"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

beruska24.9.
23. dub 2013

Starší dcerka přišla ze školky, na triku ´´jídelní lístek´´ ☹ Prohlížím triko a aniž bych si to uvědomila, přemýšlím nahlas, jak to triko vypadá a zda to oranžové něco vůbec půjde z toho trika vyprat. A dcerka najednou zahlásí: ´´To nic není, mami, to musíš jen vyprat, mýdlem asi.´´ 😀 No, ještě, že mi má kdo poradit..... 😀

erni
23. dub 2013

Maly mal vcera na veceru bryndzove halusky a zachvilu ku mne prisla mala a hovori,ja som mu vyjedla vsetky sperky...myslela oskvarky 😀
a este ma napadlo,ze teraz ako bola ta volba papeza, tak asi nieco pochytil z telky, lebo na konci omse do uplneho ticha naraz otazka: Mami a ktory je ten papež? 😀

ivett1
23. dub 2013

Včerajšia hláška nášho synátora po "búrlivej výmene názorov" so svojou sestričkou ...
"Mami, ROZIŠIEL som sa s Viki!!!" ... a po chvíli dodal ..."...ale v DOBROM..." 😀😀😀 no, aspoň, že tak...

mirka1011
23. dub 2013

Mala neter, vtedy asi 3-rocna, sedela manzelovi na kolenach otocena smerom k nemu, zrazu sa mu pozrela pod tricko a zacala sa smiat, na otazku preco sa smeje odpovedala: ,,ty nemas ciciky" 😀 😀 😀

27sunny
23. dub 2013

-babii som bol v tvojom divadle
- ?
- v babkovom 😀 😀 😀

mirka1011
23. dub 2013

Keď mal bratranec asi 11 rokov hovori: Mna boli brucho, asi uz zachvilu dostanem tu menstruaciu 😀 😀 😀

cairka
23. dub 2013

Moja popleta pri hre so sesternicou :"Ema, poďme súťažiť, kto bude prvý pri tebe!" 😀 😀

julls113
23. dub 2013

Prišla som po malého do škôlky a odrazu počujem niečo ako do prdele... tak som zamrzla a pýtam ho, nech mi zopakuje, čo práve povedal. A môj Petrík vraví Sprdelen... najprv som nechápala a potom mi došlo, že to má byť Spiderman 😀

Boli sme na nákupoch a malý zahlási, že je hladný, či neideme do vreštarácie 😅
V reštike mu hovorím, že mi praskne brucho, lebo som sa prejedla a ten môj múdrc na celé hrdlo... nepraskneš, veď máme riťuľu, sa vykakaš 😅

sherynkamalinka
23. dub 2013

😀 mam druhaka a v ramci "vaznych rozhovorov"som mu povedala, ze dufam ze nikdy nebude chodit poza skolu....On mi hovori neboj mamka nebudem...a ja sa ho pytam a vies ty vobec co to znamena chodit poza skolu? A on mi na to..ano viem, vies mamka my vzadu v skole mame take dvere..... 😀

pulsatilka
23. dub 2013

dcera (4r) spadla na gymnastike...prikrivala drziac si bolave stehno, mi hovori: mami udela som si klucnu kost... 😀 😀

dulkagabulka
24. dub 2013

@mirka1011 to mi pripomenulo, ked mal raz syn, vtedy ešte škôlkár (asi tak 5 ročný) dostal prudké bolesti bruška..musela som volať pohotovosť..kym šli k nam, sedela som pri jeho posteli ,držala ho za ruku a spytala som sa: " A ako ťa to bolí?"
a on pošepky s prestavkami medzi jednotlivými slovami mi vraví:
" Vieš......mami.......to mám také kontrakcie "
😀

doty1
24. dub 2013

Včera večer mi moje drahé dieťatko zas pripomenulo, že nudiť sa s ňou v žiadnom prípade nebudeme 🙂 A po menšej búrke sa priplichtila a hovorí : "Maminka ja už budem počúvať" Ja: "Naozaj? a dokedy?" a úprimné dieťa "Do zajtra". A cca za 5 minút prišla za mnou a pýta sa: "Maminka, už je zajtra? " 😀

doty1
24. dub 2013

@hexena som sa nasmiala 😀 tak to ti určite odpustil 😀

mirka1011
24. dub 2013

Mala neter, vtedy asi 3-rocna, sedela manzelovi na kolenach otocena smerom k nemu a zacala ju svrbiet hlava, tak sa poskriabala a manzel na to: ,,Mas blsku?" A ona: ,,Ano". On, ze ukaz, pozrel jej do hlavy a hovori: Mas tam veeeeeela blsiek." Ona taka smutna zliezla dolu a isla ku svagrinej (jej mame) a hovori: ,,Ja mam vea busiek." Vsetci hned do vybuchu 😀

