"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kureeli
21. dub 2014

@hexena To mi trošku připomíná moji starší - přijeli jsme ze školky a --- "Mamko, paní učitelka nám ve školce pouštěla písničku o řece. O jaké řece??? No o té co ji napsal ten pan skladatel. Já si to nepamatuju a jak se jmenoval si taky nepamatuju. (pauza-přemýšlení) No Máslo nebo tak nejak se jmenoval .... " A pak mi to došlo přátelé, byl to Smetana (Bedřich) a ta řeka byla Vltava ....

somjankad
21. dub 2014

vcera dosiel k nam moj priatel po 5 dnoch a sofi sa ho pyta-peto a preco si u nas nebol az 5 dni. a ja som podrypla-peto si kupil domov motorku tak ju musi lestit. na nas nema cas.(ale on mal sluzby v robote,ale motorku si kupil) a moja mala sa otoci na peta-mamku mate lestit a nie motorku. skoro sa chudak zadusil,ked pil vodu... mala odisla-peto mi vravi-jani nic v zlom,to sa da dvojako vysvetlit-ale predstav si,ze by to povedala pred mojou mamou-jeho mamine tiahne na 80-tku

yukki
21. dub 2014

Boli sme dnes na ornitologickom stacionári, deti oči navrch hlavy, chlapík s operencom v ruke-konkrétne šlo o samca Penice černohlavej im vysvetľuje, mali sme už samičku chytenú, mala takú hrdzavú čiapočku, no, čo to bolo.....PENICA? áááááno, a toto je teda samček ...

PENIC!!!!!!!!!!
normálne hromadný výkrik sa ozval...jak každý chcel uhádnuť o čo tam ide

siska53
21. dub 2014

Dala som malemu,traky a on zachvilu vravi: Mami,vyzaplo sa,mi,to.
namiesto odopnut,mame nove sloveso vyzapnut,🙂

jaron
22. dub 2014

Dnes taký duchovný prvok:
Simonka si spievala: "Svätého ucha nám on dal"
🙂

hancazivocich
22. dub 2014

Kika nad knížkou a já - pojď, zkusíme, jak dělá motorka (trénujem R)

A ona se na mě otočí a s ledovým klidem - maminko, já to teď s tebou nemám čas řešit, já se tady učím číst a počítat 😕

hexena
23. dub 2014

este ma napadla jedna smiesna prihoda asi spred 10 rokov, ked som este nebola vydata, nemala deti a volny cas travila vacsinou s kamoskami, teda aspon mne to bolo smiesne 😀 , im nie 😝

boli sme taka vacsia partia, baby aj chalani, obcas diskoteky, obcas sme posedeli a nieco pojedli, pokecali a popili, zahrali karty a podobne u jednej kamosky co mala velku izbu a pomestilo sa nas tam dost 😅

bola asi nedela a u tej kamosky v izbe sme sedeli tri kamosky a travili cas klebetenim o vselicom moznom

zrazu jednej kamoske pipla sms a cita sms od jedneho chalana z partie, co bol asi rok zenaty (!| asi v tomto zneni:
ahoj, milujem ta, chybas mi, si pre mna jedina na svete, zamiloval som sa do teba a bla/bla
to az take cudne nebolo, lebo som si vsimla, ze napriek tomu, ze bol zenaty pokukoval po tej kamoske

po chvili pipla sms druhej kamoske, a ten isty chalan jej pisal ten isty text:
ahoj, milujem ta, chybas mi, si pre mna jedina na svete, zamiloval som sa do teba a bla/bla

este doteraz sa zasmejem ked si na to spomeniem 😀 😀 😀

ono to nebol zart, ale on bol fakt taky playboy ze napriek tomu ze bol zenaty tak balil aj ine baby ale tentokrat mal SMOLU ze obidve baby co dostali tu sms sedeli akurat v tej chvili vedla seba 😀 😀 😀

pifina
23. dub 2014

Vcera som umyvala riad a mala uz tradicne vedla mna na stolicke, ("posun mi stolicku, aby som lepsie videla" 😀 ), pozera na odtekajucu vodu a vravi: Ide do odtoku ... Ja nevojdem do odtoku, mem velku hlavu ... Bude mat 2 roky o mesiac 😀

zizala79
25. dub 2014

Myslim,ze se mi povedl docela dobry zasek. Ctu si na netu zpravy a ctu Obama se domniva,ze japonsko-cinsky konflikt je nutno vyresit smirne (neni citat,v tomto smyslu) a rikam si,no jo Okamura ma potrebu se vyjadrit. Pak to rozkliknu a jen povrchne ctu,ze ten Obama byl v Japonsku a bla bla a riam si,ty jova,on tam kvuli tomu jel(ten Okamura) a jako na jake urovni a s kym se tam bavil,ze u nas to zas tak vrcholny politik neni,ze... Pak chvili cucim na fotky a koukam na toho cerneho Okamuru...a pak mi to doslo...

