"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

bronia13
20. lis 2012

vcera vecer nasa Sasenka nico chcela a ja jej vravim na to...."a vies co ja by som chcela, nove auto" a ona na to "tatik kupime maminke nove auto" a ja reku a mas peniaze? tak sla do suflika a vybrala krabicku co tam odkladame drobne a ukazuje "ja mam peniaze ja kupim auto" no podarena...

v detskej mame 2 postielky a jednu postel, vzdy vecer si musi jeden s nas lahnut na tu postel a im citat, ked sa uz ukludnia tak si citam svoju knizku, manzel chodi kazdy stvrtok na volejbal a pride uz ked spia, tak som ich uspavala a samozrejme ako vetsinou som aj ja tam zaspala, iba ked sa zobudim a slecna po tme s niekim telefonuje, vysla z postielky, sla do kuchyne, zobrala telefon z nabyjacky, odkodovala ho (neviem ako???) nasla tam manzelovu fotku a volala mu, mna len to zobudilo ze tam niekdo rozrava no koza jedna mala...neviem ako na to prisla

mojka2310
20. lis 2012

moj synček včerra pri pozeraní správ, ked uvidel ministra financií hovorí " to je ten ujo čo ti nechce dať peniaze?" , vystihol to

alexa21
20. lis 2012

Ked uz mi prasknu nervy:samo,uz mam toho dost!
A on?:mama?!ty si mama?!nie,ty si mamka..tak aj mna prosim volaj samko.rozumeno?

A niekedy ked robi zle s hrackami,tak mu jedmu vezmem.
A krpec..tak vies co mamka?ty ked budes taky chlapcek ako som ja a ja budem mamka,tiez ti budem brat.bude sa ti to pacit?!

ukana
20. lis 2012

@ria_zuzolova no ved už ma potom kadečo napadlo, len ten prvý výstrel mi nevyšiel...som sa sam na sebe smiala, že čo zo mna vyšlo 😀 😀 😀 😀

zazulka
20. lis 2012

Můj 1,5letý syn rád hledá kaštany, hledá a volá "haloooo, kakan(kaštan) 😀"... ležíme, blbneme na posteli, ležím na zádech, děláme kravinky. Najednou se Max skloní, kouká mi do zadku a volá "halóóóó, kakan" 😀 😀 Myslela jsem, že se roztrhnu smíchy, kde všude si myslí, že jsou 😀

beruska24.9.
20. lis 2012

Mladší dcerka si stoupla na bedýnku od hraček a snažila se něco dostat ze skříně. Samozřejmě tam nedosáhla, tak se začala hrozně rozčilovat. Starší si hrála na zemi a najednou hlásí: ´´Šibe ti, šibe ti.´´ 😕 😀

Už se děsím, jakou hlášku přinese ze školky příště 😝 😉

lussy23
20. lis 2012

@bronia13 deti sú múdrejšie ako si myslíme🙂
@mojka2310 zlatý🙂

jankah77
20. lis 2012

Dnes som sa narehnila... ked maly Matus (18m) robi nieco zakazane, tak manzel mu zvykne pohrozit prstom a hovori: Nono, ty, ty , ty!
A dnes, chystala som veceru, maly doklusal do obyvky (mame spojenu s kuch) a zapol telku (samo, ze len "snezenie" 🙂 a svihal si sadnut na gauc. No kym sa hore vyteperil, uz nabehol starsi 5r. Simon a vypol mu ju.
A maly Matus sa k nemu otocil, pohrozil Simonovi prstom a hovori: nono, ty ty ty! 😀

ivett1
21. lis 2012

Dnes sme išli ráno do školy a zdalo sa mi, že je dosť zima, tak sa pýtam Vikinky, či jej nie je zima... a ona mi zahlásila:
"Nie mami, som "HRUBO" oblečená..."

bronia13
22. lis 2012

zijeme v USA ale doma rozpravame len a len po nasom, drobec ten vetsinou rozprava po nasom a sem tam hodi Anglicke slovicko ale ked mu poviem ze nerozumiem tak mi to povie po nasom. Hodila som ho dnes k babi aj s neterou Akou (Emilka) a Saska sla so mnou v aute a ja sa pytam "drobec je bejby alebo velky chlapes?" a ona na to on je "big boy" a stale to opakovala tak jej vravim ze ak mi to neposie po nasom tak nepojde spat ku babi (nechcela ist spat domov tak som jej nabulikala ze sa vratime - nemohla ostat bo sme nemali plienky,flasu,dudu...) no a slecna zahlasila za chvilu "velky chlapec" tak ked sa chce da sa -

