"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

r123
22. srp 2007

tak to můj drahý syn taky perlý onehdá na návštěvě sedíme u známích v obýváku a přišel ten pan domácí sedl si do křesla a malej mu povídá tam sedím já tak běž pryč!nebo včera jsme šly doprovodit mou mamku domů a on jí před barákem povídá babičko mazej dom ti říkám!taky sranda!

mikca
autor
22. srp 2007

gretka to musel bý t zlatej 😀
r123 😀 😀 😀 se všim hned hotovej co 😀

lucinkaaa
22. srp 2007

U nas bol minule maly 7 rocny synovec. prisli cela rodina v podvecer na navstevu a on mi hovori: Luci, das mi prosim ta suchy rozok? a hodil na mna tie jeho smutne zelene ocicka. a ja s udivom, ze ci nechce nieco ine, ze preco len rozok, tak mi hovori... Ja som od raana nic nejedol! zdvihol tricko stiahol brucho tak ze mu trcali len rebra a hovori: Pozri aky som vyhladovany 😀 No Cenkovej dieta 😀 😀 😀

alami
23. srp 2007

Naša rodina s obľubou spomína na jeden hlod od mojej sesternice (teraz má už 26r.) Išla vlakom so svojim ujom a zrazu jej tak prišlo na rozum a z ničoho nič zahlásila: " A moja mamička nenosí nohavičky!" (To malo akože znamenať, že nosí iba sukne) 😀 😀 😀

melory
23. srp 2007

😵 😵 😵

tilly
23. srp 2007

ježíš, malý sused niečo dnes zahlásil, do kelu, som ešte hovorila, že to sem napíšem, ale zabudla soooom

lucildol
24. srp 2007

Teď jsem si vzpomněla na rozhovor babičky a malé sestřenky:
Jely spolu v autobuse a malá povídá:
"Babi, proč to tak drncá?"
"Protože jsou v silnici díry."
"Babi,tak je zašijeme..."

petul.a
24. srp 2007

Mimusiacik, tak to je fakt bomba 😀 😀 😀

Holky, já přidám hlášku svého synovce. Když mu byly asi 3 roky, našel si jednoho dne zábavu: vozil se po blátě po zadku. Když ho ségra "vyhmátla", prohlásil: "Vanish to vypele" 😀

bibinka
24. srp 2007

Náš malý(23mes) odpovedá na otázku ako sa volá, ža KOKO. Nevieme odkiaľ to vzal, ale asi, že keď je Filipko Kont..., tak si to skrátil na KOKO. Boli sme s ním vonku a on "objavil" asi trojročného chlapčeka, asi sa mu chcel predstaviť, postavil sa k nemu v bojovom postoji 🙂 a zareval na plné ústa KOKO! Mali ste vidieť jeho maminu akou rýchlosťou ho vzala na ruky a letela s ním čo najďalej. Samozrejme nám venovala "patričný" pohľad 😀 Tak sme sa s mužom smiali, lenže niekomu to nevysvetlíte, že dieťa má vlastný jazyk 🙂 🙂 🙂

mikca
autor
24. srp 2007

bibinka tak to je super 😀 😀 😀

kacenqa
24. srp 2007

nasi spominaju na 2 moje hlasky ked som bola mala- raz sme sli autom a zrovna sme sli cez nejaku rieku a nad nou sa vznasali cajky a ja som sa opytala ze mami, a z cajok sa vari caj? 😀 ze tatko to skoro nasil do zabradlia toho mosta, co cez smiech nevidel 😝

no a druha - to som vrcholne urazila babku, otcovu mamu, ktora bola cely zivot zenou v domacnosti, vybornou kucharkou a gazdinkou, a ja som jej zavesila ze: a moja maminka robi lepsie halusky! babka sa straaasne nastvala a hned ma okrikla ze tak sa chod najest domov 😀 😀 😀

mimusiacik
29. srp 2007

🙂 Škola rodičovství

🙂))

Ano, rodičovství všechno změní. Ale rodičovství se také mění
s Každým dítětem. Zde jsou některé příklady, jak se mění s
druhým a třetím dítětem.
VAŠE OBLEČENÍ
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám
doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.
JMÉNO DÍTĚTE
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a
psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Agáty.
Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete
oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.
PŘÍPRAVA NA POROD
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si
pamatujete, že dýchání posledně vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.
VÝBAVIČKA
1. dítě - Oblečky na novorozeně předem vyperete, sladíte je
podle barev a srovnané uložíte do skříňky
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s
nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, není-liž pravda?
STAROSTLIVOST
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do
náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že se nářkem vzbudí
prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.
AKTIVITY
1. dítě - Berete dítě na cviční rodičů s dětmi a vyprávění pohádek
v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.
ODCHODY Z DOMOVA
1. dítě- Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání,
zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete nezapomenete zanechat
telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě Zanecháte následující instrukce:
Volat pouze tehdy, když se objeví krev.
DOMA
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec
nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - Strávíte část dne schováváním se před dětmi.
Co se všechno člověk naučí od dětí
1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř, spousty kouře.
2.Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že
dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5.Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako modelína a mikrovlnná trouba by nikdy
neměly být vysloveny ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s oříškovým máslem
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku.
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení
hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.