Den na to ctu: po Babicove grilovani mi spatne nebylo tvrdi gneral Sedivy. Tak si rikam,to zas bude nejaka dohra toho soudu o Babisove spolupraci s stb,to zas maji nejake sifry. Rozkliknu a zase ctu: z Babicovych steaku mi spatne nebylo,ty jo,co to maji za kody... Porad ten Babis mi tam lezl... a ono to bylo o tom,jak Babica varil vojakum v Afghanistanu....

pifina
25. dub 2014

dnes doniesla mala na WC malu gumenu kacicku, co ma do vane, ze potrebuje cikat 😅 drzala ju chvilu nad misou, akoze cika a potom s nou zacala triast, ze vytrasie pipisku 😀

h2
26. dub 2014

Syn:"Maminka, komu si volala?"
Ja:"Tatinkovi."
Syn:"A ktorému???"
Ja:"Akože ktorému?! Tvojmu tatinkovi. Koľko máš tatinkov, prosím Ťa?!"
Malý vystrčí dva prsty, ako keď ukazuje, koľko má rokov: "Dva!"
Ja:"No, ešte že Ťa tatinko nepočuje, ten by sa ináč čudoval, že kto je ten druhý tatinko."
Syn:"Druhý tatinko je maminka."

kuwait
26. dub 2014

mojho syna ked mal tak 2 roky sa predavacka pytala a co robi tvoj ocko?a on ze cleaning toilet(cisti zachod) predavacka oci vyvalene a pokracuje a co robi tvoja maminka?Make up maly opoveda filipinka,predavacka bola zvedava ake mame zamestnanie a maly to vzal tak ze co nas videl naposledy robit 😀 ale tak pytat sa 2 rocneho decka?Ta asi nemala vela rozumu 😀
alebo raz ked mal nieco vyse roka zbadal na ulici bengalskeho poulicneho upratovaca a rozbehne sa za nim...daddy,daddy,tomu chlapovi az slzy z oci vytriskli vraj doma ma take male deti....no ale co to toho mojho napadlo?Ved ten chap sa absolutne na otca nepodobal 😉 alebo v TV ked videl nejakeho skaredeho chlapa tak hned daddy...a ked videl krasnu herecku tam aha mama 😀 Ja neviem vsak muz nebol nejaky skaredy ze ho syn tak videl 😀

reanda
26. dub 2014

@kuwait u nas su tiez vsetci muzi "tata" a modelky v katalogoch "mama" 😀

somjankad
26. dub 2014

pustila som deti von-neprsalo ,ale zamracene bolo-vravim ,ked zacne kropit,hned domov- videla som uz,ze prsi ,ale deti nikde-po pol hodine mala zvon na zvoncek-mamka,ze dnes uz nie je oblievacka-no, ideme domov,ale jezis nas oblial ,lebo v pondelok nestihol,bo mal toho vela

lalus
26. dub 2014

ako sa v podaní nášho mladšieho "zavolá" výťah:

zastane sa k bočnej mreži výťahu, strčí sa do nej nos a začne sa vykrikovať "poťem výťah!" (poď sem výťah) 😀 😀 😀 😀

somjankad
26. dub 2014

@kuwait to ja som mala podobny zazitok ked mala dcera 5 rokov uz vtedy som zila s detmi sama. varla som jest a mala sa obkukavala v zrkadle a pyta sa ma pokom mam take modre ocka -po susedovi povedala som zartom- poobede som bola v tescu platim ,odchadzam a dcera neide -taham ju a ona na plne usta nechaj ma ja som uz nasla toho suseda po ktorom mam oci-rozbehla sa oproti panovi ,ktory stal v rade za nami a objala ho oci-som myslela,ze sa od hanby prepadnem...

