"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

yukki
5. dub 2013

No, toto nie je na chválenie...povedzme, že nie všetci máme rovnako bystré deti.......ideme po potravinách, tam v bedničke na kope malé červené kapustičky - vlastne modrasto-fialové, potiahnuté jemným bielym povlakom....vieme, ako vyzerá kapusta. A staršia že "Jééééééžiš aké veľké!"
reku čo aké veľké?
"Aké veľké.....tie...... čučoriedky!"

No tak je pravda, že žijeme v lese a čučiriedky rastú všade naokolo, a že som záhradku zrušila-i tak tam rástli len grule a tie zožrali hlodavce- a červenú kapustu moc nevarievam........
čím to asi hnoja, hentaké ...polkilové čučoriedky?! Ono farba aj celkový vzhľad sedeli.....len tá veľkosť.... 😕 😝

beruska24.9.
5. dub 2013

@yukki Špatné by to nebylo, jedna by stačila na koláč 😀

pulsatilka
5. dub 2013

hovorim dcere: Dadka nepisti boli ma hlavicka
ona: aj nozicky
ja: nie
ona: ja chcem, aby aj nozicky
ja: preco?
ona: ked budes stara kupim ti barlicky...

aj migrena ma presla 😀 😀 😝

garzonka
5. dub 2013

Sla som na WC, maly (3) za mnou:
- Mamaaaa? Kde si?
- Tu som, cikam.
- Aha. (a uz som videla ze spekuluje).... Ty nemas pipik. Iba ja mam pipik (a ukazuje mi ho).
- Nie, maminka nema pipik.
- Ano, presne tak. Ty nemas pipik, ale tatinko ti kupi, jo?
- Tobinko, pipik sa nekupuje. To maju iba chlapci, maminky nemaju.
(a vtom nahodil taky lutostivy pohlad...) - Aha, .... no tak to sa neboj, tatinko ti to skontroluje, to sa neboj, to nebude boliet!

😅 😀

danka86
5. dub 2013

Ležala som s babami v posteli a staršej vravím: Veronika, netlač ma s tým špicatým lakťom. Mladšia Viktória sa jej pohotovo zastala: Ty si pičatá, mamina!

yukki
6. dub 2013

Deti skladajú puzzle, grgajú, rehocú sa na sebe, prdkajú, sem-tam nejaké vulgarizmy, a rozprávajú sa ktorá ktorého zo škôlky chce za muža.
vravím Len či vás tí ženísi budú chcieť, keď tu grgáte a prdíte a takto hnusne rozprávate...jemné dámy...

A mladšia No a čo aj oni tak jozpjávajú aj všetko tak jobia.....

No. A mám čo som chcela.

nina233
6. dub 2013

Jedna perla zo vcerajsieho cestovania v buse. Sedel pred nami pan, asi 50tnik. Maly utieral okno ostosest, aj ujkovi pred nami a stale si ho obzeral. Ako mu utieral okno, zrazu mu brnkol po uchu s poznamkou, ze "pim, pim, mami aj dedo ma take usi" 🙂)) Viete si predstavit ten chichot buse 🙂

stankapk
6. dub 2013

Moja 5rocna dcera mi gratulovala k narodeninam: vela stastia, zdravia, aby si nezomrela 🙂 aby si posluchala svojich rodicov...

dana3262
7. dub 2013

Muž se synem (3) v koupelně. Ozývá se dětský hlásek: mas pindika. Máma nemá pindika. Ma jenom zadek.

leka323
7. dub 2013

Synovia sa "naťahovali" a mladší chcel do staršieho kopnúť a keďže vie, žeby som sa na to hnevala, tak mi vraví: mamíííííí, zatvor prosím Ťa na desať sekúnd oči.... 🙂 🙂 🙂

bambola
7. dub 2013

Isli sme vlakom, mala sedela vedla mna, oproti krizom sedel jeden pan. Zacalo mi skvrkat v bruchu, mala pozrela na brucho, ukazuje prstom a nahlas hovori : "Ovienko, ovienko, ovienko" (hovienko) no fajn 😀 😅

napolitano
7. dub 2013

Malá (3),mami proč teta nemá miminko?Protože nemá tatínka pro mimi.Hmm,půjčíme jí našeho,ten miminka umí. 😀

sabcav
7. dub 2013

Terča radí Mickey Mouseovi v Mickeyho klubíku, když se jim rozsypou jim pružinky po celé garáži :

