"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

anazuz19
17. říj 2013

Dnes ráno pri obliekaní do škôlky mi 3-ročný syn hovorí:
Mami, ľúbim ťa. Ty si taká... taká... (porozmýšľal a s víťazným úsmevom zvolal) NOOO NORMÁLNA! 🙂

luciauk
17. říj 2013

@anazuz19 to máš ešte dobré 😀 ja som toho môjho donútila odpratať čo rozhádzal, tak mi nakreslil obrázok so srdiečkom a v ňom číslo 4100 a odovzdal so slovami: "Toto znamená, ako veľmi ťa nemám rád! A to je veľké číslo!" 😀

nailinka1
17. říj 2013

Krásne príspevky bambule, tak pridám aj ja jednu. Je to pár rokov dozadu, ale vždy keď si na to spomeniem sa smejem. Boli sme na Bojnickom zámku na rozprávke. Samozrejme chodili sme posledný aby mali deti dáky zážitok a videli toho viac. Ako skupina sme samozrejme vyšli na nádvorie a tam sedel na studni vodník. Celá skupina sa dala krásne do polkruhu okolo studne a my sme vyšli samozrejme posledný. Keď môj syn zbadal vodníka tak na celé nádvorie spustil " aha mami tam je podvodník" viete si predstaviť úsmevnú reakciu skupiny a zaskočenie samotného vodníka 😀

ivett1
17. říj 2013

@luciauk tak ten náš, keď ho napomínam, aby si išiel upratať hračky, na mňa len zazrie, zamračí sa a s ukrivdeným výrazom v tvári a plačlivým hláskom zahlási..."Práve teraz ťa nemám rád... !!!!!"

sissmiss
17. říj 2013

maly sa uz asi dva roky dozadu naucil v skolke oznamovat kam ide a co bude robit, takze denne pocuvame, idem kakat, idem cikat. Teraz sa hral s novou hrackou a potr.ist tak letel s krikom ze idem kakat. Zvycajne si tam posedi, porozprava, minie rolku papiera, ale teraz bol naspat za dve minuty. Pytam sa a ty si tak rychlo naspat? A on pokrcil plecami a povedal: nekakalo

ivett1
17. říj 2013

@kuwait 😀 ... si mi pripomenula ... keď som ešte ako študentka bola s kamoškami na výlete vo Versailles, tak sme dostali takú info mapku, aby sme v tom areáli "nezablúdili" ... stáli sme pri nejakom "starom dome" a rozhodli sme sa, že chceme vidieť Trianon ...ale "Malý..." , tak sme si vyhliadli takého mladého sympatického "turistu", ktorý vyzeral ako študent a vysvetľovali mu po anglicky, že ...čo chceme aj sme to ukázali na tej mapke... a on nám hovorí ...že "oui, petit chateau ..." a ukázal na nás a na chodník ...tak čakáme, že čo ďalej a on nič...tak reku, asi nepochopil a začali sme mu vysvetľovať, že...."ma-lý"...(teda pospomínali sme skoro všetky výrazy v angličtine, aj v slovenčine, češtine, maďarčine, nemčine.... aj sme si pomáhali rukami...snažili sme sa o dušu, šak bol fešák, nechceli sme sa "strápniť" tým, že sa by sme sa nevedeli dohovoriť...) ...po pol hodine, keď nás len pobavene sledoval, nás zdrapil za ruky a dotiahol nás ku vchodu toho "starému domu", pred ktorým sme vlastne stáli a takým grandióznym gestom v štýle ´nech sa páči´ ...zahlásil, že ..."voilá ...petit chateau Trianon...!" fú... no a nám to docvaklo - šak, my trapošky sme celý čas stáli pred tým blbým malým zámočkom😀.... pozreli sme na seba a vybuchli do rehotu ... jáj...to boli časy 😀😀😀

garzonka
17. říj 2013

Malý Tobino hovorí svojmu staršiemu bratovi : "Keď ma budeš hnevať, tak ti na Vianoce nič nekúpim! .... (chvíľu pauza) .....Ja ti dám len peniaze a si kúpiš sám! "
😀

ivett1
17. říj 2013

@garzonka 😀😀😀 ešte že tak....

strociatka
17. říj 2013

Ahojte, dovolila som si starsej dcere (5r.) v obchode nekupit kinderko, najskor nou lomcovali vsemozne emocie, nakoniec na cely obchod, aby vsetci pritomni dobre poculi, hovori: "Aby si vedela, ty ked budes stara, tak ja sa o teba nebudem starat!"

