"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

vesi
7. lis 2008

a moja saška teraz fičí na vitamínoch a hovorí prosím si vitaminku, ideme k ujovi doktorke, tato prišla a podobné "skloňovacie" hlášky 😀

monkula
7. lis 2008

môj Jarko mal takéto slovíčka:
avion-počítač
ividion- televízor
oduk - jogurt
ukaníminy - vitamíny
tojoči - kreslené rozprávky
😀

kili
7. lis 2008

monkula a to si ako rozšifrovala 😀

monkula
7. lis 2008

vidíš, dalo sa...
Chiarkin slovník....
otonto-otvor to, rozopni to, podľa situácie 😀
atonto - zatvor to, zapni to 😀
Kako - Jarko
Moni - ja 😀
hafo - všetko, čo má 4 nohy
pipipa - vtáčik, pipík, cikuľka 😅 😅 😅 😅 😀
popo - lopta, a osoby ženského pohlavia
jojo - ujo, ooby mužského pohlavia
😀 😀 😀

kili
7. lis 2008

monkula, fááákt dobreé 😀 , no aspoň že ti nehovori Homer 😀

monkula
7. lis 2008

a prečo by mala? nehápem.... 😅

kili
7. lis 2008

jo, to nič, to by asi nechápal nikto 😅 , to je zo Simpsonovcov

monkula
7. lis 2008

Jarko ma lt oslovo tojči odvodené od Simpsonovcov.. sestra naňho vždy zakričala ,jarkoo, Simpsonovci, a jarko dobehol tojoči, tojoči a odvtedy všetko kreslené bol,o tojoči... 😀

petruna
7. lis 2008

kamaradky mala neter zpivala v kostele na cele kolo zalm : boze muj boze muj, proc jsi me upustil.... (misto opustil)

monkula
7. lis 2008

petruna 😀

silvik
7. lis 2008

Tak naše 3,5letá Barunka včera při koupání tatíkovi řekla: " dyť už ti to říkam poprvé!! " (místo poněkolikáté či podruhé) a pak při sledování TV z tátova klína hlásí: "Táta, to je hodný kluk" 😀 😀 😀

blau
9. lis 2008

Mala Lili mala rozpozerane rozpravky a v jednej ucinkovala ryba rybaci ksicht! Svagrina nemohla jeden den malu Lili ist vyzdvihnut zo skolky , tak isla jej sestra. Ako ju mala Lili zbadala vo dverach satne, tak mala Lili na celu satnu povedala: Booooze to si ty pre mna prisla ty rybaci ksicht????!!!!! NO samozrejme v tej satni neboli sami. 😀 😀

alionuska
9. lis 2008

A teraz leti v telke ta reklama na volania s tymi vianocnymi pesnickami...Vianoce ša la la nepipa mobil som zufala...a Vianoce bim bam bom,srdce mi bije ako zvon. A pri tej druhej sme sa rozpravali s drahym,ze na konci mu neni rozumiet,ze co to tam vlastne spieva.Je to tam nejako,ze "Co je ved to ona furt volaaaaa...",alebo ako.. A mala mi hovori:"Mami,ja uz viem co on spieva,ze ona je mrtvolaaaa "😀 😀 😀

lucinkaaa
9. lis 2008

alionuska: Co vybrat, ked ona furt vola 😉

lucinkaaa
9. lis 2008

alebo zeby to predsa len bola ta mrtvola? 😀 😀 😀

alionuska
9. lis 2008

😀 Dakujem...tak uz v tom mame teraz jasno! 😀 😀 😀

blau
9. lis 2008

alionuska 😀 😀
A pribehy pri zaspavani nemate?
Ja mam jeden, mala LILi mala uz davno spat a vkuse vykrikovala z izbicky, maaami ja musim cikat, maaami ja musim pit, maaami mne je teplo pod mi vyvetrat , maaami trosku mi naprav vankusen(vankus/., maaami ja som zase smadna.... Svagrina uz mala nervy a zakricala bud uz ticho a spi, lebo na teba zavolam ocka...A ocko zo spalne: Pocula si LIvia?!!! spi!!!

