"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

atinka22
24. led 2012

Môj Rastik má rukavičky s takou karičkou, že sa dajú spojiť (asi aby sa jedna nestratila, keď sa odložia). V škôlke sme sa ráno prezliekali a on mi hovorí, že: Mami, vieš prečo som si nespojil rukavice? Ja no to, že neviem. A on: no lebo na riť paľovu by som si ich spájal. 😀 Ešte šťastie, že sme boli v šatni len my 😵

lucka1987
24. led 2012

boli sme na vianoce u krstych rodicov nasho Mareka... maju 3 deti. ked mi poukazovali co dostali na Vianoce tak im hovorim... " no ty Milka ( 12r) zbieras vsetko o egypte , ty Natalka (10) zbieras vsetko o konoch... a ty Pavlinka ( 3), ty zbieras co? a mala pavlinka nato : " ja žbielam šeno " 😀 😀 😀 😀 a som sa spytala ze ake seno ze preco a ona mi nato : " sak ple tych natalkynych konikov " 😀 😀

astrane
27. led 2012

Tak já přidám perličku jedné známé a její dcery : jeli mhd v Brně kolem Moulin Rouge a malá (3r.) hlásí na celý bus- jé mami tady to znám,tady jsme spolu spolu byly! ,ukazujíc z okna na ten růžový dům s mlýnem 😀 😀 😀

astrane
27. led 2012

a ještě jeden zážitek se synem,to nějak začal Harry Potter a on byl ještě malej,tak asi 3
roky a jeji jsme šalinou a nastoupila paní a měla veliký špičatý klobouk....-jé mami,divej-čarodějnica! 😀 😀 😀
jsem byla ráda v tu chvíli,že tak blbě mluví a doufala jsem,že mu paní nerozumněla 😅

evaviki
27. led 2012

maly sa postavil na vahu, pockal si az nabehne, kolik vazi a ndasene zvolal: "jeee, mam tri rokyyyy" 😀

lussy23
27. led 2012

@astrane čo to znamená jeji sme šalinou?

eaka
27. led 2012

@lussy23 Išli sme električkou

yukki
28. led 2012

Zamrzla nám teplá voda, tak vysvetľujem deťom "pôjdete sa zajtra okúpať k babke, u nej ide teplá voda..." a babke som volala nech donesie veľký hrniec-18l, že si budem na peci zohrievať.....babka zastala autom pod oknom, podáva nám veľký hrniec a Kika sa jej pýta "To si nám doniesla teplú vodu?"

ivett1
29. led 2012

Dnes si Števko pozeral fotky v albume a zrazu zahlásil: "Aha, tu má maminka veľké pľúca." Viki sa znalecky mrkla na fotku a hovorí:"Števi, to nie sú pľúca, to sú prsia."

astrane
30. led 2012

@lussy23 šalina je v Brně tramvaj 🙂 (neuvědomila jsem si,že to všichni neznají....)

cairka
30. led 2012

Staršia je astmatička, dnes mala záchvat. Počas záchvatu si držala ruku v strede hrudníku (asi ju tam bolelo? 😕 ) a keď sa jej uľavilo mi hovorí "Mami, mne nebije srdce, už som zomrela?" 😨 😅 😝

nanulik
30. led 2012

nie syn ale mm mi pripravil horúcu chvílku. cestou z mesta mi hovorí že má oslabenú imunitu lebo má málo sexu tak mu chýbajú vitamíny. nie že by stíšil hlas 😲 😔 a za nami kopec ludí. som myslela že k malému do kočíka vlezem

lucisa
30. led 2012

Holky, já z té naší nejstarší nemůžu, koukám na tenhle článek
http://www.super.cz/8444-chteli-byste-ji-mit-do...... a říkám jí: Opovaž se někdy přijít domů takhle!
A ona mi na to úplně lakonicky řekla Hmm, tahle ženská teda musí jít v bazénu rychle ke dnu 😀 😀 😀 😀

lucisa
30. led 2012

@cairka bobina, asi jí musel fakt hodně bolet z toho kašle celý hrudník.

