"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kaci91
10. srp 2012

Dnešní hláška naší Emičky.Taťka sbíral dřevo k ohni,Emička k němu přijde a říká:"Co to děláš ty hovado?"Taťka v tu chvíli nemohl říct ani slovo a ani smích nešel udržet.Fakt nevim,kde na to zas přišla😀

liave
10. srp 2012

my sme dnes obedovali u sestry aj s jej detmi...a vsetci jedli chlebik so syrom rajcinkami a sunkou..a nevieme z akeho dovu mal potrebu nas prostredny hodovatel povedat nasej mladej...ja nemam pichu(ppizzu) ty mas pichu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mami ze ona ma pichu!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mates22
11. srp 2012

..a ještě máme na zdi nakresleného štropsa 🙂 ...no kdyby někdo nevěděl, tak to je pštros a musím říct, že ten dělal dceři problém snad ještě v pěti letech, nevím přesně, ale dost dlouho to neuměla poskládat

kacenka1111
11. srp 2012

@kaci91 😀DDDD iky za hezke rano😀

kaci91
11. srp 2012

Ještě jsem si vzpomněla.Když se narodila Anička(teď je jí už 8 měsíců),tak Emička s hrozným zájmem pozorovala,jak kojím.A jednou takhle kojím,Emička vezme svojí plyšovou ovečku(mimochodem má jí od narození a bez ní se ani nehne) a říká jí:"kozu chceš?",vyhrne tričko a dělá,že taky kojí.Pak jí dá i druhou a pak dá i odkrknout.Dělá to dodnes a když to udělala poprvé,myslela jsem,že se počůrám smíchy😀

wewe22
11. srp 2012

@kaci91 moja si schovavala pod tricko svojho macika tiez sa bez neho nepohne a kojila babu so slovami chces cici? 😀 a potom ze maminka ja dam barborke tiez cici ked ty nebudes mat

lucisa
11. srp 2012

@kaci91 naše Mia přehazuje hlásky nebo slabiky stejně - místo capkat říká packat, místo kopy kopy říká poky poky apod. 😀 Myslím, že to dělá hodně dětí, akorát já ji opravuju a ona mi odsekává, že ne, že miminko poká poky poky, ne kopká kopy kopy....

nanulik
12. srp 2012

tak a dám jednu perličku ktorú počul moj drahý od svojho kamaráta. kamarát slovák mal prietalku češku a žili v ČR a že raz tak večer srandovali a on jej chcel povedať "ty moje dievča" ale chcel sa pochváliť češtinou tak jej povedal "Ty moje děvko" 😕 neviem ako to v ten večer dopadlo ale už spolu nie sú....

nefertitka
12. srp 2012

nasa mala ma teraz 3 a pol roka, ma take hlasky niekedy medzi ludmi, az sa hanbim...napriklad ide s nami ujo vo vytahu a ona kludne povie "fuj , ten ujo smdi" :P, alebo vidi staru babku a hned "mama peco je teta taka pokcena (pokrcena) 🙂
a ked bola mala, asi rok aj 3 mesiace, tak nevedela povedat chleba a zebra(jej oblubena vtedajsia rozpravaka Madagaskar), hovorila ze jeba... a boli sme v nemocnici a chcela pozerat na laptope Madagaskar, ona to volala celu rozpravku ze Jeba a este nevedela tvorit vety, tak pred vsetkymi na izbe ukazala prstom na laptop ze "mama tam jebu".... ( rozumej "mama tam na laptope chcem kukat Zebru - cize Madagaskar) 😀 ....vsetci najprv ostali zhrozeni a potom smiech najvacsi 😝
A mama chcem papat chlebik bolo dlho ze cem papat jebik alebo jeba🙂

liave
12. srp 2012

Raj ja pridam perlu z cudzeho jazyka ked uz sme v tej teme.my zijeme v UK a chodime na groups pre deti a tan sa spueva vela...no nasa starsia sa nie vzdy chytala.spievala sa pesbicka 10 little ducks...a v refrene sa spieva kvak kvak kvak...no NASA princezna na celu miestnost spievala f*ck f*ck f*ck 😀 najprv som ocervenele a ked som videla ze nikto si z toho nic Nerobi ale skor dusia smiech ak siom sa aj ja usmiala ...a napokon baa nasa black sheep nasa milovana dllllho spievala baa baa black sh*t hehe nastastie uz sa naucila original verzie lol...to mala tak kilo 2 rokov...ale aj teraz jej Incas vybehnu skomoleninky ...

