"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

suzik77
18. črc 2010

@snezienocka 😀 😀 😀 😀 😀

dzou
25. črc 2010

dnes moj synovec4r rozpraval babke(mojej mame).... ze ma kokodilove slapky a ide s nimi do hovadska 😀 v preklade ze ma krokodilove slapky a ide do Chorvatska 😀

lucisa
25. črc 2010

Brácha má téměř 4letá dvojčata. Asi před 14 dny je vzali na výlet do Jeseníků. Vyjeli na Ramzovou nebo kam lanovkou a dolů, že už půjdou pěšky. Asi v půli kopce potkali nějaké dva starší manžele, paní se zastavila a ze slušnosti se dala do řeči. Že jsou kluci šikovní a jaká je to štreka, že ty kopce jsou velké a že je už úplně unavená a kdesi cosi.
A náš Vojta se prý na ni podíval a řekl jí: Na horách jsou vždycky kopce a když nechceš být unavená, tak tu příště nelez a seď doma na prdeli u televize! 😀 😀
(tohle bohužel ujelo bráchovi nějakou chvíli předtím, když kluci skuhrali, že je už bolí nohy)

Tak se prý rychle rozloučili, než to paní docvakne.....

dzou
25. črc 2010

@lucisa 😀 😀 😀 to je fakt dobre 😀 boze pred tymi detmi clovek nic nemoze povedat 😎

ankan
25. črc 2010

Moja malá včera "pomáhala" ocko a keď zbadala meter z nadšením zvolala "mér" ideme merať. 😀 😀 😀

ankan
25. črc 2010

A ja zasa píšem skrátene ako dcérka pomenovala meter. Pomáhala ockovi 😀 😀 😀

anatanka
29. črc 2010

Kamaradky syn se ji ve svych trech letech zeptal na velmi pragmatickou otazku: "Mami a az ja budu velky, tak ty budes stara nebo mrtva?" 😀 😀 😀

Miriam ma hlasky porad jako kazde dite, ale kdy jsem se za ni fakt stydela bylo, kdyz kousek od nas v tramvaji sedela pani, co mela tiky v obliceji a Miri z ni byla uplne uchvacena a celou dobu to po ni napodobovala.

esperka
29. črc 2010

prispejem aj ja. Mám prváčika a učili sa zvieracie rodinky . Takže citujem:
"Svina, kňaz, prasa...
🙂
"- maaami, babka mi povedala, že čerti neexisktujú, že len cigani...."

suzik77
30. črc 2010

@esperka a ten "kňaz" to malo byt ake zviera? 🙂

zucha
30. črc 2010

Nasa ma obdobie, ze vsetko chce zdrobnovat a tak dnes pitie nazvala pičinko

eviska83
30. črc 2010

@esperka - to by aj mna zaujimalo 🙂
Nas syn ked mal asi 3r prisiel z dvora domov a zahlasil - tatik kakal na stolicku- hned som si pomyslela co to ten nas tatik vyviedol- az ked ma synator vyviedol von a ukazal stolicku kde sa vykakal vtacik mi to trklo😀 vtacik a tatik znelo uplne rovnako 😉

esperka
30. črc 2010

no kanec🙂
🙂

esperka
30. črc 2010

aj sme si zapisovali perličky , no nechcem sa teraz hrabať, aby som nepobudila deti. No vyhrabem a prispejem.

tatik a vtačik🙂 no je tam podoba, ak sa to povie detsky

suzik77
30. črc 2010

@zucha 😀 😀

suzik77
30. črc 2010

ja mam o 9 rokov mladsiu sestru a ta ked bola mala, tak nehovorila "to je lepkave", ale "to je jebkave" 🙂

anjelicek26
30. črc 2010

Mamiii, ked ja budem mat babo, tiez budem mat prsia??? A tiez budu take skarede???

