"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

h2
5. bře 2014

@majuska81 Pri tomto príspevku som si spomenula na jednu príhodu asi spred roka, keď mal náš synček asi rok a pol. Práve som ho prebaľovala a on ma pri tom kopal do brucha. Tatino to videl a hovorí mu: "Ešte raz budeš Maminku kopať, tak Ti tie nohy odrežem pílkou!!!" Keď sme sa prebalili, malý išiel k svojmu detskému náradiu, zobral si plastovú pílku, začal si "rezať" nožičku a hovorí: "Tatinko odreže toto." Skoro som odpadla!

katkatt
5. bře 2014

chalani sa fotia, pozorujem to obdalec a starsi zahlasi: "maminka, pod sem, potrebujeme tu jeden 30rocny dievcensky usmev"

victory1
6. bře 2014

Moj drahy je chory, ma chripku a je presne ako Vikina, stale ho musim kontrolovat, ci zjedol tabletku, vypil caj, kym je teply, ci si dal kvapky, aby si zmeral teplotu....
Potrebovala som v meste nieco vybavit, tak som ich dvoch nechala samych doma a Vikine nakazala, nech dava na ocka pozor. Pridem domov a Vikina referuje: " Tabletka zjedena, kvapky nakvapkane aj cajik vypil....no, ale musela som na ocka vrestat, lebo sa branil!" 😀 😀 😀

luciauk
6. bře 2014

My sme boli včera u zubára a v plnej čakárni si syn zobral časopis, na vrchu ženská v bikinách, na prvej strane ženské v bikinách, ďalšie strany to isté. Tak sa na jednu zahľadel a potom zahlásil: "Mum, I really fancy her!" /že ju žerie/ dcéra utekala po nejakú detskú knihu a rýchlo mu to bez opýtania vymenila 😀

luc1a
6. bře 2014

Toto zaperlil môj brat (12r.) Kežde už nebývam s rodičmi tak si dosť často voláme. A nedávno ako som volala tak sa ho pýtam ako sa ma a tak bežne veci. A on sa ma po čase opýta, či už mám babätko. Ja: no ešte nie ešte pár mesiacov musíme počkať. Brat: Joj, nie tak som to myslel. Ja: a ako si to myslel? Brat: no že či už vieš či budem mať bračeka alebo sestričku... No a cely rozhovor som mu vysvetlovala že on bude strýko a že keď chce brata alebo sestru musi povedať mamke :D ale tak pobavilo ma to veľmi, aj take mile a hlavne nečakane to bolo od neho :D 🙂

bronia13
6. bře 2014

vcera sme sa obliekali do vetroviek a Sasenka vravi "mami daj si kapustu ako mam ja" kapusta = kapucna na vetrovke 😀 😎

bosacka
7. bře 2014

nasa dcerka (2;10r) rada papa palacinky s "treskou" (cize slahackou)

monikabr
7. bře 2014

Dnes Sandra hovori Nicolasovi (braškovi) ked jej vytrhol v ruky hračku :Nicolas mňa s teba šok trafí, (namisto šľak) 🙂

milbaby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivasad.
7. bře 2014

Kdysi v menze jíme zákusek po obědě - všichni okolo stolu vysokoškoláci:
P. si mumlá: ,,kde má jen ta kobliha dírku, musím dát pozor abych se nepokecal, kdo ví proč tam tu dírku vůbec dělají...."
R. ,,asi zkoušej, jestli už je kobliha hotová... "

bronia13
8. bře 2014

Saska minule jedla take Thajske rezance a vravi "mami mnam ta kapusta je fajna" neviem perco ako kapusta asi sa to tahalo ako kapusta 😉 😎

janinah
8. bře 2014

Paráda...pred chvíľou som našla mokré zablatené čižmy ako sa "sušia" na balkone....síce sa mi priznal,že spadol do potoka "ale len s nohami,mami".....ale že cca 1 cm vody vnútri čižiem nájdem som nepredpokladala....niekedy po Veľkej noci by už aj mohli suché byť 😉

