"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

atiatko
12. pro 2011

Včera večer .... náš 5-ročný Peťulko už spinkal, ja som si išla hodiť spršku pred spaním a v tom klop klop na kúpeľňové dvere .... zastavila som vodu a Peťuško kričí za dverami ... "maminka idem cikať" 🙂 vošiel do kúpelne (máme spojené WC a kúpelku) a ja sa ho pýtam, že prečo klopal. A Peťuško vraj "aby si vedela, že idem a aby si si zakryla cicušky, aby som Ti ich nevidel" 😀 😀 😀 MILUJEM ŤA lásočka moja .... veľmi ..... 😉

jania023
12. pro 2011

Moja mala jeden den pride za mnou a pytam sa jej ...co si robila cely den?A ona nato Dia cely den fikala 😀 A ja ze co si robila???No fikala maminka 😀 No a nakoniec to bolo ze sa smykala cely den...no to je tak ked sa ucime rozpravat 😀

jitafol
12. pro 2011

Jdu na malou, vyčůrám se a Tomík se objeví za dveřmi, když vycházím. Je zamyšlenej a něco ho trápí a vrtá hlavou. Tak mi povídá "mami, můžu se podívat? Ty nemáš pindíka!" 😀

lucisa
12. pro 2011

@jitafol ty jo, to malý zjistil až teď, jo?

jarunka111
12. pro 2011

...ma dneska boleli nohy, tak som si ich vyložila v obývačke na stolík a Šimonko prišiel, že aj on si chce nožičky odložiť hore 😀 😀 😀

jarunka111
12. pro 2011

@jitafol toto aj ten môj beťár už riešil a dnes pricupkal na záchod s komentárom-otázkou: išla kakulka maminka? Skoro sa mi zaseklo 😀 😀 😀 a toto zažal raz na záchodoch v nákupnom centre 😀

tosomja
12. pro 2011

Boli sme v sobotu na oslave...pilo sa, jedlo sa...🙂 Moja dcérka jeden a polročná zobrala plný poldecák, natiahla tričko a šup ho tam...a rúčkami ukázala tak zlato, že NENÍÍ 😀 Skryla pohárik pod tričko....Neviem, kto ju to naučil, kde to videla...ale teraz mám strach s ňou ísť aj do obchodu, čo keď budeme "pípať"? Zomriem od hanby 😅 😅 😅

jitafol
13. pro 2011

@lucisa @jarunka111 on už to řešil když mu byly cca 2,5roku - tenkrát spíš v tom smyslu, že kluci čůraj ve stoje a holky v sedě. A teďka už to řeší delší dobu a vždycky přijde s nějakou takovou hláškou.
Taky řešil, když si uprdnul, jestli taky babička prdí, děda prdí, strejda prdí.....😀 a to prosím v 1h v noci se probral ze spánku a mluvil do tmy - nespal normálně začla debata mezi náma🙂

jarunka111
13. pro 2011

@jitafol presne toľko má teraz ten môj malý exot 😀 😀 😀 a teda, že taká nočná debata má tiež svoje čaro 😀 😀 😀

bubelko
13. pro 2011

tak v nedelu ma dorazil mladsi syn. pozerala som na internete podprsenky a nasla som taku peknu cervenu, ze
kupim na vianoce. sedel mi na kolenach, ja si tak mrmlem, ze tato je pekna a tak, a takto vyzeral nas rozhovor: j
ja:"tato je pekna"
jonas do toho: "ano '
ja:" ty si teda dobry. ma si ju mama kupit?"
jonas:"ano".
tak som si ju zvacsila, nech vidim detaily a on na to pozeral, ukazal prstom a vypadlo z neho, ze:"mama".
tak som ho pohladkala a nas rozhovor pokracoval:
ja:"super zlaticko, ked takto vidis mamu. a kam si to mama oblecie?
jonas sa otocil, ukazal ruckou na prsia a povedal:"tuto" 😀 😀 😀
a ze potom odkial to ti chlapi v dospelosti maju 😀 😀 😀

berenika39
13. pro 2011

Peta se mě ptal, proč mám velkou hlavu. No protože jsem velká. A co v ní je? Mozek. A já mám taky mozek? Máš, každý má, v malé hlavě je malý mozek, ve velké velký. A táta má taky mozek? Jasně, největší. A jde mu vyndat? Ne, proč? Protože chci mít velkej jako táta.

evaviki
14. pro 2011

"mamiii, prosim si pekaníček..." marne som rozmyslala, co to je pekaniček.. az ked povedal, ze chce andilka, tak mi doslo, ze mysli medovnicek.. skombinoval slová medovníček a perníček dokopy 😀DD a tak to vyzera, ked sa doma kombinuje cestina a slovencina.. 😀

atinka22
14. pro 2011

Moji chlapci dostali na Mikuláša okrem sladkostí aj symbolickú varechu do čižmičky. A môj mladší hovorí - jééj, varecha, tá je super, môžem s ňou odpaľovať gormitov. A kým som sa spamätala napísal si fixou na varechu meno. Teraz miešam jedlo s "Rastikom". 😀

tosomja
14. pro 2011

Nie je to "vtip" mojej dcérky, ale jednej mojej známej, podotýkam, že má 21 rokov.
Hľadá si prácu a pri prezeraní ponúk na internetovej stránke natrafila na inzerát - seriózne, dojička, Nemecko 😀
A teraz čítajte....Booože, to je také nehygienické, dojiť cudzie deti 😀 😀 😀 (asi si pomýlila pojmy - dojiť a dojčiť)
Ale smiechom sme sa išli popučiť...

