"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

maminuska
1. srp 2010

syn - 6 rokov prišiel zo školy rozžiarený ako stromček .
Už viem ako sa robia deti !
No ako teda ?
no vezmeš jednu vagínu , potom jeden penis, spolu to dáš dokopy a tak pohrkáš a vzniknu deti . 😀

luppita
1. srp 2010

minule som strazila kamoske 2r malu a ona stale ze pojevku pojevku... ja na prasky ze ci jej mam ist varit polievku , az nakoniec si chuda male islo pre plienku a skoro sa aj prebalila ☹

masinka
2. srp 2010

minule som si umyvala zuby a moje 3rocne zlaticko zahlasilo - Mami, a teraz si daj bombu..... zrejme podla reklamy na Listerin 😀

liba78
2. srp 2010

moj syn Matko, mal necelé 2 roky. Jeho brat bol bábätko, tak asistoval pri prebaľovaní. Dala som mu dolu plienku, on pozerá a hovorí: "Pupko má pipíííka, jeeej aj Matko má pipíííka. " do toho vošiel moj muž a Matko, pokračoval ďalej: "tatík má pipíííka, a mamina má pipíkkka." som sa zasmiala a hovorím mu: "mamina nemá pipíka"
neskutočne súcitne pozrel na mňa, potom sa obrátil na tatina a hovorí: "púpime (kúpime) mame pipíka" 😀

bebebrumik
2. srp 2010

@maminuska dobreee 😀 takže v šiestich sa treba priučat 😲 ...

lucisa
2. srp 2010

@maminuska pěkné, hotový koktejl 😀 😀

maminuska
2. srp 2010

a ešte si spomínam na jednu :
mami a kadiaľ to bábätko ide von z bruška ?
no niekedy cez bruško a niekedy cez pipinu .
A ja som išiel ako ?
No ty cez pipinu .
Booože , to som ale musel smrdieť.

Som sa hneď išla radšej osprchova´t 😀 😀

maminuska
2. srp 2010

syn tri roky :

Nastupovala som zo synom do autobusu a pred nami taký štyridsiatnik moletnejší v obleku .
Bolo teplo na skapanie a jemu sa ťažšie nastupovalo tak ho syn popohnal že :
No pohni ty ko...t, pletieš sa mi pod nohy.
Ja som myslela že odpadnem a zakopem sa pod čiernu zem . Ale ten pán to zobral športovo, začal sa smiať a vraví - no mladí ty sa v živote veru nestratíš.

zuzkamajko
2. srp 2010

@maminuska 😀 😀 😀 😀 chechtáme sa celá rodina, ..... aj keď tebe tak nebolo 😉

zuzkamajko
2. srp 2010

@maminuska teda, oproti vám sme len amatéri 😉 , môj syn sa "zmôže" akurát na vyplazovanie jazyka okoloidúcim - pričom predtým sa pekne pozdraví a počká na úsmev dotyčného, a ppľuvanie von z auta 😖 no čo s nimi?

lussy23
2. srp 2010

@maminuska - 🙂 😀

maminuska
2. srp 2010

je toho strašne veľa, mám to aj zapísané , lenže to mám u manžela v Cz

Andrej mi špeciálne pripravil nie raz krušné chvíle. Ale na jedno nezabudnem do smrti. Chodil prvým rokom do škôlky
a bol na trojročnej prehliadke u doktorky, nesmierne milej .

Pýta sa . Andrejko a ako v škôlke ?
Andrej .: No dobre , ale Alena mi povedal že som ko.. t

hrobové ticho nastalo , doktorka na mna neveriacky pozrela že asi zle počuje a mna studený pot oblieval lebo som ešte vedela že to nekončí.

Ona - no Andrejko také slová sa nepatria rozprávať:
Andrej : Ja viem , aj som povedal Alenke že to nesmie tak hovoriť, že rozpráva ako pi.ča.