🙄 🙄 🙄 😠 😝 😀

janula2008
30. črc 2010

Simonka našla fotku, když jsem s ní byla těhotná těsně před porodem : ,,maminko, ty si nosila velké bříško" Já: ,,a teď už mám menší, že? " Simonka: ,,ne" 😅 😅 Není nad dětskou upřímnost 😀

sssimi
30. črc 2010

Kamrát naučil svoju 2oj ročnú dcérku ospravedlňovať sa za neho keď si on prdne!!! A malú to dosť baví... Pau don 😀

marelica
30. črc 2010

S malou sme si čítali básničku "...čierne oči, čierna tvár - to je ujo kominár"..... na druhý deň sme v obchode stretli rómskeho chlapca a dcérka na neho celý čas ukazovala prstom - "ujo kominán, ujo kominán!!!!!"

dulkagabulka
31. črc 2010

@marelica hehehe

ssstanka
31. črc 2010

u nas je opica opiča

lussy23
31. črc 2010

@anjelicek26 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

suzik77
31. črc 2010

@sssimi tak to nema chybu 🙂

dusanab
31. črc 2010

Ahojte, tato tema nema chybu 😀 😀 mam sice cely monitor oprskany co sa stale len smejem ale super 😀 😀 tesim sa ked nas zacne viac rozpravat....zatial sa mu moc nechce ale co povie tak to povie celkom pekne, jedine slovo co sme museli desifrovat bolo "aua" - to je postavicka 🙂 akakolvek. Obcas ked ma rozculi poviem boze alebo jezis a krpec si to uz osvojil a mali sme v kuse "boze" a "jeziiiis", teraz si to skratil na "boziiiis" 😀
neter (3 r.) si oblieka putinky - pancuchy, ja ked som bola mala som bola bekako - dievcatko, brat si obliekal ungalolo - netreba prekladat ze je to sveter, ze? a verim ze aj kaguga je zrozumitelna a viete ze je to cokolada 😀 😀
druha neter mala zo tri ci styri roky, boli sme u brata na navsteve, uz sme odchadzali ale este sme sedeli v aute a rozpravali sa a neter nas vyprevadila so slovami "ved uz startujte do prcic" 😀 ked sme sa dosmiali startovali sme 😀 😀 svagrina je doteraz trosku mimo z toho ked jej to pripomeniem (kvoli srande samozrejme, kto by sa hneval na trojrocne dieta) 😀 😀

lencici
31. črc 2010

asi pred týždňom moja 3 ročná dcérka rozprávala s tatíkom(je pracovne v Prahe) cez skype. Sedela holá lebo bolo strašne horúco...A rozprávala mu tatí a vidíš jaké mám už dlhé vlasy a vidíš jakú mam holú pinduľu? nám to pripadalo strašne smiešne 🙂 a keď sa jej nechce spať tak vždy pribehne a skríkne keď som bola mala tak som nemala zuby 😀

lussy23
1. srp 2010

@dusanab - Milé. 🙂

esperka
1. srp 2010

Učila som synka názvy jednotlivých prstov na ruke a vyšlo z toho toto: "palec, ukazováčik, prostredný, náušnica, malinký..."

"- maaamiiii, ja kedy vyrastiem, tiež budem mať nevestu?
- áno, samozrejme.
- ehm, aj druhú , aj tretiu..."

_ "maaaami , my sme takí rovnakí, podobáme sa, že?
- áno, chrobáčik.
-ale ty máš také vjasky
- áno, mamka má dlhé vlásky a ty si chlapček máš kratučké
. nie, vjasky, ale vjaky / preložím: nie vlásky , ale vrásky.../" 😀

dioliana1
1. srp 2010

😀 😀 😀

lenkavano
1. srp 2010

@anatanka 😀 😀 😀 😀

maminuska
1. srp 2010

hláška mojej dcéry - maminenka moja zlatá ja ťa tak ľubim , ty si také moje slniečko, také tučné a vyrážkové
hláška môjho syna - 6 rokov -mami a ked ymi vysvetlíte žeako sa roia deti ? No ked Ajko príde čas tak ťa ocino alebo Roman ( nevlastný otec a môj manžel ) vezmú na taký chlapský rozhovor a všetko ti povedia. A aj mi to spolu ukážu ? 😀