A mala Lili : doooobre doooobre Vase Velicenstvo 😀

alionuska
9. lis 2008

Blau,je toho vela...Ja si tie jej hlasky ani vsetky nepamatam a tak ked je nejaka cerstva,tak ju sem hodim. Ale dnes povedala nieco take krasne.Ocino mal robotku a bol dole v garazi a ked prisiel dnu tak mala sa k nemu pritulila a on jej vravi,ze:"Chybala si mi".A mala Alenka,ze:"Aj ja tebe" 😀 😀 😀 Namiesto "Aj ty mne" 😀
Bolo to take spontanne a taaak sme sa na tom zasmiali... 🙂

alionuska
9. lis 2008

A vcera som si napustila vanu a samozrejme mi tam mala zaba behla a hovori,ze :Maminka,ty moja "prsníčka"😀 . No kde tie deti chodia na take vyrazy?????

penelope2066
9. lis 2008

vzdy ked citam tuto temu az mi tecu slzy od smiechu.je zaujimave pocut tie slovne spojenia ktore si deticky sami vytvoria

penelope2066
9. lis 2008

moja susedka ma 2 rocnu Natalku a mala sa naucila vzdy ked si prdne povedat pardon.minula sa jej to stalo a ona vravi "puk,jaj pardon ci co teraz"? no ja som sa pucila

pacna
9. lis 2008

baby sa vždy nasmejem ked vas čitam moje "dorotky" už tak nehlasia aaj ked menšej sa sem-tam podari 🙂

ale mam susedu k nej chodieva mala vnučka asi 3ročna a ked sa jej pytali či by nechcela bračeka tak povedala."nemožeme teraz ideme kupovat plastove okna" 😀

a raz sme sa rozpravali s kamoškou a ta hovori že ide deti kupať a naša Bea "mama nas tiež niekedy okupe"
no trapas akokeby sa vobec nekupali 😀 😀 😀 😀

blau
10. lis 2008

No su zlate, tie deti ale nam sa najviac lubi ze mala LUlu opakuje komplet vsetko co robi LIli je medzi nimi 5rokov rozdiel... Ked bola mala v perinke tak sa na nu diva a hovori jej: neeeboj sa ja ta naucim inym kuskom!! 😀

No a teraz Lulu po nej opakuje a Lili ma z toho nervy tak jej hovori neopakuj po mne!!!
A minule mal dedo Lulu na starost a ona nieco hovorila a dedo to po nej opakoval a ona nanho kricala: deeedo nepakuj o mne!!!! 😀

danulka2
10. lis 2008

jaj baby sa smejem na tych vyrazoch.Nasa Domca mala tiez par:
tiolol=televizor
meko=mlieko
mlelky=lieky
kysakyska=zakysanka
Tomasko este vela nerozprava, ale tiez uz ma svoje vyrazy:
kaka=starka, kakao, caj-podla okolnosti
pepe=motorka
abu=autobus
aba=bager
aji=pes, ahoj-tiez podla okolnosti
hapa=sadnut
pipi=pismenka

monkula
10. lis 2008

Jarko mal na motorku výraz momoka 😀
a dneska malá dobehla ,oči otvorené dokorán a podávala mi sitko a bľabotala. čiča, toto papaja, moni, monči, papaja toto cica... 😀 😀 akože mačka sa mi hrala so sitkom 😀

marinka
10. lis 2008

Mně pobavila asi tak tříletá holčička v supermarketu, u vchodu stojí obří Santa s kupou dárků, a když je ta malá viděla, běžela k němu a s obrovským nadšením volala: "Narozeniny, narozeniny!!" 😀 😀

blau
10. lis 2008

marinka 😀 😀

sophie1981
10. lis 2008

caute, ja by som prispela prihodou s mojim krstniatkom, ked mal nejake 3 rocky...sestra sla ku gynekologovi na prehliadku a maly siel s nou, v cakarni cakalo kopec ludi, tak sadli a ked uz boli na rade tak sa sestra postavila pred dvere, a na to maly hodi nahlas otazku ze: maminka, len ukazes ujovi doktorovi a ideme domov?.....sestra bola ako paradajka a ja som skoro umrela smiachom........ona totiz stale zvykla povedat malemu, ked sli k dokimu, ze len ukazu co boli a idu domov.....

kili
10. lis 2008

sophie 😀 , aspoň že nekonkretizoval 😀

blau
10. lis 2008

dobreeee 😀 😀 😀 sophie