"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivett1
26. lis 2012

Boli sme cez víkend u babky a dedka a babka upiekla výborný koláčik a pri tom pečení jej pomáhali aj deti ...takže... hneď ako ho vytiahla z rúry, ešte taký horúci, chceli ochutnať ... jasné, že som im to nedovolila... a nahnevaná reakcia nášho Števka:
"Vy ste ale rodičia! Vy nám nič, ale NIČ nedovolíte!" 😀
A po chvíli ešte upresnil... "Nikdy mi nič nedovolíte, ani Viki, ani ochutnať koláč mi nedovolíte!"
Takí sme my strašní rodičia ... 😅

benjik
26. lis 2012

@liwka ach jo 😀 Co si stěžuje,holky jsou ve vývoji o 2 roky napřed.Hm asi jsem zlatokopka,taky jsem byla na střední,když jsem se seznámila s manželem,je mezi námi 6 let.

liwka
26. lis 2012

@benjik vidíš, aj pubertiaci majú svoje perly🙂))
jemu to prišlo strašné, žeby mal randiť s deviatačkou, ale poradila som mu, nech si spraví výskum vekového rozdielu medzi rodičmi, bo je normálne, keď je rozdiel aj 10 rokov- na to som mu povedala, nech si predstaví, žeby randil so 7-ročnou....
a aj ja som zlatokopka, bo aj my sme sa zoznámili, keď ja som chodila na VŠ a on pracoval....

ukana
26. lis 2012

@pajerchinova 😀 😀 😀 😀 😀

katche
26. lis 2012

dalsi "klenot" mojej sestry, dospelej podotykam...mam doteraz lutuje, ze nezalozila zosit na jej perlicky, ale pozorujem,ze nikdy nie je neskoro :D
hovoril sa nasledovny vtip:
Kráľ mal 3 dcéry. Volali sa Ruženka, Snežienka a Tehlanka. Jedného dňa prišla Ruženka za otcom kráľom a spýtala sa ho: "Oci, prečo sa volám Ruženka?" A kráľ jej odpovedal: "Lebo keď si bola malá, spadla ti do kočíka krásna ruža." O chvíľu prišla za kráľom aj druhá dcéra, Snežienka: "Oci, prečo sa volám Snežienka?" "Lebo keď si bola malá, do kočíka ti spadla krásna snežienka." Prišla za ním aj Tehlanka a povedala: hhhhhh

no a moja sestra v zachvate smiechu, ved smeju sa aj ostatni, tak preco nie ona..."no, a ako to je dalej?"..
co dodat, ju ju presvedcili aj o tom, ze na dialnici z LM jazdia elektricky 😀

liwka
26. lis 2012

jedna historka z mája tohto roku- toto je trapas v mojom podaní:
Rozhodla som sa, že budem voči svojej dcére kolektívna a po skákaní cez plot spred dvoch mesiacov, ktoré mimochodom na moje prekvapenie dopadlo veľmi úspešne, som včera pridala šmýkanie sa na šmykľavke.
Dieťa šťastím bez seba, veď mama sa trepe na šmykľavku, ja že si overím (keďže sa zmenila doba), či ešte fungujú fyzikálne zákony a keď sa šmyknem po ležiačky, či sa šmyknem rýchlejšie. Tento zákon ešte stále platí, no pochopila som niečo iné: Prečo po takmer každou šmykľavkou je piesok. Pod touto nebol...
takže výsledok môjho včerajšieho kolektivizmu: natlčená zadná časť tela, výbuch smiechu mojej sestry, ktorá bola prítomná, touto cestou srdečne pozdravujem strieborné auto s prívesom, ktoré šlo akurát okolo...a to najdôležitejšie: neskutočne šťastné dieťa🙂)))

kitinka76
26. lis 2012

Když měla Tete asi tři roky tak se mi něco nedařilo a řekla jsem pár společensky nepřijatelných slov. Terka se na mě vážně zadívala a řekla " mami, nesmíš přede mnou říkat takové slova, nebo je budu opakovat!!"

verciiik
26. lis 2012

@katche
@liwka pch tady člověk aby pomalu používal slovník, aby tomu rozuměl, je to asi vostuda, ale nevěděla jsem ani co je to tehla, ani co je to šmyklavka a oboje jsem musela celkem chvíli přemejšlet a ještě si to ověřit na gůglu 😀

dedenini
26. lis 2012

moj jediny zatial taky mali trapasik..co ani nieje , bo u deti je to normalne a odpustitelne... moja dcerka ma len 7 mesiacov a raz u lekarky ked som si ju sla dat odvazit tak pri davani dole plienky , spustila taky prud cikaniciek, ze to som este nevidela..vsetko im tam ocikala aj mna... no som sa pobavila natom... 🙂

liwka
26. lis 2012

@verciiik neboooj, naučíš sa🙂 za to moja malá vďaka vplyvu Jim Jam a Minimaxových rozprávok mluví ostošesť🙂

lucisa
26. lis 2012

řišla Mia s rozmontovaným perém na několik kusů:
"Mio, co to je jako, proč jsi to celé rozdělala?"
"Potože já lump, mamko."

kocko
26. lis 2012

Lucia bola zlá a dostala odo mňa po zadku.....Potom sa išla sťažovať ocinovi a povedala mu, že dostala.
Ocino jej vraví, dúfam, že si mamine sľúbila že budeš dobrá....a ona na to: "jasné, maminke som sľúbila hory, doly". 😉

beruska24.9.
26. lis 2012

Dcerka dnes perlila.....

