"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

jafnka
27. kvě 2011

sestra raz išla s jej skoro trojročnou dcérkou po ulici a prechádzal popri nich nejaký pán. sotva ich minul keď malá Janka zrazu na plné hrdlo zahlásila: maminka, videla si, aký bol ten ujo škaredý? inokedy zase išiel okolo niekto so psíkom, ktorý Janke oblizol ruku: maminka, videla si, ten pes ma chcel zožrať! takže keď sestra počuje - maminka, videla si - tak už len čaká, čo malá zase zahlási

ivett1
27. kvě 2011

@jafnka 🙂 ...to ja počúvam také hlášky doteraz a Viki bude mať 5 rokov...niekedy mám čo robiť, aby som to v pohode "rozdýchala" a nielen ja 😅
Predvčerom, keď sme išli zo škôlky, stretli sme jej spolužiačku aj s mamičkou a Viki hneď na Martinku "vystrelila" : "Ahoj, ty si dnes nebola v škôlke...Prečo?...Si chorá?"...a keďže je Martinka nestihla odpovedať, tak sa otočila na jej maminku ...a pokračovala: "A prečo si nedala dnes Martinku do škôlky? ...Niečo ju bolí?...A kedy príde? ...Ešte tento piatok? a... a...atď"...Maminka jej síce stihla odpovedať , ale mala čo robiť...(celý rozhovor trval cca dve minúty, potom sa mi našťastie podarilo Vikinku odtiahnuť do cukrárne na zmzrku... 🙂...)

jafnka
27. kvě 2011

@ivett1 ja som tiež bola ukecaná keď som bola malá. mama rada spomína na jednu príhodu - bola so mnou v obchode a ja som ju zase hnevala. jeden pán jej chcel pomôcť a povedal: keď si taká neposlušná tak ja si ťa zoberiem preč. asi si myslel, že sa zľaknem a budem dobrá, ale ja som sa vraj len usmiala, chytila ho za ruku a odpovedala: idem! a ťahala ho preč. chudák ujo, sa zľakol on a už ho nebolo...

ivett1
27. kvě 2011

@jafnka 😀 jaj, tak toto sme skúsili minulý rok u Števka.. nechcel odísť z obchodu a jeden ujo sa ponúkol, že si ho zoberie...ledva sme ho pred obchodom dobehli, tak utekal "od toho fúzatého uja" preč 😀 ...

lussy23
27. kvě 2011

@ivett1 @jafnka @jafnka 😀 😀 😀 😀

danielik79
31. kvě 2011

pridám dalšiu hlášku mojéj maléj .Ideme na nákupy a manžel sa pýtal predavačky či majú detský atlas sveta ktorý mali na letáku a kedže im predavačka povedala že už sa minul malá zahlási oduto : no a my si teraz budeme musieť čítať len noviny hm 😀

majatob
1. čer 2011

rozhovor v loznici:
tatinek: "Tady neco smrdi..." a synek pohotove: "Asi to ses ty" 😀

majatob
1. čer 2011

"mami, můžu jezdit na kojoblešce?"

majdula
1. čer 2011

Hlaska to neni, ale pobavil me popis takoveho toho tociciho se rodeoveho byka, ted byl na detskem dnu a Radu uplne fascinoval... pak hlasil tatinkovi, ze tam byla "Káva vejiká móóóc! Úplně se motala!" 🙂

A taky jsem se pri spolecnem koupani dozvedela, ze "Maminka nemá pindíček... maminka má chupy vejiky!" (no jo, na udrzbu nebyl od porodu cas 😝 )

suezana
1. čer 2011

@majatob ma napadlo....vošli sme do izby a cez otvorené okno som zacítila krásnu vôňu (asi aviváž) a hovorím, čo to tu tak krásne vonia??? a moja malá: to som si tak voňavo prdla 😅 😀 a najlepšie je to, že tie deti to povedia smrteľne vážne 😀 😀 😀

suezana
1. čer 2011

@majdula 😀 😀 😀 asi bola napitá 😀 😀 😀

suezana
1. čer 2011

Hovorím malej v kostole, že poprosíme Ježiška,aby sesternicu tatianku rýchlo uzdravil, aby prišli z nemocnice a nemusela mať infúzie. Malá: Ježiško, prosím ťa, rýchlo uzdrav tatianku, ona mi ešte negratulovala k meninám! 😀 😀 😀 ja som tak vybuchla do smiechu 😀 😀 😀

ivett1
2. čer 2011

@suezana 😀 😀 😀

lussy23
2. čer 2011

@suezana 😀 😀 😀

majatob
3. čer 2011

postavila jsem vysokou vez z kostek a T. zvolal: "No teda! Výborně, Májo!" 😀

to mi tak jeste chybelo aby mi rikal jmenem 😀

langkofel
4. čer 2011

Vosli sme s malou do kaviarne a k vedlajsiemu stolu si sada pani..Ja som si bola celkom ista, ze to je pani riaditelka zo skolky (neskor som sa dozvedela, ze to bola jej sestra), pekne ju pozdravila, pani odpovedala a stucham do dcerky: pozdrav, pani riaditelku...a mala dost pocutelne na to : To nie je Marianne 😲 , ta ma velky nos a vacsiu rit !!! 🤐 🤐 🤐
Som rada ze v skolke je 80 deti...myslim si, ze sestra nema sancu vysvetlit riaditelke ktore dieta to bolo 😝 (ale mala mala pravdu 🤐 ) 😉