something
8. bře 2014

Ja uz som tu jednu perlu dala, ked moj maly, vtedy cca 3mes grgol na vitani deti..do takeho krasneho ticha..a teraz uz mladenec rozprava a ked sme minule boli na krytom ihrisku a trebalo uz ist domov, tak som ho chcela nalakat na to, ze budeme doma pozerat little red tractor, tak vravim Martinko pod, budeme doma pozerat traktor. A Maticek si tak cupita a hovori, kakoť, kakoť, kokotik, kokotik (traktorik) ...sikulka...a chlapik pozera na mna, ze co to maly hovori, tak som musela vysvetlit

somjankad
8. bře 2014

moje deti sa narodili 4.3. a 9.3. ta som ich naucila oslavovat vzdy naraz-a po dnesnej oslave mi dcera zahlasila-no ja cakam ze oslava bude zajtra, jedna mi nestacila-tak mamka dufam,ze mas este dost peniazkou aj na dalsiu-ked nie stahujem sa k ockovi 🙂

janinah
9. bře 2014

@somjankad mám deti 30.nov. a 4. dec. a veru oslavujeme osobitne,nie veľkolepo síce,ale osobitne 😉 je to tak roky,tak to už nebudem meniť...

somjankad
9. bře 2014

@janinah ale mne to tak vyhovuje zijem s detmi sama-takze mam vydavky raz a pozvat si mozu kamosov obaja 🙂 takze sme mali oslavu s 12 detmi a mam zas rok pokoj 😉

lubina
9. bře 2014

Nasa mladsia to co vyrok to perla 😀 . Bola vonku so starkou a starka stretla nejakych znamych, prehodili par slov a starka hovori malej, no pozdrav sa pekne uz ideme dalej. Malej sa asi velmi nechcelo, tak zahlasila: "ja nemozem, lebo mi jazyk spi v posteli" 😀 ......a bolo po "dovidenia" 😀

lenoc
9. bře 2014

My mame doma veelmi dolezity pocitac, lebo: "sa musi RESPEKTOVAT!" (= restartovat) 🙂

jankamgr
9. bře 2014

No náš dnes zabavil polku ulice (slniečko, teplúčko, všetko čo mohlo, bolo von) 😀 hrali sme sa pred vchodom s loptou a neďaleko prechádzal pripitý pán, ktorého nohy neudržali a aký bol dlhý, tak sa vysypal na zem. Na čo naše dieťa značne nahlas : Nááááááááá, ujo padol ako kabela!!! 😀 😀 😀

Alebo kým nám tatík pracoval na týždňovkách. Čakali sme ho v piatok večer doma, a už mu vysvetľujem, že príde tatinko konečne domov a mladý: hej, tatinok plíde domov zavadzať! 😀 😀 😀

cikado
9. bře 2014

Moje mamka si píchá inzulín a malý ,když tam jsme se vždy dává (strašně ho to zajímá),jedno jsme byla nakupovat v tesku a volala zrovna mamka ,(chce si s malým vždy povídat) dala jsem mu telefon a dál nakupovala ,najednou slyším jak povídá do telefonu hodně nahlas, babičko už jste dnes s dědečkem PÍCHALI?? (myslel inzulín) ty nechápavé pohledy lidí okolo si nepřejte vidět 😝

ivett1
10. bře 2014

A zase ten Števino...posielam ho pred spaním, aby sa ešte išiel vycikať...a on rozčúlene na mňa kričí:
"Mami, tak už mám predsa umyté ruky! Tak...a teraz mi povedz, ako sa mám ísť vycikať, aby som si ich nemusel zase umývať!!!"...😀