Na dvoře máme psa - vlčáka, jmenuje se Alan a dcerka hlásila, že tam je ´´Anal´´ 😀

Byla jsem v koupelně, zavřela mi dveře, já si otevřela a jdu z koupelny a dcerka: ´´Mami, di v pokoji´´ 😕 😅

Večer po koupání si položila ručku na tělíčko asi tak v místě žaludku a povídá: ´´Tady něco au .... močák´´ 😀
Má v těch vnitřnostech nějaký zmatek 😉

beruska24.9.
26. lis 2012

A ještě jsem si vzpomněla, jak jsem dnes holky před koupáním nahnala, aby mi šly pomoct uklidit hračky (vždy pomáhám), mladší zatím víc rozhazuje než uklízí a starší při uklízení: ´´To je páce, to je páce´´ 😕 😀 😀 (=práce).

pajerchinova
26. lis 2012

Deti boli na vylete zo skolky autobusom. Dcera mi referuje,ze v autobuse sa za nimi rozpravali dve dievcatka a ze vymyslali skarede slova. A ake slova? pytam sa. Tak to ti radsej ani nepoviem, to by si sa zgrcala....(a ani mi ich nepovedala 🙂 )

llluckaaa
26. lis 2012

Před chvilkou se Matýsek vzbudil, šel na záchod, umýt si ruce do koupelny a pak mě uviděl v obýváku a řekl: "Dobré ráno" 😀

kocko
27. lis 2012

Pýtam sa Lucii, že prečo učitelia štrajkujú....ona odpovedala po dlhom rozmýšľaní....."štrajkujú za vyššie dane!" 😉

ewca
27. lis 2012

No nasa 21,5 mesacna dcera ma obdobie, nie maminka nemozem....nie, nemozem pit, nie nemozem cikat.... dnes sedela na zachodiku rano a vravi mi...maminka, potlac .... a ked som tam bola ja, tak mi s uplne vaznou tvarou hovori, nie maminka, nemozes cikat, nonono necikaj maminka, ticho!!!
vcera tu zase nejaki dobraci vrtali, samozrejme ked dcera spala, vysla nahnevana z izby a hovori...maminka, ujo vrta, nono zy ujo, ticho, nevrtaj, zloduch ...a vratila sa spat
naucila sa pocitat, zvladne do 10 ked ma naladu...a dnes si rano prekladala cokoladove gulicky z jednej misticky do druhej a pocitala .... 1-2-4-5...6-4-5...6-7-8...2-4-5.... :D

dioliana1
27. lis 2012

@kocko má pravdu 😝 , odnesu si to dane....

lukaslumbersky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
locko007
27. lis 2012

Výrok mojej neterky počas kreslenia pastelkami: Baba, vieš čo mi nejde do hlavy? Prečo mi všetky pastelky píšu len tá biela nepíše (mala biely papierik).

locko007
27. lis 2012

Včera sa môj syn hral s babkou. A babka hovorí: "Ja som koza rohatá, do pol boka odratá..... Náš ksicht sa samozrejme začal blázniť a keď sa dosmial, tak jej zahlásil: "Baba, ty si beťáááál."

evaviki
27. lis 2012

Sebik umyval nadobi a pytal si este jar.. moja mama mu vravi, ze uz mu tu chemiu neda, aby ho nestipali rucicky.. a maly na to: "ale ja tu chemijar potrebujem" 😀

kocko
27. lis 2012

Teraz som si spomenula, bolo to minulé leto. Cestovali sme s Luciou autobusom na kúpalisko. Akurát v tom najväčšom teple a pri menšej rieke....Lucia sa díva cez okno a na celý autobus zakričí : "Mami, aha kačky:" Ľudia sa samozrejme pozreli /aj ja/ a zrazu sa tam začal každý smiať........Lebo to neboli kačky, ale kúpajúce sa romske detičky..... 🙂 🙂

ivett1
27. lis 2012

@kocko 😀 ...ale má naozaj pravdu, len platiť ich budeme my, aby mali učitelia vyšší plat😉

evaviki
27. lis 2012

komentar k autu:
S:"mamii a ako sa vola toto auticko?"
Ja:"passat"
S:"ked mne sa ten pasák tak libi"

lussy23
27. lis 2012

@liwka To vaše dievčatko je perfektné. Možno bude humoristka🙂 len pridávajte.

janus32
27. lis 2012

ležala som na gauči,kedže budeme mať bábo a malá(5r(sa ma pýta,že čo robí bábo🙂tak jej hovorím,že asi spinká,lebo tam je tichúčko.Nato jej hovorím:Emi dones aj mne taký keksík ako máš ty🙂a ona na mňa vyvalila okále a zhrozene hovorí:Mami,ale ty teraz nemôžeš jesť,ked bábo spí,ved mu to zabehne,sa zadusí 😅 😅 som sa tak smiala,aka zlatá bola🙂

clarissa
27. lis 2012

Moja MIma pozna vsetky reklamy od predu od zadu..Dala som prat veci a par minut po zapnuti som si v bubne vsimla servitok.Tak vravim ze vypnem,pockam kym sa otvori a vyberiem ho.pracku som stopla,pockala,ale nic..mima pribehla a hned vyzvedala co sa deje..Vravim:je tu servitok,z nejakych nohavic vypadol,chcem ho vybrat ale sak nechce mi ju otvorit tak kaslem na to. Mima popzerala a vravi: Mami asi preto to nejde,lebo je tam vodny kamen.A ten moze poskodit pracku... 🤐
Minule sme vsetci pokaslavali a prisla za mnou a vravi:Mami,nezalezi ci mas suchy drazdivy kasel alebo vlhky produktivny..... 😅 Odpadavm z nej....

leka323
27. lis 2012

Syn mi vraví: mami, ako sa lúska prstami? Tak som mu predviedla názornú ukážku a on na to: Poprosím ešte raz a v spomalenom zábere... !
🙂