cairka
26. dub 2013

Menšia dosť zápasí s tým naším slovenským gramatikom a občas z nej vychádzajú zaujímavé perly. Dnes sme videli cyklistov, kde chlapec viezol na zadnom kolese babu. Staršia hneď komentovala, že oni idú dvaja na bicykli, čoho sa chytila menšia, že aj my chodíme dvaja na bicykli. Opravila som ju, že my chodíme DVE, chvíľu sme diskutovali, prečo dve, kedy sa hovorí dvaja, tak som to ukončila, že sme dve - lebo sme dve dievčatá. Na čo sa malá zamyslela a skonštatovala "no, nie sme ŠTYRI CHLAPCI ....... na bicykli chodíme spolu, DVAJA 😝 😀 (v praxi človek občas nevie, či sa smiať, alebo plakať po takej diskusii 😅 )

sirene
26. dub 2013

Linduska, ako sa volaju zvieratka, co ma babka na dvore? ... "Dzinka, Bajinka. Dedo." (preklad . Džinka, Bafinka a dedo - zver najväčší 😀 )

lejlla
26. dub 2013

Boli sme vcera vlakom a drobec:
Maminka komu si ukazovala tie listky??
Odpovedam mu revizorovi...
o chvilu:
Mami este pride ku nam ten reziser.... 😀

julls113
26. dub 2013

Peťko za chvíľu ti ukážem čo budeme robiť... 🙄
Peťko: Heeej džimdžemovať 😀

prosím zrušte ten jim jam 😨 ... alebo nech vymyslia niečo slovenské a hlavne nech sa rozprávky neopakujú 😅

dana_l
26. dub 2013

boli sme s detmi autom v parku. vedla nas stalo auto a v nom sedel starsi par. najskor vyskocili z auta velke deti a ja som chystala kocik pre dvojicky. velke hned nadviazali konverzaciu
nase - a ty si odkial?
oni - no my sme z xy.
nase - my sme z kanady.

dana_l
26. dub 2013

este jedna podobna - boli sme cez vikend na bicykloch. len do blizkeho parku ale po dlhej zime to bolo pre ne dost. cez tyzden som chcela ist s nimi este raz kratko na bicykel a starsia sa ma pyta
- mami ale nepojdeme daleko, ostaneme v kanade
😀 😀 😀

meryenes
26. dub 2013

Hráme sa s trojročnou dcérkou na skrývačku: "Maminka, hľadaj ma.....som pod posteľou:" 🙂

babulinkab
26. dub 2013

minulou neděli jsme byli plavat, pak se převlíkáme v šatně a syn mi říká: "mami, ty máš, ale krásnou podprsenku" . 😀 😀 😀 😀 Paní, co se převlíkala vedle nás vyprskla smíchy. Nutno dodat, že měl syn pravdu, měla jsem fakt novou, krásnou krajkovou podprsenku od manžela 😉 😉 😉 😉

luciauk
26. dub 2013

dnes sme vyberali darček pre moju kamarátku, ktorá má v nedelu narodeniny. syn najprv priniesol instantnú polievku, potom pištol s nábojmi...a ked som ho zrušila, tak sa hlboko zamyslel ...hm, máš pravdu mami, to musí byť niečo čo strieľa a vybuchuje naozaj poriadne.....kamarátka má 72 rokov 😀

@dana_l u nás sa zasa hádže kameňmi a palicami straaašne ďaleko, až do Anglicka 😀

dana_l
26. dub 2013

@luciauk 😀 😀 😀

martinka24
27. dub 2013

Malej (5 let) ke mě přišel a říká : "Mami, znáš někoho jako svý bobky?" (Asi špatně slyšel v pohádce 😀)

janinah
27. dub 2013

Syn sa vrátil z vonku a na svetlosivých teplákoch veliké zelené škvrny od trávy....Števko,prečo nedávaš pozor?už nestíham prať a toto ani nevyperiem,budeš mať sivé tepláky so zelenými kolenami.......Mamka,vieš, o tomto čase je tráva zelená 😀

luciauk
28. dub 2013

teraz nabonzujem na najstaršiu. pre pár rokmi si vyvrtla členok a kričí : mamí, mamí, potrebujem obkladník !

a dnes ráno volá: mamí, sisa! mami sisa!
ja na ňu čumím. aká Sisa?
ona: neee, ti to tam sísá!
idem do kuchyne a tam SIČÍ hrniec 😀 😀 😀 slovenčina naša každodenná 😀

bubelko
29. dub 2013

nedavny dialog mojich deti a mna:
deti:"mamiii, mamiii"
ja:"prosim"
d:"najdi na pc tu pesnicku"
ja: "ktoru?"
d: "no vies, tu. (na to zaspievali melodiu s tymito slovami) riti-titi-titi- hej!"
vedela som, ktoru myslia, lebo melodiu trafili, ale nevedela som ani skupinu, ani nazov. nakoniec sme ju nasli - vdaka muzovi, ktory nasiel poslednu chart a tam pesnicku po pesnicke pustal, kym deti nepovedali - tato to je.

bubbles
29. dub 2013

@bubelko ktorá to je? 🙂