"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

yukki
20. pro 2012

@klarka2112 díki! Tak som si aj myslela, a tak sme aj oslávili, ale istá som si nebola.

alexa21
20. pro 2012

Rano sme sa mojkali so samkom,pritisla som si ho...ty moje male kuristko..samko ma objal...ty moja velka sliepocka 😕

kitinka76
20. pro 2012

@alexa21 😀

fraufrt
20. pro 2012

s mojou mamou a dcerkou (2r8m) sme vcera cestovali z vianocnych trhov a mala celou cestou vsetko komentovala a bybina musela na vsetko reagovat. Isli sme okolo cintorina a mala na plne hrdlo... "babka, tam sme boli zapalovat sviecky, aj tebe sme jednu zapalili..." 😕 ostavalo mi len dodat, "to sme zapalovali inej babke..."

adrianka1712
20. pro 2012

Dnes na autobusovej zastavke stala vedla nas maminka asi s 3-rocnou dcerkou. A mala sa pyta maminky..."Mami, preco si rano ockovi papala pipik"?? :D :D ja som mala dost a mala som smiech na krajicku. ale snazila som sa nejako udrzat :D :D

sarkar
20. pro 2012

@adrianka1712 neumím moc dobře slovensky...znamená pipík to, co myslím, že znamená? Ak ano tak teda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adrianka1712
20. pro 2012

@sarkar Ano, znamena to to, co maju len muzi :D :D

sarkar
20. pro 2012

@adrianka1712 Pekné místo si holčička vybrala na tuhle otázku 😀 Chudák maminka.

adelajda2012
20. pro 2012

tak k tomu veku...ja som kedysi ako brigadu vodila 9r chlapca do skoly a on sa ma raz opytal: Ja by som ta chcel za zenu, kolko mas rokov? A ja ze- 17. On: Hmmm, to je straaaasne vela!

Inak u nas najviac "perlieval" moj brat. Kopec toho sa traduje dodnes. Jedno z najlepsich je: Mama stretla na zastavke znamu, ktora lizala zmrzlinu. Rozpravaju sa, rozpravaju...pani lize zmrzlinu, az kym nedolize. A na to bracho (mal asi tak 4-5r) nastvane : Tak uz si dozrala, ty svinura pliagava?

julinka2787
20. pro 2012

umriem raz z tohto môjho krpca pýtala sa na záchod, tak som ju posadila a šla písať vám. zavolala ma že hotovo a ako ju obliekam, kukám, že má celé nohy popísané perom. zobrala si pero a zápisník na wc, aby jej čas lepšie ušiel hovorím jej, ty máš celé nohy dopísané. a ona že : no trošku. som ako zébra, kto by si ťa zébral, na seba sa pozri a odmaľuj si nozdry

beruska24.9.
21. pro 2012

Dcerka mi položila na hlavu prázdnou ruličku od široké lepenky, druhou ručkou do ruličky praštila, div mi ji nezarazila do hlavy 😝 😠 a zahlásila: ´´Seš víja Amáka´´ 😕 😀

Nedávno jsme četli knížku o víle Amálce......

strawberry17
21. pro 2012

Moja mama raz pisala bratovi list na liecenie, kde bol ako 2,5 rocny:

Posluchaj a vsetko spapaj. Aj pani ucitelky 😀

marecek4
21. pro 2012

mára dneska prohlásil-zlobí mě tvoje ručičky a přjde si pro tebe čert 🙂 - pustila jsme si koledy místo jím zamýšlených pohádek

beruska24.9.
21. pro 2012

@marecek4 To je něco podobného, jako když mi dcerka dnes řekla: ´´Já nezlobím, ty, mami, zlobíš´´ ........ No jasně, ona dělá lumpárny a zlobím za ni já 😀

xabri
21. pro 2012

Tak môj syn ako 2 ročný ma ,,dostal" trefnou odpoveďou.Vysvetlovala som mu, že nemôže vyliezať z postieľky lebo je ešte maličky môže sa mu niečo stať a čo by som potom ja mala? A on bez váhania zahlásil:No prúser!

