"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

linduska_
5. kvě 2012

Hovorím môjmu trojročnému synovcovi Samkovi aby sa išiel hrať s mojím druhým synovcom a Samko chvíu premýšla a dôležito povie: "ááá nejdem nemám teraz čas..." :D

evaviki
5. kvě 2012

@yukki ja len upresnim pre CR.. orgován=šeřík

erni
5. kvě 2012

nas maly vyslovene niekedy perli, tak sa tesim tejto teme 🙂

za hlasku roka povazujem jeho uvahu: zase sa ma pytal,kadial sa narodil a kedze je primerane veku pouceny tak som mu povedal, vsak vies kadial,uz sme sa o tom bavili..a on sa zamyslel a s vaznym hlasom povedal,ze : Mami,ale keby prisiel tadial tak by som bol hovno... 😅 😀

nadhera
5. kvě 2012

Vecer nam vletel nocny motyl do obyvacky,vsade tma,len telka zapnuta a decka sleduju na stene cierneho motyla.
Mensi zahlasi - psssst,spi! starsi na to - nespi, cmuľká stenu.

erni
5. kvě 2012

a este ma napadlo, minule sa maly hral s malou, ona mala pod trickom moncicaka, drzali sa za ruky , a on mi hovori: Mami, my budeme mat babatko, ale este sme nemali svadbu 😀

alebo sme boli teraz v cirkuse a robili tam rozne akrobacie a on mi sepka: mami, nech nevymyslaju, lebo spadnu 😉

cairka
5. kvě 2012

Dnes na cyklovýlete z ničoho nič úvaha staršej "Mami, a kde je dedo? Už sme ho dlho nevideli" (asi 3 dni 😝 ) Dúfam, že nezomrel" 😕 😅 😀

bodka70
5. kvě 2012

Kajka často uvažuje o smrti, kedy a prečo zomierame...

Minule prišla zo školy (mali v ten deň náboženstvo) a so svojím typickým nasupeným výrazom tváre mi hovorí: "Mami, ja neznášam Adama a Evu! Keby nejedli jablko z toho stromu poznania a neboli hriešni, mohli sme žiť večne! 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀 😀 😀

romcovaklarka
5. kvě 2012

@bodka70 Hele víš, že mě to ale jako malou taky napadalo? 😅

ivett1
5. kvě 2012

@bodka70 😀...jáááj, čo by som za to dala, žiť večne...😀😀😀...ach, tak Adam s Evou môžu za to všetko... 🙂

bodka70
5. kvě 2012

@ivett1 , veru tak, aspoň máme na koho nadávať 😀 😀 😀

kacka1992
5. kvě 2012

No taky se svami podelím malej se naucil slovo vypadni a prisli sme k pritelovi rodicum a on na ne vypadni vypadni a ono jeste jak to rekne to je neco😀

lussy23
5. kvě 2012

@ivett1
@bodka70 no skôr za všetko môže ten kto ich pokúšal. keby ich nepokúšal, nič by nezjedli😀

lin18
5. kvě 2012

Ahoj všem...zatím jsem vás jenom četla, ale dneska mě malej dostal:
houpala jsem ho na houpačce a u toho dělala různý obličeje a zvuky...hrozně se tomu řechtal a najednou mi říká: Maminko nech toho, na takový hlouposti jseš už stará! 😀

yukki
7. kvě 2012

Včera sme šli na bicykloch k babke, cestou sme narazili na hada....Kika to chcela bohofsky rýchlo prerozprávať babke a vtedy si šlape na jazyk zvyčajne.."babka, a my sme cestou videli....videli..plazila sa...zrazená..tá..no..plazenica!

-vretenica

nadhera
8. kvě 2012

Na obed som deckam na zelanie urobila francizske zemiaky, take chrumkave,pripecene. Ake je to ? Dobre? Starsieho odpoved - "dobre ako svina".

ivett1
9. kvě 2012

Včera som po dlhej dobe našla svoje obľúbené slnečné okuliare a pozerám, že jedno sklo je poškriabané...akoby "ošúchané"...tak som si vduchu nadávala, že prečo som ich nedala do puzdra a vtedy pribehol ku mne Števi a hovorí:"Mami, pekne som ti očistil tvoje "okuláre" ?..." a šup, vytrhol mi ich z ruky a utekal ich "vyčistiť"....šúchaním o koberec...no, čo už...ešteže som ich kúpila v akcii s 30% zľavou minulý rok v optike za 15 eur 😅...moje obľúbené...

