"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lucisa
22. únor 2012

@berenika39 tak to nazvala ona studentka, která to měla v diplomce, ale bavila jsem se s naším říďou, celkem mladý člověk, má po 40, takže žádná stará struktura, a sám mi říkal, že to nemá mezi učiteli moc ohlas, nelíbí se jim ta jednotvárnost, že je lepší i pro člověka mít svůj vlastní rukopis, potažmo i pro různé procesy v budoucnosti - grafologie, soud, smlouvy, závěť apod........

ivett1
22. únor 2012

@lucisa niet nad vlastný krasopis...🙂...minule chceli odo mňa v práci, aby som podpísala nejaký papier - menom a priezviskom a čitateľne... normálne som mala problém 😅 ...musela som si to vyhláskovať ako moja 5 a pol ročná dcérka... 😀

ivett1
22. únor 2012

Včera si Števko vypýtal od ocina papuče (vyzeral ako malý lyžiar... 😀 ) a vyhlásil, že on je teraz ocino... potom sa pomaly s rukami za chrbtom presunul k Vikinke a s vážnym výrazom na tváričke hovorí: "Tak, milá naša Viki a ty nás teraz musíš pekne poslúchať!"

kvojtanikova
23. únor 2012

u nas sa momentalne rozobera tema plastiky prs (kupujem casopis Zivot a v minulom cisle na to bol clanok, aj s obrazkami). Maly sa vypytoval, preco ma teta prsia pokreslene ceruzkou, co su to implantaty a ako to funguje, ze umele prsia su gulate a obycajne take trosku visiace a no a napokon sa ma spytal "Mami, a ty si preco nemozes dat operovat prsia?" Ja mu na to: "No vies, lebo ja davam Barborke cez ne mliecko a to sa nemoze vtedy operovat." Moj mudrak sa na chvilu zamyslel a hovori:" No, ale zato babicka by si mohla dat prsia opravit, ved ona nie je tehotna ani nekoji, no a veru ich ma poriadne ovisnute!!!! " 😀

tosomja
25. únor 2012

pridám ešte jednu hlášku mojej známej 21 ročnej slečny 😀
Cestovali sme vlakom, prisadol si k nám jeden chlapec, v krabičke mal živé biele myšky. Medzi rečou sa ho spýtala, či chová doma myši...a on, že to je pre hada.
Tak ich začala ľutovať, že či sa nedá had krmiť aj granulami...On jej hovorí, že on potrebuje "loviť", preto musia byť živé.
A teraz hláška...veď vyber z mrazničky mäso, nakresli na neho oči a nech sa naje...bude vyzerať ako živé 😀 😀 😀

nanulik
25. únor 2012

ja som dnes mm dala hlášku, išiel do kúpelne vrtať príklepovkou žiarič na stenu a hovorím mu aby zavrel dvere aby to nebolo počuť (máme len takú detskú zábranu) mali ste vidieť ako na mna pozrel 😀

mirellka
27. únor 2012

hláška mojej 7 ročnej dcérky.....pozerala H.Poterra a cez reklamu odbehla za mnou a zahlásila ,,mami, vieš ako vypadá konský vtáááák ,, ? skoro mi oči z jamok vyskočili , no tak som si to nechala teda vysvetliť a dozvedela som sa že je to taký kôň s krídlami , čiže my dospelí vieme že Pegas 😀 😀 😀

sabcav
27. únor 2012

Před pár dny v noci jsem šla hodně pozdě spát (vlastně už bylo 3 hodiny ráno - Terče lezou stoličky a nemohla spát) a ráno jsem měla dost velký problém se vykopat z postele. Andrejka na mě skočila, že je už čas vstávat, Terča už se taky ozývala z chůvy, tak jsem z té postele nějak vylezla. Andrejka si mě chvilku prohlížela a pak kriticky řekla: Maminko, měla by ses asi učesat, jsi moc rozcuchaná a vypadáš jak Racochejl 😀

nanulik
27. únor 2012

boli tu naši a dedovi bolo teplo tak sa dal do tielka (ale nohavice mal) a už odchádzali a mama mu hovorí no dedo tak sa vyzleč, pozrel a hovorí "to mi už dávno nepovedala" chvílku mame trvalo kým si uvedomila čo povedala

helsinka
29. únor 2012

@mirellka a myslela si niečo iné? 😀

mayap
1. bře 2012

teraz dávajú dosť často v TV novinách reportáže o pyrotechnikoch (odstreľovanie ľadu) a malý dobehol za mnou, že mami v telke sú zase tí pyrochochotniaci 😀

lucka1987
1. bře 2012

@mirellka 😀 😀 😀

mirellka
2. bře 2012

no v prvom momente sa mi rozum zastavil ale som vedela ona myslí niečo iné,len chúďa nechápala prečo mi to bolo také smiešne 😀 😀 😀

ivett1
3. bře 2012

Dnes nás zasa náš malý výmyselník prekvapil 😀 zobral si baterku, takú, čo sa upevňuje na hlavu a akosi sa mu podarilo (netuším vôbec ako) upevniť si ju na hrudník a potom začal "splašene" pobehovať po celom byte a trepotať ručičkami ...a na ocinovu prekvapenú otázku, že čo sa deje?...odpovedal:"Čo si slepý...veď ja som akože Svetluška!"

