a on sa jej pyta "Aj mamka ma fuzy?" "Ano" "A kde ma mamka fuzy?" "Na čelu, nosu a na jiťke /riťke/!". No prosim pekne, tak som dopadla!!!

maribea
5. kvě 2013

Dcerka si vlezla ráno ke mě do postele a povídá:
"Mamí? Ci banán, ano?"
Nechtělo se mi vstávat, a tak jí povídám - "Zlatíčko, obleč si zatím kalhotky ju?" a myslela jsem si, že mám ještě několik minut k dobru... Malá je ovšem ihned bravurně natáhla, zatočila se dokola a říká:
"Paláda! Ci banán!" 😀 😀 😀

maribea
5. kvě 2013

Bibi si vzala korkovou zátku od vína a povídá - "Co to je?"
Mamka - "To je špunt! Šššpunt! To je legrační slovo viď? 🙂 Řekni špunt..."
Bea se nadechla a s velikým soustředěním vyhrkla - "PŠUK!" 😀 😀 😀

harmancek77
6. kvě 2013

dcéra bola tretiačka písali sme diktát, sloveso napísala na konci s "ý".
Ja: " Vaneska, pýtame sa "čo robili?" aké tam bude í.
Ona: Jáj, maminka počkaj, ja už viem, keď nič nerobili bude tam tvrdé ý a keď robili bude mäkké í. 😀 😀
Odvtedy sa smejeme vždy, keď sa niektorým spoluobčanom nechce makať, že chcú mať tvrdé ýí.

trasko
6. kvě 2013

u nas v rodine mame super prisnu maminu.az dost krcici na deti.najmensi 2 a pol rocny mal nejaku grco sracku a uslo mu aj odtal aj odtal a vravi mamine-mamiii,gugol som si,pudol som si,mohou som si?

benjik
6. kvě 2013

Rozhovor s 3,5 letou dcerka: "Mami,vem si mě!" Já:"Proč?" Nelči odpověd:"Pro peníze!"

leg
7. kvě 2013

Z mé skoro 4 leté dcery asi bude bytová designérka. Při cestě do pokojíčku na poobědní spaní mi povídá, že jde do toho svýho pokojíčku, kde má ten starý ošklivý koberec. Já jí říkám, že starý a ani ošklivý není, že tam ještě nějakou dobu bude a ona na to, že né, že se jí nelíbí, že když bráška dostane do toho JEJÍHO pokojíčku novou postel, tak ona chce nový koberec. 🙂
PS. koberec je starý cca 3 roky a vůbec není zničený, protože do pokojíčku se zatím chodí jen vyspinkat, hernu má jinde. 🙂

xabri
7. kvě 2013

Maly dobehol s krajčírskym metrom k manzelovi, ze mu ide zmerat teplotu🙂

yellowbanna
7. kvě 2013

Mladsi Tom se zacina vytahovat za ruce na pohovku a dosahne tudiz na poklady, co si tam pred nim schovava starsi Tonik. Dneska se tak natahoval po jednom "zaparkovanem" auticku. Radsi jsem mu ho odsunula z dosahu, aby se starsi bracha nevztekal. Tom samozrejme zacal protestovat. Tonda auto vzal a prisunul mu ho zpatky s komentarem: "Ja jsem mu to dal, aby byl klid!" 😀

meryenes
7. kvě 2013

Pred desiatimi minútami som dala malú spať a pred chvíľkou prišla za mnou s úsmevom: Maminka, už som sa zobudinkala. 🙂

luciauk
8. kvě 2013

mne včera na prechádzke syn vysvetlil, ako vyhynuli dinosaury. všetky povyliezali na stĺpy vysokého napätia a dostali elektrický šok!

