"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

certica
11. pro 2008

viki kazdy den vymysla rozne oslovenia malemu, dnes napr. ze: "martinko, ty stratena existencia" alebo "matko, ty detska poistka" 😀 😕

chichinka
11. pro 2008

cetica 😀 😀 😀 tak to ako na to maly prisiel 🙂

monkula
11. pro 2008

cairka a ako sa dá tváriť na báger? 😀

vinka
11. pro 2008

Tak to môj syn utrúsil potom čo som ho nechcela pustit behat do tmy s tým,že ho niekto ukradne.A on ved ta aj tak hnevám a ja bude mi to chýbat a on isto?Stačí povedat ja ta aj dnes večer ešte môžem vytočit ked ti to chýba. 😀 😀 😀

certica
11. pro 2008

vinka, mna sa dnes spytal: "a preco si taka nasrataa?!" 😲

chichinka, no tu stratenu existenciu mi povedal, ze ma z jednej rozpravky o takych tucniakoch, ale to nevidel tak pol roka, neviem, co ho to teda napadlo 😀

ivt
12. pro 2008

Vyprávěla jsem mému 2,5 letému synovi pohádku o Jeníčkovi a Mařence. 'Bedlivě mě poslouchal, ani nedutal. Povídám: Baba jaga chtěla děti strčit do ..... a nechala jsem ho to dopovědět a on povídá : do prdele.

cairka
12. pro 2008

ivt 😀 😝
monkula, to práve neviem 😅

dnes mala veve úžasný rozhovor s jedným škôlkarom, sme sa prechádzali kolo škôlky, deti boli von a veve im tam nakúkala, tak prišla skupinka detí pozrieť, chvíľu sa rozprávali normálne a potom škôlkar na malú : " Buď ticho ty mestský policajt" a veve asi pochopila len policajt, tak mu kontrovala : " ked je niekto chorý, tak musí ísť sanitkou" 😀 😀 😀 hlavne, že sa porozprávali 😀 😎

mercy
12. pro 2008

Citujem:"Maminka, ty si dievčatko? A kde máš podprsenku?"
alebo"Maminka, poďme do postele, budeme sa ľúbiť" 😀
A to sa tieto veci u nás vôbec nepreberajú-škôlka to istí

certica
12. pro 2008

mercy, si mi pripomenula... minule som vysla zo sprchy a viki sa ma pyta: "mami, oplachla si si spodok?" 😀

mercy
12. pro 2008

certica 😀 Čo nás ešte čaká...

langkofel
12. pro 2008

Moja 3 rocna dcerka nastupila teraz od decembra do skolky, ked som s nej asi na druhy, treti den tahala dojmy so skolky dostala som takuto odpoved:
Teta Conny (pani ucitelka) povedala, ze ideme do "obyvacky", prisli sme tam, a ved tam nebol ziadny gauc, tak sme si posadali po zemi, ako taky tulaci, otvorila okno, ze aby k nam zavitalo slniecko, ale prisla len "kosa", potom vzala gitaru, hrala a ze mame spievat, ale ja som nespievala s nimi, ja som chcela spievat sama!"

Po tomto monologu som nemala odvahu spytat sa ci sa jej v skolke paci 😀 😀 😀

kili
12. pro 2008

langkofel 😀 😀 😀 malá je dobrá, pekne to zhodnotila

monkula
12. pro 2008

langofel 😀 😀 😀
u nás začína perliť aj Chiarka...
boli sme včera na tržnici , chcela som dáky obrus na stôl... a Jarko ma stále ťahal aj do krytej časti, tam sú hračky, 😝 a ja som mu povedala, Jarko, nie, tam to strašne smrdí (cítiť tam myši 😝 ), a Chiarka začula len slovo smrdí a akurát prechádzal okolo taký puberťák, široké nohavice, hranatá šiltovka až po bradu a Chiarka zakričala na celú tržnicu: Fuuuj, jojo (ujo) kakal 😀 😀 😀 😀 😀
A minule pozeral jark oJetix a medzi jednotlivými seriálmi sú reklamy a Choarka zbadala reklamu na plyšového psa, čo šteká, krúti chvostom atď, prišla k televízru, dala naň prst a sebavedome povedla: lala toto če 😀 😀

marika80
12. pro 2008

certica 😀

marika80
12. pro 2008

Moja mala (2 roky) sa hrala s bratrancom (5 rokov) a segrenkov (4). A nechtiac ho udrela. Tak on hovori segrenke, ja sa s nou uz nebudem bavit. A ona: ' To bola nehoda, je mala, daj jej este sancu!'

