"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

frick
14. črc 2012

@gubcikova 😀 😀 😀 😀

simoro1510
15. črc 2012

dnes som sa z chuti zasmiala......moja "fazuľka" našla na dvore troch slimákov....dala si ich vedľa seba a začala kričať... "HIJÓOOOOO....ponáhľajte sa....súťažíte, kto bude prvý pri bráne".... 😀 😀 😀 😀 a brána bola dobrých 15m ďaleko....ako dobre, že sme ju "ukecali", že zajtra sa prídeme na ne pozrieť....ona by bola schopná čakať, dokiaľ tam neprídu.... 😀 😀 😀

frick
15. črc 2012

Naša starká sa rozprávala s neterkou že už je stará a bolia ju nohy. A malá sa pýta :a pred tým si bola nová? 🙂

apolenka6
15. črc 2012

operovali mi koreň zuba ktorý mi musel dr. odpíliť a zašiť ďasno 😖 a potom som stretla švagrinú aj malú neterku 2 a pol ročnú a táked počula,že aké mám problémy tak mi poradila :"veš to si musíš ďúbky umývať a tejas si daj jéčik " 😀
hned mi bolo lepšie 😉

karmenta
15. črc 2012

Chystáme se k vodě, vyndala jsem poprvé Victorce (20měs.) plavky, koukala na to tak jí říkám "to jsou plavky do vody", položím je na křeslo k ostatním věcem k vodě a jdu balit dál. Přijdu, plavky nikde. Podívám se na stolek, Victorka ty plavky nacpala do sklenice s vodou :D:D No, napadlo by vás to? 😀

mandragora22
15. črc 2012

"mami, cem miko biz mika" alebo "cem kakaoko biz kakaoka" to su zatial snad jedine hlasky mojej 2,5 rocnej dcery, kedze velmi malo a nezrozumitelne rozprava. preklad:
chcem mlieko bez mlieka alebo: chcem kakauko bez mlieka 🙂

pumuckl
15. črc 2012

Můj zvědavec (má necelý 3 roky) se v obchodě pořád ptal co to je a ukazoval na větráky klimatizace, tak jsem mu řekla, že to je větrání, že když si prcne (on to vždycky komentuje, že kdo si prcnul a že on a že to je puch), tak že ten větrák to odvětrá a včera jel do toho obchodu s babičkou a jak si tak seděl v nákupním vozíku, tak babičce hlásí: "babičko, tady je větrák, můžeš si prcnout". 😀 😀 😀 😀 Naštěstí nebyl v doslechu nikdo kdo by to slyšel, ale už prý mu takový vysvětlení nemám dávat nebo s ním nikam chodit nebude. 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
16. črc 2012

Menšia obliekla bábike šál a hovorí :"Pozri, aká je šalená" 😀 😀

ivett1
16. črc 2012

Naše detičky boli na prázdninách u babky a dedka (necelý týždeň) a Števko sa vozil okolo domu na odrážadle a jednu chvíľu "nabral" rýchlosť a skoro narazil do babky...tak dedko mu hovorí:"Števko, dávaj pozor, veď kde by som takú babku našiel, keby si ju zrazil?!..." Števko zastavil, zamyslel sa a hovorí:"Dedko, takú babku nájdeš na našej zemeguli, v Grécku pri mori...na dovolenke...." Dedko aj s babkou skoro od smiechu skolabovali...

PS:...ale inak to má logiku, lebo deň predtým chcel babku silou mocou zobrať lietadlom na dovolenku...do Grécka😀....

ivett1
17. črc 2012

Babka sa hrala s Vikinkou na kozmetický salón (maľovali si navzájom nechty a Viki skúšala babke, ktorá sa takmer vôbec nemaľuje, urobiť kompletný "make-up"...škoda, že som neurobila foto😀) a Števko ich stále vyrušoval...keď som už aspoň po stý-krát prišla "robiť poriadky", tak mi oznámil, že on sa hrať nemôže, lebo mu chýbajú jeho hračky z domu...a dodal, že keby mal nejaký kamión a doviezol by si ich...Babka mu na to hovorí:
"Ale taký kamión môžeš šoférovať až keď budeš veľký..."
A Števko len pokrútil hlavou...:" Babka, to už hračky potrebovať nebudem!"

terina25
17. črc 2012

tak najnovšia perla mojej dcérky ... boli sme vonku a v kontajnery sa prehrabovali cigáni.a Sofinka sa ma pýta:,,Mami,a to sú černoši?,, 😀 😀 😀

ivett1
17. črc 2012

Včera ma obe naše deti presviedčali, aby sme išli na "dovolenku" do...Grécka...ja neviem, čo stále s tým Gréckom majú 😅 ...

ivett1
17. črc 2012

@terina25 😀...