marusik
14. pro 2011

klára: "žirafa je bodkovaná, aj gepard je bodkovaný, aj leopard je bodkovaný."
mamka: "a tiger je aký?"
klára: "tiger je bruškovaný"

marusik
14. pro 2011

‎"klára, čo by si si dala na raňajky?"
"bažanta"

marusik
14. pro 2011

boli sme u lekárky, ktorá chcela popočúvať, ako Klára /2roky/ dýcha. Hovorí jej:
" teraz popočúvam, ako dýchajú pľúca a ako bije srdiečko, aha, tu mám taký malý telefónik"
klára jej na to hovorí:
"fonendoskop?"

evaviki
14. pro 2011

Tak Sebik sa dnes v skolke po 10tich minutach lezania postavil, vypol kazetak s pohadkou a vybral cd-cko, podal ucitelke a zahlasil: "dekuju, ja uz to nepotrebuju, uz jsem se vyspinkal" 😀

isiska
15. pro 2011

Náš Gorazd (5 r.) rád pozerá prírodopisné dokumenty. Raz tatinkovi zahlásil. Tati vieš, ja som preto zlý, lebo mám veľa testosterónu. 😲

tatiana75
15. pro 2011

ja: R (3), preco si sprtas v nose? co tam mas?
R: Nooooo, take chutne jahody...
😅

monka9999
15. pro 2011

moj syn dnes zahlasil na adresu svojho otca.tato ty si taky mrdulant,radšej bud ticho.skoro sme odpadli.v telke bol film NORBIT.a moj film zahlasil.no mama pozri .henta ma ake brucho.ešte že si neni čierna.aj tebe by take narastlo.no ešte že nepovedal že mame rovnake.asi by som to už neprežila.

saronka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maminuska
16. pro 2011

Dnes mi syn Andrej povedal ," mama ty si akosi schudla" ( Jasné , makám na sebe ako divá 🙂
Celá štastná sa ho pýtam : A kde sa ti to zdá najviac ?
No a Andrej zapotil . Zdaju sa mi tvoje prsty na nohách nejaké chudšie 😀

eaka
16. pro 2011

@maminuska Tak to sa Ti to makanie fakt oplatilo... napíš nejaké cviky na prsty na nohách 😀

llluckaaa
17. pro 2011

Chtěli jsme jít na oběd do restaurace, já jsem otevřela dveře, Matýsek vstoupil a prohlásil nahlas: "Mamko, tady to hrozně smrdí!" Nejvtipnější na tom bylo, že to byla nekuřácká restaurace a vonělo to tam oběděm. Zřejmě se mu zalíbila moje pár dní stará hláška, že nejdeme do kavárny, protože to v ní smrdí kouřem 🙂

llluckaaa
17. pro 2011

Vytáhla jsem tunel a lezla do něj, abych tam z druhé strany nalákala mladší dceru . Matýsek stál za mnou a říká: "Mamko, ty máš velký zadek!" Ne že by to nebyla pravda, ale tak moc upřímný být nemusí.

bobina105
17. pro 2011

Dnes večer ve vaně. Říkám svému synovi, aby si přetáhl pidníka. A nemá to ještě do konce tak mu říkám ať se snaží trošku a on mi na to řekne : " mami, pindík má už vybitý baterky tak zejtra jo" 😀

cairka
17. pro 2011

Dnes pri upratovaní sme našli nejaké staré diskety a sa malá pýta, čo to je, tak vravím, že to bolo predtým, ako vymysleli CDčka. Taj ju to zaujalo, vysvetlila som jej, že sa tam ukladali programy a hry ako dnes na CD, chvíľu nad tým premýšľala a pýta sa, že ako sme púšťali pesničky z diskety. Tak reku na diskety sa pesničky nedávali, lebo tam je na to málo miesta. Tak sa len zamyslela a zhrozene hovorí:" To muselo byť strašné!" 😀 😀 😀

ivett1
19. pro 2011

V noci náš Števi niečo rozprával zo spánku, tak som ho išla skontrolovať...a ako som sa k nemu sklonila a trošku som ho pohladkala po vláskoch, pootočil sa ku mne, chytil ma za ruku a nahlas skonštatoval:"Maminka, ty si moja!" ...spokojne sa otočil na druhý bok a chrapkal ďalej🙂

llluckaaa
19. pro 2011

Stáli jsme za zavřeným oknem a dívali se, jak taťka nastupuje do auta. Mávali jsme mu, ale taťka nás neviděl. Matýsek na něj volal, ale pořád nic. A tak Matýsek říká: "Mamko, taťka je hluchý, že?"