nevesta
13. pro 2008

Marika 😀

nevesta
13. pro 2008

Aj mojej malej sa podarilo zaperlit... Objavuje prve slova a dost skoro sa naucila oslovovat nasho psa Georgiu... Muz sa s nou hral na sedacke, zdvihla mu tricko, aby skontrolovala, ci ma pupok, ostala trochu zarazene pozerat na muzove chlpate brucho, potom usmev od ucha k uchu a hovori Georgia 😀 a potom ma (ako moja) a zacalo ho hladkat 😀

certica
13. pro 2008

langofel, to bolo dobree 😀 😀 , som to citala aj muzovi
marika 😀

saska.t
13. pro 2008

No s mojou malou skusenosti este nemam kedze je este malicka ale moja mama mi rozpravala zazitok so mnou. Ked otvorili prveho Batu v BA tak si nasporila peniaze aby si mohla kupit cizmy a mna zobrala so sebou. Mala som 3 roky a chodila som prvy tyzden do MS a ako si tak prezerala boty (bola som navlecena v kombineze a mala sal) tak sa na mna obzrela ako sa pasujem aby som sa vyzliekla a kedze mi to neslo tak som na cely obchod zakricala " do pi..i tak pomoze mi tu niekto" mama ma zdrapila a utekala so mnou von od hanby a ani cizmy si nekupila 😀 co vsetko sa naucia deticky v MS ...

amatula
13. pro 2008

ahojte....moj trojrocny syn ma teraz take obdobie.stale nas buzeruje......ked sa mu nieco nepaci tak povie..hocikomu,bez zabran..."no to si si teda moc dvolil....." 😅

renka9
13. pro 2008

ahojte,mame to podarene deticky,suprove vyroky.
dnes sme boli v obchode,platila som pri pokladni,mala/2roky/isla k dveram,otvorila ich,a drzala ich otvorene...
hovorim jej,Angelika,zatvor tie dvere,ide im sem zima.Ona mi na to hovori, sak ja im tu len vetram... 🙂

danulka2
14. pro 2008

saska.t ved ti mali pomoct skor ako si im to musela pripomenut 😉 😀 😀

saska.t
14. pro 2008

danulka tak akosi, som zvedava ako mi vsetko vrati mala, kedze moja mamina vzdy hovorila "vsetko sa ti vrati v tvojich detoch" tak som zvedava co to bude ... 😀

monkula
14. pro 2008

saska, uvidíš o rok 😀

saska.t
14. pro 2008

monkula- neboj urcite mi to vsetko vrati 3-nasobne, ked tak pozeram na tu moju bambulku 😀 😀

vinka
14. pro 2008

Mi vozíme deti zo susedovcami spolu na striedačku.A ráno úvaha môjho syna zo susedou.Kajka ked povieš pica to nieje hrešenie ale ked dáš na C mäkčen tak to už hrešenie je. 😀 Ale ja tak nerozprávam to si nemyslí. 😀 No ked mi to muž povedal za hlavu som sa chytala. 😝

misulka1984
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monkula
15. pro 2008

včera sme išli večer s deťmi vo, všade tma, ozdobené okná, a ja osm ukazovala Chiarke, ahaa, ta kje svetielko, aj tam je a jark osa pridal, jeej ,tam sú sviečky ,tam tiež niečo blika a tam na balkóne je prádlo 😀

alionuska
15. pro 2008

Mala Alenka mi rozveseluje moje dni i nadalej..najnovsie jej vytvory : Mami co ma chobotnica v šušure? 😀 (Chcela sa spytat na atrament,ktory vypusta...) A druhy hlod z rana: Maminka bolia ma nozicky.Pomasiruj mi ich,ale nie s tym kremikom,co sa z neho robia šušne! ( cize nie s Diclobene gel!) 😀 😀

margaretka11
15. pro 2008

My máme zatiaľ podobné hlášky od 6-ročnej netere (ale keď mi deti podrastú tak budeme mať určite o zábavu postarané 😉 ). Raz neter prišla za babinou (mojou mamou) a vraví: Babi ty sa na mňa budeš strašne hnevať. A nato zaviedla babinu do spálne ku stolíku, na ktorom ležali babinine okuliare a šnúrka na okuliaroch prestrihnutá 😲 . Babina sa jej spýtala, či to spravila ona a ona nato: Nie, to padli nožnice na tú šnúrku a rozstrihli ju 😉 . No čo dodať, samo sa to...
Alebo raz v čase MS v hokeji, kedy sa ľudia viac bavia o hokeji, zahlásila: A po mňa príde Országh na veľkom aute a odvezie si ma 😉 . Vtedy mala zhruba 4 roky 😉 😀