"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

qwerty81
20. črc 2012

Moj 4 rocny syn (asi pol roka po narodeni nasej dcery) prisiel za mnou a s vaznym vyrazom v tvari mi hovori: "Uz sa prestante mat s tatikom radi, lebo tretie dieta z tvojho brucha vytahovat nebudeme!"

evaviki
20. črc 2012

Mamiiii a kupis mi pohadku hafika Maxa? (myslel maxipsa Fika)..
A este hovoří "prsenka" namísto prsa (odvodil si z podprsenky) 🙂

sevi
21. črc 2012

viki drzi ruku hore,vystrety ukazovak a hovori- mucha mucha ake zajtra bude pocasie?? (lienka lienka ake bude....)

sevi
21. črc 2012

sokujuce zistenie nasej viktorky. Cikala na nocnicku a pozera-jeee ciki ide zo susulky. A ja sa jej pytam-a co si myslela odkial ide ciky? Viki pohotovo-z ritky.

apolenka6
21. črc 2012

Mňa ked mama doniesla prvý krát z pôrodnice tak na mňa čakali doma dvaja bratia 😕 a ten mladší brat si ma obzeral a kázal mame nech ma dá behať ,tá mu dohovárala ,že ona je ešte maličká nevie ešte chodiť a stále dokola mlel daj ju behať ....potom odišiel "dumať"....a ked sa vrátil hovorí mame : "ja viem prečo nevie chodiť!? 😨 lebo si jej nedala topánky! " 😀 😀 😀

ined77
21. črc 2012

Matýnku, chutnaly ti buchtičky s krémem ve školce?...já nevím, ale Martínek a Patriček blinkali😀....tak takové jsou naše rozhovory😀

vieraj
21. črc 2012

Nikolka mi hovori, že chce ist na trampolinu pri reštiku- trampolina tam je pre deti navstevnikov. Hovorím jej, že tam niekedy pojdeme aj s tatom a moze sa pohrat na trampoline.
Ona na to - tatanko si da pivo, Nika dúšik /džúsik/ a mama voduuuu.
NO dopraje mi......

ined77
21. črc 2012

Moje tehdy 3letá neteř při první návštěvě miminka Matyáška...její maminka chovala Matýnka a malá Šárinka jí říká...mami, už TO polož, půjdeme 😝 😀

katyl
21. črc 2012

baby smejem sa teda poriadne 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pridam jednen od Filipka. Prisli sme po tyzdni k mojej mame na navstevu a ona mala prefarbene vlasy, dost neobvykle, z bledej na uplne tmavohnedu. Filipko si ju obzera a vravi: babi, ty mas take nesvoje vlasy.......ale si prekrásna.. 😀 😀

gubcikova
21. črc 2012

moja sa pozerá medzi nohy a vraví s roztiahnutými nohami :aha mami mne tam rastie čučoriedka pri ritke(myslela pri cikane)

yokralovnayo
21. črc 2012

@ined77 milé 😀 😀 týmto si mi pripomenula situáciu, ked moja skoro dvojroční dcérka povedala na kamoškinho syna (4 týždnového), že AHA MAMI TOTO PLAČE NOO 😀 😀 😅

janage
21. črc 2012

Dcéra: mami vieš čo si želá Žofka na narodeniny? Mušličky a kamienky...
Ja: A kto je Žofka? (keďže také meno sa v našom okolí nevyskytuje)
Dcéra: Však Zuzkina korytnačka, čo nevieš mami!!! 😀 😀 😀

majatob
21. črc 2012

@ined77
@yokralovnayo u nas bylo neco podobnyho 😀 byla jsem na dvore a neslysela, ze se probudila prostredni a breci a ze dveri se vyhrnul nejstarsi a prej: "mami, v obyvaku ti place nejake batole, bez si pro neho" 😀

lussy23
21. črc 2012

parádne, som sa nasmiala 😀 😀

lucisa
21. črc 2012

@maminuska 😀 😀 😀 😀
@ined77 😀 😀 😀 😀
No, dámy, takové poklady, to je radost. 😀 😀 😀

U nás se taky občas daří.... nejlepší známá - učitelka z mateřinky - Kdybys věděla, co my se tu dozvíme a jaké hlášky tady padnou, už jen proto je krásné dělat tuhle práci................. noooooo, dovedu si živě představit ty hlášky 😅