ined77
12. srp 2012

babička hlídá neteři a synovci křečka, kterého má v pokoji v kleci...
včera jsme u nich byli, děti seděly neustále u křečka a nemohly se vynadívat.
katunka(18m) na něj ukazovala a říká pipi pipi, protože zná z klece babiččiného papouška a matyášek na ni po chvíli už naprosto vztekle...kateřino to není pipi, ale křeček, nemá totiž LÉTADLA 😀

katkatt
12. srp 2012

3 rocny syn neposluchal a potom prisiel odprosit: "maminka, ja uz budem dobry, ja sa budem pekne -po slovensky spravat"

yukki
12. srp 2012

Dnes sme videli vo vzduchu kŕdeľ vtákov, mladšia kričí "hojubyyy" a staršia "no, to je celý KŔDEĽ HOLÚB"...

Potom hovorím staršej "Na kraj moja!" bo sme šli po ceste a mladšia hneď "Aj ja som tvoja moja?"

ivik9
12. srp 2012

@nefertitka naša malá zasa nevedela povedať chrbát - vždy hovorila "jeb@t" 😀 ......tak to bola tiež zábava

masinka
12. srp 2012

@yukki jej, to mi pripomenulo ako sa k nam do rodiny prizenil jeden Vass (cita sa to Vaš 😉. A jeho otec sa zoznamoval s mojim ujom: Dobry den, ja som Vass. A ujo Rudo mu na to: No, teraz sme uz vsetci svoji 😀

beruska24.9.
12. srp 2012

od té naší cácorky, i když toho srozumitelně moc nenamluví, se člověk dozví věci 😕 😀

každou chvíli si začne zpívat ´´pičí, pičí´´ 😀 (prší, prší) ...... no, zatím jen doma, horší, až to předvede někde veřejně 😝

před nějakým dnem jsme potkali šedé auto, tak říkám, že je šedé jako myš. tak se snažila vyslovit ´´myš´´, ale nedařilo se ji. včera jsem jen tak řekla myšičko, myš a už z toho máme ´´myči´´ 😀

a dnes od rána říká svou první básničku: ´´pacy, pacy, táta body´´ 😵

nefertitka
12. srp 2012

@ivik9 😀

tosomja
12. srp 2012

Mojej sa akosi nechce rozprávať...donedávna hovorila len tri slová - mami, tati a Kiki (Viki) ...
Ako prišla moja mama z Anglicka, malej sa rozväzuje jazyk. Nechala som ju tam hodinku, čo som si odskočila po obchodoch. Prídem a mama sa smeje...Z Vikinky vyhrkne "Ajoj kuva babuľa (tak volá babku, moju mamu)" ...Nemusím vám prekladať. A vraj nerozpráva, hneď rozvitá veta.

lucisa
13. srp 2012

Dnešní frk naší začínající puberťačky. Byly jsme spolu v Tescu a mladá najednou:

"Mami, mi je zleee, pojď pryč....."
Já naprosto vyjančená, co jí je, když ještě před chvilkou byla v pohodě:
"A co ti je, bolí tě hlava nebo ti je zle od žaludku? Vydržíš, než zaplatím u pokladny, nebo chceš běžet napřed na záchod?"
Nela:
"Ale jo, to vydržím, stačí odejít z tohodle oddělení, chce se mi blít, když vidím všude nápisy Zpátky do školy!" 😕

No přerazit málo, nejdřív mě vyděsí a pak z ní vypadne taková blbost.....