No možno si niekto myslí že tak doma rozprávame, ale skúste niekedy počúvať vonku starších chlapcov na vedĺajšom ihrisku

mimkao
2. srp 2010

@maminuska 😀 😀 😀 , ja sa asi poštim od smiechu... 😀 😀 😀 kokso, nemám slov.... 😀 😀 😀

lucisa
2. srp 2010

@maminuska vůbec bych v té chvíli nechtěla být v tvé kůži, ale teď se teda řehtám..... 😀 😀 😀 😀 😀

martimarti
2. srp 2010

@maminuska 😀 😀 😀 😀 😀

maminuska
2. srp 2010

Dievčatá , teraz sa už aj ja smejem, ale vtedy som veru bola na odpadnutie. Teraz má 10 rokov a škaredé slová takéhoto rázu nepoužíva.
Volala som aj manželovi nech mi donesie z čiech môj zápisník, to ešte len bude labúžo.
So staršou dcérou to tiež bolo veselé, ale také trocha iné, kvôli jej mentálnemu postihu ale ten je ľahký .
Tak som ju viezla ráno do integrovanej triedy na druhý koniec mesta a ona mi ako šesť ročná vraví :

Natálka :Mamí a kde si bola v noci keď si nespala vedĺa ocka ?
Ja :Bola som v práci , pracovala som s tetou Terkou .
Natálka : Ale si si zobrala tú červenú lesklú kabelku že?

V tom momente sa všetci na to dieťa súcitne pozreli v autobuse, že aha akú to len mater má ľahkú ženu .

😀

henrieta44
2. srp 2010

čítam a len sa tak bavím, čo tie deti vedia vymyslieť....niečo veľmi ,,príjemné"sa stalo aj mojej sesternici, ktorej dcéra mala trochu viac guľatejšie tvary na svoj vek tak jej maminka dávala na večeru len niečo ľahšie ako zeleninu alebo ovocie a raz ked išli v autobuse od babky, tak sa jej dcérka na plný autobus opýtala: ,, mami a dáš mi dnes večer najesť?", to ako sa na ňu pozrel celý autobus, že čo to je za krkavčiu mať, že nedá najesť ani vlastnému dieťaťu by som naozaj nechcela zažiť, ...................no uvidím čo mi prichystá moje dieťa :o)))

henrieta44
2. srp 2010

@maminuska ....téééééda, ten tvoj syn, to je klenot a tie perly....byť tebou, tak kašlem na poznámkový blok a investujem radšej do kroniky 😎

maminuska
2. srp 2010

veď počkajte do piatku , príde manžel aj so zápisníkom a začnem písať.
Ale si asi budem musieť dať nejakú slipovú vložku , aby som sa nepocikala od smiechu. 😀 .
On bol také zvláštne dieta - do troch rokov nesmierne náročný , veď som aj ja písala do témy náročné detii , uplakaný bitkár a nervák. Skoro som pri ňom prišla o zdravý rozum.V troch rokoch sa ukľudnil a začal takto perliť.
Vlastne teraz ma napadá ešte jedna vec:
Nastupoval do prvej triedy a hned na druhý deň mi volala učiteľka že nech prídem. Jasné že som tušila že zas niečo povedal .
Učiteľa mi po príchode hovorí že povedala prváčikom aby povedali nejakú básničku nikto sa k tomu nemal , tak sa prihlásil Andrejko a vraví že on povie básničku o ockovi, ktorý je vojak :

" Môj otec sedí u holiča zarastený ako pi..a"

A na to sa začala jeho triedna tak smiať že je tiekli slzy a vraj musela vyzer´t veľmi kuriozne ked je krútilo kútikmi.
Darmo som mu vysvetľovala aj s bývalým manželom , že to sú nepekné slová a takto sa nesmie rozprávať, že ani nás tak nepočuje doma ale on si to vypočul , povedal dobre a išlo sa dalej zvesela 😅

martimarti
3. srp 2010

@maminuska Tvůj syn je úžasný, má super hlášky 😀 😀 😀 😀 ...moc se těším na další historky.
Úplně paní učitelku vidím, jak se snaží zachovat vážnou tvář 😀 😀 😀 😀

lussy23
3. srp 2010

@maminuska - Súhlasím s Marti. Tiež sa teším na ďalšie.

felixko
3. srp 2010

baby, tie deti sú úžasné, ja by som mala aj 10 detí, pokiaľ by to bolo možné, s nimi je proste svet úžasne farebný.