lucisa
21. črc 2012

Minulý týden jsme byli u známých, naše holky a jejich kluci blbli v bazénu. My seděli na terase a viděli na ně. Najednou z vody přiběhla Aňa a brečela. Tak jsme z ní tahali, co se stalo, protože jsme si ničeho nevšimli. A ona, že byla pod vodou a jak se chtěla vynořit, tak jí ségra přidržela hlavu. Tak jsem na ni vyběhla, že to jsou hloupé vtipy a milionkrát jsme jim říkali, že tohle nesmí dělat.
Naše mladá se na mě podívala s výrazem ublížence a prý: Já jsem netušila, že se chce nadechnout, vypadala, že kope nohama nahoře, tak jsem si logicky myslela, že se snaží dostat na dno, jsem jí jen chtěla pomoct.....

No, na zabití, ona netušila, že se chce nadechnout, nejspíš si myslela, že má ségra žábra.

yokralovnayo
22. črc 2012

pred týždnom bola u nás na návšteve moja 19 roč. sesternica .. chcela ísť malej umyť ruky.. videla som, že sa jej ich snaží umyť v umývadle, ale dcérka nedočiahne , tak hovorím sesterke , nech jej ich umyje vo vani.. zatial som skočila pre uterák ...
a keď prídem spat do kúpelne, naskytol sa mi úžasný pohľad 😀 😀 😀 😀 😀 moja malá bambuľka stála vo vani v papučkách a oblečená normálne v domácom - v teplákom... a sesterka držala v ruke sprchu a zamračene pozerala na malú.... tak so skríkla: čo robíš ??? 😕 😀 😀 😀 a ona že: veď si hovorila že ju mám umyť vo vani.. len nechápem ako keď je oblečená 😅
tak som rýchlo malú vytiahla z vane, naštastie ešte suchú 😀

petraxy6
22. črc 2012

@yokralovnayo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucisa
22. črc 2012

@yokralovnayo ale maminka mi u toho vždycky sundává bačkůrkyyyyy ........ 😀 😀 😀

yokralovnayo
22. črc 2012

naša hovorí namiesto lietadlo - lieta kosť !! 😀 😀
a keď sa jej pýtam: prečo neposlúchas? ona: nevieš? nevieš ?? 😀 😀 a to nemá ešte ani dva 2 roky 😀
a keď som zohrievala minule v mikrovlnke pizzu, tak chcela ísť na ruky a pozerať sa... tak som ju zobrala hore, a ona mi po chvíľke vraví: TOČÍ OPICUUU .... 😀 do teraz volá pizzu - opica 😅 😎

mandarinka34
22. črc 2012

sedim u kamosky na balkone popijame kavicku moj maly spal u jej syna v izbe a jej syn pozeral rozpravky ma 3roky.o chvilu maly krici na mna : Bara decko ti place v mojej izbe tak ho chod zobrat nech mozem pozerat rozpravku 🙂

katyl
22. črc 2012

dnešná top hláška:
Ako každý večer ležíme s Filipkom v posteli a debatujeme. Dnes sme sa bavili o rodine,ja vravim: Ja mam rada, ked na seba nekričíme, ked sa navštevujeme, ked sa máme radi..... A ty Filipko, čo máš ty rád? Filip sa na chvíľu zamyslel a vraví: Ja mám rád keď zaschne asfalt.....(pred pár dňami sme pozorovali, ako lejú asfalt o budovu vedľa.... 😀 😀 😀 vidno, že určite počúval, čo som mu hovorila... 😀

mandarinka34
22. črc 2012

volali sme s priatelovim bratom cez skype ma 4 rocneho syna volame ho nech sa snami ide rozpravat na to maly zahlasi nechajte ma tak nemam naladu lebo som dostal krami 😀 skoro som sa pocurala od smiechu.