Zacinam intenzivne setrit na dochodok...

strociatka
17. říj 2013

este som zabudla napisat, ze cestou domov sa ma stihla opytat, kedy uz zomriem, ked som taka stara a mam 30 rokov

lubina
17. říj 2013

dnes rano starsia dcera sedi na podlahe pri klietke s nasim zajacikom, sedi a cita mu.Pridem a pytam sa co robi, ona odpoveda, citam Nufkovi, ale uz tretiu knihu som vymenila lebo ho to nebavi........ja pozriem a pytam sa, a to ako vies? No lebo nepocuva co mu citam 😀

ivett1
17. říj 2013

@strociatka 😀 ... niet nad detskú úprimnosť🙂 naši si to tiež sledujú a sem tam medzi sebou diskutujú (5 ročný a 7 ročná), že kto z nich bude "nosiť na hrob kvety a kto bude kupovať sviečky" 😅 ... PS:..zatiaľ sa nedohodli...neviem, či ma to má tešiť, ale obaja sa chcú "postarať" ... a samozrejme, že občas padne aj kontrolná otázka ohľadom veku ...že, mami, ocina bolí ruka...to už bude asi dosť starý, nie?...alebo... mami, máš tuto vrásku...ty si už stará...že?...a podobne ...

danielaaaxxx1
17. říj 2013

Bol pekny zimny vecer. S malym som bola na dlhsej prechadzke a cestou domov sme sa zastavili v cukrarni na kolaciku, kavicke a cajiku. Dva dni predtym boli dusicky, boli sme palit sviecky, a starka mu rozpravala ze tam su pochovany starky, a maly ze preco...a starka rozpravala ze uz boli velmi stary a tak..V cukrarni sme si objednali, a vedla nas pri stole sedeli dve pani, a maly sa k nim otoci a povie: ,,vy ste stare, vy zachvilu zomriete,, tie pani mohli mat okolo 50 rokov, to bol strasny trapas. Na stastie tie pani reagovali s humorom, a odpovedali mu ,, tvoja maminka je mlada a pekna,,

danielaaaxxx1
17. říj 2013

este dlhu dobu ho to drzalo, ze ked len trosku starsich ludi videl, hovoril ,,ze maminka oni su stari,,

victory1
17. říj 2013

@nailinka1 Na Bojnicky zamok mam tiez peknu spomienku.... 😀 Boli sme v lete na festivale strasidiel..aj som mala obavy, ci sa naozaj slecna nebude bat a nezacne mi vrestat..ale nakoniec to dopadlo uplne inak. Scenu, kde kohosi na nadvori popravovali sme pre tlacenicu nevideli. Pri prehliadke zamku sme chodili z miestnosti do miestnosti a sem-tam sa spoza dveri objavilo nejake strasidlo. Mala sa ani nezlakla, len tak po nich pozerala a mracila sa. Tak sa jej pytam, ci sa neboji..a ona: "Nebojim maminka..." " Tak a preco sa mracis?" A mala na to: " Lebo strasne tie strasidla smrdia.." ..no, bolo horuco a tie teple tazke kostymy... 😝 ..mala pravdu.
Ked sme vysli po tych nekonecne vela schodoch do veze, bola tam taka mlada "jezibaba" a zacala a "Huuuuuuuu a ty sa ma nebojis, dievcatko"??? A moja mala: "Nebojim ty jedna, mna strasi iba moja maminka..." 😀 😀 😀

..tak na mna pozor...huuuuuuuuuuuuu.... 😝 😀 😀 😀

luciauk
17. říj 2013

@strociatka no, vyzerá to tak, že kedysi nevinné kinderká sa pre nás stávajú otázkou života a smrti 😀

cairka
17. říj 2013

Skúšam staršiu slovíčka z angličtiny, vravím jej "Ako sa máš?"...nechytala sa, tak som išla poradiť "Hau" a menšia sa do toho vložila "A mačička robí miau" 😀 😀 😀

sissmiss
17. říj 2013

@cairka "you made my day!" aby som nesla z rytmu 😀

akrim1311
18. říj 2013

muž sedel na wc.A zvonil mu mobil tak rýchlo rýchlo pošuchtal záchod kefou a bežal preč.Starší syn šiel po ňom na záchod a chytil kefu a dočistil to po ňom.A potom prišiel za tatinom a hovorí"tatino,ty nevieš ani poriadne kefovať" 😅

ivett1
18. říj 2013

@akrim1311 😀 jáááj...aká kritika....😀 ale horšie by bolo, keby si to zahlásila ty....😀😀

akrim1311
18. říj 2013

@ivett1 tak,tak.Veď som mu chcela odpovedať,že na to som tu ja,aby som zareagovala,ale radšej som čušala. 😀 Veď on tomu nerozumie-zatiaľ 😅