😀 😀 😀

ela.masa
29. srp 2007

ahoj tiez mam dve zlaticka ale super gag mi povedal tak 3r chlapcek v elektricke.mama ho nutila aby si jej sadol na kolena lebo mam v brusku babo.s tazkym srdcom ma pustil pozera na mna a hovori PRECO SI HO ZJEDLA???????????

mimusiacik
29. srp 2007

😀 ela...velmi dobreee!!! 😀 😀 😀 no preco si ho spapala?

sstefi
29. srp 2007

ela - supiš. 😀 😀

emjee
30. srp 2007

to je dobre ela 😀 😀 😀

mucosin
30. srp 2007

ela.masa: tak to nemá chybu 😀 , teď jsem se zasmála opravdu od srdce 😉 , díky za příspěvek

melory
31. srp 2007

ela tak toto som poslala aj znamym cez mail

melory
31. srp 2007

stela plakala, hugo prisiel ku mne a hovori mi : mi stelike nerozumieme mamicka

mimusiacik
31. srp 2007

🙂 ideme dnes z marketu oproti nam evidentne sli 2 mladi cudzinci - muzi,jeden arab a druhy afroamerican - a moja mala..."aha aky smiesny cokoladovy ujo!"...

...vzapäti sedime v aute obieha nas hukajuca sanitka...a mala sa pyta:"v sanitke je havarovany luď?" 😉

ela.masa
31. srp 2007

mimusiacik tak vy stretavate cokoladovych ludi?moj syn velmi skoro rozpraval a taky 1,5r v parku cernochovi priniesol mokry obrusok a vravi mu si cely umurisany utri sa a hned inac ta mama nevezme domov.tvarila som sa ze nepatri ku mne 😀 😀 nastastie nechcel ist snami ked sa musel poutierat a ja som sa potom aj s cernochom dobre bavila na malom

veronika13
31. srp 2007

😀 😀 to je góóól, to by ma nenapadlo 😀 😀

ela.masa
31. srp 2007

este trosku pockaj veronika a budes to zazivat az sa budes divit 😎 sem tam mi rozum zastane co dokaze detska logika

veronika13
31. srp 2007

detičky to myslia v dobrom a úprimne, už sa na to teším 🙂

sstefi
31. srp 2007

mimusiacik, ešteže sa do nich(čokoládiek) nezahryzla. 😀 😉 😀

ela.masa
31. srp 2007

ved hej urcite myslia len ako to vypali ale clovek sa moze aspon zasmiat aj ked nie vzdy hned ale casom urcite 😵

janazuza
31. srp 2007

...moj malý strasne rád stíska gomíky vo výťahu... minule, ked sme šli von stisol, a ja mu hovorím:" Ty si moj veľký pomocník" a on nie mamka nie ja som este malý, a vyhrnul si tričko na brušku a povedal :"Ani chlpy nemám" 😀

andy.a
31. srp 2007

mimusiacik,tá škola rodičovstva je supeeer!!! 😀 😀 😀

mimakro
1. zář 2007

Náš Ondrej minulý týždeň objavil korbáč. Pýta sa ma, že čo to je. Ja mu na to, že korbáč. A čo sa s tým robí? S tým sa šibú dievčatá. Chvíľu s ním pobiehal po dome a potom mu skrslo čosi v hlave. Postavil sa k Hanke a chcel ju šibať. Vravím mu: "Ale baby sa šibú len na Veľkú noc". Sekunda uvažovania: "Ale ja chcem aj na malú noc".

mikca
autor
2. zář 2007

taky musim naspat co se nám přihodilo v pátek, ale moc jsme se nazasmáli.
tak naše malá zaperlila poněkud jiným způsobem 😠 .
Měla jednu ze "svých" nálad a řekla mi, že nejsem její maminka...dobře,jsem jí řekla, takže o tebe přestávám starat...no a normálně jsem jí přehlížela, ale jasně že jí to nedalo a přišla za mnou a dala mi pusu a pomazlila mě, a já jí říkám že to nestačí, že mi musí ještě něco říct...ona povídá, že na to musí přijít sama a šla do předsíně a začla plakat, tak jí povídám.."Klárko proč pláčes" a ona v tom nejintenzivnějším pláči mi říká "protože jsem hnusná zrůda, že jsem ti to řekla"...no já málem řvala taky ☹ ...jojo pohádky pro děti, co se v nich vše neobjeví 😝