zubrienka1
17. črc 2012

Ked mala nasa starsia dcerka 3,5 roka bola s manzelom v knihkupectve a tam mu na plne hrdlo (aby vsetci poculi 😀 ) zahlasila "tato, mam vytok". Velmi rychlo sa s nou odtial pratal 😀

sevi
18. črc 2012

to dnes viki (3,5r) rano zahlasila pri pozerani katalogu mobilov...Mami ty si nemozes pozret,lebo mas pokazene ocko. ( rano mi opuchlo)

garfie
18. črc 2012

Tak já mám jednu čerstvou, byly jsme nakupovat-moje dcera a moje mamka a já. Malá něco chtěla, ale babička jí to zakázala a zašla pro něco za roh. Tak to zkusila na mě-a já-"to nemůžu, babička to zakázala. A dobře víš, že babička je moje maminka a maminky se musí poslouchat!!" Naty se na mě tak soucitně podívala a říká "Chudáčku maminko, ta tvoje maminka je ještě horší než ta moje!!!" 😀

lucisa
18. črc 2012

Holky se včera bavily o kravinách a tohle z nich vylezlo:
Kočka se okotila, kráva se otelila a žralok se ožral.........

lucisa
18. črc 2012

@garfie něco podobného mi kdysi řekla nejstarší dcera.
S mamkou jsme něco probíraly a já to ukončila slovy, tak jo, uděláme to tak, jak chceš ty.
A Noemi mi pak doma říká: Ty už jsi tak stará a furt posloucháš svou mamku, to já teda nebudu, jak budu velká, neposlechnu tě vůbec v ničem (jako kdyby teď poslouchala). 😀

ivett1
18. črc 2012

Dávali film o prasiatku Babe a bola tam scéna, kde prasiatko plače a hovorí, že mu chýba mamička...Števko hovorí:" To je smutné...aj mne by chýbala mamička...a s výčitkou v očiach sa na mňa otočil....ale ty si stále tu!"

hojda
18. črc 2012

Náš mladej na výletě v bazénu s babičkou a dědou, pak zašli ještě na nákup do obchodu a babička se ho ptá: Co koupíme mamce z výletu? Náš mlaďas na celý obchod: Kup jí vodu, aby dobře kojila! Půl obchodu lehlo smíchem🙂.

jijitka
18. črc 2012

Vašík si ze svého nářadí vzal kleště a hnal se s nimi ke mě se slovy: "Mamko, já tě budu kleštit". Což o mě, já jsem v klidu, ale taťku budu muset varovat 😀 😀

dulkagabulka
18. črc 2012

@ivett1 tie tvoje deti nemaju chybu 🙂

maminuska
18. črc 2012

Rozprávka v podaní mojej dva roky trištvrte ročnej dcéry, ktorá ju "čítala " z rozprávkovej knižky dnes ráno :

"Kajkulka išja po jese, stjetla vka a povedala no do piče"

Ďalej nepokračovala lebo sme sa tak začali smiat doma s manželom že nám až slzy tiekli.

mandragora22
18. črc 2012

@maminuska kde na to dievča chodí?

camelinka
18. črc 2012

@maminuska nahodou sem nakoukla a prskam smichy i s manzelem, sikovna dcerecka 😀 😀 😀 😀 😀

maminuska
18. črc 2012

@mandragora22 nuž stačí mat doma pubertálneho syna a bohužial občas aj nervoznu maminu 😀, nebudem klamať. 😀. Ale syn spolu s kamarátmi maju na tom podiel tak 99 % .

mandragora22
18. črc 2012

@maminuska jaaaaaaj 🙂

graceful9
18. črc 2012

no baby, moja ešte lepší výrok ako bába zo seba nedostala, zato ja sa dodnes smejem sa ma na sebe 😀 keď mamina so mnou asi ako 2ročnou niekam išla, za nejakou známou a len tak sa rozprávali cez dvere, ja na drzovku vravím : Teta, ja som ešte nebola u vás v obývačke,,,,a šup pekne tete pomedzi nohy na prieskum bytu 😀

lussy666
18. črc 2012

moja takmer dvojrocna dcera zdrhla v obchode medzi regale s topankami, kym som tam prisla, sedela na zemi - vyzuta, obuvala si velke ruzove tenisky a kricala "popici, popici"....to su akoze papuce🙂

dejnas
18. črc 2012

"mamiii, upeč mi na meniny takú tortu s mickey a minnie mousom" vraví 3,5 ročná dcérka.... "miláčik, ale ja takú krásnu neviem upiecť".... "mami, ale veď to je jednoduché, kúpiš chlapčenského modrého mickeyho a dievčenského ružového, dáš ich na tortu, tortu dáš do trúby ..... v trúbe ZATRÚBIŠ a hotovo" 🙂