ivett1
22. lis 2012

Dnes ráno, keď som Števkovi dávala raňajky, tak sa na mňa tak šibalsky usmial a hovorí:
"Mami, ja by som si chcel dať s tebou rande!"
Viki to počula a takým "skúseným" hlasom staršej sestry zahlásila:
"Na to si TY ešte malý..."
A Števko hneď zareagoval..."Tak, odložíme to, až keď vyrastiem."
😀

dulkagabulka
22. lis 2012

@ivett1 si mi pripomenula môjho syna, celé detstvo sa stále rýpal v zemi hladal v zemi diamanty....raz som si kupila pekne náušnice s kamienkami...fasinovane si ich obzeral a vraví : Diamanty!!!Tie si vylúpnem.
Ja: No nevylúpneš, lebo to sú moje náušnice.
On sklamane: Tak dobre, ja si počkam, kym umrieš.

12smile12
22. lis 2012

Ahojte ked to tu tak citam , napadla ma jedna vec ktoru vyviedla naša mala 🙂 ... ma 15mesiacov , stalo sa to nedavno , raz skoro rano ked sme este spali , ona sa zvykne zobudit a hrat sa potichucku ,no a tentokrat bola velmi potichucku , ked som sa prebudila otocila hlavou na nu , myslela som v prom momente , že dostanem infarkt. Ona si spokojne sedkala a hrala sa s ,, čokoladkou " .. to ste mali vidiet , mala sa nam vyzlikla do hola , pokakala sa , dala dole plienku , natreta bola od hlavy po päty , samozrejme , cela postielka , stena , paplon , vankuš a všetko co jej prislo pod ruku 😨 vtedy mi to neprislo smiesne lebo som ani nevedela co robit s toho soku , aj manžel sa hned zobudil ked som zacala bozekat 😀 no tak som ju celu chytila , dala do vane , napustila vodu a nech sa maca a tam som sa jej opytala , že : Sabinka a chutilo ti?? no a ona mi zacala mudro kyvat hlavou a povedala Nie 😀 no v tom momente som uz myslela , že vybuchnem od smiechu 😀 .... takže takuto šikovnicu mame doma 😀

vcielkanelka
22. lis 2012

Ja vam tu hodim moj status zo vcera :
Zlepila som viac papierov dokopy, pripravila farbicky, dokonca aj kriedy, obliekla decko do veci, z ktorych som zajtra uz chcela urobit handry. Papiere som dala do izbicky na podlahu. "Pod Pepe, ideme si kreslit." Pepe vysmiaty jak Happy meal krici " Uláá". Kreslia som a pritom vravela, co kreslim tvariac sa, ze nevidim ako tie farbicky obkusava. "Pozri Pepe, tu je slniecko, tu je motylik, hroch, konik. Pod aj ty nieco nakreslit." Pepe vybral ceruzku z ust a nacmaral nieco mne nejasne. Vravim "Laska, co si nakreslil?" ... "Ovno"

12smile12
22. lis 2012

🙂

ivett1
22. lis 2012
ivett1
22. lis 2012

@12smile12
@vcielkanelka
😀😀😉
keď je už reč o "hovienkach"... včera, neviem čo to ocinovi a Števkovi napadlo, začali tému o tom, že ktoré zvieratko ako kaká 😅 ....a ocino chcel, aj tu zachovať nejaký učiteľský prístup, tak sa ho pýta, že ktoré robí "bobky" ... a samozrejme, rehotali sa až sa steny otriasali ... skrátka chlapi .... potom dobehla aj Viki a keď počula tie hlášky, tak sa začala tiež rehniť a ...nakoniec skončili pri tom, že všetky zvieratká, a nielen tie, robia "bobky", keď majú "tráviace ťažkosti" ... 😀 ... niekedy nechápem... 😀

matax
22. lis 2012

nasa mala trucovala pri jedeni polievky a pytala si vodu, dala som jej trochu a povedala som, ze ked dopapa, tak jej ju dam dopit..a ona spustila: ja chcem vodu,,,ja som nikdy nepila.. nikdy som nepila voduuuu 😀 😀 😀 (má tri roky:D)

clarissa
22. lis 2012

Moja mala mi dnes hovori:Mami,vies co by som chcela od jeziskaaa???Ryzku z maskom.... 🤐 Uz som cakala neviemco po tych jej neuveritelnych poziadavkach,ale konecne nieco co jej mozem lavou zadnou splnit 😝

