"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kocko
15. říj 2012

@syslica Dakujeme za pochvalu..... 🙂 🙂

dedulka
15. říj 2012

můj syn se s manželem včera pošťuchovali a lechtali a když už toho měl syn dost (už ho to asi moc lechtalo), tak na mě syn zakřičel: "mamíííí, zbouchni ho" 😀 - chtěl mi asi říct, abych manžel bouchla a od syna odehnala 😀

alexa21
15. říj 2012

Kupila som si uzasstne papucky.su teple,makkucke,pridu az po kotniky a maly sa ma pyta..mas nove gumacky mamka?nie zlatko,to su papucky.ahaa,uz to rozumiem,to su papucky gumackove🙂

lussy23
15. říj 2012

@kocko zlatá

jankah77
15. říj 2012

vcera som Simonovi citala rozpravku z knizky o delfinovi menom Sonar. A dnes si on zobral knizku, a siel ju "citat" mensiemu bracekovi: Bol raz jeden delfin, a ten sa volal SUNAR.... 😀

jankah77
15. říj 2012

@caroline123 na temu lietadlo - dnes si Simon postavil z takeho polskeho velkeho lega lietadlo, behal s nim po byte a vykladal: to je dopravne lietadlo, leti do vesmiru!
Ja na to: aaale, do vesmiru lietaju len rakety, lietadla lietaju len medzi mestami.
Simon: Ale toto ma kolieska, to je kolieskove lietadlo. A tu dole ma vybuchovacky a leti daaaaleko na planetu. A ked pojde okolo Kosic, tak vezme aj deda Pala. Mamka, a kedy my pojdeme do vesmiru? 😀

jankah77
15. říj 2012

a este jeden novotvar z dnesneho vecera - rozpravali sme sa o obrazku vtacikov v knizke: mamka, ako sa vola ten vtacik?
A ja: no ako? nepamatas?
Simon: Uz viem, sykor. 😀

mamamajka
15. říj 2012

Moja dcérka Bianka (3 roky) čítala v sobotu bračekovi (16 mes.) Snehulienku a zahlásila: Ježibaba najedovala jablko a dala ho Snehulienke spapať... Myslela tým že ho otrávila jedom.

cairka
16. říj 2012

V čakárni u lekára, kde sme prišli, sedela partia teenagerov a ako sme vošli sa malá postavila pred jedného chlapca, vystrčila na neho prst a nahlas zakričala "Ako Scooby Doo!" kým som stihla nejako zareagovať mi skočila do reči staršia a tiež teda zrovna nešepkala, že "No, máš pravdu, ako Shaggy vyzerá" a začla sa smiať 😅 😀 (vo filme je Shagy urobený ako dosť vtipná postava 😅 )

p.s.: ten chlapec sa ozaj na neho podobal, ale mohli to skonštatovať menej nápadne 😅 😝 😀

suezana
17. říj 2012

@cairka aj my sme mali Shagiho v robote - tiež sa podobal a aj ho tak volali 😅 😅 😅

ined77
17. říj 2012

"mami, zítra máme do školky donést LETNÍ papír" 😕 😅
matýnku, snad toaletní papír ne? 🙂
ne, paní učitelka říkala LETNÍ a hotovo 😠 😀 😀

janka987
17. říj 2012

pridam aj ja perlicku mojej sestry, ked mala 3 roky...modlila sa pri stedrovecernom stole otcenas...a pri casti chlieb nas kazdodenny...povedala "chliev" nas kazdodenny daj nam dnes... :D a Tvarila sa pritom tak vazne, ona si fakt myslela, ze sa to tak modli :D

ivett1
17. říj 2012

Aby sme dodržiavali aký- taký pitný režim, lebo naša Viki tá "nikdy" nie je smädná alebo "nemá čas"🙂, tak sa vždy po nejakej dobe opýtam, či sa už napila a samozrejme, že sa pýtam aj Števka a včera ma Števino dorazil svojou hláškou, že..."Ja som už pil... " ...a potom sa obrátil na našu Viki a dodal..."mne mozog a telo nevyschne ako tebe, lebo ty si určite nepila vodičku...."
PS: túto vetičku som používala, keď boli maličkí, ako argument, keď nechceli piť 😀...

garfie
18. říj 2012

dcera, 4 roky: "Maminko, já chci dostat víc bonbonů-protože to stojí v zákoně!!!"

