"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lenoc
3. kvě 2014

Boli sme dva dni za sebou na cintoríne, ja s malým + 1.x som bola ešte s mamou a 2.x s mužom. Malému sa to moc nevidelo a na ten druhý raz totálne otrávene stonal: Jéééžííííííííš, zase cintorín, furt len cintorín ...... a nič tu neni, len samé hrooooby.
No neviem, čo čakal?
A keď some boli v pred Veľkou nocou na spoveď v kostole, pýta sa ma po prijímaní na oplátku: Aká bola? Tak mu hovorím: Oriešková. Ale potom som mu vysvetlila, že je bez chuti, aj prečo sa dáva sa pýtal a tak.
Na druhý deň mu to však nedalo a keď sa už išlo na prijímanie na omši, šuškal mi: a potom mi povieš, aká bola, dobre?

zizala79
4. kvě 2014

@hexena náš mladý u každého jídla, když se ho zeptám (vidím, jak se mu dělají boule za ušima a tlačí to do sebe), je to dobré, viď? a on na to: ne! a tlačí dál. tak já už se naučila odpovídat: tak papej 😀 nevím, proč to říká, ale bavím se u toho

zizala79
4. kvě 2014

jinak doufám, že jsem ještě nepsala, abych se neopakovala
minule se mladý oblékal, pomáhala jsem mu trochu, pak si chtěl dát mikinu do kalhot, tak mu říkám, mikinu si do kalhot nedávej, budeš vypadat jak tydýt a on na to: no, tydýt kua (ne ne, dám si mikinu do kalhot, chci vypadat jako tydýt), bylo mi ho až líto, ale samozřejmě mi to bylo směšné. jak nevěděl, co vlastně říká 😅 tak jsem mu to pak ještě řekla "normálními" slovy, jakože se do kalhot mikina nedává 😎

akrim1311
6. kvě 2014

Večer dávajú pôvodnú Včielku Maju a Daňo sa díva a zahlási...:"tá Maja je dobre stará,veď pri očiach má vrásky." 😀 (tie 3 čiarky čo má na tvári) 😀 a Riško :" A ešte je aj akási tučná."

stankapk
7. kvě 2014

Včera sme prišli na ihrisko, kde moja kamarátka držala v náručí perinku s bábätkom svojej kamarátky... Stretávame sa každý týždeň, takže musela vidieť že nie je tehotná a staršia dcérka sa ku mne nakloní a pýta sa: Mami, to Mariannka vyrodila??? 😀 😀 😀

bosacka
7. kvě 2014

Pravidelne chodime 2x denne von. Vcera sme boli dokopy 4,5h na ihrisku. Pri veceri sa Lenka (3r) pyta: "Mami, a preco my skoro vobec nechodime von?"

alex31
8. kvě 2014

tento tyzden sme sa so synom (4,5r) ucili na pohybovej priprave hrat VYBIJANU .... urcite si kazdy pameta zo skolskych ciac 🙂 .. samozrejme bolo to v takom detskom ponimani tejto vekovej kategorie .... hralo sa v kruhu - jedno dieta dnu vsetky ostatne von v kruhu sa ho snazili "trafit"loptou ...
na druhy den sa manzel pyta nasho syna: "Aku hru si sa ucil hrat v telocvicni ???" ... a nas syn pohotovo odpoveda: " No ved predsa ZABIJANU !!!" 🙂 🙂 🙂

reanda
9. kvě 2014

@alex31 maly to vystihol

victory1
14. kvě 2014

" Maminka, preco mas take ciarky na lickach?"
" No, to su vrasky, Viki, lebo som uz stara.... ☹ "
" Aha...a ja ked uz budem mat 5 rokov, tak tiez uz budem mat tie vrasky? ...." 😠

😀 😀 😀 ..jasne, Viki...ved starneme cely zivot... 😝 😀

footballfun
14. kvě 2014

Poznám dvojročné dievčatko, ktoré malo "filozofickú" výmenu názorov s o niečo starším susedom. Chlapčeka sa pýtali, či vie, čo je mesiac a on odpovedal, že predsa hviezda, Dievčatko sa na chvíľu zarazilo a povedalo: Mesiac je kruh! 🙂 Alebo, môj priateľ, keď bol malý, sa pýtal mamy, načo sú vložky - tak mu povedala, že to má, aby nemala bábätko. Neskôr v autobuse ju aj s bratom lanárili, že by ešte chceli sestričku a mama sa z toho všelijak vykrúcala, až priateľ na celý autobus zahlásil: No keby si nenosila tie vložky... 😅

yukki
14. kvě 2014

Bola som s prváčkou ráno v škole...a ráno tam decká vyzivovali, jojkali....reku sa vám nechce chodiť do školy či čo? Tak veru začali stukať, už chcú prázdniny...len jedna malá vraví: A mne sa chce chodiť do školy.
...zbystrila som Heeeej?
Hej, lebo v piatok sa nebudeme učiť!