reuska1
8. kvě 2013

Svokra si po zime spravila vlasy, dala si trvalu. Ked odisla, Jurko (6,5) hovori:
- preco maju vsetky stare baby chlpate vlasy?
ja ze prosim ta, ake chlpate?
- no, ved chlapi maju pri pindurovi take zatocene chlpy a oni to maju na vlasoch 😀 😀 😀

ivett1
9. kvě 2013

@reuska1 aký expert😀😀😀

zizala79
9. kvě 2013

dnes se povedlo mně:
dítě si všimlo holuba a já jsem ho naučila, že je jako odežene, až holub odletí. tak na něj ukazuje a uh uh (matko, já ho odeženu, jo?)
- jo, vyh.. (-oň) vyžeň ho 😅 (mám nějaké problémy se slovesným videm)

jaja018
9. kvě 2013

Mám 4 ročnú sesternicu a chodí pre ňu do škôlky babka. Malá sa nechcela viesť na bicykli tak babka položila jej bundicku čo mala ráno na sebe dozadu na jej sedadlo na bicykli. V strede cesty si zmyslela ze už chce ísť na bicykel. Tak ju posadila a bundicku jej dala do ruky aby si ju držala. Večer pre ňu došla mama a pýta sa babky žekde majú bundicku. A malá iba z dvora kričí: ja som ju vyhodila lebo sa mi ju nechcelo držať. Vraj ju mala tretí krát oblecenu. No neporazilo by vas?

fidorka_m
9. kvě 2013

to náš malý 2roky5měs. si začal na poště zpívat :Pžed dubem, za dubem,tam si na tě počíííííííhááme,pžed dubem za dubem,tam tě oškubemmmmmmmmmmmmm....... docela to naně sedí, už neví kolik mají chtít za poštovné 🙂

ledmed
9. kvě 2013

Moje malá - necelé tři roky - sázeli s manželem pažitku. Tak jí říkám, že si to musí zalévat. Začala do toho dloubat prstem, tak se jí ptám co dělá a ona na to, že to musí vyprstovat, aby to líp rostlo. :D Kam na takové výrazy chodí, to nechápu.

tunylyk
9. kvě 2013

Natiahnem sa na chvilu po obede na gauc a vtedy to prislo🙂 Mamka ja som tvoj lekar a budem ta vysetrovat.Hm hm hmmm a preco mas velke brucho?No ved vies,ze je tam babatko.Aha tak to ste vy,co ste sa zblaznili,ved uz mate doma tri🙂Mne uz trha kutikmi🙂Skusime ako bije srdiecko,hm hm nejak pomaly,to musime zapisat do kandelara🙂))o chvilu pride zvedavcek Matusko,tak mu vysvetluje.Vies,to je nova pacientka,caka dalsie dietatko a bude to dievcatko,musis mu hracky pozicat.Len neviem,mamka,vlastne pacientka,preco mate zelene gatky a cervene tricko?A tu som uz vybuchla smiechom🙂

tosomja
10. kvě 2013

v pondelok na chate. Švagrinej malá behala po tráve bosá. Ona jej hovorí "nechoď bosá, bo je tu pokriva a pokryví ťa" 😀 😅 🤐

erni
11. kvě 2013

@reuska1 bystry chlapec 😀

ja som sa vcera tiez rehotala, zase sme s 5 rocnym rozoberali jeho skolkarsku lasku a ja som mu hovorila,ze sa mi paci ine dievcatko ako jemu a on zahlasil,ze "Terezka grca pri jedle, tej by som sa ani nedotkol" 😀
aj som sa pytala,ze ako to myslel,ale odpovede som sa nedockala,ale myslim,ze puberta bude vesela 😅

a este novy poznatok,ze : "Mami, ked kaslem tak sa mi natriasa aj bimbas" 😀

prasiatko30
11. kvě 2013

uvahy mladsej dcery o tom preco sme dievcata a chlapci:

mama ja som dievcatko.
- ano, ty si dievcatko.
mama ty si tiez dievcatko.
- ano ja som dievcatko.
ale tatino je chlapcek.
- uhm
tatino je chlapcek lebo nevari 😀 😀 😀 😀

xabri
11. kvě 2013

Po skončení upratovania synovej izbičky mu dohováram:,,Vidíš ako je to dobré, keď sa onič nepotkýňaš a pekne sa dostaneš k svojim hračkám?!"
A Marko ako vždy pohotovo a s kĺudom angličana:,,Vidíš aká si šikovná!" 🙂

xabri
11. kvě 2013

V telke sme pozerali výcvik psov.Chlapík na konci výcviku hodil psovi špagát a začal sa s ním o ten špagát ťahať.Marko/3,5r./:Mama a prečo mu ujo trhá ten jazyčisko? 🙂

syslica
11. kvě 2013

@tunylyk Mas to vesele... Sysle zas vyhlasili, ze este nevyhnutne potrebujeme dievcatko - vraj aby mal kto po nich upratovat.