cikado
10. bře 2014

Je to asi rok zpátky jsme jeli vlakem do města ,na nádraží jsem se zastavila a dávala napít jeho sestře v kočárku ,malý neměl nic lepšího na práci než si začít povídat s bezdomovcem u radiátoru a hned se ptá , PANE CO TU DĚLÁTE A PROČ TAK DIVNĚ VONÍTE ,NECHCETE PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU? 😠a hned než jsem ho odchytla vysypal celou adresu a pán bezdomovec neměl nic lepšího na práci než se k nám přidat ,šel s námi až k jedné nejmenované hospodě asi 1km a tam jsem se ho zbavila až po vysolení 30kč ,na návštěvu naštěstí nedorazil a snad už ani nedojde 😉. Někdy je malý s tou svoji prořízlou pusou na zabití 😀

skaredekacatko
10. bře 2014

Neter sedi pred tellou a kuka na reklamu vravi mame ze tito hracku chce , mama na to ze to stoji korunky to nejde len tak musim zarobit. Nato sa mala vazne pozrie a povie Mama a ty skym.bankujes? Takto a luskne prstami 😀

montinka
10. bře 2014

Sedime s manzelom pri ranajkach,jeme a zrazu pride dcera za nami a pyta sa manzela: Ocino a ty preco nenosis priedusku?(obrucku)

bronia13
11. bře 2014

Kamoska mi dala krabicu sisiek poliate cokoladov, Sasenka to dala na zem ze to ide jest, za cvhilu vidim ze chodidlo jej nohy je od cokolady, ona dala naschval nohu do tej krabice, tak som ju vykricala a ona na to "mami nekric ja som tam dala len jednu nohu,tu druhu mam cistu ".... tak som sa musela schuti zasmiat 😎

bronia13
11. bře 2014

@skaredekacatko to je ked deti nieco chcu tak im poviem "ze aj ja chcem modre z neba alebo ja chcem nove auto" tak Sasenka sla do suflika kde mame krabicku s drobnymi vybrala ju a vravi "mami ja mam peniazky na tvoje nove auto" 😉 😎

bronia13
11. bře 2014

@cikado dobre som sa zasmiala pred spanim - dik 😉 😀

cairka
11. bře 2014

Malá má teraz nejaké zvláštne obdobie, kedy ignoruje mužské oslovenia v reči. Včera sme boli u lekárky a mala tam taký ten plagátik na nemenované UM, kde je bábätko pri klávesnici a na krku má kravatu. Malá sa na neho pozerá a obdivne hovorí : "O-o-o, aký dám" 😀 😀 (akože odvodené od slova dáma 😀 )

A teraz ráno sa chystáme k "tete doktorke, alebo tetovi doktorovi" 😀 😝

mimikas
11. bře 2014

Moj syn akurat zacina tak dobre rozpravat a uz aj perli 😀
Sedime v autobude a pani oproti nam si kychla, Viktor krici na cely autobus "Teta brese, Teta brese, teta brese" vsetci sme sa dobre zasiali ale maly pri tom neskoncil a zacal: Teta brese, ujo stoji, autobus ide, ideme okolo, stojime, ujo stoji, zelena bunda a pod. cca 15 min opisoval vsetlkym svoje zazitky 😀

victory1
11. bře 2014

A u nas sa stalo presne to, co som ocakavala, drahy je uz fit a samozrejme som to od neho chytila, nastastie v takej lahkej vezrii. Cize kycham, mam nadchu a boli ma, ked prehltam. Vcera som len na rychlo upiekla maso na veceru a lahla som si s teplym cajom. Vikina prisla, ze :" Mami, preco uz lezkaz?" A drahy jej hovori:" No, maminka je nam trosku chora.." A mila Vikina na to: " Tak, pekne papaj tabletky, caj vypi teply a snaz sa vypotit!" ...a na ocka sa otoci a povie: "Tak, ocko a teraz sa jej mozes pomstit, ked aj ona po tebe hucala, ked si nechcel pit teply cajik..." 😝 😀

..kokos, spravodlivaaaa..asi ju supnem na pravo!... 😀 😀 😀