@nanulik srandista manžel 😀 😀

ivett1
2. únor 2012

Naša Viki si minule chcela vyskúšať, či má "pulz" na ruke - na zápästí (inak, neviem, kde to zase nabrala...) a akosi sa jej nedarilo nahmatať ten pulz, tak pribehla za mnou a hovorí :"Mami, tak, je toto možné...ja asi nemám srdce...!"

ivett1
2. únor 2012

@nanulik 😀 😀

ivett1
2. únor 2012

Dnes mi kolegynka spomínala "perličku" jej neteriek (5 rokov a 2 a pol)...Tá strašia prišla k ocinovi a hovorí:"Ocko, ja ťa ľúbim ako soľ!"....(v MŠ čítali rozprávku soľ nad zlato...) a tá menšia to začula, tak pribehla aj ona a hovorí: "A ja ťa ľúbim ako...ROŽOK!"

cabby88
2. únor 2012

Môj bráška keď bol malý bol veľký šinter a povyvádzal množstvo vilomenín,tak sa s vami podelím aspoň o jednu:
Mohol mať tak 4-5 rokov,naši boli v práci a naša starká nás mala na starosti...Na chvíľku si odbehla pre niečo na dvor a keď sa vrátila našla úplne rozobratú splachovaciu nádržku na wc 🙂 pri nej môj bráška so šróbovakmi a úsmevom na tvári jej spieval ,,nebude to tákeé ľahké drahá,mňa sa nezbavíš,s tým sa lúč....,, 🙂
alebo: zase niečo vyparatil a maminka mu capla po zadku,celý deň sa potom v kľude hral,ale večer keď prišiel náš tato z práce,brácha sa mu hodil okolo nohy a ukrivdene mu vraví-,,tatinkoooo,maminka ubila tvojho synáčikaaaa,, 🙂

ivasad.
4. únor 2012

Tak přidám jednu 40 let starou příhodu: Moje teta se zmínila před svým tehdy asi 2,5letým synkem, že bude péct k obědu kačenu. Zapla troubu a šla si po svých, pak když se vrátila, v kuchyni černo a smrad spáleniny - a v troubě se pekla plastová kačena co malej tahával za sebou na provázku 🙂 Ochotný pomocník, žejo 🙂

zuzanka26
4. únor 2012

já sem přidám něco od své dcerky,na její hlody mám už zápisník. Když jí byly 2 roky a 9 měsíců a viděla svého tatínka ve sprše: Taťko, ty máš pindíka! Ale to nevadí, to se zahojí, pak budeš mít pipku a bude to dobrý!!!! " 😀

frick
5. únor 2012

Môj syn máva v škôlke ryžový nákyd 🙂 a povie dal som si aj druhú porciu toho ryžového nákydu. 😀
A synovec mojej svokre teda jeho babke: čo mi to lobíííš ty ježibaba stalá

lucisa
6. únor 2012

Přidám perličku, jak je naše malé bobo zblblé velkýma holkama a internetem. Nejstarší byla na netu a pak tam pustila mladší, která je trošku kopyto, tak se jí furt ptá, jak je ta a ta adresa a tak tam důležitě lítají výrazy jako vévévé..... cézet apod.
A malá pak přišla za manžou a že "putit vévévé mouly" (pustit šmouly) a pak na nás vévévé luliluli (což si řekla o vyčurání na nočník) 😀 😀 😀
Chudák dítě, no úplně zblblá 😅

xlucia
7. únor 2012

@lucisa vies co , je to sice mimo temy, ale ty a tvoja rodina ste strasne podareni, ked prispejes tak sa vzdy dobre zasmejem. a trochu aj zavidim tri deti, a este k tomu vsetk slecny 😀