No, ta ešteže tak....... 😝

yukki
14. kvě 2014

Mami a potom mi dáš to hnedé.......to také hnedé....čo vyzerá ako kvapka!

chcela mandle.
Ale kým sme na to prišli.

pifina
14. kvě 2014

najnovsi novotvar - nahanala mucholapkou muchy a vykrikovala, ze ide "hešovať muchy" 😀

bleee
14. kvě 2014

boli sme v Tatrách na Skalnatom plese a je tam detský lanový park s vyrezávanými figúrkami zvieratiek. Filipko (2,5) sa veľmi potešil, keď tam zbadal medveďa. Pribehol k nemu a hneď sa ma pýta: "A kde má malú Mášu?" 🙂

bleee
14. kvě 2014

ešte jeden postreh z Tatier: Všade je množstvo turistov s trekingovými palicami. Filipko sa čuduje, prečo tí choručkí ľudia, čo ich bolia nôžky a musia si pomáhať palicami, chodia tak vysoko do hôr a neoddychujú doma 😉

kuwait
15. kvě 2014

hovorim synovi vezmi si to mensie PC mas lepsie oci ja potrebujem to vacsie a on na to keby si si nedavala tolko mascary na oci aj ty by si dobre videla 😀
No ja neviem to ma pocit ze mi make up zabranuje vo vyhlade? 😕 😀

ined77
15. kvě 2014

Nedávno jsem Katunku (3r.) popoháněla ve školce k oblékání. Vedle nás oblékala nějakého chlapečka babička. Říkám malé : "Pojď Kačko, spěcháme za tatínkem." a Kačka: " A za kterým, mami?", já zase: " No za kterým asi, kolik máš tatínků?", Katunka se zamyslela a povídá: " Čtyři". 😀 ...Ta paní vedle se na mě tak tázavě zadívala, ale myslím, že uvěřila, že čtyři tatínky opravdu nemáme 😀 .

kamilka007
15. kvě 2014

@ined77 Taky se mě dcerka vždycky nechápavě ptá, "a který tatínek na nás čeká?".. 🙂

Já se ji zase snažila učit, že je jedno, jestli je někdo tlustý nebo hubený, že je důležité, jestli je hodný. Takže logicky se mi to vrátilo jako bumerang, když jsme seděli v restauraci a u vedlejšího stolu obědval opravdu hodně silný pán. Sofinka ho chvíli sledovala (to už jsem tušila, že je zle), a pak svým pronikavým hláskem povídá: "Ten pán je mami ale hroooozně tlustý viď, ale to nevadí viď, protože je určitě hrooozně hodný." ... No červená jsem byla až na zadku.. 🙂

akrim1311
16. kvě 2014

Včera mi zasa sľubovali,že čo mi kúpia keď budú veľkáči a pracháči 😀 😀 😀 Tak vravím:"ak budete mať ozaj zarobených kopec koruniek,tak ja túžim po kávovare,ale takom poriadnom čo aj kávu pomelie".A Riško:"maminka ,ja ti kúpim kávovar aj čajovar".No zlatý,nie? 😅

majklica1
16. kvě 2014

Tak aj ja mám príhodu z dušičiek, tento rok sme išli po prvý krát aj s mojím drobcom, bola tma, všade už horeli sviečky, vystúpili sme s auta a Maťko sa ma potichúčku pýty, mami kúpiš mi ja pukance ? 🙂 neviem, čo si myslel kam ideme 🙂

kuwait
16. kvě 2014

@majklica1 asi ze do prirodneho kina kde hlavnymi aktermi budu duchovia 😀

victory1
16. kvě 2014

@kuwait 😀

erzebet2
17. kvě 2014

Ja sa teraz strasne smejem ,ked mala povie, ze liska je prefikovaná 😀
a rano ,ked sme sa chystali do skolky a bolo kopu reci, tak hovorim,ze obliekaj sa a neodvravaj : Mami a co je to odvravanie? 😀
a este k tomu vlozkovemu prispevku- mala odo mna minule chcela vlozky, hrackarske...inak ako to vysvetlujete svojim detom?

lubina
17. kvě 2014

jedna aktualna tema, nasa starsia bude mat teraz koncom maja sv. prijimanie, a mladsia (5r) sa uz tiez tesi lebo jej starka povedala, ze jej vtedy kupi barbinu a starsej nejaku peknu pamiatku...no a mladsia, sikulka nasa, mi hovori, "chod povedat fararovi ze ja chcem to prijimanie uz zajtra" 😀 ....samozrejme, aby co najskor dostala tu barbinu s kridlami 😀

andreasiskova3
17. kvě 2014

@majklica1 asi na kolotoce 😀

malina459
17. kvě 2014

moj maly 3,5 rocny vcera v potravinach pri pokladni ked sedel v nakup.kosiku,zbadal jednorazove ziletky a na plne usta zakrical-mami pozri to je ten strojcek s ktorym si doma holis vaginu!najradsej by som sa v riti videla,vsetci sa otocili a kukali,samozrejme,ze sa smiali,no trapas

h2
17. kvě 2014

@yukki To môj syn mi zase raz pred večerou zahlásil, že by chcel papať tvarohy. Ja: "Tvarohy???" On: "No, také, čo sme včera papali!" Môj zlatý! Myslel pirohy.

siska53
17. kvě 2014

Dnes sa syn zacal bavit na temu pepa prase a jej bracek george,nacal temu surodenci,ze preco ona,ma,braceka,to sme vyriesili,presli sme k tomu,ze on ma sestricku a ja som mu povedala,ze on je zas starsi bracek. Na to maly urazeno,ze on nie je starsi bracek,ze on je este mlady..

jaron
19. kvě 2014

toto neviem, či je vlastne veselé alebo skôr smutné, vystihuje to, že deti vnímajú všetko okolo seba...

dcéry sa hrali a staršia sa pýtala mladšej: ako sa bude volať tvoja barbina?
mladšia odpovedala (bez tušenia, o koho vlastne ide): Bartošová

🙂 alebo ☹ ?

bronia13
20. kvě 2014

mm sa vecer okupal a lahol si pred TV a drobec k nemu a vravi mu "tatik ja sa s tebou ozenim" tak sa pytam ci si aj mna vezme a on ze nie a reku preco lebo tatik pekne vonia (telovym samponom 😀 ) tak som to nechala tak za par minut prisiel za mnou a sa pyta "mami kedy si sa ty kupala" a ja mu na to ze dnes rano a on "dobre tak aj teba si vezmem" no som sa musela tomu zasmiat 😀 😎