naša Ninka včera zaperlila, keď sme išli von. po schodisku utekal sused, ktorý sa volá Samko. Ninka naňho zvrchu kričí: "Salámko, Salámko, počkaj..!" skoro som sa počúrala od smiechu.

maminuska
3. srp 2010

ukladali sme so synom riady - 5 rokov a ja som odehla na záchod. A z kuchyne počujem:

"No rád by som vedel ktorá pi.. to takto poukladala 😅
Kričím zo záchoda : Andrej to čo má znamenať, to ako zas rozprávaš, čo si slubil? 😠
Chvílu bolo ticho a on na to - " Mamí prepáč, keby som vedel že si to bola ty , tak poviem pičulienka 😀

Moja neter je tiež krásne kvietko zlaté dievčatko, ale minule ako 4 ročná povedala bratovi keď sa vratil z roboty a ona ho eše nečakala :
"A ty si sa kedy dojeb.l" ?
Švagriná je dosť nábožensky založená a tam ani do prdele sa nepovie a všeko v zdrobnelinách a ona toto zavalí. 😀.
Alebo hnala brata z postele ráno v sobotu slovami : No veď vstávaj ty hlupaň 😀

kibuk
3. srp 2010

ahojte tak toto je super teeeemička moje deti a ako my to volame preklepy 😀 😀 😀 😀
moj Samik zahlasil Zuzanke ked som bola stehy vyberat po tretej sekcii takto Zuzka ved neplač mamka išla vybrat stehna a vziat krv ja som myslela že umrem 😀 😀 😀 😀 😀
alebo si buchol chrbat a vypotil nabil som si kestorč 😀 😀 😀 (kostrč)
jaaaj u nas je toho strašne vela aspon človek sa zasmeje 🙂 🙂 🙂 ako napriklad ked bol mladši že ma velmi rad špagedy z kečukom 😀 😀 😀 😀

marianka79
3. srp 2010

ahojte moj syn bol prvýkrát pri mori a pýta sa ma: "maminka a to ako napustili tolko vody?" som nevedela či mam byt nahnevaná 😠 alebo sa smiat 😅

dioliana1
3. srp 2010

Malá zahlasi "špagáty s kepučom...." myslím, že netreba prekladať...

kibuk
3. srp 2010

ešte niečo pridam z perličiek 😀
Samko-boli sme zapalit sviečky svokrovi,pekne stal bolo ticho a Samko no babi tam je dedko zhorety a kde ma kostru? no somnou len cuklo ale manžel ho skoro dobil 😀 😀 😀 (svokor je spopolneny)
v školke-hral sa velmi zaujato Samko len naraz vstal z koberca siel za pani ucitelkou a vravi jej prečo ste ma dali sadnut na mokry koberec? pozrela na nho a samozrejme nas Samko sa pocikal 😀 😀
aaaaaaaa Zuzka nepovedala koberec ale dlho volala ze doberec 😀 😀 😀
a teraz sestrin synator dvojročny tiez pustil slovičko 😀 mamka sa ho pyta Jakubko čo robiš? odpoved dostala že gogotiny 😀 😀 😀 😀

dioliana1
3. srp 2010

Drobec nehovorí "aký" ale "vaký" 😀

kibuk
3. srp 2010

jahody su jagody, jablko-jabelko 😀 pomaranč-poramanč to je mix oboch deti jaj vela toho je

janka79
3. srp 2010

@dioliana1 u nas je kecup tiez kepuc 🙂

ked boli majstrovstva sveta v hokeji pocuvali sme to v radiu, lebo malemu sa pacilo ako komentator krici gol...vzdy ked bol gol maly pocuval a ja som mu vravela, ze: krici gol a on to opakoval...raz nieco neposluchal a chcela som aby bol poslusny, tak som mu povedala, ze nech poslucha, lebo pride tato a bude kricat...a maly hned dodal: gol 😀

ked som bola tehotna, synovec bol zvedavy, tak som mu povedala, ze v brusku je babatko...on sa pytal a zaroven si aj odpovedal:a ako sa ti tam dostalo? marek(moj manzel) ti pomohol? 😀