T: Miky, použij magnet, magnet je chytlý (=chytrý), pochytá plužinky 😀 (=pružinky) 😀

macocha
8. dub 2013

Mojej sa podarilo: "Dobrý deň, panna učiteľka." 😅 😀

hexena
8. dub 2013

aj mne sa podarili 2 perlicky za poslednych par dni:

v obchode pri pokladni - "prosim podajte mi tu platennu igelitku" 😀

dnes mladsiemu synovi podavam po jedle mokru utierku (povodne utierka na zadocek) nech si utrie pusu a ruky a hovorim mu miesto utri si pusu, ze "utri si riť !" 😀

xabri
9. dub 2013

Ked mal Marko obdobie slabik vsetko co sa niekde schovalo oznacil slabikami bububu. 😉 Tak ked som si dala podprdu oci sa mu rozziarili a vyslo z neho:Mama ,pusia bububu

nina233
9. dub 2013

Dnesny zazitok z predajne textilu a odevov. 3-oj rocny drobec sa prechadza medzi regalmi, v tom natrafi na podprsenky. Obzera si ich a s nadsenim na mna vola: "mamiiii, tu maju didiiiii" 🙂))

xabri
9. dub 2013

A ešte jeden podprsenkový 😉 Tentoraz po vyzlečení podprdy sa ma Marko spýtal:,,Mama ty si si dala dole prsia?!"
/ no v mojom prípade mal aj pravdu 🙂 🙂 🙂 🙂 /

masinka
9. dub 2013

isli sme na navstevu, tak sme sa aj s babami vyfintili - suknicky, satocky.... Nelka prisla k tatovi a hovori mu: tato, aj ty si chces dat suknu ? Ale to by si musel hrat na kombajn ! najprv sme nechapali a potom sme sa dopatrali, ze myslela gajdy - minule sme videli kdesi chlapika v kilte s gajdami 😀 no kombajn - gajdy.... trosku sa to podoba 😀

madono
9. dub 2013

keď som bola tehu, rozprávala som trojročnému synovcovi, že mam v brusku bábätko a on vyplaseny: " a on tam má tmu????"

ulu465
9. dub 2013

V nedelu, syn(takmer 4roky) jedol chrumky a ked sa siel do detskej hrat, tak na ne zabudol a muz mu ich dojedol na co sa synator, samozrejme strasne nahneval....A dnes muz nastupil do nemocnice na operaciu a ked som sla po syna do skolky tak som mu vysvetlovala ze kde je tatik, a ze preco tam isiel a ze ho budu operovat...syn ale nevie co znamena operovat tak vysvetlujem ze mu ujo doktor rozrezie brusko takym nozikom-skalpelom a syn mi hned skoci do reci "tak potom nech mu ten ujo vyberie aj tie chrumky co mi tatik zozral" 😀 😀 😀

jarus1
9. dub 2013

nedeľa ráno:
ja: čo budeme variť???
moje 4 ročné dieťa: nič, budeme celý deň v posteli...
ja: a čo budeme jesť???
moje dieťa: nič, veď v posteli sa neje!!!! 🙂

lussy23
9. dub 2013

@jarus1 zlatá.-)

jarus1
9. dub 2013

@lussy23 ano, máva múdre a logické odpovede 🙂

dejnas
9. dub 2013

naši známi poslali syna na prázdniny na vidiek... typické mestské "dietko" na dedinke.... doma malý rozprával zážitky.... "bolo tam veľmi veľa mačiek a tie mačky sa strašne rady obtierali o nohy... a keď sa obtierali, tak začali VIBROVAŤ" 😀 😀 😀

jujala
9. dub 2013

tiez hodim jeden z dneska: syn 2,5r si spieva stale dokola "me me me me me". pytam sa ho: to co robis? On: spieva. Ja: a co spievas? On: ovcu. 😀

xabri
11. dub 2013

Marko pozerá rozprávku, v ktorej tiger zablúdi uprostred lesa čo okomentuje slovami:Tiger zablúdil,nemá GPS! 🙂

xabri
11. dub 2013

Ideme na prechádzku.Samozrejme ako tak ideme okolo rodinných domov začne štekať jeden pes a postupne sa pridávajú ostatní.Zrazu Marko na celú ulicu zakričí:,,Ticho psy ja nepočujem o čom sa rozprávajú moji rodičia!" 😉

beruska24.9.
12. dub 2013

´´Já jsem motýlek......ANŽALOVEJ´´ 😀 ........krásná to barvička pro motýlka 😀

maya.h
12. dub 2013

Moja malá, rozjašená behá po byte v tielku a nohavičkách..Zastaví, zareže si gature medzi polky a hovorí,,,, mami, aha aj ja mám kandáče! 😀