"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

suezana
31. bře 2012

dnešná hláška mojej 7 ročnej : mami, tak mi drbotalo srdce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (trepotalo? 😉 )

zuzulienka1973
31. bře 2012

Moj syn ked mal 5 rokov chcel byt rybarom.Tatko mu hovori ,ze musi ale kupit hudicu.Ja mu na to, ale spravne sa povie udica.Odpoved syna.Ano spravne sa povie udica ,ale pise sa to hudica.

berenika39
31. bře 2012

@zuzulienka1973 😀 😀 😀 a není to náhodou "palica" ??

kvojtanikova
31. bře 2012

dnes mi syn povedal ze by chcel ochutnat, "take, co je v kotliku roztopeny syr a ty si ho naberas, napichnes si kusky chleba na palicku - ta palicka sa vola "ŠPAJZA" ... 😀 Drobec asi si spojil slova "špíz" a "špajdľa"... Tak som mu urobila sedliacke fondue a drzak drzy po jednom suste povedal ze mu "ta omacka" nechuti a uz to nechce, tak som to musela dojest vsetko ja, samozrejme 😅

pifina
31. bře 2012

@kvojtanikova my sme doma robievali takym sposobom raznici a brat, kym bol maly, tak si nevedel ten nazov zapamatat a furt pytal "to na sebe" 😀 chvilu nam trvalo, kym sme identifikovali, co tym mysli 😀

yukki
1. dub 2012

Markétka ide za Kikou s plastovým hadom: "pojedoj veja sjadkostí a tejaz kýcha a kýcha a kýcha...čo mám jobiť.." Kika-akurát pchá do postieľok bábiky: " čo ja viem ja nie som doktor ja som starateľ..."

lucisa
1. dub 2012

Teď mě pobavil manžel. Koukám na zprávy a tam Nečas a já si říkám, spíš pro sebe: Nevím proč, ale furt se mi plete Kalousek s Nečasem.
A manžel na to stoicky: Ani se ti nedivím, všechno stejná paka. 😕

leka323
1. dub 2012

Syn má momentálne kiahne. Po uvidení v zrkadle: "To takto hrozne vyzerám??? Ešteže kiahne netrvajú celý život, to by ma už žiadne dievča nechcelo." Ako rozdeľujeme kiahne? Kiahne ručné, kiahne nožné... 🙂 🙂 🙂

lucisa
1. dub 2012

@leka323 taky bychom je potřebovali, nejmladší je ještě neměla 🙂 ať je máte brzy za sebou a bez komplikací 😉

leka323
1. dub 2012

@lucisa No veď to, prvá choroba, ktorej som sa potešila. Starší syn ich už mal ako 4 ročný a mladší sa vtedy neobral. Potom ani v škôlke, a tak teraz v 1. ročníku.

lucisa
1. dub 2012

@leka323 to je fakt, čím dřív se prodělají, tím líp, očkovat moc nechci, stačí to, co dostávají povinně. A stejně je nejlepší, když si to projdou, pak je větší pravděpodobnost, že se nevrátí.
Teď jsem si vzpomněla, jak byly holky mladší a zrovna projelo kolečko neštovic školkou a děti odpadávaly po 3-4 v 10denních odstupech a holky mi doma hlásily, kdo je zrovna má, tak mladší, tehdy asi 3letá, mi jeden den říkala: Mami, dnes už nebyl ve školce Patrik, musel zůstat doma s vlaštovičkama (u nás jsou kiahne neštovice) 😅

atiatko
1. dub 2012

@suezana 😀 😀 😀 to mi pripomenulo mňa, keď som mala 10 rokov, učiteľka ma poslala do zborovne pre klasifikačný a triednu knihu, zaklopala som a otvoril mi riaditeľ. Zostala som prekvapená, a keď som prišla do triedy povedala som učiteľke "Otvoril mi súdruh riaditeľ a ja som zostala z neho celá "zmevarená" 😀 😀 😀 a učiteľka rehot, lebo som mala povedať, že "zmeravená" 😀 😀 😀

zuzulienka1973
1. dub 2012

Este ma napadlo.Bola som s malou 2 rocnou dcerkou na prechadzke.Okolo isiel chlapcek asi 8 rocny.A ona sa pyta.Mama kto je to?A ja :To je chlapec.Chlapec a vola sa Samo.A mala znovu:A to je kto?Tak ja:Chlapec Samo.Mala:Samec?To je Samec?Pekne to poplietla.Z mena Sam z chlapca ec a vznikol samec.