monikajaco
22. lis 2012

aj nam sa stala pekna prihoda 🙂 ked moja mala mala nieco po 2 roku a zacala pomalicky chodit bez plienky tak sme boli na preliezkach a ona na mna krici ze mami pis pis 🙂 ja stastna matka letim k nej dieta sa samo pyta beriem ju k stromu stahujem nohavice a mala pisa ja stale stastna a usmiata ako sme to uzasne zvladli a moj muz tak na nas pozera a po chvilke mi vravi.. a to moja draha si jej nemala nahodou aj gatky stiahnut ked uz takto piskate ... no a bolo po radosti .. hajde domov bo gate mokre 😀 😀 😀

kitinka76
23. lis 2012

když jsem byla malá, tak jsem říkala noční košilce "amálka" a pyžamku "bajajo" a protože jsem byla první vnouče hrála celá rodina se mnou 🙂 a pak přijela tetička ze slovenska a chtěla mi koupit nějaký dáreček. Tak napochodovala do textilu a říka "Prosím si jedno bajajo" prodavačka na ni zírá "Paní a co to má jako být???" a teta zmateně "No u nás na Slovensku tomu hovoríme pyžamo" a prodavačka "No my u nás taky" 😀 😀 😀 😀

nanulik
23. lis 2012

@kitinka76 to mi pripomenulo príhodu mojej mamy:
ešte sme neboli s bratom na svete takže to bolo krátko po ich svadbe. pokazila sa im embéčka (vtedy fáro 😀) a bolo treba zohnat čidlo na termostat (teda aspon myslím že na termostat, ale čidlo to bolo na 100%) a otec ho nikde nevedel kúpiť. vraj v tej dobe podpultový tovar. a moja mama mohla mať ledva 20 rokov nabehla do mototechny a pítala si "čilík" predavači z nej vraj boli hotoví tak jej to dali ešte aj so zlavou

yukki
23. lis 2012

To mi pripomína ako sa kamarátka vracala po rokoch z UK aj so svojím vtedajším manželom a pokazilo sa im auto...a keď sa pokúšala vysvetliť mechanikom, kde teda nastala zrejme chyba a do telefónu jak jej to jej angličan diktoval tak zarvala že sa im pokazila " asi tá....preradostná páka.."

jedinecna
23. lis 2012

Dnes bol u mojich rodicov ich vnuk(moj synovec- 4r) a rozhodol sa,ze na odrazadle bude vozit moju dcerku(1r).moja mama ju drzala-sama to este nezvlada a maly s nou lietal po celej chodbe,babka s nimi aby moja dcera nespadla...az nakoniec babka vravi:"MArko,musis nou pomalsie jazdit,lebo ja s tebou nestiham"....a on:"babka,musis rychlejsie prepletat nohami"

garzonka
23. lis 2012

Sla som deti vyzdvihnut zo skoly, a ked som so starsim synom cakala na toho mladsieho, tak starsi si kratil chvilu chodenim po takom nizkom stojane na bicykle. Tak mu vravim:
-Nechod tade, este sa ti noha posmykne, zapadne ti do medzery a ..... "
(nez som stihla dopovedat , on to so sibalskym usmevom dokoncil) .." a zmeni mi to cely zivot?? "
😀
(no mozno aj)

bimbici
24. lis 2012

Měli jsme dneska hrachovou kaši, byla blinkací.
To jako že ti nechutnala?
Ale ne, já si přidal, byla jen zelená, jako když blinkám.

mirkson
24. lis 2012

Bydlime v USA. Moje trileta mluvi cesky, ale obcas se u toho dost nasmeju.
Dneska jsme hrali Clovece nezlob se. Ja jsem te zakopla, ha ha - Kristinka myslela vykopla.
Nebo sestra se pta Kristinky " chces kakao? A Kristinka rika " ale teto, ja uz jsem kakala"( ona neznala slovo kakao, Jen hot chocolate)

bronia13
24. lis 2012

dnes som mala plne ruky pradla a vravim Saske otvor mi dvere a ona na to "nemozme, mam velke ruky" ... myslim ze chcela povedat "mam male ruky"

bronia13
24. lis 2012

zijeme v USA a sli sme s drobcom, sestrou a jej priatelom - Americanom a nejak prisla tema co vsetko je v casopisoch tak mu rozpravala, ze pockaj ked pojdes na SK tak tam uvidis vseliake casopisi a a nich polonahe/nahe zeny a vselico mozne, to uvidis a drobec v tom sa zacal hrozne rehotat a tlieskat... (mal 3 roky) no my sme nechapali..... bol podareny, ako keby tomu rozumel

bronia13
24. lis 2012

raz som sedela za pocitacom a prisla mala aby som jej otvorila cokoladu, tak som jej ju otvorila, za chvilu prisla a ukazuje mi spinave palce, nechcelo sa mi vstat a jej ich umyt tak som jej ich oblizla, no a nebola to cokolada ale viete co.... hovienko 😅 😀 😒 😠