hexena
27. dub 2014

mladsi syn vcera nieco intenzivne hladal. Co hladas? Sibacik (korbacik) 😀

dnes som uvarila detsku krupicu, ochutila nutelou...pekne spapali tak sa pytam: Chutilo vam? bolo to dobre? a mensi zahlasi: maminka, nebolo to dobre, bolo to zle! tak dik 😀

h2
28. dub 2014

Tak toto sem musím napísať, aj keď to nie je tak celkom perla môjho dieťaťa:
Syn má teraz obdobie, keď sa stále a na všetko vypytuje. Včera večer sme si pred spaním čítali knižočku o ježkovi, ktorý si hľadá kamaráta. Nachádza pri tom všelijaké pichľavé veci, o ktorých si myslí, že sú to ježkovia a chce sa s nimi kamarátiť. Jeden veršík znel:
Ihelníček našej babky
dopichal mu bruško, labky.
Syn sa, samozrejme, hneď opýtal, že prečo mu ihelníček dopichal labky. Tak som mu začala vysvetľovať, že ježko sa s ním chcel kamarátiť, tak mu asi chcel podať ručičku, alebo ho pohladkať a pritom sa popichal. Môj muž s nami ležal v posteli a neodpustil si príspevok do debaty: "Mňa by skôr zaujímalo, ako sa s ním chcel kamarátiť, keď si pri tom dopichal bruško."
Ach, tí chlapi, všetci sú rovnakí ! ! ! 😠 😀

suezana
29. dub 2014

@h2 😀 😀 😀 😀

siska53
29. dub 2014

Dnes maly nalial do pohara teplu vodu, postavil ju na stol a vravi,ze necham ju tu vypalit. 🙂) myslel vychladnut,lebo on este obcas teplu vodu nazve palena (ked pali, je palena podla neho 🙂 )

lyzzy
29. dub 2014

Dnes si isiel nas tatino zapalit na balkon.
Maly za nim krici:....tatino zavri dvere a potom zakric ked budes hotovy, vyfajceny!

siska53
29. dub 2014

@lyzzy jezis, som sa nasmiala!

sarinka2012
29. dub 2014

@h2 To je milééé ,naša ma 2 roky a tiež občas zadre nieco v zmysle (napr.ked sa niekam chystame) že "s tymto tatom ideme? " neviem čo ju to napada,ale reagujem rovnako " A ty maš ešte akeho ineho tatinka? " 😀 manžel chudak len kruti hlavou,ešteže mame poštarku 😀

lyzzy
29. dub 2014

@siska53 ...aj ja!
A este:....minule nieco vyviedol a ja som mu zo srandy povedala:...David ja ta snad zabijem.O 5 min zase nieco vyviedol a tatino mu hovori:....David ja ta zbijem jak kona.
A potom ovela neskor.....nieco nam strasne vysvetloval a my sme sa spytali,ze co sa stane po tom.A on ze:
Potom zabijem konaaaa!!!!

pifina
29. dub 2014

"dosledok" respektujucej vychovy je, ked mi dvojrocne decko povie: Milacik, ja ta chapem 😀

victory1
30. dub 2014

@lyzzy 😀 no, ja tiez fajcim na balkone. A vzdy hovorim, ze idem na cigu. Minule Viki, ze idem aj ja! Ale nie na cigu, normalne, ja idem na balkon...! 😀

hugoleon
1. kvě 2014

Pred par dnami som synatorom (2 a 5r.) predvadzala akoze operny "spev" . Mladsi dost vyjavene pozeral a starsi skonstatoval: " Stačí, mamka...To znie ako štartujúci motor, ktorý jikdy nenaštartuje." Uprimnost nadovsetko 🙂

matax
2. kvě 2014

Mala si spievala: "zdravá strava to je náklad" 😀 😀 / miesto základ/ a pokračovala: "ked chceš silné zubky mat " 🙂

hancazivocich
3. kvě 2014

Maminko, až budu velká a hezká a budu mít třpytivý oči, tak budu zpěvačka... Ale budu sama..

A já proč?

Kika - Nebudu mít manžela, protože budu dělat kariéru... 😕 😕 😕

lupape
3. kvě 2014

boli sme na prechádzke a syn/3 roky/ hovorí mužovi ktorý šiel po ceste.
chodí sa po chodníku,čo nevieš ako sme sa to učili???🙂
teraz pôjde kamión a spraví z teba fasirku keď pôjdeš po ceste 🙂