xabri
21. pro 2012

Ďalšia perlička.Boli sme na nákupoch .Syn neustále opakoval ,že by chcel také auto ako mali v tom obchode.Muž mu na to vraví:,,A vieš čo všetko by som chcel ja?" Chvíľu zostalo ticho náš mladý/3.r./ sa hlboko zamyslel a potom sa ho spýtal:,,Svätý pokoj?!" 😉

matax
21. pro 2012

nevidela som z kuchyne na malu, zdalo sa mi, ze ide na schody a kricim: "co robis?"
jej odpoved: "mama, ja nic nerobim, ja tu mam robotu "😀

matullienka
21. pro 2012

naša ešte moc neperlí ale 2,5 ročná suseda teda perlí statočne. Minule sme zobrali naše deťurence, že idem ja s Katkou a ona tiež so svojou mamou na nákup do Mt. Ako sadáme do auta a zapínala som ju do autosedačky lebo mame sa nechcela dať tak som zacítila taký zvláštnu arómu a pýtam sa ,,Sašenka ty čo si prosím ťa obedovala?" a ona na to ,,papala som cikulu vieš a ona smrdí" som sa skoro pocikala, myslela cibulu ona ju totiz lubi aj surovu 🙂

mandarinka34
21. pro 2012

@leoni11 😀 😀 😀 😀 😀

mandarinka34
21. pro 2012

@felinda 😀

mandarinka34
21. pro 2012

paradna tema vzdy sa tu pekne nasmejem uz sa tesim na moje zlaticko kedy zacne takto perlit 🙂

bublina83
21. pro 2012

Pridam aj ja zazitok s mojou dcerou, aj ked nie je slovny ... teraz ma uz 13 rokov, ale vtedy mala asi tak necele dva roky ... cakala som s nou na autobusovej zastavke, manzel nas prisiel odprevadit, tak som sa s nim este chvilu rozpravala kym prisiel autobus ... dcerka behala okolo zastavky, popod lavicku, blaznila sa ... a ked prichadzal autobus volam na nu, nech uz ide ku mne ... pribehla a nieco o dusu zuvala, mala toho plne usta ... prosim pekne poodlepovala vsetky zuvacky zo spodku lavicky na zastavke ... ja som myslela, ze ma porazi ... cele roky si raz za cas na to spomeniem a striasa ma ... 🙂

korenbaba
21. pro 2012

@bublina83 to tak je teda iná káva. Fuj, aj mna striaslo.
To moja má v oblube pri nestrážení olizovat tyč v autobuse, alebo okno. amen tma

majuskacechova
21. pro 2012

jaaj babenky,co sa mi stalo: bola som na prechadzke s dcerkou Majkou. bola v kociari. ked som sa vracala domov tak telefonujem muzovi aby uvaril cajik lebo ze uz ideme domov. ale dvihol mi to syn a hovori: ocko nie je doma, ocko je v pivnici. a ja na to ze preco je preBoha v pivnici a kde je Majka? on ju nechal samu doma? hlavne ze ja som pred sebou tlacila kociar s Majkou 😀 😀 😀 😀

korenbaba
21. pro 2012

@majuskacechova ej mama!

korenbaba
21. pro 2012

klasické šanteniie sa s dietatom. Ona na mna: "ham, ham , haam ja ta zjem!" a obžužláva mi plece. A ja divadelne" nieee, nieeee, nezjedz!!!" Ona na mna vážnu tvár: "Ale však ja ta potom vykakám!"

xabri
22. pro 2012

Ke´d mal syn asi 2 roky tak sedel a raňajkoval za stolom vedľa môjho muža, ktorý sa mu pár minútiek nevenoval.On na neho zboku hľadí ,čaká a keď to trvalo dlhšie ako by si predstavoval zaperlil:Hello Kitty,čo keby si mi podal chlieb?🙂))

xabri
22. pro 2012

Keď začal náš syn rozprávať prvé slabiky môj muž sa mierne obaril takže z neho vyliezlo ,,kur",ale v momente si uvedomil, že je syn nablízku tak to nedopovedal,ale to už sa naše díte rozžiarilo a víťazoslávne doplnilo ,,va" a ešte čakalo pochvalu, že to vie doplniť 🙂 🙂 🙂

strawberry17
22. pro 2012

skrecok = skrecko
pikacu = pi*u
salonky = salamky
karelab = ananas

a mne sa uz parkrat podarilo malemu povedat, ked som mu obliekala vetrovku, ze podaj mi nohu miesto ruku 😀

hugoleon
22. pro 2012

Dnes sa otec pyta nasho synacka, ci uz pisal Jeiskovi...alebo, ci mu aspon volal..?Hugi,ze : "Nie, nepisal." Moj oco mu vravi, nech mu aspon rychlo zavola a Hugi ( 3r11m.)sa zamyslel a vravi: "Ale ved on je mrtvy...!" Dedko ostal jak obareny 😀