cilkaamilka
2. dub 2012

nieco pridam aj ja . . . . moja dcera sa naucila sama sa vycikat vonku cupne si a cika . . . . tak sme boli minuly vikend v zahrade . . . je to viac zahrad vedla seba bez plota . . . dvaja chlapi tam strihali vinohrad .. . .. Petka sa velice prisla rozpravat s tymi chlapmi . . . . vykecavala tam . . . naraz sa zacala vyzliekat . . . ja kukam ze co robi . . . gate dole . . . rychlo som na nu zavolala ze co robi . . . ona ze jej treba cikat . . . ja ze nech rychlo ide sem . . . . a ona cez celu zahradu s holym zadkom . . vycikala sa a utekala spet ze sa chlapmi 😀 . . . . ked bola mensia . . . boli sme v obchode kde v pokladni sedela velmi obezna teta . . . a mala na plnu hubu . . . mamiiiii pozri aka je ta teta tucnaaaaaa asi vela papaaaaa . . . skoro som sa pod zem prepadla

eaka
3. dub 2012

@cilkaamilka shak ono sa hovorí, že pravda je krutá... či pravda bolí...a pod...

stankapk
3. dub 2012

pýtam sa Natálky, keď ma zas pri hre kopala: Natálka, prečo mi stále ubližuješ?
A ona: Prepáč, ja som nevedela že ťa ľúbim! 😀

cairka
3. dub 2012

Menšia mala záchvat vzdoru 😝 a pretože ma už opúšťala trpezlivosť, tak som si na odreagovanie začla spievať. Malá sa po chvíľke otočí ku mne a hovorí "Nespievaj, už pekná som!" 😅 😀 😀 😀 😀 asi budem používať môj spev ako výchovnú metódu 😅 😝

ivett1
3. dub 2012

Kolegynka mi hovorila, že včera bola s jednou kamoškou na nákupoch a už sa nemali o čom rozprávať 😅 (ani sa mi to veriť nechcelo...dve baby a nemajú sa o čom rozprávať.. 😉 ) tak začali rozoberať aj politickú situáciu u nás...hlavne voľby...a podarilo sa jej také pekné spojenie 😀 ..."že aj sdkú malo HLASIČOV...." na otázku, že čo tým myslí, sa opravila, že chcela povedať... "hlasy voličov"....

ivett1
3. dub 2012

@cairka 😀 našťastie u nás ešte stále zaberá na všetko..."Pôjdeme ti tvoje hračky (u staršej dcérky knižky) vrátiť do obchodu?!" ....a odpoveď..."Mamíííí, niéééé, už poslúcham....!"...🙂

ivett1
3. dub 2012

@cilkaamilka na také hlášky mám až dvoch expertov...a teraz, keď sú väčší, tak si navzájom nahrávajú a tie ich komentáre...napr. míňame nejakého pána s plešinou...Števko sa obráti na mňa a čo najhlasnejšie sa opýta....mami, pječo má ten ujo tak málo vjasov?...ujo to samozrejme počuje...(a spomalí, aby sa dozvedel čo odpoviem 😠 ....)...tak zahlásim niečo neutrálne, že...neviem, alebo tak...a do toho Viki zahlási "poučným tónom" a samozrejme, tiež nahlas...lebo papal málo vitamínov a chodil neskoro spať, lebo chodil s kamarátmi po nociach, ako ujo sused, čo býva u babky!...tak...

marusik
3. dub 2012

dcéru o.i. učíme, že keď niečo začne, tak to treba aj dokončiť, až potom začať novú vec. Včera som našla stenu pokreslenú farbičkami. Pýtam sa jej:
m: Moja, na stene je niečo pokreslené farbičkami, s ktorými môžeme kresliť len na papier. Chceš mi o tom niečo povedať? Neviem, kto to tam mohol pokresliť.
K: Mamka, no to som predsa ja kreslila, ale neboj sa, ja to dokončím.

yukki
3. dub 2012

Boli sme na prechádzke so psami..Kika kuká na lúku a vraví: Tu niekto oral. "Noooooooo, vyzerá to tak, pamätáš, na jeseň tu bol taký malý traktor a mulčoval to... " tak si ešte nechala vysvetliť načo to robil a vraví "joj, ja už chcem byť veľká...kedy ja budem môcť lynčovať?"