lucisa
8. únor 2012

@xlucia děkuji, jsi moc milá. A ty máš zase kluky, kterého já nemám ani jednoho, i když holky už škemrají o ještě jedno miminko - brášku. Já jsem za ně moc ráda, mě na pohlaví nezáleží......
Ale nemysli si, někdy sem tu perličku napíšu až s odstupm několika dní, protože někdy mě zvlášť předpubertální nejstarší už dokáže vytočit v tu nejméně vhodnou dobu, a to se hned nesměju.
Až později, když si uvědomím, že to byla vlastně logická a úpřímná odpověď, že mám děti a ne naprogramované roboty, dojde mi, že je jen dobře, že holky reagují pohotově, bezelstně, i když teda zlobit umí taky parádně, ale to už patří jinam.. 😀 😀 😀

sabcav
8. únor 2012

Další perlička, ale spíš i důvod k zamyšlení, proč nepodceňovat děti 😉 (nebo spíš proč nemám podceňovat ty svoje 😀 😉 )

Jsme na procházce, Tery v kočárku kouká a najednou: koko neny, koukám, kde je (nebo spíš teda není) slepice...pak kouknu, kam kouká a hned mi to došlo - kouká na prázdné čapí hnízdo - čápi odletěli, když jí bylo 7 měsíců 😲 😉 )

Doma jsem říkala Andy, že bude mít Terča narozky brzy, a jeslti si vzpomíná, jak jsem měla před rokem v nemocnici velký bříško...prý ano...a najednou: maminko, já jsem byla taky u tebe v bříšku...říkám, ano, to máš pravdu, a jak se ti tam líbilo? No moc ne, byla tam moc velká tma a ty jsi neměla v bříšku žádnou baterku 😀 . A pak už světlo bylo? Ano, když už jsem se ti nevešla do bříška a udělala se v něm díra a já lezla ven na světlo 😲 🙂

sabcav
8. únor 2012

Ještě jedna rychlá z dnešního rána: Andy staví děsně ráno lego (asi jediná věc kromě malování a tv, už čeho vydrží sedět): no a povídá mi: maminko, pojď se podívat, jaký jsem postavila domeček pro telátko. Říkám, jj, už jdu...no udělala docela pěkný, tak říkám, jak se jí to povedlo a jestli ví, jak se jmenuje domeček pro telátko? Čekala jsem kravín, nebo že by přiřadila i dobře teletník?...Odpověď mě rozesmála: Maminko, přeci kravárna 😀

lucisa
8. únor 2012

@sabcav no jistě, co jiného?
Můj bratranec jako malý zase nedokázal pochopit, že mládě koníka je hříbátko. Pro něj to bylo prostě koňátko 😵

audri
8. únor 2012

Je to o dětech, ale ne o mé vlastní dceři. Učím na základní škole, v 5. třídě. Psal se test, nadepsala jsem na tabuli, že si mají do žákajdy napsat Živé organismy. Zapisuju známky a najednou příjde holčička a má nadepsáno Živé orgasmy (vynechala slabiku). Víte, jak bylo těžké nesmát se nahlas? 🙂 😀

marusik
8. únor 2012

malú 28mes. dcéru dojčím.
Vypýtala si mliečko a keď zbadala prsník, zareagovala:
"Ahoj cicík! Kde si bol? V podprsenke?"
Keď si vypýtala z druhého prsníka, povedala: "mamka, prosím si druhé jedlo."

nanulik
9. únor 2012

a ešte perly mojich rodičov. otec bol na nákup v dedinskej jebnote a kým platil tak mu predavačka dávala do sáčku 10 vajec. pokladníčka sa ho potom pýta: "To sú vaše vajcia?" odpoved mojho otca: "Nie slepačie"

a mama teraz na vianoce volala známym do čiech a vinšovala im a na záver dodala"...v mene celej republiky" (miesto rodiny) v momente sme boli všetci mrví od smiechu. a známi z čiech sa už radšej ani neozvú