mayap
13. srp 2012

@lucisa
nič si z toho nerob, väčšinu detí oblieva studený pot, keď niekde vidia taký nápis 😀 😀 😀
A teda aj niektorých rodičov, keď si predstavia, koľko ich taký návrat do školy bude tento rok stáť peňazí... 😝 😝 😝

lucisa
14. srp 2012

@mayap to je fakt😀

beruska24.9.
14. srp 2012

před chvíli....starší dcerka se začala nějak podivně kroutit na židli a ukazovala si na místečko pod krkem: ´´tadííí´´. docvaklo mi, že ukazuje klícní kost a snaží se udělat co já před pár dny - jsem jakoby předsunula ramena, aby mohla prozkoumat mou vylezlou klíční kost 😉
pak tou svou znakovo-mluvenou hatlamatilkou sdělila, že její mladší sestřička klíční kost nemá. tak jsem vysvětlovala, že také má, popošli jsme k mladší, nahmatávám kostičku a říkám starší: ´´tady, podívej, cítíš ji?´´ a ona začala svou mladší sestřičku očuchávat 😀 😵 😀

dana3262
14. srp 2012

Říkám synovi: nenajizdej mi kolem na nohy, me to boli, mam pak auva. A on pokrčil rameny a s výrazem, jako, ze je vsechno v pohodě rika:" uu uu"(jakože to je ok, ze prostě Kdyztak prijede sanitka 🙂 )

nanulik
14. srp 2012

a ja som si spomenula na hlášku mojej mamy. boli sme na jednej svadbe a ženíchov svedok sa volá Malý. a on aj skutočne je nižšej postavy a moja mama je postavou dosť vysoká. a on sa jej predstavoval "dobrý den ja som Malý" a mama "nič si z toho nerobte ja som zase vysoká" chvílku trvalo než jej došlo že to priezvisko. od svadby ušlo 10 rokov ale stále sa na tom rehoceme

janage
14. srp 2012

Včera večer moja staršia: mami keď chceš ja ti Silvu(mladšiu) uspím.
ja: no to by bolo super a ako?
Staršia: No ja si ľahnem, budem sa robiť, že spim a ju nechám revať 😀 😀 😀

janina_sun
15. srp 2012

ahoj holky, postupně si pročítám celou diskusi a musím říct, že to je neskutečná sranda :D Taky jsem si vzpomněla na historku. Známé syn šel do první třídy a probírali s paní učitelkou v hodině nějaké téma ohledně čistoty a hygieny. Malý se přihlásil a povídá: "Moji rodiče jsou hrozně čistotní. Večer když jdou spát, tak se jdou umýt a za hodinu se jdou mýt znovu." 😀 😀 😀

alenah31
15. srp 2012

Moja v tom čase 3-ročná neter sedela v detskej vaničke, v ktorej mala miesto stoličky nočník a hrala sa.....odrazu stíchla, idem ju skontrolovať......ona sa ani nehne.....pýtam sa jej "čo je Sophinka?" a ona mi na to"čo si slepá krstná?.....Seriem!!!!!!!!!!"

frick
15. srp 2012

U nás doma máme u Dominika tak naučené že v nedeľu sa kúpe a ostatné dni sa len sprchuje. On sa vždycky strašne teší na nedeľu lebo sa bude kúpať.Raz sme prišli do škôlky a on na plné ústa : ja som sa včera kúpal lebo bola nedeľa a ja sa kúpem iba v nedeľu.No tie pohľady rodičov na mňa si neviete predstaviť. tak som k tomu rýchlo dodala že ostatné dni sa sprchuje aby som to zachránila. 🙂

ined77
15. srp 2012

matyášek měl nějakou střevní chřipku a tak jsme v noci museli párkát navštívit WC.no a když už to bylo asi po páté, tak já pak padla do postele a okamžitě usnula a ráno se mě malý ptal:
"mami, spal jsem v noci po tom kakání?"
říkám mu, no já nevím matýnku, snad jo a on prý
"ne ne mami, nespinkal jsem, hrál jsem si s pejskem a pipíkem" 😀 😅 😀

jankah77
15. srp 2012

@mates22 ten nas ma uz 4 a pol, a stale prehadzuje vnutorne slabiky v mnozstve slov...asi najexotickesie su: svocht (chvost, ja si idem jazyk polamat z toho jeho slovicka), sprajdement (spiderman) 🙂 , karamat, klednik a to jeho sklonovanie: Mamka mi vezmula knizku.
Cez den u nas velmi TV nebezi, len ak maly pozera rozpravku. No boli OH, muz si zapol atletiku. Simon sa hned usalasil na gauci a hovori: "toto nechem pozerat, to je pre ľuďoch, nie pre detičky!!"
A vcera muz maloval zabradlie na balkone, tak Simon pribehol za mnou a hovori: Mamiiiii, idem pomahat, daj mi štetetko a maľovačky !