..no dúfam že nikdy ty potvora.

cilkaamilka
3. dub 2012

no dnes ma dorazila . . . . sedim na WC . . . dvere zavrete (dohodli sme sa ze nebude chodit za mnou na WC) . . . zaklope . . . otvori . . . pride ku mne a hovori . . .. maminka ked ta vidim, placem od radosti .. . . . tak neviem ako to myslela 😀

maminuska
3. dub 2012

@cilkaamilka no ja so mala podobný príbeh .
Ked som ešte bývala v ZA, malis sme byt tak urobený že oproti dverám bol hned záchod . Syn mal tak tri rôčky a čakali sme na už exmanžela kedy sa vráti z práce. Ja som išla na záchod, ked som počula že niekto zvoní a kričím synovi že nech otvorí že to je tatinko. Syn otvoril a tam som počula nejaký hlas ,myslela som že sa baví s ocinom, keď tu zrazu sa mi otvorili dvere na záchode ( syn ) a ja som tróniaca pozerala práve susedovi do očí .
A syn spokojne dodal " tu je moja maminka a práve kaka. " 😅 .
Trapas na ktorom sme sa ešte dlho smiali.

stankapk
4. dub 2012

Miška mi vybrala zo skrine podprsenku a s úsmevom mi hovorí: Mama ja si dám tvoje pupáky 😅

atiatko
4. dub 2012

Tak my sme sa dnes s manželom zasmiali na našom 5 a pol ročnom synčekovi - hovorím mu "Peťulko pozriem sa, či mi nemáš rozmeniť 20 eur peniažkami v Tvojom prasiatku" a on "dobre, kľudne sa pozri" Tak sme sa pozerali obidvaja, no nemal, a tak mu hovorím, že si od neho požičiam 5 eur, aby som mohla vyplatiť susede Avon, a že mu ich zajtra vrátim, keď tú 20-tku rozmením v obchode .... a náš drobec zaperlil " No maminka ale zajtra mi vrátiš už 10 eur " a ja na neho s manželom vyvalila oči a Peťulko flegamticky reagoval "No áno ja nie som Dexia, čo znižuje percentá" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 boli sme z neho v kolenách - ani nevie čo slovo percentá znamená a vie, že banka je peniazoch a zapamätal si reklamu ..... no to naše dieťa sa v živote nestratí, ale úžerník bude z neho teda poriadny 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

saxana123
4. dub 2012

Môj krpec dnes niečo povedal a moja mama mu hovorí že "ja z teba umriem" a on jej že " to nevadí babi" 😀

ivett1
5. dub 2012

@saxana123 😀 😀 😀 aký úprimný 😀 😀 😀

ivett1
6. dub 2012

Kamoška mi spomínala jednu perličku... zobudilo ich zvonenie manželovho mobilu...o tretej ráno...volali mu z práce (je hlavný zootechnik na biofarme) a kamoška len počuje ako rozospato hovorí do telefónu..."Šak HASIŤ!"...potom sa otočil na ňu a hovorí, že bude musieť ísť, lebo mu volali, že "Vedúúcíí, horíme! Nááá, co máme robit?" ... 😀 😀 😀 ...

atiatko
10. dub 2012

Ahojte babenky 😉 tak ja som sa pred chvíľou tak schuti zasmiala na našom synčekovi - 5 a pol ročný Peťulko 🙂 Takže: momentálne sa učím zákony na jedno výberové konanie, sme s Peťulkom sami doma (ocinko je v práci) a tak som drobca poprosila, či by sa mohol chvíľu hrať sám v izbičke, že by som potrebovala mať kúsok kľud a ticho na učenie ..... náš zlatý synček sa hral v izbičke a po dlhšej chvíľke, keď odtiaľ vyšiel sa so mnou trošku poľúbkať 😉 som si všimla, že rukáv trička má zašpinený od čokolády, ktorú si vzal ku hračkám ..... povedala som mu, že sa zašpinil a mal dnes čisté tričko 😒 , a on na to: "... ale mamííí, to nevadí, veď je podstatnejšie, že som vydržal byť ticho a nerušil som Ťa, ako čoko na tričku ....." 😉 😀 😀 😀 😀 😀 ... a ja teraz dodávam - najpodstatnejšie je, že Ťa máme Peťulko .... lásočka naša .... MILUJEME ŤA 🙂