nadhera
9. kvě 2012

@ivett1 kupuj jemnejsie koberce 😀

ivett1
9. kvě 2012

@nadhera 😀

cairka
9. kvě 2012

Dnes pri vyberaní zo škôlky sme mali takýto rozhovor:
V.: Aďo povedal, že si škaredá a máš také brucho ( 😅 ) , ale ja som mu povedala, že to nie je pravda ( 🙂 )
Ja: Ďakujem, že si sa ma zastala, si zlatá. 😵
V.: No vieš, Aďkova mamina je preto pekná, lebo je ešte mladá...a ty... 😕 ty si už taká staršia 😒
😝 😀 😀 😀 😀

garzonka
9. kvě 2012

Moj syn ked mal 4 roky, nevedel dobre vyslovovat niektore hlasky ( CH povedal H, ....R povedal L a pod.)
Bol velkonocny pondelok a nebolo mi vobec dobre, lezala som v posteli. Prisiel ma necakane vysibat mlady sused, deti bezali otvorit, a zo spalne som pocula ze debatuju... Ked deti zavreli dvere, pytam sa kto to bol a co povedali.
A Dávid: Povedal som že si * HOLÁ* ( rozumej CHORÁ) 😅

Chudák sused, nevedel asi co si ma mysliet, asi ze doma chodim bezne naostro 😀 😀 😀
(vraj odisiel s tym ze "nebude rusit" )

atiatko
12. kvě 2012

@cairka detská úprimnosť občas tak "poteší" ☹ 😀 😀 😀

katrinka8
12. kvě 2012

Nasa takmer 2-rocna dcerka minule povedala mm v aute: Tatino, co robis? Brzdis ako diviak 😕 😀 Nevieme, kde prisla na toho diviaka, vobec to nepouzivame.
A tiez casto pouziva slova, ako "lopatujem" (ked nabera piesok lopatou alebo ked niekto pracuje s lopatou) "kluckujem" (otvara dvere kluckou) a pod. odvodeniny od podstatnych mien 😀

macocha
12. kvě 2012

@katrinka8 u nás bolo aj "baranujem" a "ovcujem". 😝 Dodnes som to celkom nepochopila, ale zrejme tým mala na mysli, že sa hrá s plyšovými ovečkami. 😀 (Babka ich mala vystavené v byte ako ozdobu k Veľkej noci.)

lucisa
13. kvě 2012

Dnešní odpoledne, holky si měly uklidit pokojík.
Po dvou hodinách je šel manžel zkontrolovat:
- No to si děláte srandu, ne? Vždyť tady je ještě větší binec, než tu byl. A proč stěhujete ty skříňky, co je to zase za nápad, měly jste jen uklidit!!!
Odpověď 9,5leté dcery:
- To je vidět, že nemáš žádný smysl pro bytový design. Ze mě totiž bude bytová designérka a toto je moje první zakázka.

Hmmm, tak promiň, drahá dcero, s tatínkem jsme 100 let za opicemi, když nerozpoznáme čurbes od zřejmě velmi osobitého a stylového bytového designu.

yukki
13. kvě 2012

Kika dnes vonku hladká psa a kričí mi:" už vlhne! mami Mišo už vlhne!"

Hm, Mišo pĺzne. Pĺzne po zime.

mayap
13. kvě 2012

V piatok, keď sme išli zo škôlky, tak si Paťo nechal bicykel pred garážou. Chceli sme ísť ešte von, len sa išiel prezliecť. Medzitým prišiel tatino a bicykel mu odložil. Ja som malého poslala von, nech si dá prilbu a že ja hneď prídem. Vyšla som von a malý s vážnou tvárou mi hovorí: " Mamina, ja som si myslel, že tu boli kradníci 😅 , lebo bicykel pri garáži nebol. Tak som vošiel do garáže a predstav si, že tam som ho našiel. To tatino bol kradník 😅 😀 😀 😀
Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že "kradník" je zlodej... 😀

missymici
14. kvě 2012

Nas synačik jeste pred mesicem rikal misto slovesa HEJBE.... * EBE.
A jednou pres den koukal z okna na Tatku.Ja na nej: Dani,co tam dela Tatka? Odpoved: *ebe s Feldou.
Tatka totiz skousel hejbat s felicii kvuli kolum... 🙂

mata25
14. kvě 2012

ja len tolko k detskej uprimnosti, ze sme pozerali program - Jste to co jite - a bola tam pani co vazila 182kg a ked ju ukazoval v plavkach tak moj syn skrikol: " jeeeeeej mami, to si ty" tak som sa ho spytala ci aj ja som taka tucná a on, ze ANO. dakujem drahe dieta hned sa citim lepsie, 😀 niet nad detsku uprimnost.

suezana
14. kvě 2012

@mata25 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 182????? 😕 😕 😕 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

elinnka
15. kvě 2012

@mata25
no tato detska uprimnost.. 🙂))))