lussy23
22. črc 2012

@yokralovnayo bu´dte rada, deti zvyknú pizzu volať inak😀 opica je fajn

katka1981
22. črc 2012

Stalo sa tento mesiac:
Vvecer som isla Sophinke umyvat zubky, aby som mala istotu, ze nebude saskovat a hned otvori usta, hram sa na zubarku.
JA: Ahoj, ako sa volas? S: Ja dievca. JA: Ale ako sa volas? S: Sestra. Kde je zubar? JA: Na dovolenke. S: Pozri ake mam velke brucho. Mam tam babo. JA: A co budes mat? Chlapceka alebo dievcatko? S: Dievcatko JA: Ako sa bude volat? S: Vola sa Sofinka JA: To je najkrajsie meno, vsak? S: Ano. Pod pocuvaj, ako si nahlas pusta radio. Aj vcera mala tak nahlas 🙂

Vecer na zachode:
Sophinka sedi na zachode a kaka, drzim jej nozicky a hovorim. Sophinka mozno pojdeme na kupalisko. S: To mas plavky? Ja: Nie Sophinka, to mam prdprsenku. S: Kupime. JA: Netreba, mam. Len sa hanbim vyzliect, lebo som pribrala. Pozera mi na prsia a hovori. To mas chuducke. JA: naozaj? Polichotila mi. Pozrie mi na nohy a hovori. Nozicky trosicku tucnucke. Ja vybuch smiechu. JA: Sophinka a da sa s tym nieco robit? S: Nie, neda. JA: Fakt neda? S: Ale da. Vykakaj sa na zem. Sophinka a moc mam tucnucke tie nohy? NIe, trosicku, to nevadi. Pozera na mna a hovori, pupaciky sa zahoja...... 🙂 inymi slovami, som celkom v pohode 🙂 Uzasne ako ma vidi.

briketa
23. črc 2012

Moj takmer sedemrocny ma dnes prepadol konkretnou otazkou ako sa dostane vajicko do zeny, z ktoreho je potom babtko. A veru moj syn sa len tak s nejakou jednoduchou odpovedou neuspokoji. Tak som vytiahla moju zbran, rozpravala som uplne dospelo biologicky s neutralnym ksichtom.
Ako sme v prirode samce a samice, daddy je samec, mami samicka. Samicky maju v sebe vajicka, ktore sa tvoria v tele, ale samci, cize daddy ich musia oplodnit spermiami, co su akoby zvieratka - bicikovce, ale mikroskopicke. A Neal hned - ako? No daddy sa penisom musi dotykat mamickinej vaginy. To sa vola ked niekto is making love (cely rozhovor hovorime v anglictine) - ked sa dvaja miluju. A potom u to vajicko moze zacat rast (uffff snazila som sa byt uplne neutralna)
A vtom ma moj syn zaklincuje prvykrat - Mami a mozem to aj ja robit?
Nie, Neal, to musis byt dospely, lebo mali chlapci ako ty este take spermie netvoria.
(Neal uznanlivo prikyvuje, hm hm hmmm.)
Pauza ticha
A vtom takym prosebnym hlaskom - a mozem aspon dalsi krat vidiet ked to bude daddy robit? 😅 😀 😀 😀

mandarinka34
23. črc 2012

kamaratka sa kazde rano rozprava so synom /3 rocnym) ako sa mu spalo.to kamoska hovorii:Mateo ja myslim ze do rana prsalo.na to maly sa zamysli a hovorii:no kulva tiez si myslim ze prsalo.teraz najoblubenejsie slovicko.

mandarinka34
23. črc 2012

@briketa odpadavam 😀

jeanine2
23. črc 2012

baby, fakt super téma.. som sa pobavila. tak trošku aj ja prispejem. keď som bola ešte len tehotná, (7.mesiac), boli sme pomáhať mojej sesternici so sťahovaním, no ja až tak nie 😎 . sesternica našla kolotoč nad postieľku a svojmu 5ročnému synovi hovorí, že to nám dá, že to budeme mať pre bábätko. Matúško (5 ročný syn mojej sesternice) za pol hodinu za mnou prišiel a vraví mi: Janka, to musíš zjesť, aby sa bábätko malo s čím hrať 😀

majatob
23. črc 2012

ptala jsem se syna jestli si sam utira zadek kdyz jde ve skolce kakat: "jo jo, sam....a co ty mami, kdyz jdes ve skole?"

nanulik
23. črc 2012

@briketa lepšie než ranná káva 😀 😀 😀 😀 😀 hned ma to prebralo 😀 😀 😀 😀 😀