"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

nadhera
30. pro 2010

@egyptanka pred vianocami som brigadovala par noci - dokladala som tovar v markete, maly mi vravi pri odchode - mamka a trosku si oddychni alebo povie a pospinkaj si trosku. 😉

nadhera
30. pro 2010

@danielik79 s detmi je vzdy veselo 😀 ked sme sa najedli a potrebovala som deti dostat z obyvacky /kvoli darcekom/ tak vravim, pocujem kroky, asi ide Jezisko, podme sa pozriet . a na to starsi /3,5/ zahlasi s rukou pri usku - to tikaju hodinky. 🙂

danielik79
30. pro 2010

@nadhera 😀 😀 😀 môj starší ma dnes normalne vyhnal od pc zo slovami :čo si malá ked dobkáš do klavesnice a mala do toho mama nedobkaj a uhni . 🙂

nadhera
30. pro 2010

@danielik79 😀 😀 😀 mna zatial od pc nevyhadzuju.

bodka70
31. pro 2010

@suezana , a to pritom ani nie som ktovieaká tučná, teda ak sa za tučnotu nepovažuje 53kg pri 157 výške - nosím veľkosť č. 36 😉 😅 😅 .
Ale pri mojich "chudárikoch" - muž má 57kg!!! pri 178 výške, a dcérky 7 a 10 ročná majú 19 a 25 kg by každý vyzeral "tučný" 😀 😀 😀.
To vieš, seba kŕmim a im od úst odtŕham 🙂 🙂.

dadis
31. pro 2010

"A co papa bocian?"... "Babatka" 😀 (Matko 3,5r.)

suezana
31. pro 2010

@bodka70
wau to sú teda miery - závidím ☹ 😀 moja 5 ročná má 25kg, ale je vysoká a ja tiež počúvam jej láskyplné vyznania aká som krásna tučnučká 😀 (trochu som 🤐 )

lussy23
31. pro 2010

😀 @suezana @egyptanka 😀 😀

danielik79
1. led 2011

ahojte dnes bol moj syn priať nový rok u susesov a nevidel tam stromček tak zahlásil teta mali ste si lepšie upratať a ježiško by vám ho iste doniesol

macocha
1. led 2011

Moja malá nedávno začala vyslovovať zvučné R. Tak teraz ho pre istotu pchá aj tam, kde nemá čo hľadať. V kuchyni hľadala vydRičky (=vidličky), hrá sa s vRáčikom (= vláčikom) a vrchol bol včera, keď ma prosila: "Mamiii, možem dostať oprátku?" 😕 😅 (Rozumej: oblátku) 😀

suezana
1. led 2011

@macocha 😀 😀 ale niekedy by sa taká oprátka hodila 😉

lussy23
1. led 2011

@macocha 😀 Ale je šikovná, že sa v troch rokoch naučila R.

suezana
3. led 2011

V.dnes: Mami, pamätáš, keď sme videli v lete na činžáku toho bociana a žriebätko?
JA:No, žriebätko asi nie, na činžáku 😕 V: áno, bol tam bocian a jeho žriebätko 😠 ty si už zabudla!...no a potom som pochopila 😀 bocian a mláďatko! 😀

lenkavano
8. led 2011

naše 10letá Klárka mi tuhle říká o pubertě:"víš mamko já se opravdu snažím být normální,ale někdy ,když mě to přepadne,tak to vážně nejde 😎

nadhera
8. led 2011

Poobede si deti vymalovavali omalovanky, starsi si najprv listoval A4 -ou a menuje obrazky, co nevie, mu poviem /pstros, pav/, nalistuje jezka a vravi: Jezisko!

lussy23
9. led 2011

@nadhera 🙂 😀

suezana
9. led 2011

@lenkavano 😀

ribizek
9. led 2011

Sestrinho malého Jakuba /5r./ sa pýtali, či už písal Ježiškovi. Napaprčený odvetil, že nie, vraj načo mu to bude písať, veď on je Ježiško a teda vie, čo by chcel. Tak sa pýtali ďalejv-vKubko, ale my nevieme, čo by si teda chcel od Ježíška. A malý Kubajz na to - "obe ruky ľavé." 😀
To som už išla do kolien aj ja. 🙂