strociatka
18. říj 2013

viem, ze je to hlavne o detickach, ale obcas aj mne nieco uleti: s MM sme po obludnom nakupe v tesku ovesani taskami este museli ist do lekarne, lebo drahy si chcel kupit medzizubne kefky. Strasne tam tu lekranicku prehanal, co furt nebol spokojny s velkostou, farbou, dlzkou a uz som pomaly stracala trpezlivost. Tak ked ju este raz poziadal, ci ma este ine vacsie, tak mi uletelo: " Zlato, kup si rovno zachodovu kefu a mas to lacnejsie..." Lekarnicka sa sla rehotat dozadu (akoze hlada tie kefky) a MM ma skoro zabil pohladom 😀

prasiatko30
19. říj 2013

Ja som minule isla s babami po supermarkete a baby furt na vsetko - a to si kupila, mama?? Ked to zopakuju uz asi 10x tak mam vzdy tu istu odpoved - nie, ukradla som to! - ked som im to zvalila v tom obchode tak som len pocula ako sa za vedlajsim regalom rehoce jedna pani 😀

dana_l
19. říj 2013

@strociatka nevladzem, ze zachodovu kefu 😀 😀 😀

akrim1311
19. říj 2013

asi ma budete kritizovať,že to tu dávam.Ale...ešte teraz sa smejem,keď si na toto spomeniem.Deti vedia,že neslušné slová sa nesmú rozprávať a že keď to povie nejaký dospelý tak je asi veľmi rozčúlený,ale potom ho to isto mrzí.Prišla k nám na návštevu švagriná.Fanaticky pobožná žena.Menší sa vozil na odrážatku po obývačke a vždy do zákruty mu to nešlo.Tak povedal -"do prčic".Ona sa k nemu blahosklonne zohla a hovorí."A to si kde takto počul rozprávať?Vieš,že sa to nepatrí?Isto tatino pri šoférovaní takto rozpráva,však?"A starší sa na ňu pozrel a vraví"nie,on v aute vraví do P ice."Som sa od hanby prepadla až k susedom 😕 (ale muž sa poučil a používa už iný slovník keď ich vezie 😀

zita19
19. říj 2013

Babenk, pre vsetky co ste si tej hanby uzili az dost, ked vase deticky objavili stavnate pomenovania organov a zvieratiek jedna prihoda:
Sla som v autobuse a oproti sedela mamicka s takym asi druhakom alebo tretiakom. Mamicka zjavne isla z rodicovskeho, lebo preberala co mlady v skole vyviedol a p. ucitelka zreferovala. Ja som sa tak v duchu usmievala a vytesovala som sa, ze toto mam davno za sebou. Mlady ze vyrusuje, hadze po spoluzickach gumu, skaredo pise.... " A este aj hresis! Kde do pxcx si to pocul?" To som uz neustala a zacala som sa rehnat uplne nahlas. A okolostojaci, ktori sa nedobrovolne zucastnili tejto vychovnej patminutovky tiez. Neviem ci mali, ale urcite vystupili na najblizsej zastavke 😀 😀 😀

dendy1
19. říj 2013

Ležíme si ráno s malou v posteli, šteklíme a muckáme sa. Už 8 mesiacov nekojím, ale tak zatiaľ 2/3 jej života to bolo pre malú to naj, tak občasné zablúdenie ručičky pod tričko ešte tolerujem. Ale snažím sa to jemne obmedziť. Veď som tu aj pisala ako zdravila prsíčka 😀 Ale teraz mi to vrátila: šup ruka pod tričko - ja: Nelly čo hladáš ? Malá: ZEMIAKY !! No vedela som, že 2r. kojenia sa na poprsí podpíšu, ale že až toto ?!! Veď malé deti neklamú, sú len úprimné - či ??

zuzanaly
19. říj 2013

Moja 3 ročná dcéra sa ma každý večer pýta: "mami spíš? ja: ehmmm, malá: no povedz mi že spíš" dovtedy nedá pokoj,kým jej nepoviem "áno už spím" 😵

luciauk
19. říj 2013

@zuzanaly tipické pre deti jej veku, ale mne to robí ešte 10-ročná 🙄

natal
19. říj 2013

Cakala som so svojou 5 rocnou dcerou u lekara. Bola som asi v tretom mesiaci, este na mne nebolo nic vidiet, ked mala na celu cakaren zahlasila: "A moja mamka ma v brusku babatko." Na to ukazala mne medzi nohy a vravi: "A z tadeto jej ho vytiahnu." 😅 Sla som sa od hanby prepadnut. Pritom nikdy som jej nevysvetlovala ako sa rodia deti. Neviem z kade to vedela. 😕

natal
19. říj 2013

No a este jedna z cakarne u lekara. Cakala som u svojej dr a dcerku som mala so sebou. Na to vosiel jeden pan a mala vravi na celu cakaren: "Paneboze, ten ma ale velku hlavu." 😀