nadhera
3. bře 2012

Potrebovala som dat ozdoby zo stromceka dole a moj starsi syn mi vravi,ze mi pomoze. Ja na to - nechame to tak a zajtra ked budete obaja v skolke, mamka to razdva sfukne sama. Rano sa chlapec zobudi,vojde do obyvacky a vravi: mamka,kedy sfuknes tie ozdoby?

nadhera
3. bře 2012

LEzala som v nemocnici na hroznom oddeleni /plucne/, dali ma dokopy / vdaka bohu vsetkym/ a sup domov na doliecenie. Chlapi ma rano nahnevali a vravim, radsej som sa tam mohla doliecit ale kvoli tym starym raketam som rada,ze ma pustili. Starsi na to. Mamka, ty si mala v nemocnici rakety????

ivett1
4. bře 2012

@nadhera tak sa poriadne dolieč 😉 veľa zdravíčka 🙂

ivett1
4. bře 2012

Števko prišiel za mnou do kuchyne a chcel, aby som mu išla zobrať do izbičky nejakú hračku (z police...). Práve som robila piškótový dezert a ukladala som piškóty do misky, tak so mu povedala, nech ide za ocinom...Ale aj ocino niečo robil a povedal mu, aby chvíľu počkal. Števko pribehol za mnou a vážnym hlasom mi hovorí: "Tak, sklamala si ma, aj ocko ma sklamal a aj Viki! " ...a aby mi to bolo jasné, tak mi to odrátal aj na prstoch ...a pritom volal: "Ty mami, aj ty tata, aj Viki...ty a zase!"

nadhera
5. bře 2012

@ivett1 dakujem 😉 uz sa mam ovela lepsie.

Uz po prvom tyzdni , ked som tam lezala, tak starsi kazdy den mladsiemu vravel, uz len 2x sa vyspis a mamka pride. 😀

ivett1
5. bře 2012

@nadhera 😀 zlatý...

berenika39
5. bře 2012

Mami! Já jsem viděl jednoho pána, a ten měl strašně velký prsa, úplně vobrovský! (pán byl tlustý, všechno na něm viselo, vím, o koho jde, je z naší vesnice).
Fakt? Pánové nemají tak velký prsa, to on byl hodně tlustý, moc jí a málo běhá.
Ale jojo, měl velký prsa, úplně jako ty!
😝 😝

ivett1
5. bře 2012

@berenika39 ale, veď to môžeš brať ako kompliment.. 😵 vieš, čo by dali niektoré kočky za to, keby mali veľké prsia?... ...😉

berenika39
5. bře 2012

@ivett1 no úpřímně srovnání s tím velrybou se mě i dotklo 😀 😀 😀

I se ted pořád každého ptá, kolik je mu roků, a bráchovi je málo a mě je moc....tak nevím, doufám, že to ty dětský oči vidí zkresleně, zatím 😝

ivett1
5. bře 2012

@berenika39 😀 dúfam, že áno, lebo ten môj hovorí, že on má tri a pol a na otázku, že koľko má Viki, tak okamžite odpovedá, že vééééľa....(v skutočnosti má 5 a pol 😅 )...a ja som už podľa neho len "trošku" stará...

yukki
5. bře 2012

Kika si "píše" na papier písmeno "K"...celý papier zapísala asi 7-10 cm veľkým tlačeným K a kričí "aha ja už viem napísať aj malé "k"!", prídem kuknúť, a na papieri voskovkou asi centimetrové malé K

nanulik
6. bře 2012

mám ešte hlášku jednej známej blondíny, (týmto sa verejne ospravedlnujem všetkým blondínam ale bohužial táto je prototyp a ked počujem vtip o blondínach tak si ju predstavím v hlavnej úlohe)
bola som u nej na návšteve a práve mala svoje dni a hovorí mi že ide na záchod a nadávala že len teraz si dala čistý tampon. a ja na nu pozerám že no a čo, a ona vraj ved ako sa vyciká ked tam má tampon 😲 😲 😲
dlhooo som jej vysvetlovala že to sú dva otvory.
a táto žena má dve deti a 36 rokov 😕

saska.t
6. bře 2012

Dnes ma mala nahanala, nech s nou beham a skacem, tak som jej povedala, ze uz som stara a tolkjo nevladzem a mala zahlasila (3 roky) "mami nie si stara, ale nova" 😀

lucisa
6. bře 2012

@nanulik no to si děláš pr**l, ne? To je mazec, jak k těm dětem přišla, když podle ní evidentně souložili do močáku? 😀 😀 😀

nanulik
6. bře 2012

@lucisa nie hovorím to so smrtelnou vážnosťou. bohužial ona je ozaj prototyp blondíny a že deti prídu na svet spojením vajíčka a spermie to ani netuší, stačí sa milovať a hotovo 😕

lucisa
6. bře 2012

@nanulik to je šílené, to i mé dcery vědí (samo, že ty dvě starší), odkud a jak se vezme miminko, bez intimních podrobností zatím 😀 😀 , někdy je to až šílené, jak před babi se suverénností prohlásí, že miminko je z vajíčka a spermie.

To jsem si vzpomněla, jak jsme nedávno koukali na starší fotky, kdy ještě nebyla nejmladší dcerka. Na jedné fotce hlásila, že je to ona, tak jí s nejstarší říkáme, že ne, že to je Aňa a Noemi jí to ještě dovysvětlila:
- Víš, ty jsi byla ještě rozdělená na dva kusy, kousek z tebe bylo ve vajíčku u mamky, a kousek měla spermie u taťky.......
😀 😀 😀 no, na to jsem neměla co říct, ještěže to malá nekomentovala..... 😅 😅