syslica
10. led 2011

Ahojte, tak pridám zopár úsmevných aj ja: mám syna, takého "kockatého vedátora", ktorý už ako 3,5 ročný poúčal susedu: "A vieš prečo sa krtko neprehrabe do Austrálie? - Lebo by sa spálil na zemskom jadre" 🙂
Okrem toho sa syslíkom vôbec nechce upratovať - nikdy a už vôbec nie pred Vianocami, čo Jergušík podoprel pádnym argumentom "načo, veď aj Ježiško sa narodil v chlieviku" no a minule sa náš polyglot chválil, akými rečami už vie rozprávať:anglicky, nemecky a farársky. A to je ako? No, otčenáš zmiluj sa, apage satanas a amen! 😀 (A to pritom kostol navštevujeme ozaj len príležitostne, tak 2-3x do roka...

suezana
10. led 2011

@syslica to posledné nemá chybu 😀 farársky 😎
aj my navštevujem kostol tak často ako vy, ale rozhodla som sa, že to zmením 😵 a včera cestou domov z omše malá hovorí: (veľký povzdych) tak vydržala som celú omšu,. Ale bola som tam nasilu! 😀

lussy23
10. led 2011

@ribizek 🙂 😀
@syslica - Veľmi múdrý synček.
@suezana 🙂 😀

indiankaindi
10. led 2011

Mňa minule dostala naša malá, keď prišla za mnou a hovorí: Maminka ja som gcala.
ja: Grckala si? A kde??
Ona: No pusinkou
😀
Najnovšie si začala dosť vymýšlať a keď som raz prišla domov, pýtala som sa jej čo robili s ockom.
Malá: Ocko obiekou šaty
Ja: Ocko si obliekol šaty? A čo v nich robil?
Malá: Spijal a tancoval ako banina (spieval a tancoval ako balerina) :D
Ja: Tancoval? A čo ešte?
Ona: Maotal pusinku (maloval si pusinku) 😀

syslica
11. led 2011

Jaj, len aby ste si nemysleli, že on tými ozajstnými jazykmi hovorí nejako plynulo, to teda nie, ale pozná z každého zopár fráz a pesničiek 🙂 Inak je fakt inteligentný, po ockovi.... a najnovšie ozaj zamýšľa dať sa na duchovnú dráhu, lebo si veľmi dobre rozumie so Sestrou Michaelou, ktorá v škôlke vedie biblický krúžok (hoci on ho nenavštevuje 😀 )

suezana
12. led 2011

@syslica ách, platonická láska 😉 😀

suezana
12. led 2011

@indiankaindi ako vieš, že si malá vymýšľa? 😀 😉

atinka22
12. led 2011

indiankaindi - to by som aj ja rada videla. Ocka ako balerínu a s namaľovanou pusinkou. Čo na to ocko? Poprel to? 😀
Náš mladší (5 rokov) minule hovorí manželovi - tato, videl si aká bola v telke teta? Aké mala veľké cicky? 😲 Som myslela, že odpadnem. Neviem, kde to slovo zobral, my doma to nepoužívame.
Aj jednej mojej známej sa stalo, že jej malý syn pozeral niečo v telke - asi tiež nejakú obdarenú tetu a jeho mamka je trochu (trochu dosť 😉 ) plochá a on sa na ňu pozrel a spýtal sa - mami a ty si kde dala prsia? 🙂

syslica
12. led 2011

No a môj lichotník mi nedávno vraví: "Maminka ty si najkrajšia na svete, máš taký pekný úsmev, vlásky aj vrásočky na tvári..." 🙂

suezana
12. led 2011

@atinka22 jáááj prsia nie 😀 to je kapitola sama o sebe a hneď ma napadlo: minulú nedeľu v kostole: vieš mami, tá socha, čo Ježiškova mamička plače, lebo Ježiško je zomretý, lebo má na cecoku tú krv 🤐 😀 (Mária drží Ježiša po smrti - rana po prebodnutí srdca kopijou)

indiankaindi
12. led 2011

@suezana v tomto prípade dúfam 😀 Ale vymýšla si aj v iných veciach, ktoré viem overiť. Keď napríklad príde za mnou do kuchyne zo spálne, že ju ocko buchol a ocko je v obývačke... Alebo keď mi vykladala, ako ocko spadol na stromček zo stoličky (čo by tam robil) a plakal a rozbil vianočné gule zo stromčeka 😅

indiankaindi
12. led 2011

@atinka22 ocko sa na tom schuti pobavil 😀