ivett1
19. říj 2012

Večer sme si išli s deťmi čítať pred spaním... tak som im povedala, aby si vybrali z poličky knižku, z ktorej budeme čítať ... o chvíľu pribehol Števko a spustí na mňa:"Ja si beriem knižku o tých ´prekladoch´!" .... tak reku... asi myslí tú rozprávkovú knižku, kde je na jednej strane angický text a na druhej slovenský preklad ... ale nakoniec vysvitlo, že ide o knižku pre predškolákov a jedna kapitola je aj o "protikladoch"...🙂

suezana
19. říj 2012

@janka987 ja pridám perlu mojej kolegyni - prišla po prvom sv. prijímaní do práce a hovorí - krásne to bolo v tom kostole - deti tam spievali o nejakom baranovi 😕 😕 (baránok boží) 😀 😀 😀 😀 😀

cervena_vila
19. říj 2012

"Leuško, jdeš s námi na výlet?" "Ne." "A proč ne?" "Leuška je Zlatovláska" 😵

michaelamilan
19. říj 2012

U nás bol najväčší šok keď nám priateľov syn(vtedy ešte 5 ročný) odpovedal na otázku : Prečo si stále naťahuje pinďoška????? A on hovorí: chcem ho mať takého veľkého ako tatinko 🙂 . Som myslela že puknem od smiechu 😝

janina_sun
20. říj 2012

Povídám si dnes s Patrikem (6 let) o Vánocích, píšeme Ježíškovi dopis a já: "Patričku, chtěl bys být Ježíšek?" ....."NE" ..... "Proč ne?" ..... "Bych se udřel" :D Hlavně, že v tom mají děti jasno :D

janina_sun
20. říj 2012

Když bylo ještě hezky a Patrik našel takovýho prťavýho šnečka...tak mu říkám "dáme mu nějaké jméno?" a malej "no, ale nejdřív musíme zjistit, jestli je to kluk nebo holka" a já "a jak to poznáš? víš, jestli je to kluk nebo holka?" a on "to je jasnej kluk"..."jak jsi to poznal?" ...a prcek mi povídá "Holka by měla růžovou ulitu" 😀

leg
20. říj 2012

stojíme na červenou na velké křižovatce a 3letá dcera mi povídá: "Maminko, proč nejedeme?" "Protože máme červenou" "Mamí jedem, jedem" "Nemůžeme, máme červenou, až bude zelená, tak pojedeme" "Mamí, nechovej se jak malá!"

janus32
21. říj 2012

dnes mi dcera hovorila rano rozpravocku o Jankovi Hraskovi-urcite kazda poznate,no a tam kde sa hovori:voly oru same...mi mala hovori:roly volu same 😅 som sa zasmiala,ale taka podarena bola 😔

monuli1985
21. říj 2012

JA: Domco,rychlo sa oblec,lebo uz ti struhnem
Dominik: ale ked ma budes struhat,budem jablko....

monuli1985
21. říj 2012

JA: uz mas 4 rocky!
D: tolkoto?
JA: ano
D: to uz som taky velky?
JA: jasne
D: idem sa pozriet do zrkadla
....prisiel za minutku so sklonenou hlavou a hovori : to nevypada,ze uz mam tolko rokov!!!!!

monuli1985
21. říj 2012

Dominik:mami,ty si hlupa
Ja:to nesmies mame hovorit,omluv sa
Dominik:prepac,ze si hlupa.

monuli1985
21. říj 2012

JA:Co budes papat Dominicko?
D:nic,ja vela kakam....

maribea
21. říj 2012

hlídala jsem jednou dcerku známých (3 roky), šly jsme spolu po náměstí, Saša se na vše ptala- co je tohle a co je támhleto... Pak zmerčila objekt uprostřed náměstí:
"A co to támhle stojí?"
"To je kašna, Sašenko..."
"A co to na ní je?"
"Morový sloup,"
"A co je morový sloup?"
"Eeeh... no... to tu lidi postavili, když byl mor, tak na památku, aby se už nevrátil, víš..."
"A co je to MOR???"
Začala jsem rukama nohama popisovat že to byly lidé móóóóóóc nemocní, a nemocní byli skoro uplně všichni a, a, a... 😀
Saša na mě se založenýma ručkama koukala jako na uplného idiota, pokyvovala hlavou a na můj dotaz - "Už tomu rozumíš, Saši?" pokčila rameny a prodhlásila: "Hm... Epidemie!" 😨 😕 😀 😀 😀

senoble
21. říj 2012

...ideme v obchode cez ulicku,teta si cupla aby si nieco zobrala a nemohli sme prejst a ten nas drobec zakrical na cely obchod ,,pozor idem,,teta sa zlakla a hned postavila 😀 cervena jak paprika sa jej ospravedlnim 😅,teta , zobrala to v dobrom a zasmiala sa 😀

niikoletka
21. říj 2012

@monuli1985 Podarený synček 😀

yukki
21. říj 2012

Dnes sme výnimočne šli z túry vlakom, už dávno dávno sme nešli, deti sa tešili na vlak...vošli sme dnu a...ani na moment nesadli, to len behať, hrať sa na sprievodcu, driapať sa hore, dočerta, vravím, sadajte, Vy už ani ten vláčik si neviete vychutnať....a malá:" A to ho mám celý zjesť? Kým mi docvaklo, už to aj vysvetlila..."Ako si ho mám vychutnať, musím ho celý zjesť?"

No...ne, len posedieť aspoň minútu na zadku a tešiť sa že po túre sedím a čumieť z obloka...