suezana
4. čer 2011

@langkofel 😀 😀 😀

lussy23
5. čer 2011

@langkofel 😀 😀

ivett1
6. čer 2011

@langkofel 😀 😀 😀 😀

ivett1
6. čer 2011

Hláška našej Vikinky po bláznivom šteklení a vankúšovej bitke:" Jááááj, aká som "dočerpaná"..."

dioliana1
6. čer 2011

@langkofel 😀 😀 😀

ivett1
10. čer 2011

Včera si Števko rozprával v postieľke (ako zvykne pred spaním...), ale keď to trvalo už dosť dlho a pomaly pridával na intenzite, tak ho išiel ocko skontrolovať...načapal ho, ako stojí na stoličke, snaží sa napchať auto - veľkého mc quinna do malej police a pritom vykrikuje, že "nejde tóó, néééjde tóó!"...a keď ho chcel ocko "vyhrešiť", že už mal spinkať a čo to tu vlastne vyvádza, tak Števko ho uzemnil vetičkou: "Moment, tata!!!" 🙂

magimary
12. čer 2011

naši chalani sa "nevedia naučiť", keď pozerajú nejaký športový prenos, alebo sami hrajú napr. futbal, ako sa správne hovorí jednotlivým mužstvám a aj keď sme ich už niekoľkokrát upozornili, stále si hovoria: "to sú slovenčania (slováci) a to sú češťania (česi) a hento holanďania a tamto nemčania (nemci)"... 😅

ak budete mať chvíľočku, pošlite nám svoj klik pri našej fotečke:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/vyhraj-v-p...

vopred veľmi ĎAKUJEME! 😵

kvojtanikova
12. čer 2011

ahojte ja sa pridam s "perlou" mojho manzela: hrali sme sa s malym hru "povedz slovo co zacina na posledne pismeno predchadzajuceho slova.." urcite to poznate, prvykrat ma stary sokoval ked maly povedal "kiwi" a stary mu na to: "teda to si ale dal tazke, ved ake slovo sa zacina na tvrde y..." (tak neviem, mozno u nich doma jedia KIWY alebo zeby KYVY???) no a druhykrat mal povedat slovo na pismeno R a on vravi "RUŽOLÍK". Ja ze "co to je" a on "no co nepoznas tu pesnicku "Pridaj sa k nam, sme vsetci ruzolici, sme spievajuci namornici..." 😀 😀 😀 😀 Tak on si 30 rokov myslel ze ked existuje slovo namornik, musi existovat aj ruzolik.

ivett1
12. čer 2011

Včera sme mali malú oslavu a môj malý 4 a polročný synovec Samko, keď sa zobudil z poobedňajšieho spánku, zahlásil svojej mamine, kedˇ sa ho spýtala, či sa dobre vyspinkal: " Už so výborne vyspaný na tvoje koláče!"😀

veverina
13. čer 2011

Moj tatino casto spominal ze ked bol maly,tak jeho mladsia sestra-mala asi tak 4 rocky - prisla a kopla donho..on je vravi: preco ma kopes? nic som ti neurobil..A ona :ale chcel si 😀

petusska
13. čer 2011

Musím sa aj ja zapojiť s hláskou môjho srdiečka. Včera popapal polievočku a priniesla som mu fašírku. Pozrel sa na tanier a opýtal sa ma : Kakino? ( tak hovoríme hovienku ) 😀 tak som sa z chuti zasmiala 😀 a potom ho nemiluj😀

veverina
13. čer 2011

isli sme vo vlaku s maminou,mala som 3 rocky a jeden ujo sa ma pyta..a ako sa ty volas ? a ja : eeeeoootiiikaaa ( veronika som si plietla s erotika 🙂

veverina
13. čer 2011

este som si spomenula..mama zvykla odkladat stare zubne kefky,ktore sa zisli,ked potrebovala nieco vycistit,ako mala som videla,ze ked umyvala topanky,cistila ich aj tou starou zubnou kefkou..a raz k nam prisiel jej brat na navstevu a zabudol si zubnu kefku,mali sme doma aj nove,tak mu mamina jednu dala a ja som pohotova dobehla a vravim mu : mamina s nou cisti topanky 😀

ankan
13. čer 2011

9 ročná suseda Barborka bola na prechádzke s bratom a mamou na prechádzke a zrazu zahlási : AHA BEZDOMOVEC. Suseda sa poobzerala a nikde nikoho nevidela preto sa jej opýtala kde ho vidí. Barborka neváhala neváhala a ukázala jej na slimáka bez ulity.... 😀 😀 😀